PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما کدام یک از این 2 دامنه برای چنین سایتی مناسب تر است ؟

lizard.tiny
December 22nd, 2016, 14:11
سلام

همونطور که قبلاً قول داده بودم بعد از راه اندازی سایت های رایگانی نظیر PasteCode.IR (http://pastecode.ir/) و Soal.ME (http://soal.me/) روی پروژه راه اندازی نسخه فارسی سایت w3schools کار شد و کدنویسی هسته این سیستم به اتمام رسیده و در حال حاظر در مرحله ای هستم که پروژه این سایت رو اجرایی کنیم

هدف هر 3 سایت توسعه وب فارسی هست که :

- سایت PasteCode (http://pastecode.ir/)به منظور ذخیره و توسعه انواع کد

- سایت Soal (http://soal.me/)به منظور پاسخ به پرسش و رفع مشکل در خصوص برنامه نویسی و موارد مرتبط

- سایت جدید نیز برای آموزش اصولی در عین حال ساده برنامه نویسی تحت وب در حال راه اندازی میباشد

برای سایت جدید با محتوی آموزشی 2 دامنه در نظر گرفته شده که در نهایت یک دامنه قابل استفاده هست, لذا خواستم نظر دوستان و همکاران گرامی رو بدونم, که از نظر شما کدام یک از این 2 دامنه برای راه اندازی نسخه فارسی سایت w3schools مناسب تر است ؟

دامنه :

w3learn.ir

یا دامنه

w3schools.pro

؟

از دوستان عزیز ممنون میشم در این خصوص نظر خودتون رو ارسال کنید

ACGE
December 22nd, 2016, 14:19
w3learn.ir بهتره چون اسم یونیک تری داره و کاربر با سرچ اسم اشتباهی به وبسایت انگلیسی نمیره و البته دامنه ش هم مرسوم تره

armincity
December 22nd, 2016, 14:21
اولی صددرصد
دومی در ذهن نمیمونه

Raymvnd
December 22nd, 2016, 14:39
درود...
سایت soal.me متاسفانه پیشرفت چندانی نکرده و این قالبی که قبلا گفتم به درد این کار نمی خوره بهتره از نو اسکریپت پرسش و پاسخ واسه این سایت بنویسی...وگرنه من خودم علاقه ای ندارم با این اسکریپتی که بدرد نمی خوره توش فعالیت کنم...

lizard.tiny
December 22nd, 2016, 14:44
درود...
سایت soal.me متاسفانه پیشرفت چندانی نکرده و این قالبی که قبلا گفتم به درد این کار نمی خوره بهتره از نو اسکریپت پرسش و پاسخ واسه این سایت بنویسی...وگرنه من خودم علاقه ای ندارم با این اسکریپتی که بدرد نمی خوره توش فعالیت کنم...
درود

موضوع این سایت مربوط به سایت پرسش و پاسخ نیست دوست عزیز

البته در خصوص سایت پرسش و پاسخ این سایت در مرحله آزمایشی هست و بعد از تکمیل سایت w3 فارسی این 2 سایت به هم متصل میشن و پرسش و پاسخ های مربوط به سایت w3 نیز به صورت خودکار در سایت soal درج میشه و در اصل مکمل یک دیگر خواهد بود

در خصوص قالب میشه گفت تنها فردی که با قالب سایت مخالف هست شما هستید در صورتی که قالب از استانداردهای مناسب و سرعت بالایی برخوردار هست همچنین امکان تغییر رنگ بندی نیز به سیستم اضاف شده, بنابراین فکر نمیکنم توجیهی وجود داشته باشه که نیاز به تغییر قالب سیستم باشه, اگه به صورت فنی مشکلی در قالب مشاهده میکنید مطرح کنید رفع کنم

Raymvnd
December 22nd, 2016, 15:04
درود

موضوع این سایت مربوط به سایت پرسش و پاسخ نیست دوست عزیز

البته در خصوص سایت پرسش و پاسخ این سایت در مرحله آزمایشی هست و بعد از تکمیل سایت w3 فارسی این 2 سایت به هم متصل میشن و پرسش و پاسخ های مربوط به سایت w3 نیز به صورت خودکار در سایت soal درج میشه و در اصل مکمل یک دیگر خواهد بود

