PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل استفاده همزمان از اینترنت روی 2 خط مختلف

navid2zp
December 28th, 2016, 15:27
سلام خدمت دوستان

ما روی یکی دیگه از خط ها از یک شرکت دیگه اینترنت تهیه کردیم که امروز وصل شد.
اما مورد عجیبی که رخ داده این هست که همزمان امکان متصل شدن وجود نداره!!!!

همزمان که هر دو خط به مودم وصل هستند یکی از خط ها به مشکل میخوره و هی قطع و وصل میشه. snr هم پایین میاد (1 !!!! )

مستقیم از جعبه تقسیم به پشت مودم متصل شدن خط ها و هیچ تلفن یا .... هم استفاده نمیشه
فقط برای استفاده از مودم یک سیم کشیده شده.
کلا یک سیم 4 رشته هست اگر اشتباه نکنم که برای این دو خط استفاده شده.

با مخابرات هم تماس گرفتم که متاسفانه پاسخگو نیستند !!!!! یعنی اصلا جواب تلفن نمیدن و راحت کردن خودشون رو

کسی از دوستان مشکل مشابهی داشته؟ چطور حل شد؟
امکانش هست خودمون بتونیم مشکل رو حل کنیم؟ (چون ظاهرا مخابرات علاقه ای به پاسخ گویی نداره)

برای پیگیری این مشکلات جز خود مخابرات منطقه که اصلا جواب تلفن نمیدن و 195 که زمانبر هست از چه طریقی میشه پیگیری کرد؟

razavihost
December 28th, 2016, 16:10
همزمان که هر دو خط به مودم وصل هستند یکی از خط ها به مشکل میخوره و هی قطع و وصل میشه. snr هم پایین میاد (1 !!!! )

این مورد یکم گنگه شما دوتا خط رو به یه مودم وصل کردین یا هر خط مودم جدارو داره.

navid2zp
December 28th, 2016, 16:14
این مورد یکم گنگه شما دوتا خط رو به یه مودم وصل کردین یا هر خط مودم جدارو داره.

کلا دو خط جداست که ارتباطی به هم ندارند (2 شماره مختلف)
هر کدوم هم به یک مودم وصل شدند که باز هم ارتباطی با همدیگه ندارند

razavihost
December 28th, 2016, 18:44
کلا دو خط جداست که ارتباطی به هم ندارند (2 شماره مختلف)
هر کدوم هم به یک مودم وصل شدند که باز هم ارتباطی با همدیگه ندارند

منظورتون از استفاده هم زمان تجمیع دو خط با هم هست؟

ParsWebIT
December 28th, 2016, 18:51
اگر 1 اکانت اینترنت رو ست کردین روی 2 مودم بر اساس مک ادرس بعضی شرکتها میبندن
که مشکل دی سی شدن متناوب در 2 مودم پیش میاد

navid2zp
December 28th, 2016, 19:18
ببینید دوستان
فرض کنید یک آپارتمان 2 طبقه هست که هر طبقه یک خط داره
هر کدوم هم برای خودشون از یک شرکت سرویس تهیه کردند

حالا اتفاقی که افتاده این هست که وقتی مثلا طبقه اول مودم رو به پریز تلفن که مربوط به خطش هست وصل می کنه طبقه دوم دچار مشکل میشه و نویز شدید میگیره که در نهایت موجب قطع شدن ارتباط میشه
در ادامه هم این دو خط روی هم تاثیر میزارن و هیچکدوم به درستی نمی تونن به شبکه متصل بشن

این بین تنها چیزی که بین این 2 خط در 2 طبقه یکی هست، کابلی هست که از خارج از ساختمنون به داخل ساختمون اومده که این کابل فرض کنید 4 رشته داره که هر کدوم برای یکی از خط های این ساختمود هست و وقتی وارد ساختمون شده از این کابل که هر رشته اون مربوط به یکی از تلفن ها هست، کابلی برای طبقه مربوط به خودش کشیده شده و به مودم متصل شده

