PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نت مخابرات شما هم خرابه؟

dertgtr
December 2nd, 2016, 19:22
سلام دوستان مدتیه اینترنت من از مخابرات هر یه ربع یه بار قطع میشه یعنی چراغ اینترنت موردم خاموش میشه البته چراخ adsl مشکلی نداره

نت شما هم اینطوری هست؟

persianws
December 2nd, 2016, 19:27
این مشکل همیشگی دگ تبدیل شده ... ماهی شاید 7 روزش درست و حسابی باشه ... پشتیبانشون هم قبول نمیکنه مشکل از اوناست :-ss

irhost.net
December 2nd, 2016, 19:50
سلام دوستان مدتیه اینترنت من از مخابرات هر یه ربع یه بار قطع میشه یعنی چراغ اینترنت موردم خاموش میشه البته چراخ adsl مشکلی نداره

نت شما هم اینطوری هست؟

سلام و درود / والا بنده هم از مخابرات سرویس داشتم زیاد جالب نبود و در حال حاضر 5 ساله از های وب استفاده می کنم واقعا سرویس عالیه / در هر صورت تمام شرکت ها و isp های در حال کار به مشکل قطی بر می خورند / اما های وب اگر هم قطع بشه زیره 30 دقیقه برطرف میشه / مگر اینکه مشکل از زیرساخت اینترنت ایران باشه .

sepahanserver
December 2nd, 2016, 19:55

نت شما هم اینطوری هست؟
درود

حقیقتا خسته شدیم :|
قطعی زیاد داره حتی زمانایی هم که وصل هست سرعت دانلود بسیار پایینی داره :-s

ناچار به استفاده از نت ایرانسل هستیم

1993
December 2nd, 2016, 20:00
نت ما خوبه
من حدود ۲ سالی میشه از مخابرات دارم اما واقعا تا الان شاید دو سه بار قطعی داشته.

delta
December 2nd, 2016, 20:06
مودمتون قدیمیه یا جدید؟ مودم های قدیمی مخصوصا tp link ها قادر به کشش اینترنت های الان نیستند..من یک مودم wifi داشتم 4 سال پیش خریده بودم همش قطع و وصل بود عوضش کردم از این گرونای جدید گرفتم مشکل کاملا حل شد.
راستی سر سیم های تلفن در خونه تا داخل و.. بهتره چک بشه..مخابرات میاد سیم ها رو لخت میکنه همینطوری مثل گاو یکدونه چسبم نمیزنه میره سیم سرش میمونه سولفات میزنه زیر بارون و.. این مشکلات رو پیش میاره.از دم در تا داخل خونه سیم های سر لخت تلفن رو چک کنید..

Hi Data
December 2nd, 2016, 20:45
مودمتون قدیمیه یا جدید؟ مودم های قدیمی مخصوصا tp link ها قادر به کشش اینترنت های الان نیستند..من یک مودم wifi داشتم 4 سال پیش خریده بودم همش قطع و وصل بود عوضش کردم از این گرونای جدید گرفتم مشکل کاملا حل شد.
راستی سر سیم های تلفن در خونه تا داخل و.. بهتره چک بشه..مخابرات میاد سیم ها رو لخت میکنه همینطوری مثل گاو یکدونه چسبم نمیزنه میره سیم سرش میمونه سولفات میزنه زیر بارون و.. این مشکلات رو پیش میاره.از دم در تا داخل خونه سیم های سر لخت تلفن رو چک کنید..

سلام.

بله بنده هم مودم Dlink - 2790u گرفتم تمام تلاششو میکنه که اینترنت قطع نشه. روی snr 2 هنوز وصل بود.

+ مودمتونو به سیم ورودی دم در وصل کنید ببینید داون استریم و snr چند هست. فاصله با مخابرات تاثیر خیلی زیادی داره.

dertgtr
December 2nd, 2016, 20:53

بله مودم tp link قدیمی هست یعنی ممکنه از مودم باشه؟

- - - Updated - - -

سلام و درود / والا بنده هم از مخابرات سرویس داشتم زیاد جالب نبود و در حال حاضر 5 ساله از های وب استفاده می کنم واقعا سرویس عالیه / در هر صورت تمام شرکت ها و isp های در حال کار به مشکل قطی بر می خورند / اما های وب اگر هم قطع بشه زیره 30 دقیقه برطرف میشه / مگر اینکه مشکل از زیرساخت اینترنت ایران باشه .

من مجبورم نت مخابرات استفاده کنم چون رو فیبر نوری هستم

- - - Updated - - -

یه موضوع جالب هم اینکه وقتی آدرس

http://192.168.1.1

رو در مروگر می زنم باز نمیشه فکر کنم موردم کلا هنگ کرده ! باید ریستش کنم؟

meysam021
December 2nd, 2016, 21:07

این موضوع مربوط به مودم و.. نمیباشد
بعضی اوقات تمامی مودم ها به این صورت میشوند که با یک خاموش و روشن کردن مورد حل میشود
پیشنهاد میشود همیشه کنار اینترنت مخابرات یک اینترنت دیگه داشته باشید

seokaran.org
December 2nd, 2016, 21:13
نت ما خوبه
من حدود ۲ سالی میشه از مخابرات دارم اما واقعا تا الان شاید دو سه بار قطعی داشته.

بستگی به منطقه هم داره

navsan
December 2nd, 2016, 21:56
دوستان کسی اطلاع نداره اینترنت وایرلس چرا در بعضی شهر ها ارائه نمیشه ؟
من قزوین هستم .. نمایندگی همه isp ها رفتم ولی اینترنت وایرلس ارئه نمیدن

tarf
December 2nd, 2016, 22:18
من خودم اینترنت مخابرات استفاده می کنم وازش راضی هستم
سرعت دانلودم در حالت عادی 1 مگ هست ولی در ساعت شبانه توی ساعت اول 1 مگ مابقعی ساعت ها 250 کیلوبایت
قطع ای دارم ولی هر هفته شاید 1 بار در حد نیم ساعت
یک چند روزی بود قطع ایم زیاد شده بود ولی از مخابرات نبود گوشی تلفن مون خش خش می کرد فهمیدم مشکل از خط هستش که یک اسپلیتر گذاشتم جواب نداد دو تا گذاشتم سر راه
تلفن الان مشکل کامل رفع شده
حتما اتصالات رو چک کنید سیم کشی تلفن خونه هم خیلی مهمه

