PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درمورد روند کاری طراحی وبسایت

Scanner
December 3rd, 2016, 00:56
به نام خدا

عرض سلام ، ادب و احترام دارم خدمت همه دوستان عزیز

این اولین تاپیک بنده در این انجمن هست و اگه درجای نادرستی دارم این موضوع رو مطرح میکنم پیشاپیش عذر میخوام

راستش یه سوال دارم بد جوری ذهنم رو درگیر کرده

ببینید دوستان این شرکت هایی که در حال حاضر طراحی سایت انجام میدن ( در تهران ) دقیقا روند کاریشون چه جوریه ؟

واضح تر بگم ، قضیه اینه که من واسه استخدامی به چندتا از این شرکت ها مراجعه کردم ولی دو روز نشده از اونجا فرار کردم !!!!

من در حقیقت یه وب دولوپر هستم ، با اچ تی ام ال و سی اس اس آشنایی کامل دارم ، انواع سی ام اس ها رو مسلط هستم و انواع سایتها رو تجربه طراحی داشتم ( شرکتی ، فروشگاهی و.... )

خب من عرض کردم دولوپرم نه برنامه نویس ! تازه پی اچ پی رو شروع کردم و میخوام از پایه کد نویسی رو یاد بگیرم ....

حالا ببینید این شرکتها چی هستن که دیگه من به نظرشون خیلی خوب کد مینوشتم =))

خودشون که یه خط هم نمینویسن ، دبلیو تری اسکول رو باز میکنن و کدها کپی پیست میشه :-|

بگذریم ..... توی این شرکتهایی که من رفتم تا حالا چیزی جز کلاه برداری ندیدم

متاسفانه آخرین بار جایی رفتم و پس از مصاحبه کارفرما علاقه به همکاری با من داشت و گفت که تا عصر توی شرکت بمونم

توی همون چند ساعت صحنه های دلخراشی رو دیدم که .....

مشتری بدبخت میومد کلی دروغ میبافتن واسش و به خاطر یه سئو 4 میلیون قرارداد با طرف امضا کردن !!!! دقیقا جلو چشم خودم این اتفاق افتاد

نیم ساعت فقط طول کشید من از شوک ماجرا خارج بشم

من که پنج ساله تجربه سئو دارم با ارزیابی خودم اون کار پونصد هزار تومن بیشتر نمی ارزید ولی خب .....

چند دقیقه بعد یه مشتری اومد گفت که فروشگاه میخوام و ....

به خاطر ایجاد یه فروشگاه ساده با مجنتو یک میلیون ناقابل از مشتری گرفتن و طبق گفته خودشون قالب آماده واسش میزنن ..... ولی به اون مشتری بیچاره گفتن طراحی اختصاصی هستش

و نکته جالب اینکه واسه ایجاد همون فروشگاه با مجنتو و استفاده یک قالب آماده به مشتری گفتن پروژه شما 2 تا سه ماه زمان میبره

و یه مشتری نگون بخت دیگه که سه ماه پیش سفارش داده بود وحالا اومده بود فروشگاهش رو تحویل بگیره ، کارفرما فقط لفظ میومد و واسه مشتری کلاس میذاشت

مشتری خانم محترمی بود و من واقعا دلم واسش سوخت ، بنده خدا چی میدونست داره سرش کلاه میره ؟ ولی منم کاری از دستم بر نمیومد !!!!

تیم طراحی سایت رو به مشتری نشون دادن و اصل ماجرا :

خانم ، همونطور که مشاهده میکنید سایت شما ( ریسپانسیو ) هست

ما از تکنولوژی ( آنلاین شاپینگ ) بهره گرفتیم

در طراحی سایت شما از ( دیتابیس مای اس کیو ال ) استفاده شده ( این دیگه داغونم کرد !!!! :-| )

همونطور که مشاهده کردید خیلی راحت چهارتا لفظ بی سر و ته رو چسبوندن به هم و تحویل مشتری دادن : ریسپانسیو + آنلاین شاپینگ + دیتابیس مای اس کیو ال = رضایت مشتری !!!