در خصوص قالب میشه گفت تنها فردی که با قالب سایت مخالف هست شما هستید در صورتی که قالب از استانداردهای مناسب و سرعت بالایی برخوردار هست همچنین امکان تغییر رنگ بندی نیز به سیستم اضاف شده, بنابراین فکر نمیکنم توجیهی وجود داشته باشه که نیاز به تغییر قالب سیستم باشه, اگه به صورت فنی مشکلی در قالب مشاهده میکنید مطرح کنید رفع کنم

من اون قالب رو توی سایت قبلی یعنی عجوبه تجربه کردم که باعث نابودی سایت آن شد...علت اینه که طراحی بد این قالب و ساختار آن بر می گرده...این تجربه ام میگه...

lizard.tiny
December 22nd, 2016, 15:09
من اون قالب رو توی سایت قبلی یعنی عجوبه تجربه کردم که باعث نابودی سایت آن شد...علت اینه که طراحی بد این قالب و ساختار آن بر می گرده...این تجربه ام میگه...

دوست عزیز ساختار فنی و اصولی سایت ارتباطی با قالب سایت نداره!

این که مدیر سایتی که شما در اون فعالیت داشتید دانش فنی کافی در این خصوص رو نداشته و سایت رو با وردپرس بالا آورده دلیل نمیشه طراحی مشکلی داشته باشه

سایت Soal به صورت اصولی کدنویسی شده و از پایه ( به جز بخش گرافیکی ) به صورت اختصاصی کد نویسی شده لذا ساختار و پیش نیازهای اون به صورت اختصاصی و کاربردی در ضمینه تخصصی سایت soal پیاده سازی شده

Raymvnd
December 22nd, 2016, 15:16
دوست عزیز ساختار فنی و اصولی سایت ارتباطی با قالب سایت نداره!

این که مدیر سایتی که شما در اون فعالیت داشتید دانش فنی کافی در این خصوص رو نداشته و سایت رو با وردپرس بالا آورده دلیل نمیشه طراحی مشکلی داشته باشه

سایت Soal به صورت اصولی کدنویسی شده و از پایه ( به جز بخش گرافیکی ) به صورت اختصاصی کد نویسی شده لذا ساختار و پیش نیازهای اون به صورت اختصاصی و کاربردی در ضمینه تخصصی سایت soal پیاده سازی شده

عجوبه روی وردپرس و جوملا بود...عجوبه سال اول روی وردپرس خوب پیشرفت کرد و کاربر زیادی داشت و بعد سال دوم آمد روی جوملا با قالب دیگه که قشنگ تر و کاربردی از قالب قبلی بود که تونست بیشتر کاربر بدست بیاره و تعداد آنلاین بالا بره و بعد سال سوم آمد دوباره رو وردپرس آورد که با همین قالب روی سایت شما هست یدفعه پسرفت کرد و کاربران از دست داد و در نهایت تعطیل شد...
من با مدیر عجوبه در ارتباط هستم که ایشون برنامه نویس حرفه ای شرکت هاکوچیان هست....

lizard.tiny
December 22nd, 2016, 15:22
عجوبه روی وردپرس و جوملا بود...عجوبه سال اول روی وردپرس خوب پیشرفت کرد و کاربر زیادی داشت و بعد سال دوم آمد روی جوملا با قالب دیگه که قشنگ تر و کاربردی از قالب قبلی بود که تونست بیشتر کاربر بدست بیاره و تعداد آنلاین بالا بره و بعد سال سوم آمد دوباره رو وردپرس آورد که با همین قالب روی سایت شما هست یدفعه پسرفت کرد و کاربران از دست داد و در نهایت تعطیل شد...
من با مدیر عجوبه در ارتباط هستم که ایشون برنامه نویس حرفه ای شرکت هاکوچیان هست....