n4ser
December 3rd, 2016, 00:28
استار تر محترم مودم تی پی لینک گاهی اوقات قطعی های دارد بخاطر نا سازگاری که فیرم ویر و اینجوریه راه حلش خرید مودم d link-2750 u/n series هست البته تست نشده ولی به دلیل فیرم ویر و شبکه قوی که مودم داره با اکپثر سرویس دهنده ها سازگار هست هرموغع خاستید از مودم که گفتم استفاده کنید اول تماس بگیرید بگید پورت ریست کنن و در صورتی که نمیخاهید مودم را عوض کنید mtu روی 1490 بزارید مشکل تا حدودی رفع میشود بنده مودم که گفتم را در شبکه اسیاتک پارس انلاین و صبانت تست کردم بدون هیچ مشکلی متصل شد و تا وقتی مودم خاموش نکردم قطعی نداشته حتی یک ثانیه

T.Toosi
December 3rd, 2016, 00:55

جالبه منم این مشکل رو داشتم، مودمم قدیمی بود گفتم شاید مودم دیگه آخر هاش هست اینطوری میشه، رفتم یک asus جدید 300ت خریدم، چند وقته این مودم جدید هم این مشکل رو پیدا کرده، نت قطع وصل میشه، 192.168.1.1 هم باز نمیکنه باید مودم رو خاموش روشن کنم، مخابرات هم هستم.:105:

dertgtr
December 3rd, 2016, 01:20
جالبه منم این مشکل رو داشتم، مودمم قدیمی بود گفتم شاید مودم دیگه آخر هاش هست اینطوری میشه، رفتم یک asus جدید 300ت خریدم، چند وقته این مودم جدید هم این مشکل رو پیدا کرده، نت قطع وصل میشه، 192.168.1.1 هم باز نمیکنه باید مودم رو خاموش روشن کنم، مخابرات هم هستم.:105:

آخه جالبه من با خاموش روشن کردن مودم هم مشکلم حل نمیشه و کماکان نمی تونم وارد 192.168.1.1 بشم اخیرا هم این مشکل پیش اومده یعنی به جرات می تونم بگم حداکثر طی این دو هفته اخیر چون قبلا به راحتی می تونستم وارد 192.4168.1.1 بشم !

- - - Updated - - -

این موضوع مربوط به مودم و.. نمیباشد
بعضی اوقات تمامی مودم ها به این صورت میشوند که با یک خاموش و روشن کردن مورد حل میشود
پیشنهاد میشود همیشه کنار اینترنت مخابرات یک اینترنت دیگه داشته باشید

روقیبر نوری هستم و نمی تونم از شرکت دیگه ای بخرم مجبورم به تحمل کیفیت افتضاح مخابرات انحصار طلب .... !

- - - Updated - - -

نکته جالب قضیه اینجا ست که الان که دیر وقته و ساعت 1 و نیم بامداد هیچ قطعی ندارم ! ولی تو ساعات اوج ترافیک و پر مصرف که همه تو نت هستند قطعی من فوق العاده بالا می تونم عکس بزارم از پانلم تو مخابرات که هر 10 الی 15 دقیقه من قطعی دارم ! تو اوج ترافیک !

GOD
December 3rd, 2016, 01:40
والا من چند سال هست مخابرات دارم
مشکل قطعی نداشته
فقط مشکل سرعت بود اونم پیگیری کردم کارشناس فرستادن خط رو بررسی کردند,سیم کشی خارج ساختمان مشکل داشت تعویض کردند
snr روی 12 بود الان حدود 24 هست و مشکل حل شده خدا رو شکر
شما هم سیم کشی داخل و خارج از ساختمان روبررسی کنید

dertgtr
December 3rd, 2016, 02:03
والا من چند سال هست مخابرات دارم
مشکل قطعی نداشته
فقط مشکل سرعت بود اونم پیگیری کردم کارشناس فرستادن خط رو بررسی کردند,سیم کشی خارج ساختمان مشکل داشت تعویض کردند
snr روی 12 بود الان حدود 24 هست و مشکل حل شده خدا رو شکر
شما هم سیم کشی داخل و خارج از ساختمان روبررسی کنید

آخه الان که هیچ مشکلی ندارم این مطلب رو می نویسم ساعت 2 بامداد هست کیفیت بدون قطعی نویز که دیر وقت نمیشناسه ! ولی تو اوج ترافیک هر 10 دقیقه یبار قطع میشه ! این فقط یک معنی داره : اورسل !

14m6
December 3rd, 2016, 03:37
من اسیا تک دارم صبح تا شب اینجوری میشه زنگ میزنم میگه مشکل نداری گفتم فقط شبها سالمه
میگه مودم عوص کن گفتم مشکل مودم باشه شبها سالمه صبح خرابه باید شبها هم قطع بشه
من تست کردم برق رو از یک پریز دیگر گرفتم قطعی کمتر شد [-(
مودمم زیکسل است از مخابرات گرفتم 3 سال داشتم قطعی نداشتم اومدم اسیاتک قطعی دارم

Sajad
December 3rd, 2016, 08:13
دوستان به نظر این یک موضوع فراگیر و عمدتا روی مودم‌های زایکسل هست. میشه دوستان بگید کدوم استان‌ هستید و مارک مودمتون چی هست ؟

سیدرضا بازیار
December 3rd, 2016, 08:32
درسته
نت منم چند روزیه هر ۱۵ دقیقه قطع میشه
از دیروز شده هر ۵ دقیقه
سرعتش هم افتضاح شده

Rezash
December 3rd, 2016, 08:32
من مشکل باز نشدن ادمین مودم رو با های وب دارم ! مودمم tp link هست
اینترنت خونه ( مخابرات ) مشکلی نداشت ولی بعد از این تاپیک چند باری قطعی داشتم :))

