PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدیریت سرور

neda_sh
December 10th, 2016, 20:18
با سلام خدمت دوستان
من یک سرور مجازی دارم و سایتم روی آن آپلود کردم سایتم در واقع اصلا ترافیک نداره نهایت 10 بازدید در روز اما سرعت باز کردن صفحات سایت خیلی متغییره مثلا 3 ساعت سرعت لود سایت خوبه یه دفعه چند ساعت سرعت خیلی کند میشه...
با پشتیبانی شرکت تماس گرفتم میگه سرور مدیریت شده نیست خودتون باید بررسی کنید و مدیریت کنید...
من متوجه نمیشم مدیریت شده نیست منظورشون چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چکارهایی روی سرور باید انجام بدم که مشکلی از لحاظ سرعت لود سایت و مسایل دیگه نداشته باشم...
با سپاس

lemo1996
December 10th, 2016, 21:03
با سلام خدمت دوستان
من یک سرور مجازی دارم و سایتم روی آن آپلود کردم سایتم در واقع اصلا ترافیک نداره نهایت 10 بازدید در روز اما سرعت باز کردن صفحات سایت خیلی متغییره مثلا 3 ساعت سرعت لود سایت خوبه یه دفعه چند ساعت سرعت خیلی کند میشه...
با پشتیبانی شرکت تماس گرفتم میگه سرور مدیریت شده نیست خودتون باید بررسی کنید و مدیریت کنید...
من متوجه نمیشم مدیریت شده نیست منظورشون چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چکارهایی روی سرور باید انجام بدم که مشکلی از لحاظ سرعت لود سایت و مسایل دیگه نداشته باشم...
با سپاس

سلام

این مشکل دلایل متفاوتی میتونه داشته باشه
اورسل در سرویس های فروشنده
مشکل بر روی هارد های سرور
مشکل حملات بر روی سرور های سرویس دهنده.
مشکل بر روی کانفیگ نرم افزاری و...
این مشکل باید به طور کلی برسی بشه . مشخصات سرویس خود را بفرمایید و از چه کنترل پنلی استفاده میکنید ؟ سرور شما در کدام لوکیشن قرار دارد نوع هارد ، منابع سرور و...

منظور از سرویس مدیرت شده نیست ، یعنی سرویس به صورت خام برای شما فقط نصب شده است ، و ممکن است برای کانفیگ نرم افزاری سرویس نیاز به هزینه باشد (امری طبیعی است ) که باید پرداخت نمایید تا سرویس شما برسی شود .

Z.eus
December 10th, 2016, 21:23
درود؛

برای سایت شما هاست اشتراکی مناسب است.

بصورت کلی، مشکلات شما به دو دسته ناهماهنگی های سخت افزاری و نرم افزاری مربوط می شود که هر دو مکمل یکدیگرند.

بررسی و عیب یابی ، کانفیگ و بهینه سازی سرور ها هزینه جداگانه دارند. سرور های مجازی معمولا بصورت مدیریت نشده ارائه می شوند.

با تشکر.

neda_sh
December 10th, 2016, 23:34
سلام

این مشکل دلایل متفاوتی میتونه داشته باشه
اورسل در سرویس های فروشنده
مشکل بر روی هارد های سرور
مشکل حملات بر روی سرور های سرویس دهنده.
مشکل بر روی کانفیگ نرم افزاری و...
این مشکل باید به طور کلی برسی بشه . مشخصات سرویس خود را بفرمایید و از چه کنترل پنلی استفاده میکنید ؟ سرور شما در کدام لوکیشن قرار دارد نوع هارد ، منابع سرور و...

منظور از سرویس مدیرت شده نیست ، یعنی سرویس به صورت خام برای شما فقط نصب شده است ، و ممکن است برای کانفیگ نرم افزاری سرویس نیاز به هزینه باشد (امری طبیعی است ) که باید پرداخت نمایید تا سرویس شما برسی شود .

