PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب IBSng بر روی centos

hristo
December 20th, 2016, 13:09
با سلام
دوستان آموزش نصب نسخه رایگان IBSNg رو داشتم
کسی از دوستان هست راهنمائی کنه؟

ممنون می شوم دقیق راهنمائی کنید بر روی چه نسخه centos باید دقیق نصب بشه و با چه مراحلی
با تشکر

hassanshaikhi
December 22nd, 2016, 10:16
روی هر نسخه که خواستید میشه نصب کرد ولی الان روی centos 6.8 64bit بهتره.

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=84340

hst_2014@yahoo.com
December 28th, 2016, 16:42
سلام
لطفا بفرمایید چرا نسخه 6.8 64bit بهتره؟
چرا نسخه 7-32bit بهتر نیست؟
اصلا چرا نسخه 64 بیتی؟
آموزش نصب ibs 1.24 از نسخه 5.5 x86 هست.
ممنون

hassanshaikhi
December 28th, 2016, 17:15
نسخه 6.8 الان آخرین نسخه پایدار سری 6 هست.
دلیل استفاده از این ورژن و 64 بیتی بخاطر این هست که معمولا در کنار ibsng چند سرویس دیگه هم نصب میکنند و بیشتر این آموزشها برای سری 6 هست.

hst_2014@yahoo.com
December 28th, 2016, 17:56
سلام
ممنون اما میشه بفرمایید چه سرویس هایی منظور شماست؟
آیا این سرویس ها برای یک شرکت که میخواهد به 100 تا پرسنل روی مبایل و کامپیوتر اینترنت بده و کنترل ترافیک و پهنای باند انجام بده کارایی داره؟
مثلا ارتباط IBSng به active Directory نسخه 1.24 میتونه باشه؟

hassanshaikhi
December 28th, 2016, 18:41
منظور سرویس های مربوط به فندق شکن هست.
اگه این سرویس ها استفاده نمیکنید Centos 7 مشکلی نداره. در ضمن این نسخه فقط 64 بیتی هست و نسخه 32بیتی ندارد.

razavihost
December 28th, 2016, 18:53
منظور سرویس های مربوط به فندق شکن هست.
اگه این سرویس ها استفاده نمیکنید Centos 7 مشکلی نداره. در ضمن این نسخه فقط 64 بیتی هست و نسخه 32بیتی ندارد.

نصب IBSng روی نسخه 7 مشکل هست.چون کامنت ها تغییر کرده.
از همه راحت تر نصب روی ورژن 5.11 و بعد روی نسخه 6.9 البته برای نصب روی نسخه 6.9 دو تا فایل از خوده ibs باید ویرایش بشه.

- - - Updated - - -

سلام
ممنون اما میشه بفرمایید چه سرویس هایی منظور شماست؟
آیا این سرویس ها برای یک شرکت که میخواهد به 100 تا پرسنل روی مبایل و کامپیوتر اینترنت بده و کنترل ترافیک و پهنای باند انجام بده کارایی داره؟
مثلا ارتباط IBSng به active Directory نسخه 1.24 میتونه باشه؟

نسخه رایگان با اکتیو دایرکتوری ترکیب نمیشه.

hassanshaikhi
December 28th, 2016, 19:18
نصبش سخت نیست فقط مشکل همون دستورات هست که توی 7 بعضی دستورات عوض شده که اگه یکبار وقت بذارید برای دفعات بعد راحت میتونید نصب کنید.حالا چه الان چه چند سال دیگه آخر باید به نسخه 7 کوچ کرد چونکه بعد از 2017 دیگه نسخه جدیدی از سری 6 ارائه نمیشه.
نسخه 5 هم دیگه توصیه نمیشه چونکه فقط تا سال 2017 آپدیت های امنیتی دریافت میکنه ولی نسخه 6 تا سال 2020.
اون تغییرات utf-8 هم مربوط به نسخه خاصی نیست کلا مربوط به سری 6 هست.و همچنین آخرین ورژن پایدار 6.8 هست فعلا.

hst_2014@yahoo.com
December 30th, 2016, 11:50
چند مسئله وجود دارد
یکی اینکه من وقتی با Hotspot با یک User که تو IBSng ایجاد کردم Login میکنم بعد از چند دقیقه کاربر از لیست Online Users حذف میشود اما همچنان ارتباطش با اینترنت بقراره
دوم اینکه Kick کارنمیکنه
سوم از همه مهمتر اصلا توی تب Graphs قسمت Internet BW RealTime Graph هیچ ترافیکی نمایش داده نمیشود.
و همچنین تعریف محدودیت پهنای باند عمل نمیکند
البته من فقط روی Hotspot اینهارا بررسی کردم

razavihost
December 30th, 2016, 12:02
چند مسئله وجود دارد
یکی اینکه من وقتی با Hotspot با یک User که تو IBSng ایجاد کردم Login میکنم بعد از چند دقیقه کاربر از لیست Online Users حذف میشود اما همچنان ارتباطش با اینترنت بقراره
دوم اینکه Kick کارنمیکنه
سوم از همه مهمتر اصلا توی تب Graphs قسمت Internet BW RealTime Graph هیچ ترافیکی نمایش داده نمیشود.