14m6
December 3rd, 2016, 17:36
من همدانم

lemo1996
December 3rd, 2016, 17:41
سلام

ابنرنت مخابرات که کلن مشکلات زیادی داره ...
ولی دلایلی که هنوز خیلی هاس استفاده میکنند به خاطر هزینه مناسب ترافیکش هست .
ترافیک های نامحدود که اصلا قابل تحمل نیست پورت 128 کیلوبایت ...
برای مصارف وبگردی و.. خوبه ولی گیم و حتی استریمینگ آنلاین اصلا مناسب نیست .

hushang maleki
December 3rd, 2016, 17:42
سلام بله خیلی هم قطعی داره

dertgtr
December 3rd, 2016, 18:38
مشکل 192.168.1.1 رو با ریست موردم حل کردم وقتی وارد این آدرس شدم با شگفتی تمام دیدم snr من 6 هست !
زنگ زدم اپراتور مخابرات تایید کرد که مشکل دارن و گفت که نمیتونه تا حل مشکل برام خرابی بزنه ! چون در حال حاظر گزارش خرابی رو به دلیل همین مشکل بررسی نمی کنن ! و گفت باید صبر کنم تا مشکل برطرف بشه و بعدا دوباره چک کنم اگر حل نشد برام گزارش خرابی بزنه !

این هم گزارش :

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.6
7.9
db

Line Attenuation

:

57.3
36.0
db

Data Rate

:

2031
941
kbps

Max Rate

:

2436
952
kbps

CRC

:

21
0

- - - Updated - - -

تابلو هست که برای من پورت خراب بستن پورت هم طول عمر مفید داره این پورتی که برای من بستن احتمالا 50 سالشه !

یعنی د ز د که میگن اینها هستن !

- - - Updated - - -

سلام

ابنرنت مخابرات که کلن مشکلات زیادی داره ...
ولی دلایلی که هنوز خیلی هاس استفاده میکنند به خاطر هزینه مناسب ترافیکش هست .
ترافیک های نامحدود که اصلا قابل تحمل نیست پورت 128 کیلوبایت ...
برای مصارف وبگردی و.. خوبه ولی گیم و حتی استریمینگ آنلاین اصلا مناسب نیست .

یه دلیل هم این هست که خیلی ها مثل من مجبورا به استفاده از اینترنت مخابرات چون خط تلفن ماها رو فیبر نوری هست و مخابرات انحصار طلب اجازه نمیده شرکت دیگه ای رو این بستر فیبر نوری اینترنت ارائه کنه ! من مجبورم به استفاده از اینترنت افتضاح مخابرات و لاغیر !

Sajad
December 3rd, 2016, 19:02
این مشکل عمدتا با مودم‌های زایکسل هست و به اینترنت مخابرات یا حتی کشور ایران ارتباطی نداره و در سطح دنیا مورد حمله واقع شده و فریمورشون دچار اختلال شده. برای رفع مشکل فریمور مودم را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید و سپس ریست فکتوری کنید و مجدد تنظیم کنید. البته خودم تست نکردم ولی طبق گفته نمایندگی احتمالا مشکل رفع میشه.

- - - Updated - - -

مشکل 192.168.1.1 رو با ریست موردم حل کردم وقتی وارد این آدرس شدم با شگفتی تمام دیدم snr من 6 هست !
زنگ زدم اپراتور مخابرات تایید کرد که مشکل دارن و گفت که نمیتونه تا حل مشکل برام خرابی بزنه ! چون در حال حاظر گزارش خرابی رو به دلیل همین مشکل بررسی نمی کنن ! و گفت باید صبر کنم تا مشکل برطرف بشه و بعدا دوباره چک کنم اگر حل نشد برام گزارش خرابی بزنه !

این هم گزارش :

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.6
7.9
db

Line Attenuation

:

57.3
36.0
db

Data Rate

:

2031
941
kbps

Max Rate

:

2436
952
kbps

CRC

:

21
0

- - - Updated - - -

تابلو هست که برای من پورت خراب بستن پورت هم طول عمر مفید داره این پورتی که برای من بستن احتمالا 50 سالشه !

یعنی د ز د که میگن اینها هستن !

- - - Updated - - -

یه دلیل هم این هست که خیلی ها مثل من مجبورا به استفاده از اینترنت مخابرات چون خط تلفن ماها رو فیبر نوری هست و مخابرات انحصار طلب اجازه نمیده شرکت دیگه ای رو این بستر فیبر نوری اینترنت ارائه کنه ! من مجبورم به استفاده از اینترنت افتضاح مخابرات و لاغیر !
اگر مشکل snr همزمان با مشکل مودمتون به وجود اومده احتمالا بخاطر این هست که نسخه فریمور مودم مشکل پیدا کرده . با مودم دیگه هم تست کنید.

dertgtr
December 3rd, 2016, 19:04
این مشکل عمدتا با مودم‌های زایکسل هست و به اینترنت مخابرات یا حتی کشور ایران ارتباطی نداره و در سطح دنیا مورد حمله واقع شده و فریمورشون دچار اختلال شده. برای رفع مشکل فریمور مودم را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید و سپس ریست فکتوری کنید و مجدد تنظیم کنید. البته خودم تست نکردم ولی طبق گفته نمایندگی احتمالا مشکل رفع میشه.

- - - Updated - - -

اگر مشکل snr همزمان با مشکل مودمتون به وجود اومده احتمالا بخاطر این هست که نسخه فریمور مودم مشکل پیدا کرده . با مودم دیگه هم تست کنید.

