PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در باره تغییر هاستینگ

khudeman
December 10th, 2010, 10:00
سلام دوستان عزیز
برای اینکه موقع عوض کردن هاستینگ ، سایت قطع نشود و یا اینکه قطعی آن به حداقل ممکن برسد چه راهی پیشنهاد میکنید ؟ دامنه موردنظر این سایت دارای نیم سرور اختصاصی هم هست . با تشکر بخاطر کمکهای شما

Sina7
December 10th, 2010, 10:13
سلام
بک آپ رو منتقل کن رو هاست جدید بدون اینکه اطلاعاتت رو هاست قبلی پاک بشه، بعد در نهایت IP جدید رو بر روی Name Server دامینت Modify کن ...

khudeman
December 10th, 2010, 10:18
ممنون دوست عزیز. آیا در این صورت شناسایی شدن آی پی جدید هم ممکنه یکی دو روز طول بکشه ؟

mr.he3am
December 10th, 2010, 10:20
ممنون دوست عزیز. آیا در این صورت شناسایی شدن آی پی جدید هم ممکنه یکی دو روز طول بکشه ؟
وقتی اطلاعات روی سرور قبل و جدید باشد
خیلی احتمال داون کم هست
چون سایت یا روی سرور قبل باز میشود یا روی سرور جدید

RezaFH
December 10th, 2010, 10:28

اگر سایتی هست که مدام بروز میشه ، مشکل پیش میاره...
مخصوصا اگه دامین ir باشه
که البته اینم راه حل داره

khudeman
December 10th, 2010, 10:35
با این ترتیب که دوستان گفتند باید اول کل فایلها و دیتابیس را ببریم روی هاست جدید . دوم آی پی نیم سرور را عوض کنم . تا وقتی که آی پی شناسایی نشده از روی هاست قبلی خونده میشه و وقتی شناسایی شد از روی هاست جدید. بعد هاست قبلی را پاک کنیم.
خب تا اینجا اگر درست گفته باشم معلوم شد. فقط یک مسئله ای باقی میماند و اون اینکه انتقال اطلاعات باید خیلی دقیق و مطمئن انجام بشه. چون تا قبل از تغییر آی پی ، سایت از روی هاست جدید دیده نمیشه و نمیتوان فهمید که کار درست انجام شده یا نه. و اگر کار انتقال ناقص انجام شده باشه ، افتضاح بالا میاد . درست میگم ؟

mdf092
December 10th, 2010, 10:50
همین الان، name server جدید رو با آی.پی جدید تعریف کن. معمولا سایت یه کم طول بکشه که همه جا ثبت بشه
پس با این کار موازی تا وقتی که اطلاعات رو جابجا کنی مطمئن میشی که name server هم فعاله و دیگه احتمال داون بود به حداقل کاهش پیدا میکنه

khudeman
December 10th, 2010, 10:58
همین الان، name server جدید رو با آی.پی جدید تعریف کن. معمولا سایت یه کم طول بکشه که همه جا ثبت بشه
پس با این کار موازی تا وقتی که اطلاعات رو جابجا کنی مطمئن میشی که name server هم فعاله و دیگه احتمال داون بود به حداقل کاهش پیدا میکنه

مگه باید نیم سرور جدید هم تعریف کرد ؟ تغییر آی پی همان نیم سرور های قبلی کافی نیست ؟

Talahost.Com
December 10th, 2010, 11:22
برای سایت آی پی اختصاصی بگیر و موقتا هاست قبلی را به آی پی جدید ریدایرکت کن.
راه های دیگه هم هست که تغییر ttl‏ دی ان اس ها و ... هستش ولی دردسر داره.

khudeman
December 10th, 2010, 11:29
آی پی اختصاصی داره. هم از هاست قبلی و هم از هاست جدید.
این چیزی که در بالاتر بر اساس فرمایش دوستان نوشتم ، درست هستند : اول کل فایلها و دیتابیس را ببریم روی هاست جدید . دوم آی پی نیم سرور را عوض کنم . تا وقتی که آی پی شناسایی نشده از روی هاست قبلی خونده میشه و وقتی شناسایی شد از روی هاست جدید. بعد هاست قبلی را پاک کنیم.
خب تا اینجا اگر درست گفته باشم معلوم شد. فقط یک مسئله ای باقی میماند و اون اینکه انتقال اطلاعات باید خیلی دقیق و مطمئن انجام بشه. چون تا قبل از تغییر آی پی ، سایت از روی هاست جدید دیده نمیشه و نمیتوان فهمید که کار درست انجام شده یا نه. و اگر کار انتقال ناقص انجام شده باشه ، افتضاح بالا میاد . درست میگم ؟

RezaFH
December 10th, 2010, 11:29
با این ترتیب که دوستان گفتند باید اول کل فایلها و دیتابیس را ببریم روی هاست جدید . دوم آی پی نیم سرور را عوض کنم . تا وقتی که آی پی شناسایی نشده از روی هاست قبلی خونده میشه و وقتی شناسایی شد از روی هاست جدید. بعد هاست قبلی را پاک کنیم.

نمیدونم اینجا چرا هرکی میاد یه چیزی میگه و میره ! :d
اصلا معلوم نیست تاپیک رو میخونند یا نه !

همین حرفهایی که گفتید کاملاً درست هست .
برای انتقال هم فقط کافیه فول بک آپ رو انتقال بدید (مدیر سرور هاست جدید باید این کار رو انجام بده) که مشکلی پیش نیاد و به قول خودتون افتضاح بالا نیاد.

موفق باشید

mdf092
December 10th, 2010, 11:41
مگه باید نیم سرور جدید هم تعریف کرد ؟ تغییر آی پی همان نیم سرور های قبلی کافی نیست ؟

نه لازم نیست اما میتونی تعریف کنی
اگر از اول چندتا نیم سرور تعریف کردی برای یکیش آی.پی جدید رو تعریف کن
من معمولا برای سرورهام برای هر آی.پی چند تا نیم سرور تعریف میکنم تا برای همچین روی انعطاف بیشتری داشته باشم

sohrab.khan
December 10th, 2010, 12:41
یه راه بهتری هم هست ! از جایی هاست تهیه کنید که آپتایک 99.99 درصد داشته باشه . DDOs نشه . پشتیبانی خوبی داشته باشه تا مجبور به عوض کردن مدام هاست نشید

سلام دوستان عزیز
برای اینکه موقع عوض کردن هاستینگ ، سایت قطع نشود و یا اینکه قطعی آن به حداقل ممکن برسد چه راهی پیشنهاد میکنید ؟ دامنه موردنظر این سایت دارای نیم سرور اختصاصی هم هست . با تشکر بخاطر کمکهای شما

khudeman
December 10th, 2010, 13:01
ممنون از راهنماییتون . منهم به همین خاطر دارم هاست این دوستمان را جابجا میکنم

Ariya
December 10th, 2010, 14:30
نمیدونم اینجا چرا هرکی میاد یه چیزی میگه و میره ! :d
اصلا معلوم نیست تاپیک رو میخونند یا نه !

همین حرفهایی که گفتید کاملاً درست هست .
برای انتقال هم فقط کافیه فول بک آپ رو انتقال بدید (مدیر سرور هاست جدید باید این کار رو انجام بده) که مشکلی پیش نیاد و به قول خودتون افتضاح بالا نیاد.

موفق باشید

ميشه واضح منظورتون رو بگيد؟