قطعاً اگه ایشون دانش فنی بالایی داشتند یک سایت تخصصی رو روی وردپرس بالا نمی آوردند

سایت سوال نه روی وردپرس راه اندازی شده نه جوملا نه هیچ سیستم محتوی دیگه ای, بلکه به صورت کاملاً اختصاصی و تخصصی از پایه بر اساس نیاز کد نویسی شده

در این خصوص اگه سوالی دارید لطفاً در تاپیک مربوط به سایت سوال مطرح کنید, موضوع این تاپیک چیز دیگه ای هست و ارسال های شما تاپیک رو به بی راهه میکشونه دوست عزیز

persiancoder
December 22nd, 2016, 15:24
w3learn.ir

iranian-portal
December 22nd, 2016, 15:42
درود بر شما؛

به نظر شخصی من:
اکثر افرادی که توسعه دهنده یا برنامه نویس هستند، تسلط مطلوبی به زبان انگلیسی دارند.

در نتیجه:
سرویس هایی که شما ایجاد کردید و در حال ایجاد اون هستید، همگی نمونه های فوق العلاده قدرتمند خارجی داره، که هر قطعا هر توسعه دهنده و برنامه نویسی اونها رو به سرویس ایرانی شما ترجیح میده.

چندین و چند علت منطقی هم وجود داره:
مهمترین دلیل اینه که، سرویس های خارجی، با مشارکت و حضور کاربران از سراسر دنیا، اعتبار فوق العلاده ای دارند، و طرح سوال در این گونه سایت ها، کمتر از 10 ساعت به بهترین نحو ممکن از بهترین طراحان، برنامه نویسان و توسعه دهندگان پاسخ میگیرن.

حتی خود شما هم، اگر مشکلی داشته باشید، به stackoverflow یا سایت های زیر مجموعه یا سرویس های مشابه مراجعه میکنید!

در نهایت:
سرمایه گذاری شما در این زمینه، برای افرادی که خودشون متخصص امر هستند و با وجود سرویس های قدرتمندی که مثال زدم، حتی طرف سرویس شما نخواهند اومد، منطقی نیست.

پیروز باشید.

lizard.tiny
December 22nd, 2016, 15:46
درود بر شما؛

به نظر شخصی من:
اکثر افرادی که توسعه دهنده یا برنامه نویس هستند، تسلط مطلوبی به زبان انگلیسی دارند.

در نتیجه:
سرویس هایی که شما ایجاد کردید و در حال ایجاد اون هستید، همگی نمونه های فوق العلاده قدرتمند خارجی داره، که هر قطعا هر توسعه دهنده و برنامه نویسی اونها رو به سرویس ایرانی شما ترجیح میده.

چندین و چند علت منطقی هم وجود داره:
مهمترین دلیل اینه که، سرویس های خارجی، با مشارکت و حضور کاربران از سراسر دنیا، اعتبار فوق العلاده ای دارند، و طرح سوال در این گونه سایت ها، کمتر از 10 ساعت به بهترین نحو ممکن از بهترین طراحان، برنامه نویسان و توسعه دهندگان پاسخ میگیرن.

حتی خود شما هم، اگر مشکلی داشته باشید، به stackoverflow یا سایت های زیر مجموعه یا سرویس های مشابه مراجعه میکنید!

در نهایت:
سرمایه گذاری شما در این زمینه، برای افرادی که خودشون متخصص امر هستند و با وجود سرویس های قدرتمندی که مثال زدم، حتی طرف سرویس شما نخواهند اومد، منطقی نیست.

پیروز باشید.
دورد

تشکر از توجه شما

سایت های فوق برای کسترش وب فارسی طراحی شده اند, لذا بیشتر مخاطبان این سایت ها افراد مبتدی هستند که قطعاً افراد مبتدی سایت های فارسی با ساختار مفهومی رو به سایت های انگلیسی ترجیح میدهند

سایت PasteCode نمونه خارجی ندارد و مخزن توسعه کد هست

اما در خصوص سایت های w3 فارسی و سایت soal این گفته شما برای افراد حرفه ای صحیح هست اما در خصوص افراد مبتدی که قصد دارن تازه پا به عرصه برنامه نویسی تحت وب بزارن صدق نمیکنه

به هر حال ممنون از توجه شما