مودم من tp link هست از طرفی هم خود مخابرات قبول داره که مشکل داره

Sajad
December 3rd, 2016, 19:11
پس مشکل شما فرق میکنه :103:

Ramin
December 3rd, 2016, 19:26
مودم من tp link هست از طرفی هم خود مخابرات قبول داره که مشکل داره

سلام

پیشنهاد دارم در سامانه 195 شکایت خود را به همراه متن مناسب و اسکرین شات از SNR و سایر موارد مانند سرعت و آپتایم و ........... ثبت نمائید

https://195.ict.gov.ir/

viasky
December 3rd, 2016, 19:31
سلام

پیشنهاد دارم در سامانه 195 شکایت خود را به همراه متن مناسب و اسکرین شات از SNR و سایر موارد مانند سرعت و آپتایم و ........... ثبت نمائید

سلام
واقعا رسیدگی میشه؟
سپاس

shetabanhost
December 3rd, 2016, 19:35
سلام
واقعا رسیدگی میشه؟
سپاس
سلام

بارها از این طریق به نتیجه رسیدیم و مشکل سریعا بررسی و رفع شده
حتما با اقدام از طریق این سامانه، مشکل رو حل میکنن

OmizbanCo
December 3rd, 2016, 19:36
سلام
واقعا رسیدگی میشه؟
سپاس

درود جناب عبید بله بررسی میکنن حداکثر تا یک روز کاری ~ بنده چند شکایت کردم رسیدگی شد

dertgtr
December 3rd, 2016, 19:54
سلام

ممنون برای معرفی تو اون تیک رادیویی پایین افتادنی " عدم تضمین کیفیت سرویس ارائه شده " رو انتخاب کنم؟

- - - Updated - - -

شکایت کردم با درج تصویر از snr مودم خبری شد همینجا اطلاع میدم

Ramin
December 3rd, 2016, 20:48
سلام
واقعا رسیدگی میشه؟
سپاس

سلام

اطمینان داشته باشید رسیدگی می شود . البته نحوه نگارش متن و شفاف بودن مشکل + مدارک مهم است.

dertgtr
December 3rd, 2016, 21:37
سلام

اطمینان داشته باشید رسیدگی می شود . البته نحوه نگارش متن و شفاف بودن مشکل + مدارک مهم است.

شما چه نوع نگارشی رو توصیه می کنید که برای قطع و وصلی های مکرر و snr پایین نوشته بشه در صورت امکان لطفا متنی رو که پیشنهاد می کنید رو مختصر تایپ کنید. مدارک از پانل خود مخابرات و پانل مودم 192.168.1.1 و از سایت speedtest و ip2location به نظر شما کفایت میکنه؟ یا ... ؟

Ramin
December 4th, 2016, 00:34
شما چه نوع نگارشی رو توصیه می کنید که برای قطع و وصلی های مکرر و snr پایین نوشته بشه در صورت امکان لطفا متنی رو که پیشنهاد می کنید رو مختصر تایپ کنید. مدارک از پانل خود مخابرات و پانل مودم 192.168.1.1 و از سایت speedtest و ip2location به نظر شما کفایت میکنه؟ یا ... ؟

سلام

مقصود بنده از نحوه نگارش . نحوه تتایپ توضیحات در خصوص مشکل بود . حتی الامکان باید توضیحات خود را به صورت جامع و کامل و منطقی ارسال کنید و از حاشیه و موارد غیر ضروری پرهیز کنید . و همین طور در خصوص مواردی که عنوان می کنید شواهد و مدارک را ضمیمه را فرمائید

در صورتی که اولین پاسخ ارسالی اپراتور ( در خصوص مورد شما مخابرات ) قانع کننده و قابل قبول نبود حتما درخواست تجدید نظر اول را باز کنید و با دلایل پاسخ را رد فرمائید

GOD
December 4th, 2016, 02:04
والا ما ششم یک درخواست ارسال کردیم هنوز خبری نشده و دارند بررسی میکنند
احتمالا مشکل اساسی وجود داشته

tarf
December 4th, 2016, 08:53
طرحی که قبلا من خریداری کرده بودم دارای مودم رایگان بود
به نظر من مودم برای اینترنت مخابرات خیلی مهم هستش به همین خاطر مودم من مارک آشنای اول هست که ساخت ایرانه
مودمش رو بیرون قیمت کرده بودم حدود 2 سال پیش 100 تومن قیمتش بود
به هر حال اینترنت مخابرات خراسان داره طرح های خیلی ویژه ای ارائه میده
اینترنت میده با سرعت 16 مگ اختصاصی + آپلود رایگان 24 ساعته + دانلود رایگان 16 تا 20 + 18 ماهه + 365 گیگ حجم قیمتش مفته 99 هزار تومان
ولی مال فقط خطوط مسی هست و من فیبر نوری هستم نمی تونم بگیرم
یا طرح گذاشتن vdsl با سرعت 100 مگ بر ثانیه با قیمت 110 هزار تومن با حجم 30 گیگ

navid2zp
December 4th, 2016, 10:41
متاسفانه استان گیلان هفته اخیر مشکل قطعی داشتیم که واقعا اعصاب رو داغون کرد.
حتی ۲۰۲۰ هم پاسخگو‌ نیست و یک پیام ضبط شده در مورد این که شبکه دچار اختلال هست پخش میشه و بعد هم تماس خودکار قطع میشه.
نکته جالب اینجاست داخل قرارداد ذکر شده که برای دریافت خسارت باید تماس بگیرید و از زمان تماس شما زمان خرابی ثبت میشه
با گذشت چند روز هنوز نه عذرخواهی کردند نه حرفی از خسارت می زنند.
۱۹۵ یک شکایت ثبت شد که امیدوارم مثل بقیه شکایت ها رسیدگی بشه

dertgtr
December 5th, 2016, 11:37
آقا برید شکایت کنید خخخخ همین الان یکی زنگ زد گفت آقا شکایت کردید خخخخ و فلان و بهمان .... و snr من رو گفت تغییراتی دادن و درست کردن الان snr من 20 هست و کیفیت اینترنتم هم خیلی بهتر شده !

سیدرضا بازیار
December 5th, 2016, 23:31
سلام

http://uupload.ir/files/y1yv_screen_shot_1395-09-15_at_23.27.41_thumb.png (http://uupload.ir/view/y1yv_screen_shot_1395-09-15_at_23.27.41.png)

وضعیت SNR من چطوره؟ اگه خوب نیست، باید چیکار کنم؟

dertgtr
December 5th, 2016, 23:48
http://uupload.ir/files/y1yv_screen_shot_1395-09-15_at_23.27.41_thumb.png (http://uupload.ir/view/y1yv_screen_shot_1395-09-15_at_23.27.41.png)

وضعیت snr من چطوره؟ اگه خوب نیست، باید چیکار کنم؟

snrشما که عالیه مال من 6 بود شکایت کردم الان شده تازه 20 ! از کدوم شرکت اینترنت دارید؟

سیدرضا بازیار
December 6th, 2016, 00:02
snrشما که عالیه مال من 6 بود شکایت کردم الان شده تازه 20 ! از کدوم شرکت اینترنت دارید؟