هیچ ارتباطی بین این دو خط و مودم نیست

دقیقا فرض کنید همسایه شما وقتی خطش رو به مودم وصل می کنه نویز ایجاد بشه و خط شما هم قطع بشه

meysam021
December 28th, 2016, 19:27
اتصال شما از طریق wifi میباشد؟

k-pax
December 28th, 2016, 19:27
ببین دوست گرامی تا جایی که یادمه فکر کنم خط adsl باید روی دو رشته وسط باشه یعنی روی شیار 2و3 تا مودم شناسایی کنه

نمیدونم چرا دو خط adsl دار را گزاشتید روی یه سیم و وصل کردید به ی مودم !

hassanshaikhi
December 28th, 2016, 19:31
ببین دوست گرامی تا جایی که یادمه فکر کنم خط adsl باید روی دو رشته وسط باشه یعنی روی شیار 2و3 تا مودم شناسایی کنه

دو خط و دو مودم جداگونه وجود داره.

emperor3508
December 28th, 2016, 19:35
بنظر من مربوط به سیم کشی هست

سیم کشی ساختمان رو چک کنید حتما مشکلی داره

navid2zp
December 28th, 2016, 19:46
اتصال شما از طریق wifi میباشد؟

بله

سیم کشی از سال ها قبل انجام شده و از یک سیم چند رشته وارد ساختمون شده و از اونجا هم شماره مربوط به هر واحد جدا و به واحد خودش داده شده

دو خط رو هم به یک مودم وصل نکردیم
هر خط یک رشته جدا داره و به مودم مربوط به خودش وصل شده
ربطی به هم ندارند این مودم ها

k-pax
December 28th, 2016, 20:13
بله

سیم کشی از سال ها قبل انجام شده و از یک سیم چند رشته وارد ساختمون شده و از اونجا هم شماره مربوط به هر واحد جدا و به واحد خودش داده شده

دو خط رو هم به یک مودم وصل نکردیم
هر خط یک رشته جدا داره و به مودم مربوط به خودش وصل شده
ربطی به هم ندارند این مودم ها

اینجوری نباید مشکلی باشه !

رشته ای که به مودم وصل میشه باید فقط دو شیار وسط باشه !

باید سیمکشی اینجوری عوض کنید
سیم کامل میره به هر دو واحد
دورشته خط 1 روشه مال واحد 1 اون دو رشنه را بزارید روی شیار 2و3 سوکت و وصل کنید به مودم
دورشته که خط 2 روشه مال واحد 2 اون دو رشته را بزارید روی شیار 2و3 سوکت و وصل کنید به مودم

razavihost
December 28th, 2016, 20:37
ببینید دوستان
فرض کنید یک آپارتمان 2 طبقه هست که هر طبقه یک خط داره
هر کدوم هم برای خودشون از یک شرکت سرویس تهیه کردند

حالا اتفاقی که افتاده این هست که وقتی مثلا طبقه اول مودم رو به پریز تلفن که مربوط به خطش هست وصل می کنه طبقه دوم دچار مشکل میشه و نویز شدید میگیره که در نهایت موجب قطع شدن ارتباط میشه
در ادامه هم این دو خط روی هم تاثیر میزارن و هیچکدوم به درستی نمی تونن به شبکه متصل بشن

این بین تنها چیزی که بین این 2 خط در 2 طبقه یکی هست، کابلی هست که از خارج از ساختمنون به داخل ساختمون اومده که این کابل فرض کنید 4 رشته داره که هر کدوم برای یکی از خط های این ساختمود هست و وقتی وارد ساختمون شده از این کابل که هر رشته اون مربوط به یکی از تلفن ها هست، کابلی برای طبقه مربوط به خودش کشیده شده و به مودم متصل شده

هیچ ارتباطی بین این دو خط و مودم نیست

دقیقا فرض کنید همسایه شما وقتی خطش رو به مودم وصل می کنه نویز ایجاد بشه و خط شما هم قطع بشه

سیم کشی ساختمون مشکل داره .و حتی شما شاکی بودین از پشتیبانی شرکت ارائه دهنده ،اونا نمیتونن کار کنند سر خط چک کنید هر دو مدوم رو در سر خط هم زمان وصل کنید اگر مشکل همچنان بود به خرابی تلفن منطقه مخابراتیتون اعلام کنید تا بیان خط هار بررسی کنند.