مشکل از کانفیگتون هست.
برنامه بدون مشکل حدود یک سال هست در سازمان داره کار میکنه.

hst_2014@yahoo.com
December 30th, 2016, 12:16
آیا با Hotspot میکروتیک راه اندازی کردید؟
طبق لینکی که در همین پست وجود دارد نصب کردم
اما مشکل کجاست؟
روی میکروتیک فقط یک RAS تعریف کردم و یک user برای ارتباط با IBSngو تنظیمات Radius برای Hotsport را هم انجام دادم
آیا کار دیگه ای روی روتر باید انجام بدم تو قسمت Firewall???

razavihost
December 30th, 2016, 13:02
آیا با Hotspot میکروتیک راه اندازی کردید؟
طبق لینکی که در همین پست وجود دارد نصب کردم
اما مشکل کجاست؟
روی میکروتیک فقط یک RAS تعریف کردم و یک user برای ارتباط با IBSngو تنظیمات Radius برای Hotsport را هم انجام دادم
آیا کار دیگه ای روی روتر باید انجام بدم تو قسمت Firewall???

بله هم هات اسپات و هم PPPOE سرور مجموعه رو داره مدریت میکنه.

>>آیا کار دیگه ای روی روتر باید انجام بدم تو قسمت Firewall???
خیر نیاز نیست.باید در خوده IBS
CHECK ONLINE INTERVAL : 60
CHECK ONLINE MAX FAILS : 2000
قرار بدین
این دو گزینه در قسمت Advanced Configuration قرار داره .
در اکثر آموزش ها بخشی موارد گفته نمیشه.در صورت ضرورت براتون خصوصی میتونم انجام بدم.

hassanshaikhi
December 30th, 2016, 14:05
چند مسئله وجود دارد
دوم اینکه Kick کارنمیکنه
interim update رو متناسب با سرور ibs تنظیم کنید معمولا 1 دقیقه میذارن
توی سرور ibsng قسمت radius یوزر پسورد میکروتیک رو وارد کنید. توی میکروتیک هم چک کنید که ssh فعال باشه چونکه عمل کیک کردن بوسیله ارسال دستور ssh انجام میشه.
واسه فعال شدن گراف این پکیج ها رو نصب کنید
yum install php-gd php-mbstring php-pdo -y
واسه محدودیت ترافیک از periodic accounting استفده کردین؟
اگه مقدار check online max fail رو زیاد کنید با این کار فقط صورت مسئله رو پاک میکنید.این مقدار زمان بر حسب دقیقه هست که اگه 2دقیقه باشه ibs هر 2 دقیقه یکبار چک میکنه که آیا یوزر آنلاین هست یا نه.وقتی شما بطور معمول ارتباط رو قطع میکنید درخواست قطع به ibs فرستاده میشه که یوزر از قسمت آنلاین حذف میشه. وقتی بطور ناگهانی ارتباط یوزر قطع بشه این درخواست فرستاده نمیشه و یوزر در قسمت انلاین میمونه و بعد از 2 دقیقه ibs چک میکنه و میبینه یوزر وصل نیست و قطعش میکنه اما اگه مقدار check زیاد باشه به فرض بعد از 30 ساعت ibs چک میکنه و در طول این 30 ساعت یوزر نمیتونه وصل بشه چونکه یوزرش آنلاین توی سرور مونده.

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=34721&d=1483094027

34721

hst_2014@yahoo.com
December 31st, 2016, 00:38
سلام برادر عزیر

آیا interim update در میکروتیک باید با مقدار General_Update_Interval در قسمت Edit RAS Attributesبرابر باشد؟

واسه محدودیت ترافیک از periodic accounting استفاده کردین؟
جواب :خیر

حالا مطلبی که هست خیلی از مشکلاتم حل شد. مشکل Kick و محاسبه مصرف ترافیک حل شد.

اما هنوز زمانیکه در Bandwith Managment روی Add New Interface کلیک و یک اینترفیس با نام global-in ایجاد میکنم سپس درون آن یک Add child Node درون آن و سپس درون آن یک Add Child Leaf ایجاد( با مقدار 1024 ) میکنم , و آن Leaf را در Charge انتخاب می کنم هیچ تاثیری روی سرعت پهنای باند کاربر ایجاد نمیشود

در قسمت Internet BW Real Time Graphs مقداری که در گراف نمایش میده خیلی با میزان سرعت مصرف اختلاف داره .این اختلاف طبیعیه؟
در ضمن تجربه من نشون داد که از نسخه 6.8 نسخه 64بیتی استفاده نکنم بهتره .چون در زمان refresh صفحه می رفت.
بجاش از نسخ 32 بیتی 6.4 minimal استفاده کردم.مشکلی نداشت

خیلی تشکر میکنم
خدا حفظ کنه شمارو