مال من چند هست؟
از شرکت مخابرات

Ramin
December 6th, 2016, 00:04

وضعیت SNR من چطوره؟ اگه خوب نیست، باید چیکار کنم؟

سلام

SNR مودم ایشان بر اساس 0.1 دسی بل می باشد . به اسکرین شات دقت فرمائید در پرانتز ذکر شده است .این مقدار SNR (124 , 222 ) بر حسب دسی بل وجود ندارد . همچنین مقدار SNR به عوامل زیادی بستگی دارد که تنها یکی از این عوامل شرکت ارائه دهنده می باشد ( نوع و کیفیت دستگاه DSLAM و کانفیگ انجام شده توسط شرکت ). عوامل مهم تر دیگری برای میزان SNR وجود دارد . به همین دلیل اگر شما حتی مشاهده فرمائید میزان SNR یک فرد خوب به سمت عالی است صحیح نیست این مورد را تنها به دلیل شرکت ارائه دهنده بدانید . SNR مخفف عبارت Signal to Noise Ratio می باشد . و همانطور که از عبارت بر می آید نسبت سیگنال به نویز بر حسب دسی بل می باشد که در صنعت مخابرات مورد مهمی است . در واقع این عدد نشان می دهد بر روی لاین تلفن شما میزان سیگنال های مفید و میزان نویز ( نسبت به یکدیگر ) چقدر است به همین دلیل کم و زیاد شدن نویز تحت تاثیر شرایط محیطی زیادی دارد . در کشور ایران و با توجه به وضعیت شبکه مخابراتی و نیز نوع ارائه سرویس های دیتا بر اساس استاندارد ADSL معمولاً اگر این میزان 15 الی 20 باشد کیفیت سرویس متوسط به سمت بالا . 20 نرمال . بیش از 20 نرمال به سمت عالی می باشد.

OMIDTU5
December 6th, 2016, 00:26
دوستان برای من که مودم 4g ایرانسل دارم هم دقیقا همین مشکل رو دارم ! دقیقا راس ساعت 00:00 نتم قطع میشه ! بعد که وصل میشه با سرعته لاکپشتی هست و راس ساعت 8 صبح مجدد سرعتش عادی میشه !

الانم مجبور شدم با اینترنت وایفای پارس انلاین وارد سایت بشم چون ایرانسل بطور کل قطع شده !

این نوع قطعی ایرانسل در 6 ماه اخیر بی سابقه بوده

dertgtr
December 6th, 2016, 00:45
سلام

SNR مودم ایشان بر اساس 0.1 دسی بل می باشد . به اسکرین شات دقت فرمائید در پرانتز ذکر شده است .این مقدار SNR (124 , 222 ) بر حسب دسی بل وجود ندارد . همچنین مقدار SNR به عوامل زیادی بستگی دارد که تنها یکی از این عوامل شرکت ارائه دهنده می باشد ( نوع و کیفیت دستگاه DSLAM و کانفیگ انجام شده توسط شرکت ). عوامل مهم تر دیگری برای میزان SNR وجود دارد . به همین دلیل اگر شما حتی مشاهده فرمائید میزان SNR یک فرد خوب به سمت عالی است صحیح نیست این مورد را تنها به دلیل شرکت ارائه دهنده بدانید . SNR مخفف عبارت Signal to Noise Ratio می باشد . و همانطور که از عبارت بر می آید نسبت سیگنال به نویز بر حسب دسی بل می باشد که در صنعت مخابرات مورد مهمی است . در واقع این عدد نشان می دهد بر روی لاین تلفن شما میزان سیگنال های مفید و میزان نویز ( نسبت به یکدیگر ) چقدر است به همین دلیل کم و زیاد شدن نویز تحت تاثیر شرایط محیطی زیادی دارد . در کشور ایران و با توجه به وضعیت شبکه مخابراتی و نیز نوع ارائه سرویس های دیتا بر اساس استاندارد ADSL معمولاً اگر این میزان 15 الی 20 باشد کیفیت سرویس متوسط به سمت بالا . 20 نرمال . بیش از 20 نرمال به سمت عالی می باشد.

الان مال ایشون برای .1 دسی بل 124 هست نرمال هست یا کمه ؟ مال من الان 20 هست و نرمال هست پس . البته این رو بعد شکایت بدست آوردم مسئول مخابرات طی تماس تلفنی گفت که تغییراتی دادن که این بدست اومده حالا چه تغییراتی نمی دونم ! ولی خط تلفنم رو حتی قطع کرده بودن من حدس می زنم پورتم رو تغییر دادن . مسئول مخابرات می گفت فاصله من از مرکز مخابراتی خیلی دوره برای همین کیفیت خطم پایین هست و می گفت که من از سرعت 512 به بالاتر اصلا نمی تونم استفاده کنم به دلیل همین دوری !

سیدرضا بازیار
December 6th, 2016, 00:52
الان مال ایشون برای .1 دسی بل 124 هست نرمال هست یا کمه ؟ مال من الان 20 هست و نرمال هست پس . البته این رو بعد شکایت بدست آوردم مسئول مخابرات طی تماس تلفنی گفت که تغییراتی دادن که این بدست اومده حالا چه تغییراتی نمی دونم ! ولی خط تلفنم رو حتی قطع کرده بودن من حدس می زنم پورتم رو تغییر دادن . مسئول مخابرات می گفت فاصله من از مرکز مخابراتی خیلی دوره برای همین کیفیت خطم پایین هست و می گفت که من از سرعت 512 به بالاتر اصلا نمی تونم استفاده کنم به دلیل همین دوری !
اینقدر سرعت من کمه که الان یک هفته میشه نمیتونم یه فایل ۵۰ مگابایتی رو دانلود کنم
سرعت بسیار افتضاح هست و هر ۱ ساعت حدود ۴۵ دقیقه قطع هست و اون ۱۵ دقیقه هم هر ۵ ثانیه یه قطع و وصلی در دانلود مشاهده میکنم

Ramin
December 6th, 2016, 00:52

در اکثر مودم های موجود در بازار ایران این مورد(snr ) بر اساس دسی بل ذکر می شود . اما در موردم ایشان اگر مقادیر را تبدیل نمائید برای دانلود 12.4 دسی بل و برای آپلود 22.2 می باشد که مقادیر خوبی نمی باشد . حداقل برای دانلود !