با سلام
مشخصات سرویس:
رم= 2 گیگ
هارد 80 گیگ
پردازنده یک هسته
ترافیک ماهیانه 4 ترابایت
لوکیشن: انگلیس
کنترل پنل websitepanel
من الان یک سال سرور را دارم منتها زیاد باهاش کار نکردم همان ایتدا دامین و dns ست کردم و چند تا سایت آپلود کردم روش اما الان سایت اصلی ام رو میخوام آپلود کن میبینم که سرعت سایتهای قبلی که آپلود کردم کنده در ارتباط با اینکه مدیریت کنم سرویس را میخوام کارهای لازم و اساسی رو خودم انجام بدم که ببینم سرعت لود سایت خوب میشه یا نه من الان هیچ ترافیکی رو سایت ندارم اینجوری میکنه اگه تعداد بازدید بره بالا که فکر کنم کلا ساین نیاد بالا...

SaMaN0861
December 11th, 2016, 00:07
با سلام
مواردی مثل Query های فعال در SQL Server یا اگر از MySQL استفاده میکنید MySQL Process رو بررسی کنید شاید ایراد از نرم افزار سایت ساز شما باشه.

sssoheil
December 11th, 2016, 02:58
درود

با توجه به پاسخ سرویس دهنده شما به نظر میرسد مشکل شما نرم افزاری بوده و ممکن است پروسه های دیتابیس mysql یا sql server شما به شدت درگیر باشد که میتواند به دلیل کانفیگ غیر اصولی باشد.البته اینکه منابع سرور شما بسیار محدود باشد یا هاردهای سرویس دهنده زیر فشار باشند یا سرویس شما زیر حمله باشد جزو مسائلی است که ممکن است وجود داشته باشد ولی باید از طریق سرویس دهنده پیگیری کنید.

معمولا پشتیبانی نرم افزاری و عیب یابی نرم افزاری جزو وظایف سرویس دهنده نیست و سرویس ها به اصطلاح به صورت unmanaged یا مدیریت نشده ارائه میشوند و برای پشتیبانی نرم افزاری هزینه جداگانه ای باید به سرویس دهنده پرداخت کنید.

neda_sh
December 11th, 2016, 10:15
درود

با توجه به پاسخ سرویس دهنده شما به نظر میرسد مشکل شما نرم افزاری بوده و ممکن است پروسه های دیتابیس mysql یا sql server شما به شدت درگیر باشد که میتواند به دلیل کانفیگ غیر اصولی باشد.البته اینکه منابع سرور شما بسیار محدود باشد یا هاردهای سرویس دهنده زیر فشار باشند یا سرویس شما زیر حمله باشد جزو مسائلی است که ممکن است وجود داشته باشد ولی باید از طریق سرویس دهنده پیگیری کنید.

معمولا پشتیبانی نرم افزاری و عیب یابی نرم افزاری جزو وظایف سرویس دهنده نیست و سرویس ها به اصلاح به صورت unmanaged یا مدیریت نشده ارائه میشوند و برای پشتیبانی نرم افزاری هزینه جداگانه ای باید به سرویس دهنده پرداخت کنید.

از کجا بدونم که سرویس من زیر حمله است یا خیر؟

از کجا باید متوجه بش

lemo1996
December 11th, 2016, 12:59
از کجا بدونم که سرویس من زیر حمله است یا خیر؟

از کجا باید متوجه بش

.

با توجه به اشتراکی بودن پورت سرور ها ، در صورتی که یکی از ماشین های مجازی که بر روی سرور اختصاصی قرار دارد ، در صورتی که تحت حمله شدید باشد ، شبکه سرور شما نیز مختل میشود ، این مورد رو مدیر شبکه متوجه میشود

بهترین کار این است که چند ساعت ای پی سرور خود را تحت پینگ بگیرید ، و در صورت بوجود آمدن تایم اوت های متوالی این مورد قابل تشخیص است . و یا سرعت دانلود را برسی نمایید در زمان بروز مشکل .

موفق باشید

sssoheil
December 11th, 2016, 13:23
سرورتون باید زیر مانیتورینگ قرار بگیرد و یک سری لاگ ها چک شود تا بتوان حمله را تشخیص داد.

whdesign
December 11th, 2016, 16:38
با سلام و احترام
بهترین سرویس برای شما به نظره بنده هاست اشتراکی هست چرا که هم از لحاظ هزینه به صرفه تر هست و هم از لحاظ سرعت و امنیت

neda_sh
December 11th, 2016, 16:46
سرورتون باید زیر مانیتورینگ قرار بگیرد و یک سری لاگ ها چک شود تا بتوان حمله را تشخیص داد.

