PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تنظیمات dns بعد از خرید vps

monica
December 31st, 2016, 15:32
سلام
من ی سرور مجازی تهیه کردم و ip رو گرفتم
حالا باید تنظیمات dns رو در پنل دامنه انجام بدم
اول رفتم در child hosts و 2 ns به ip تعریف کردم
بعد رفتم در بخش name server و تغییر دادم به dns هایی که در child ساختم...
در کنترل پنل دامنه بخش custom dns ی سری رکورد a از پیش تعریف شده ست .
اینارو باید پاک کنم؟ یا ip خودمو باید جایگزین کنم؟( عکس زیر از بخش custom dns پنل دامنه هست)
اگر باید ip هارو در custom dns تغییر بدم به ip خودم ، همه رو تغییر بدم ؟ آخه دو نوع آی پی پیش فرض هست.

34745

blueserver
December 31st, 2016, 16:03
سلام دوست عزیز ، در این تصویر نیاز نیست تغییری ایجاد کنید.
برای تنظیم DNS و آی پی ، فقط در قسمت child host باید 2 تا DNS با IP سرور مجازی ایجاد کنید.
و در بخش custom name server نیز DNS هارو وارد کنید. همین ، بعد از چند دقیقه تا چند ساعت سایت بالا میاد.

monica
December 31st, 2016, 16:41
سلام دوست عزیز ، در این تصویر نیاز نیست تغییری ایجاد کنید.
برای تنظیم DNS و آی پی ، فقط در قسمت child host باید 2 تا DNS با IP سرور مجازی ایجاد کنید.
و در بخش custom name server نیز DNS هارو وارد کنید. همین ، بعد از چند دقیقه تا چند ساعت سایت بالا میاد.

بله ممنونم ... آخه هنوز وصل نشدم ... بیش از پانزده ساعت میشه...
اگر این سایت معتبر باشه ip و nameserver تغییر کرده
https://intodns.com/varzesht.com
* لطفا اگر کتاب آموزش کار با سرور مجازی دارید به من معرفی کنید (فارسی باشه بهتر)

blueserver
December 31st, 2016, 17:00
بله ممنونم ... آخه هنوز وصل نشدم ... بیش از پانزده ساعت میشه...
اگر این سایت معتبر باشه ip و nameserver تغییر کرده
https://intodns.com/varzesht.com
* لطفا اگر کتاب آموزش کار با سرور مجازی دارید به من معرفی کنید (فارسی باشه بهتر)

وارد کنترل پنل هاستتون بشید و در بخش dns zone (جایی که آی پی و dns های هاست و ... هستش) ، 2 تا A رکورد با ns2.varzesht.com و ns1.varzesht.com و آی پی هاست ایجاد کنید ، برطرف میشه.
میتونید در مورد کنترل پنل و سیستم عامل که استفاده میکنید از مقالات و آموزشهاشون استفاده کنید.

monica
December 31st, 2016, 19:05
وارد کنترل پنل هاستتون بشید و در بخش dns zone (جایی که آی پی و dns های هاست و ... هستش) ، 2 تا A رکورد با ns2.varzesht.com و ns1.varzesht.com و آی پی هاست ایجاد کنید ، برطرف میشه.
میتونید در مورد کنترل پنل و سیستم عامل که استفاده میکنید از مقالات و آموزشهاشون استفاده کنید.

ممنونم از پاسختون
هاستی در کار نیست... ی سرور مجازی گرفتم که cpanel داره... توو همین cpanel رکورد a بزنم؟
سابدامین ns1 & ns2 هم باید ایجاد کنم؟ ttl رو چند بذارم؟

blueserver
December 31st, 2016, 19:13
ممنونم از پاسختون
هاستی در کار نیست... ی سرور مجازی گرفتم که cpanel داره... توو همین cpanel رکورد a بزنم؟
سابدامین ns1 & ns2 هم باید ایجاد کنم؟ ttl رو چند بذارم؟

خواهش میکنم ، ببینید برای این سایتتون varzesht.com بالاخره هاستی در سی پنل ایجاد کردید ، وارد سی پنلش بشد و طبق آموزش لینک زیر dns zone editor رو پیدا کنید و Dns و آی پی سرورتون رو در قسمت add an A record وارد کنید. (اینجا از شما ttl نمیخواد اما اگر نیاز بود 14400 بزارید) (نیاز به ایجاد ساب دامنه نیست ، تنها طبق آموزش زیر تصاویر رو دنبال کنید و A record رو پیدا و ایجاد کنید.)

آموزش سی پنل (http://blueserver.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%a7%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%84-%d9%87%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d9%87%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c/)