بله در پست قبل ذکر کردم. شرکت ارائه دهنده تنها یک عامل موثر بر میزان snr می باشند . که می توانند با اعمال تنظیماتی در دستگاه dslam موجود در مرکز مخابراتی میزان snr را تغییر دهند . اما با اعمال این تنظمیات شاید مقدار snr در مودم محل مصرف کاربر بالا رود اما سرعت محدود می شود ( همان کاری که ناچارا برای جلب رضایت شما انجام شده است )که توضیحات تخصصی آن از حوصله این بحث خارج است. عوامل دیگری مانند : فاصله شما تا مرکز ، کیفیت شبکه هوایی منطقه شما ، کیفیت سیم کشی ساختمان شما ، مجاورت سیم ها با کابل های برق ، کیفیت و استاندارد اتصالات و ....... بر میزان نویز خط شما تاثیرگذار هستند

سیدرضا بازیار
December 6th, 2016, 00:56
در اکثر مودم های موجود در بازار ایران این مورد(snr ) بر اساس دسی بل ذکر می شود . اما در موردم ایشان اگر مقادیر را تبدیل نمائید برای دانلود 12.4 دسی بل و برای آپلود 22.2 می باشد که مقادیر خوبی نمی باشد . حداقل برای دانلود !

بله در پست قبل ذکر کردم. شرکت ارائه دهنده تنها یک عامل موثر بر میزان snr می باشند . که می توانند با اعمال تنظیماتی در دستگاه dslam موجود در مرکز مخابراتی میزان snr را تغییر دهند . اما با اعمال این تنظمیات شاید مقدار snr در مودم محل مصرف کاربر بالا رود اما سرعت محدود می شود ( همان کاری که ناچارا برای جلب رضایت شما انجام شده است )که توضیحات تخصصی آن از حوصله این بحث خارج است. عوامل دیگری مانند : فاصله شما تا مرکز ، کیفیت شبکه هوایی منطقه شما ، کیفیت سیم کشی ساختمان شما ، مجاورت سیم ها با کابل های برق ، کیفیت و استاندارد اتصالات و ....... بر میزان نویز خط شما تاثیرگذار هستند

حالا راه حل چیه؟
چیکار کنم که مشکل برطرف بشه؟

dertgtr
December 6th, 2016, 01:06
حالا راه حل چیه؟

به نظر من شکایت کن به 195 کاری که من کردم . لااقل کیفیت خطتت از این بهتر میشه

سیدرضا بازیار
December 6th, 2016, 01:09
به نظر من شکایت کن به 195 کاری که من کردم . لااقل کیفیت خطتت از این بهتر میشه

هر وقت اعتراض کردم بهم گفتن همینی که هست و اگه ناراحتی از یه جای دیگه اینترنت بگیر و... میترسم همین اینترنت رو هم ازم بگیرن
اعتراض هم که همیشه فقط خودم ضرر کردم و هیچ چیز بهتر نشده

از ساعت ۹ تا حالا منتظر نشستم تا یه فایل ۵۰ مگابایتی رو دانلود کنم و اینقدر قطع و وصل شده که هنوز دانلود نشده. الان هم کلا قطعه و با اینترنت ایرانسل میام

Ramin
December 6th, 2016, 01:10
حالا راه حل چیه؟

سلام

همیشه تمام مشکلات به دلیل میزان SNR و یا Line Attenuation نمی باشد . بعضاً مشکلات از سمت ارائه دهنده است که برای رفع مسئولیت کاربر را با چنین اصطلاحات تخصصی درگیر می کنند.

بنده به صورت خلاصه خدمت شما عرض می کنم:

- برای آنکه مطمئن شوید آیا مشکلات نت شما به دلیل نویز و کیفیت خط است و یا به دلیل مشکلات ارائه دهنده در اولین قدم به کنسول مودم خود مراحجعه فرمائید . میزان SNR و Line Attenuation را مشاهده فرمائید. اگر برای SNR ، مقدار بیش از 15 و برای Line Attenuation کمتر از 30 را مشاهده فرمودید . وضعیت خط شما برای دریافت نت مطلوب است ( و نه عالی ! ) پس مشکل را باید در جای دیگری جستجو کنید ( از طریق ارائه دهنده ، شکایت ، تعویض شرکت و ........... )

اگر موارد فوق اختلاف بسیار زیادی با مقادیر عنوان شده در بالا داشتند در اولین گام به سر خط تلفن مراجعه فرمائید ( کابل وارد شده از پست مخابرات به محل سکونت ) این سیم را به صورت کامل از شبکه سیم کشی ساختمان قطع نمائید و تنها برای تست آنرا به مودم متصل نمائید . مجددا موارد SNR و Line Attenuation را بررسی نمائید . اگر بهبودی مشاهده شد می توانید اطمینان داشته باشید که قسمتی از مشکل به دلیل نوع سیم کشی تلفن ساختمان است و چند راه حل وجود دارد. اگر بهبودی مشاهده نشد مشکل از خط تلفن است و باید با پشتیبانی سرویس دهنده شرکت خود تماس داشته باشید و توضیحات لازم را ارائه دهید و درخواست بررسی پورت را داشته باشید . معمولاً در این مرحله اگر پیگیری انجام شود مشکل تا رسیدن کیفیت سرویس شما به حد مطلوب ، مرتفع خواهد شد .( از طریق اعمال برخی تنظیمات اختصاصی برای شما ، تعویض و بازسازی شبکه هوایی منطقه شما و .... )

سیدرضا بازیار
December 6th, 2016, 01:20
سلام

همیشه تمام مشکلات به دلیل میزان SNR و یا Line Attenuation نمی باشد . بعضاً مشکلات از سمت ارائه دهنده است که برای رفع مسئولیت کاربر را با چنین اصطلاحات تخصصی درگیر می کنند.