بله ، نکته جالب همین آخری بود ، همه مشتری ها راضی بودند و تشکر میکردند :-|

نظر شما چیه ؟

اگه شما جای مشتری بودید چه رفتاری داشتید ؟ آیا خوشحال میشدید و تشکر میکردید ؟

اگه شما جای من بودید که شیش ماهه دنبال کار میگردم و توی هر شرکتی میرم همین بساطه و من به حلال و حروم بودن پول حساسم ولی بخاطر این قضایا تا حالا نتونستم با شرایط کنار بیام و کار کنم .... چیکار میکردید ؟

واقعا اگه شما جای من بودید چیکار میکردید ؟ من واقعا به پول و شغل احتیاج دارم ... ولی این دیگه حروم خوریه

ممنون میشم دوستانه راهماییم کنید

منتظر پاسخ های راهگشای شما عزیزان هستم

با احترام و سپاس

AMIB
December 3rd, 2016, 15:33
بازار طراحی سایت این وضعیت رو داره هر کسی با مقدار کمی وقت گذاشتن و یاد گرفتن چند تا ابزار ساده، شروع به کار می‌کنه
تعداد زیادی از مشتریان این صنعت هم هیچ شناختی از سایت و اصولش ندارند و وقتی کسی بدون اطلاعات و تحقیق وارد کاری بشه احتمال خسارت براش زیاده

برای حل شدن این مشکل کار خاصی نمی‌شه انجام داد

تصورات نادرستی هم از سودآوری و بازدهی سرمایه گذاری روی کسب و کارهای آنلاین در بین مردم وجود داره که فکر می‌کنن اگر یک سایت آگهی یا فروشگاهی راه بیندازن دیگه می‌نشینن کنار و سودش رو هر ماه در حسابشون می‌بینن

کاری که از دست آدم‌های درست بر میاد اینه که به مشتری اطلاعات لازم رو بدن و اجازه بدن در وضعیت پایدار تصمیم بگیره

افراد کلاهبردار هم هیچ وقت نمی‌تونن به صورت دائمی به کارشون ادامه بدن. ۱۰ تا مشتری رو پول اضافی بگیرن. نفر ۱۱ اگه پیگیر باشه رهاشون نمی‌کنه و از طرف دیگه هم کسی که کار سطح پایین به مشتری تحویل بده اون مشتری دیر یا زود متوجه می‌شه و بار اول و آخرشه که با این فرد کار می‌کنه

هزینه‌ی بازاریابی برای جذب کردن یک مشتری خیلی زیاده و اگر شرکت‌ها نتوانند مشتریان قدیمی رو حفظ کنند و رضایتشون رو جلب کنند، دیر یا زود با سنگین‌تر شدن رقابت و با افزایش هزینه‌های بازاریابی، ناچار خواهند شد کنار بکشند.

تعداد شرکت‌هایی که پشت سر هم مثل قارچ ایجاد می‌شن و کنار می‌کشن کم نیست

gigabyte2052
December 5th, 2016, 20:28
ی نکته قابل توجه هست که ذکر کنم طراحی سایت تعرفه رسمی و خاصی نداره و حتی طرف میتونه با یک قالب وردپرس ساده دانلودی هم هزینه طراحی 10-12 میلیون بگیره و شما نمیتونی انگ حرام خواری یا کلاه برداری بزارید .
شما از کجا میدونی همون مکانی که شرکت ساکن ه خدا تومن هزینه اجارشه !؟ همون اب و برق مالیات همون بازاریابی و تبلیغاتی که مشتری اومده چقدر هزینه پشت پرده داشته ... هر وقت از این چیزا اطلاع داشتید میتونید اظهار نظر دقیق تری کنید
حداقل دستمزد کار تو یک کشور مناسب ! مهندس نرم افزار(توسعه دهنده) حدودا 30 دلار در ساعته (منبع (http://www.payscale.com/research/US/Job=Software_Developer/Salary)) (120 هزار تومان ) شما 10 ساعت هم برای اون سایت وقت بگذارید بای د1200 به شما پول بدن ! که حتی ساده ترین سایت ها که مورد پسند مشتری باشه بیشتر از اینها وقت میگیره (با پشتیبانی که شماه ارایه میدین) شما هزینه ها جانبی کارمند سود شرکت مالیات رو هم حساب کنید اونوقت به این نکته پی میبرید حرام خواری و کلاه گذاری در جاهای دیگه داره صورت میگیره
بله اون مای اس کیو ال رسپا نسیو که میگید هم معمولا از بی اطلاعی خود کارفرماهاست که اصلا اطلاعی ندارند از طراحی و برنامه نویسی و صرفا چند تا لغت بزرگ برای جذب و رضایت مشتری یاد گرفتن و هردفعه هم همونو به کار میبرن
البته حرف شما متینه بسیاری از شرکت ها و گروه ها سر ملت کلاه میزارن ...

Shikotak
December 5th, 2016, 20:55
صابون این ادما به تن منم خورده . البته تقصیر خودم بود چون من بدون هیچ تحقیقی و فقط با وهم اینکه کار خیلی سختی هست وارد میدان شدم اما بعد از اون قضایا دیگه خودم برای هر کاری تحقیق می کنم. تمام سعیم می کنم که اول خودم انجامش بدم اگر نتونستم سوال میکنم بازم اگر نشد دیگه میرم سراغ متخصص.
البته من نه cms بلدم نه php و html