PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک درباره پیدا کردن راهی برای تقسیم کردن و سپس چسبندان سریع فایل های حجیم

AtrafNet
December 14th, 2016, 23:15
سلام
ببخشید انجمن دیگه ای سراغ ندارم اینجا می پرسم.
ببینید من همیشه این مشکل رو تو کل عمر کامپیوتری خودم داشتم و الان هم بعد این همه سال دارم!

مشکلم اینه که می خوام یه سری فایل حجیم که به صورت تک فایل هستن (مثلاً با حجم 10 گیگ به بالا) رو برای اشتراک گذاری راحت تر تقسیم (Split) و بعد Share کنم.
می دونم با نرم افزار های فشرده ساز مثل WinRAR و 7Zip و... میشه براحتی این کار رو انجام داد اما مشکل اصلی من وقتیه که این نرم افزار ها (همه شون) حتی وقتی روی حالت بدون فشرده سازی و Store هم آرشیو رو میسازن برای مرحله Extract فایلی حجیم که به صورت تک فایل باشه زمان خیلی خیلی زیادی نیاز دارن و در اکثر مواقع درصد خطا هم خیلی بالاست که حتی Recovery Record هم کمکی نمیکنه.
دوستانی که تا حالا فایل های حجیم تک فایلی مثل ISO های حجیم رو در قالب آرشیو های RAR و ZIP و... دانلود کرده باشن می دونن منظورم از مرحله Extract خیلی طولانی چیه.

خب حالا سوالم اینه به نظر شما روشی نیست که فایل های حجیم اصلاً فشرده نشن ولی فقط تقسیم بشن و بعد کاربر بتونه خودکار و بدون نیاز به نرم افزار خاصی بهم بچسبوندشون؟ چون یه سری نرم افزار ها مثل HSpilt هم هستن اما متاسفانه نیاز به نرم افزار جهت چسبوندن فایل توسط کاربر هست.

این سوال خیلی ذهنمو درگیر کرده و مجبور به مطرح کردنش بین شما اساتید شدم.

البته مسلماً اگه روشی بود سایت های دانلود ازش استفاده میکردن ولی گفتم اینجا بگم شاید تو ذهن یکی جرقه ای زد و یه ایده خوب به ذهنش رسید :)

پیشاپیش ممنون.

hassanshaikhi
December 14th, 2016, 23:50
توی winrar واسه کمتر کردن زمان فشرده سازی میتونید compression method رو روی store بذارید.

a.kam
December 15th, 2016, 00:20
اگر خیلی سرعت جدا کردن و ترکیب برات مهمه این نرم افزار خیلی پیشنهاد میکنم
http://www.hjsplit.org

AtrafNet
December 15th, 2016, 09:42
عزیزان این دو مورد هر دو در پست اصلی من حتی بدون ویرایش تاپیک نوشته شده بوده از قبل.
یعنی این دو مورد تست شده و مورد قبول نبوده.

تمامی نرم افزار های فشرده ساز حتی در حالت Store هم سرعت Extract خیلی خیلی پایینی برای تک فایل دقت کنید بازم میگم تک فایل حجیم دارن.
یعنی منظورم 1000 تا فایل فوقش 50 - 100 مگابایتی نیست بلکه منظورم یک فایل 10 گیگابایتی هستش که باید یکجا Extract بشه و سر همین موضوع این نرم افزار ها برای Extract چنین فایلی نیاز به CPU خیلی بالایی دارن و معمولاً تو سیستم های معمولی و لپ تاپ ها گزینه خوبی برای این مورد خاص نیستن.

درباره اون نرم افزار HSpilt هم تست شده اما متاسفانه کاربر بعدش نیاز به دانلود این نرم افزار هم برای چسباندن فایل داره اگه یه خودچسبان سرخود هم داشته باشه که کاربر بدون نیاز به نرم افزار اضافی بتونه عملیات چسباندن رو انجام بده بهتره چون Winrar و حداقل یه نرم افزار فشرده سازی تو هر کامپیوتری نصبه ولی نرم افزار هایی خاص مثل این که تو همه کامپیوتر ها نصب نیست که.

hassanshaikhi
December 15th, 2016, 10:06
عزیزان این دو مورد هر دو در پست اصلی من حتی بدون ویرایش تاپیک نوشته شده بوده از قبل.
یعنی این دو مورد تست شده و مورد قبول نبوده.

تمامی نرم افزار های فشرده ساز حتی در حالت Store هم سرعت Extract خیلی خیلی پایینی برای تک فایل دقت کنید بازم میگم تک فایل حجیم دارن.
یعنی منظورم 1000 تا فایل فوقش 50 - 100 مگابایتی نیست بلکه منظورم یک فایل 10 گیگابایتی هستش که باید یکجا Extract بشه و سر همین موضوع این نرم افزار ها برای Extract چنین فایلی نیاز به CPU خیلی بالایی دارن و معمولاً تو سیستم های معمولی و لپ تاپ ها گزینه خوبی برای این مورد خاص نیستن.