- برای آنکه مطمئن شوید آیا مشکلات نت شما به دلیل نویز و کیفیت خط است و یا به دلیل مشکلات ارائه دهنده در اولین قدم به کنسول مودم خود مراحجعه فرمائید . میزان SNR و Line Attenuation را مشاهده فرمائید. اگر برای SNR ، مقدار بیش از 15 و برای Line Attenuation کمتر از 30 را مشاهده فرمودید . وضعیت خط شما برای دریافت نت مطلوب است ( و نه عالی ! ) پس مشکل را باید در جای دیگری جستجو کنید ( از طریق ارائه دهنده ، شکایت ، تعویض شرکت و ........... )

اگر موارد فوق اختلاف بسیار زیادی با مقادیر عنوان شده در بالا داشتند در اولین گام به سر خط تلفن مراجعه فرمائید ( کابل وارد شده از پست مخابرات به محل سکونت ) این سیم را به صورت کامل از شبکه سیم کشی ساختمان قطع نمائید و تنها برای تست آنرا به مودم متصل نمائید . مجددا موارد SNR و Line Attenuation را بررسی نمائید . اگر بهبودی مشاهده شد می توانید اطمینان داشته باشید که قسمتی از مشکل به دلیل نوع سیم کشی تلفن ساختمان است و چند راه حل وجود دارد. اگر بهبودی مشاهده نشد مشکل از خط تلفن است و باید با پشتیبانی سرویس دهنده شرکت خود تماس داشته باشید و توضیحات لازم را ارائه دهید و درخواست بررسی پورت را داشته باشید . معمولاً در این مرحله اگر پیگیری انجام شود مشکل تا رسیدن کیفیت سرویس شما به حد مطلوب ، مرتفع خواهد شد .( از طریق اعمال برخی تنظیمات اختصاصی برای شما ، تعویض و بازسازی شبکه هوایی منطقه شما و .... )

من با سرعت ۱ مگ مخابرات حدود ۳۰ روز پیش با سرعت حدود ۱۰ مگابایت بر ثانیه دانلود میکردم که خودمم باورم نمیشد! حتی از سرعت ۱۶ مگ شاتل هم بیشتر بود
الان مدتی هست که سرعتم خیلی کم شده و همش قطع هست تصویری که براتون گذاشتم وضعیت رو خیلی بد نشون میده
http://uupload.ir/view/y1yv_screen_shot_1395-09-15_at_23.27.41.png

Ramin
December 6th, 2016, 01:25
من با سرعت ۱ مگ مخابرات حدود ۳۰ روز پیش با سرعت حدود ۱۰ مگابایت بر ثانیه دانلود میکردم که خودمم باورم نمیشد! حتی از سرعت ۱۶ مگ شاتل هم بیشتر بود
الان مدتی هست که سرعتم خیلی کم شده و همش قطع هست تصویری که براتون گذاشتم وضعیت رو خیلی بد نشون میده

اگر قبلا شرایط به این گونه بوده است احتمالا مشکل را باید از طریق پشتیبانی سرویس دهنده بررسی نمائید . ابتدا در ساعت اداری با پشتیبانی تماس داشته باشید و توضیحات را ارائه دهید . اگر موضوع را برای بررسی پورت ارجاع دادن صبر داشته باشید این کار انجام شود . و اگر پشتیبانی به هیچ عنوان مورد را نپذیرفتند در سامانه 195 شکایت خود را به همراه اسکرین شات و مدارک و توضیحات کامل ثبت نمائید

مینا-صیفی
December 6th, 2016, 09:23
snrشما پایین هست یعنی کیفیت خط روی 12 هست و باعث میشه قطع میشه
موقع ای که قطع شد سریع چراغ adsl روی مودم را نگاه کنید چشمک ببینید میزنه یا خیر اگر زد نویز خط دارید البته الان هم دارید و روی 47 هم رفته . اگر ثابت بود مشکل از مرکز مخابراتی هست .
اما با این وضعیت کیفیت خطی شما مشکل از خود شماست اگر چشمک زد سر در وازه برید انبردست را بگیرید 2 سانت سیم تلفن رو ببرید مجدد به هم وصل کنید ان موقع snr رو ببینید بالا رفته یا خیر .

Sajad
December 6th, 2016, 09:43
سلام

سلام. این اطلاعات رو بر چه اساسی دارید ؟ تجربه و سابقه کاری مرتبط یا تجربه علمی و تحقیق ؟ چون به نظرم بعضی مواردی که میفرمایید جای بحث بیشتری داره و الزاما تمام جملات شما صحیح نیست.

SamaN DL
December 6th, 2016, 11:26
34423

اینو کجای دلم بزارم! :|

مینا-صیفی
December 6th, 2016, 11:37
34423

نمیدونم ماله شما هست یا شخص دیگه اما وضعیت نویز بدی داره .( دستگاه تلفن اگر روی خط هست و غیره بکشید و مجدد نگاه کنید اگر نشد سردروازه برید 2سانت ببرید سیم رو مجدد تست کنید اگر باز بالا نرفت احتمال داره کابل قدیمی و پوسیده هست باس عوض بشه یا شاید از سمت پست مخابرات سر خیابان اون سیم مشکل داشته باشه باس برسی بشه دونه دونه .

منتظر روزی که تکنولوژی نوین ایرانسل td lte ثابت همه جا رو پوشش بده و همه از این نت بی سیم بدونه نیاز به مخابرات و تلفن و نویز این مشکلات و داستان ها را خاتمه بده راحت بشیم سبک و شیک هم هست همه جا هم نت داریم فعلا باس با این مشکلات کیفیت خط بسازند مردم .

SamaN DL
December 6th, 2016, 11:44
نمیدونم ماله شما هست یا شخص دیگه اما وضعیت نویز بدی داره .( دستگاه تلفن اگر روی خط هست و غیره بکشید و مجدد نگاه کنید اگر نشد سردروازه برید 2سانت ببرید سیم رو مجدد تست کنید اگر باز بالا نرفت احتمال داره کابل قدیمی و پوسیده هست باس عوض بشه یا شاید از سمت پست مخابرات سر خیابان اون سیم مشکل داشته باشه باس برسی بشه دونه دونه .