ممنون میشم یکم بیشتر توضیح دهید چطور میتونم اینکار را انجام بدهم؟

pardazit.net
December 12th, 2016, 10:58
ممنون میشم یکم بیشتر توضیح دهید چطور میتونم اینکار را انجام بدهم؟

این مورد نیاز به دانش فنی نسبتا بالایی دارد

نمیتوان در یک خط توضیح داد و شما هم این مورد را فرا بگیرید و مشکل را حل کنید

پیشنهاد می کنم چون دانش فنی مناسب در این زمینه را ندارید اصلا خودتان وارد عمل نشوید

یک فرد متخصص را پیدا کنید تا برایتان مشکل را بررسی و حل کند

شاید نیاز به تعویض سرور باشد و شاید هم با کانفیگ و ... حل شود

بهرحال پیشنهاد می کنم در بخش مناسب تایپیک بزنید تا همکاران بتوانند به شما تعرفه های خودشان را اعلام کنند و مشکلتان را رسیدگی کنند.

می توانید هم از سرویس های هاست اشتراکی و یا سرورهای مدیریت شده استفاده کنید که مطمئن تر خواهد بود.

neda_sh
December 12th, 2016, 11:15
این مورد نیاز به دانش فنی نسبتا بالایی دارد

نمیتوان در یک خط توضیح داد و شما هم این مورد را فرا بگیرید و مشکل را حل کنید

پیشنهاد می کنم چون دانش فنی مناسب در این زمینه را ندارید اصلا خودتان وارد عمل نشوید

یک فرد متخصص را پیدا کنید تا برایتان مشکل را بررسی و حل کند

شاید نیاز به تعویض سرور باشد و شاید هم با کانفیگ و ... حل شود

بهرحال پیشنهاد می کنم در بخش مناسب تایپیک بزنید تا همکاران بتوانند به شما تعرفه های خودشان را اعلام کنند و مشکلتان را رسیدگی کنند.

می توانید هم از سرویس های هاست اشتراکی و یا سرورهای مدیریت شده استفاده کنید که مطمئن تر خواهد بود.

خوب این دانش فنی بالاخره باید یجوری کسب بشه منظورم اینه مرجعی چیزی نیست که بخونم انگلیسی یا فارسی
با سپاس

pardazit.net
December 12th, 2016, 11:23
خوب این دانش فنی بالاخره باید یجوری کسب بشه منظورم اینه مرجعی چیزی نیست که بخونم انگلیسی یا فارسی
با سپاس

بله ولی این دانش بیشتر بصورت تجربی هست و در ابتدای کار نمیتوان روی سرور اصلی تست کرد . مشکل این هست که ممکن هست سرور را از این که هست بدتر کنید.

sahar_tym
December 12th, 2016, 11:23
با سلام خدمت دوستان
با سپاس
سلام.خیلی خلاصه یعنی سرور خوب کانفیگ نشده.

lemo1996
December 12th, 2016, 11:24
سیستم هایی مانند host tracker میتواند برای شما کار آمد باشد ، تا در زمان قطعی مطلع شوید .

عرض کردم در صورتی که به صورا ذستی قصد مانیتورینگ دارید در cmd با استفاده از فرمان پینگ

#ping -t site.com

وارد نمایید و در زمان قطعی چک کنید ایا سرور تایم اوت میشود یا خیر
این مورد ساده ترین روش برای برسی شبکه میباشد
تست ICMP میباشد

موفق باشید .

- - - Updated - - -

درود

این مورد همیشه نمیتونه مربوط به کانفیگ باشه ، در صورتی که مشکل سخت افزاری و یا شبکه ای بر روی سرور اختصاصی مرکزی باشه که ماشین مجازی روی اون ساخته شده

موفق باشید

neda_sh
December 12th, 2016, 11:35

خوب سرور را چطوری میتونم خوب کانفیگ کنم

sahar_tym
December 18th, 2016, 16:04
خوب سرور را چطوری میتونم خوب کانفیگ کنم
با متخصصینش در تماس باشین