در حالت store هیچگونه فشرده سازی صورت نمیگیره برای همین در موقع extraxt هم هیچگونه رمزگشایی صورت نمیگیره که بخاد بر روی cpu فشاری وارد کنه و صرفا یک کپی هست.

extraxt فایل 19 گیگ iso که به دو پارت تبدیل شده. time left 5 minutes
http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=34516&d=1481783265

34516

AtrafNet
December 15th, 2016, 14:06
در حالت store هیچگونه فشرده سازی صورت نمیگیره برای همین در موقع extraxt هم هیچگونه رمزگشایی صورت نمیگیره که بخاد بر روی cpu فشاری وارد کنه و صرفا یک کپی هست.

extraxt فایل 19 گیگ iso که به دو پارت تبدیل شده. time left 5 minutes
http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=34516&d=1481783265

34516

اینو می دونم ولی برای من صورت میگیره.
نکته دیگه اینجاست که اولش می نویسه مثلاً 2 min left اما این 2 min همینطوری زیاد میشه و 3 و 4 و 5 تا 15 - 20 دقیقه.
درسته حالا 20 دقیقه چیزی نیست ولی فایل های من یه نوع فایل های حساسی هستن که مثلاً طرف 10 گیگ دانلود کنه خب اعصابش خورد میشه مثلاً بعد 20 دقیقه تو 99 درصد اخطار بده :(
حتی برای تمامی پارت های Winrar هنگام ایجاد آرشیو 5 درصد Recovery Record هم ایجاد میکتم اما این اکثر اوقات با Repair هم جوابگو نیست و به دلایلی هم امکان دانلود با IDM ندارم و با یه دانلود منیجر عجیب و غریب دیگه که البته امکانات ساده Pause و Resume رو داره باید دانلود کنم.

برای همین دنبال راهی هستم که همین 5 دقیقه تا 20 دقیقه هم برای یه چسبوندن بدون هیچ فشرده سازی نباشه چون رسما این 10 گیگ فشرده هم بشه میشه 9.99 گیگ که تاثیر خاصی نداره پس دنبال راهی بدون فشرده سازی اما فوق العاده سریع حتی روی HDD های معمولی هستم.

hassanshaikhi
December 15th, 2016, 15:30
در صورتی که فشرده باشه اینکه زمان تغییر کنه هست ولی وقتی Store باشه اگه هاردتون مشکلی نداشته باشه با سرعت کپی کردن فرقی نداره چون فقط داره فایل رو کپی میکنه و تغییراتی انجام نمیده روش.
برای اون خطا که از طرف اینترنت مشتری هست هیچ کاری نمیشه کرد به جز همون recovery records اضافه کنید.درسته که 100% همیشه فایل رو درست نمیکنه چونکه شما مثلا فقط 5% رو اضافه کردین ولی بازم بهتر از هیچی هست.
اینکه زمان رو حذف کنید امکانش نیست چون حداقلش کپی کردن فایل میشه شما با همون hjsplit هم به هم بخاید بچسبونید به اندازه سرعت کپی کردن طول میکشه. با تستی هم که گرفتن hjsplit خیلی بیشتر از winrar توی مد store از cpu استفاده میکنه.

http://uupload.ir/files/g10z_hj.jpg

http://uupload.ir/files/efbe_winrar.jpg

a.kam
December 15th, 2016, 16:10
نتیجه تست سرعت 3.45 گیگ فایل بین این نرم افزارها به صورت زیر بوده

7Zip: Split time: 20 seconds | Join time: 25 seconds
FFSJ: Split time: 24 seconds | Join time: 30 seconds
GSplit 3: Split time: 20 seconds | Join time: 30 seconds
HJSplit: Split time: 24 minutes 34 seconds | Join time: 1 minute 38 seconds
Free File Splitter: Split time: 16 seconds | Join time: 25 second

navid2zp
December 15th, 2016, 17:00
ببینید جدا از CPU سرعت هارد هم مهم هست
شما وقتی یک فایل رو چند تکه می کنید یا استخراج می کنید باید فایل جای دیگه کپی بشه
خیلی مواقع کندی به دلیل سرعت هارد هست نه سی پی یو
شما اگر از حالت Store استفاده می کنید توصیه می کنم هارد SSD تهیه کنید
تاثیر بسیار بهتری داره

در کل هم هیچ راه سریعتری برای این کار نیست. شما در هر صورت به سرعت هارد مناسب نیاز دارید حتی اگر سی پی یو بسیار قدرتمندی در اختیار داشته باشید
توصیه می کنم دنبال هارد با کیفیت باشید
سایر موارد حتی اگر هم سریع باشند باز هم هارد هست که محدودشون می کنه
وگرنه مثلا WinRAR مشکلی با سریعتر انجام دادن کار که نداره. مسئله محدودیتی هست که از طرف هارد و سی پی یو براش وجود داره

AtrafNet
December 16th, 2016, 09:54
از همه دوستان ممنونم بله متاسفانه هارد 5400rpm من سرعت خیلی پایینی داره ولی چون فعلاً بودجه خرید یه SSD در ظرفیت مناسب رو ندارم مجبور به تحمل این هارد هستم.
خودم تا قبل از ایجاد این تاپیک می دونستم راهی نداره ولی تاپیک زدم ببینم شاید دوستان راهی خاص بدونن که دیدم نه واقعاً راه دیگه ای نیست.

بازم خیلی ممنون از دوستان الخصوص جناب hassanshaikhi (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=17121) که خیلی زحمت کشیدن.