DaryaHost
December 29th, 2016, 02:08
سیم کشی دو شیار دوستمون درست هست فرمایششون ولی اگر مشکل داشت تکی هم نباید وصل میشدن ، پس این درست انجام شده و سر سوکت ها سیمو جابجا کردند

اگر اتصال شما از نظر وای فای به مشکل میخوره احتمالش هست با تعویض کانال یکی از مودم ها ( کانال وای فای ) مشکل حل بشه ممکنه داپلیکیت شده باشه ! ( احتمال عجیب غریب)
ولی اگر روی خود مودم چراغ act مشکل پیدا میکنه احتمالا از کنسول مخابراطی خیابانی شما باید باشه که اونجا یه سوتی دادن !
یکم داستان پیچیده و جالب شده
شما کابل هاتو بررسی کن
کانال های وای فای رو عوض کن اگر حل نشد از دست شما خارج هست سوتیه مخابراطیه

Ringmoon
December 29th, 2016, 04:46
سلام
معمولا این موارد از سیم کشی هست من خودم مشابه یه همچین مشکلیو داشتم حتی از اینم مسخره تر مشکل من اینطور بود که وقتی طبقه پایین تلفنش زنگ میخورد اینترنت من طبقه بالا قطع میشد :) تا زمانی که صحبت میکردن نت ما قطع بود خلاصه بعد چند روز کلافه شدم رفتم سراغ سیم کشی همرو زیر رو کردم از اول چک کردم چندتارو جدا کردم دوباره زدم مشکل حل شد به نظرم مشکل شما هم همینطوره اول سیم کشیو کامل چک کنید اگه همه چی اوکی بود برید مخابرات بگید چک کنن دیگه از داخل ساختمون نیست.

navid2zp
December 29th, 2016, 11:22
سلام
معمولا این موارد از سیم کشی هست من خودم مشابه یه همچین مشکلیو داشتم حتی از اینم مسخره تر مشکل من اینطور بود که وقتی طبقه پایین تلفنش زنگ میخورد اینترنت من طبقه بالا قطع میشد :) تا زمانی که صحبت میکردن نت ما قطع بود خلاصه بعد چند روز کلافه شدم رفتم سراغ سیم کشی همرو زیر رو کردم از اول چک کردم چندتارو جدا کردم دوباره زدم مشکل حل شد به نظرم مشکل شما هم همینطوره اول سیم کشیو کامل چک کنید اگه همه چی اوکی بود برید مخابرات بگید چک کنن دیگه از داخل ساختمون نیست.

کابل هر خط رو از سر کوچه جدا کردید؟

سیم کشی دو شیار دوستمون درست هست فرمایششون ولی اگر مشکل داشت تکی هم نباید وصل میشدن ، پس این درست انجام شده و سر سوکت ها سیمو جابجا کردند

اگر اتصال شما از نظر وای فای به مشکل میخوره احتمالش هست با تعویض کانال یکی از مودم ها ( کانال وای فای ) مشکل حل بشه ممکنه داپلیکیت شده باشه ! ( احتمال عجیب غریب)
ولی اگر روی خود مودم چراغ act مشکل پیدا میکنه احتمالا از کنسول مخابراطی خیابانی شما باید باشه که اونجا یه سوتی دادن !
یکم داستان پیچیده و جالب شده
شما کابل هاتو بررسی کن
کانال های وای فای رو عوض کن اگر حل نشد از دست شما خارج هست سوتیه مخابراطیه

نه مشکل کلا روی خود اتصال هست که قطع میشه
وای فای مشکلی نداره
کلا حتی توی پنل هم که چک می کنم نویز بسیار بالاست و snr یکی از مودم ها روی 1 و اونیکی هم بسیار پایینتر از حالت معمولی هست

Ringmoon
December 29th, 2016, 23:11
کابل هر خط رو از سر کوچه جدا کردید؟

نه کامل هر خطو از داخل خود ساختمون میشه جدا کرد من دقیقا جاییو رفتم چک کردم که کابل ها وارد ساختمون شده بعد از اونجا هر خط به طبقه خودش رفته مشکل این بود که خط طبقه پایین با خط ما تو اون قسمت در حد چند میلیمتر یه قسمت از سیم لختشون بهم چسبیده بود !