PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحویل فوری در vmware

h4m3d
December 7th, 2010, 14:50
سلامخسته نباشید کسی میتونه به من آموزش گرفتن تمپلیت را بده ممنون میشم اگه لینک یا عکس یا متن آموزشی در این رابطه بزارید

nimafire
December 7th, 2010, 15:37
در vmware قالب نداریم
اما میتونید اماده بسازید و از فایل .vmdk کپی بگیرید و استفاده کنید

robot
December 7th, 2010, 17:39
خب منم دنبال همینم که نخوام وقت بذارم ویندوز نصب کنم!

یعنی ما از یک Vps آماده و کنیفیگ شده !! فایل vmdk رو برمیداریم و به vps جدید ساخته شده انتقال میدم و rename میکنیم ؟؟؟ بعد بالا میاد ؟؟؟

Ariya
December 7th, 2010, 17:40
در vmware قالب نداریم

h4m3d
December 7th, 2010, 17:42

یعنی ما از یک Vps آماده و کنیفیگ شده !! فایل vmdk رو برمیداریم و به vps جدید ساخته شده انتقال میدم و rename میکنیم ؟؟؟ بعد بالا میاد ؟؟؟

نمیدونم باید صبر کنیم یکی جواب بده مثل اینکه(:|

RezaFH
December 7th, 2010, 18:22

تقریبا بله !
فقط باید توی ویندوز اسم سرور رو هم از رجیستری تغییر بدید ...
برای vmware یه نرم افزاری هست به نام vcenter که نمیدونم شنیدید یا نه !
توی اون نرم افزار ، امکان Clone کردن هست که همون کپی کردن هارد وی پی اس رو بصورت اتوماتیک انجام میده.

teamnet
December 12th, 2010, 22:34
آقا در مورد این مبحث یه توضیحی بدین خیلی جالبه منم علاقمند شدم راستی در exsi همچین امکانی هست ؟

RezaFH
December 12th, 2010, 22:53
آقا در مورد این مبحث یه توضیحی بدین خیلی جالبه منم علاقمند شدم راستی در exsi همچین امکانی هست ؟

استفاده از هارد یک سرور مجازی در تمام مجازی سازها فکر کنم ممکن باشه
شما یک وی پی اس رو آماده میکنید و بعد از هاردش به تعداد کپی میگیرید و استفاده میکنید !
در مورد esxi هم فرقی نمیکنه ...

robot
December 12th, 2010, 23:09
تقریبا بله !
فقط باید توی ویندوز اسم سرور رو هم از رجیستری تغییر بدید ...
برای vmware یه نرم افزاری هست به نام vcenter که نمیدونم شنیدید یا نه !
توی اون نرم افزار ، امکان Clone کردن هست که همون کپی کردن هارد وی پی اس رو بصورت اتوماتیک انجام میده.

اگه میشه نحوه تغییر اسم سرور در ریجستری رو بنویسید!

RezaFH
December 13th, 2010, 01:03
اگه میشه نحوه تغییر اسم سرور در ریجستری رو بنویسید!

اسم سرور همون Computer Name هست که میتونید توی Properties مای کامپیوتر عوض کنید !
از رجیستری هم میشه اینطوری که کل رجیستری رو Export کنید و با یک ادیتور (notepad) باز کنید و با Ctrl + H نام جدید رو Replace کنید ..

vPsPersia.COM
December 13th, 2010, 01:57
سلامخسته نباشید کسی میتونه به من آموزش گرفتن تمپلیت را بده ممنون میشم اگه لینک یا عکس یا متن آموزشی در این رابطه بزارید

VPS رو خاموش کنید ، بعد ازش EXPORT بگیرید ( از منوی فایل ) . بعد برای VPS های بعدی با استفاده از منوی File و Deploy OVF Template می توانید از Templtae قبلی استفاده کنید

teamnet
December 14th, 2010, 14:43
VPS رو خاموش کنید ، بعد ازش EXPORT بگیرید ( از منوی فایل ) . بعد برای VPS های بعدی با استفاده از منوی File و Deploy OVF Template می توانید از Templtae قبلی استفاده کنید

خوب ما یه وی پی اس ساختیم کاراش رو انجام دادیم خاموش کردیم ، با توجه به توضیحات شما یه وی پی اس جدید می سازیم مقادیرشون مشخص می کنیم بعد می یایم ایمپورت می کنیم درست گفتم بعد می تونیم بریم ای پی و موارد دیگر تغییر بدیم ...

---------- Post added at 02:41 PM ---------- Previous post was at 02:41 PM ----------

خوب ما یه وی پی اس ساختیم کاراش رو انجام دادیم خاموش کردیم ، با توجه به توضیحات شما یه وی پی اس جدید می سازیم مقادیرشون مشخص می کنیم بعد می یایم ایمپورت می کنیم درست گفتم بعد می تونیم بریم ای پی و موارد دیگر تغییر بدیم ...

---------- Post added at 02:43 PM ---------- Previous post was at 02:41 PM ----------

فقط یه چیزی این مسیر می خواد همون مسیر رو در سرور بهش بدیم ؟

vPsPersia.COM
December 14th, 2010, 14:46
بعد از اینکه VPS رو خاموش کردید و EXPORT گرفتید ، دیگه کار بک آپ گیری تمام شده .

حالا برای VPS های جدید باید از منوی فایل Deploy OVF Template رو بزنید و مسیری که قبلا برای EXPORT گرفتن زدید رو بدید . در نهایت مابقی سوالات رو جواب می دید ، نظیر اسم VPS ، رمش و CPU و .....

و بعد IP شو عوض می کنید .

قطعا با یک اررور مواجه می شوید که Computer Name شما Dublicate هست و یک اسم دیگه با این اسم وجود داره ، طبیعی هست چون از یک VPS دیگه ما ساخته ایم . بهش توجه نکنید ، مهم نیست

teamnet
December 14th, 2010, 15:12
بعد از اینکه VPS رو خاموش کردید و EXPORT گرفتید ، دیگه کار بک آپ گیری تمام شده .

حالا برای VPS های جدید باید از منوی فایل Deploy OVF Template رو بزنید و مسیری که قبلا برای EXPORT گرفتن زدید رو بدید . در نهایت مابقی سوالات رو جواب می دید ، نظیر اسم VPS ، رمش و CPU و .....

قطعا با یک اررور مواجه می شوید که Computer Name شما Dublicate هست و یک اسم دیگه با این اسم وجود داره ، طبیعی هست چون از یک VPS دیگه ما ساخته ایم . بهش توجه نکنید ، مهم نیست

با تشکر دوست عزیزم مه یه مشکلی که دارم موقعی که میخوام Export بگیرم یه مسیر باید رو سیستم خودم browse کنم می خوام بدونم حجم فایل خروجی چقدر است ؟ یعنی نمیشه رو خوده سرور export کرد ؟

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:12 PM ----------

با تشکر دوست عزیزم مه یه مشکلی که دارم موقعی که میخوام Export بگیرم یه مسیر باید رو سیستم خودم browse کنم می خوام بدونم حجم فایل خروجی چقدر است ؟ یعنی نمیشه رو خوده سرور export کرد ؟

vPsPersia.COM
December 14th, 2010, 15:16
این کار عملا غیر ممکن هست ، به دلیل اینترنت ضعیف شما .

شما باید یک vps ویندوز بسازید و این فعالیت ها رو روی اون انجام بدید .

در ضمن میزان حجم export بسته به حجم هارد دیسک vps شما داره . پیشنهاد میشه یک هارد 15 بزنید و بعدا اگه مشتری خواست درایو اضافه می کنیم

teamnet
December 14th, 2010, 15:26
دوست عزیز قربون مرامت حل شد . مشکم دقیقا همین بود

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:18 PM ----------

ها استاد یه چیزی یادم افتاد برای ایمپورت کردن آیا وی پی اس جدید رو بسازم بعد اینو داخلش ایمپورت کنم یا نه بدون ساختن جدید مستقیما ایمپورت کنم خودش می سازه .

Veria
December 14th, 2010, 15:43
روی My Computer کلیک راست کنید و Properties رو بزنید و Computer Name رو اونجا تغییر بدید و ریست کنید وی پی اس رو.
جناب vpspersia تغییر ندادن و Duplicate بودن Computer Name باعث اختلالات شبکه وی پی اس میشه!

---------- Post added at 03:43 PM ---------- Previous post was at 03:41 PM ----------

نیاز به ساختن وی پی اس نیست.
فقط ایمپورت کنید.

vPsPersia.COM
December 14th, 2010, 18:20
جناب vpspersia تغییر ندادن و Duplicate بودن Computer Name باعث اختلالات شبکه وی پی اس میشه!

راست میگی ؟ میشه توضیح بدید در چه مواردی ممکنه مشکل ساز بشه ؟

robot
December 15th, 2010, 12:32
سلام ممنون از راهنمایی شما!!!

اگه ویندوز لایسنس داشته باشه! این Template دوباره نیاز به لایسنس داره ؟! راهی برای این مورد هست!؟ (یه جایی خوندم از بعضی از پنل های لینوکس نیز میشه از این طریق استفاده کرد فقط جلوی اپدیت رو باید گرفت ... ) L-)

---------- Post added at 12:32 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

سلام ممنون از راهنمایی شما!!!

اگه ویندوز لایسنس داشته باشه! این Template دوباره نیاز به لایسنس داره ؟! راهی برای این مورد هست!؟ (یه جایی خوندم از بعضی از پنل های لینوکس نیز میشه از این طریق استفاده کرد فقط جلوی اپدیت رو باید گرفت ... ) L-)