گرامی حداقل سالی یک بار کابل تلفن به طول 150 متر هست رو عوض میکنم به دلیل شرایط بد آب هوایی
متاسفانه فقط بخاطر زیرساخت بد مخابرات منطقه هست, که واقعا غیر قابل تحمله

Sajad
December 6th, 2016, 11:51
34423

SNR شما با توجه به پارامتر Rate کاملا مطلوب و مناسبه. مشکلتون دیسی شدن چراغ ADSL مودمه؟

SamaN DL
December 6th, 2016, 11:55
SNR شما با توجه به پارامتر Rate کاملا مطلوب و مناسبه. مشکلتون دیسی شدن چراغ ADSL مودمه؟

پینگ بالا

Sajad
December 6th, 2016, 12:03
پینگتون به کجا بالا هست؟ نتیجه trace به آیپی مورد نظر رو بذارید

st3205
December 7th, 2016, 09:50
چند روزه که مخابرات هی قطع و وصل میشه :|
--------------------------------------------

تا دیروز خوب بود نمیدونم چرا امروز اینطوری شده.
34449

Sajad
December 7th, 2016, 12:34
چند روزه که مخابرات هی قطع و وصل میشه :|
--------------------------------------------

تا دیروز خوب بود نمیدونم چرا امروز اینطوری شده.
34449
وضعیت نویزتون مناسب نیست و قطع و وصلیتونم احتمالا از همین هست. سیم مشکی مخابرات که اومده داخل خونه رو کامل از خونه جدا کنید و مستقیم بزنید به مودم ببینید snr چقدر میشه

dertgtr
December 7th, 2016, 13:16
من که شکایت کردم حتی نوع فیبر نوری خط منو هم عوض کردن تا SNR بهتری به من بده . متصدی مخابرات تماس گرفت و گفت که نوع فیبر نوری رو از زیر مسی ( فکر کنم همچین اصطلاحی گفت ) به نوری تغییر دادن . الان snr من شده 26 که عالیه درواقع خیلی خوب برخورد کردن .

st3205
December 7th, 2016, 14:24
وضعیت نویزتون مناسب نیست و قطع و وصلیتونم احتمالا از همین هست. سیم مشکی مخابرات که اومده داخل خونه رو کامل از خونه جدا کنید و مستقیم بزنید به مودم ببینید snr چقدر میشه

از اول هم همینطوریه.مستقیمه

مینا-صیفی
December 7th, 2016, 14:58
اگر تلفن روی خط وصل هست یا کارت خوان فکس اینا بکنید فقط مودم را وصل کنید ببینید چقدره اگر همون بود برید سردروازه سیم تلفن رو 2 سانت ببرید با انبردست سپس مجدد بهم وصل کنید بعد ببینید چقدره اگر درست نشد مخابرات باس بیاد بیرون رو برسی کنه و یا شاید سیم شما قدیمی و پوسیده هست باس کلا عوض بشه . اما اون 2 کار اول را انجام بدید که مشخص بشه .

- - - Updated - - -

من که شکایت کردم حتی نوع فیبر نوری خط منو هم عوض کردن تا SNR بهتری به من بده . متصدی مخابرات تماس گرفت و گفت که نوع فیبر نوری رو از زیر مسی ( فکر کنم همچین اصطلاحی گفت ) به نوری تغییر دادن . الان snr من شده 26 که عالیه درواقع خیلی خوب برخورد کردن .
یعنی سیم تلفن قبلی مسی بود براتون فیبر نوری کردن ؟

dertgtr
December 7th, 2016, 16:04
اگر تلفن روی خط وصل هست یا کارت خوان فکس اینا بکنید فقط مودم را وصل کنید ببینید چقدره اگر همون بود برید سردروازه سیم تلفن رو 2 سانت ببرید با انبردست سپس مجدد بهم وصل کنید بعد ببینید چقدره اگر درست نشد مخابرات باس بیاد بیرون رو برسی کنه و یا شاید سیم شما قدیمی و پوسیده هست باس کلا عوض بشه . اما اون 2 کار اول را انجام بدید که مشخص بشه .

- - - Updated - - -

یعنی سیم تلفن قبلی مسی بود براتون فیبر نوری کردن ؟

نه مسی نبود . مسی اگر بود که می تونستم از شرکت های خصوصی نت بخرم . دقیق متوجه نشدم ولی فیبر نوری با کیفیتی نبود یا .... خلاصه باعث شده بود snr من بالا باشه

Sajad
December 7th, 2016, 16:12
یعنی هیچ دستگاه دیگه غیر از مودم به خط وصل نیست و مودم به ورودی سیم مخابرات خونه وصل شده ؟! سیم ورودی منظورم ورودی خونه هست. حتی سیم ۱ متری هم خودتون وصل نکرده باشید (به چشم دیدم که سیم نیم متری مشکل ایجاد کرده باشه) اگر از این بابت مطمئن هستید با ۲۰۲۰ تماس بگیرید و توضیح بدید که به این شکل وصل شده تا پیگیری کنند.

st3205
December 7th, 2016, 18:06
یعنی هیچ دستگاه دیگه غیر از مودم به خط وصل نیست و مودم به ورودی سیم مخابرات خونه وصل شده ؟! سیم ورودی منظورم ورودی خونه هست. حتی سیم ۱ متری هم خودتون وصل نکرده باشید (به چشم دیدم که سیم نیم متری مشکل ایجاد کرده باشه) اگر از این بابت مطمئن هستید با ۲۰۲۰ تماس بگیرید و توضیح بدید که به این شکل وصل شده تا پیگیری کنند.

بله هیچ دستگاه دیگه ای وصل نیست.
فکر کنم الان بهتر شده.
34450
با ایرانسل نمیشه 2020 زنگ زد ؟

مینا-صیفی
December 7th, 2016, 20:52
فکر کنم الان بهتر شده.
34450
الان عالی هست

سیدرضا بازیار
December 7th, 2016, 21:00
اگر قبلا شرایط به این گونه بوده است احتمالا مشکل را باید از طریق پشتیبانی سرویس دهنده بررسی نمائید . ابتدا در ساعت اداری با پشتیبانی تماس داشته باشید و توضیحات را ارائه دهید . اگر موضوع را برای بررسی پورت ارجاع دادن صبر داشته باشید این کار انجام شود . و اگر پشتیبانی به هیچ عنوان مورد را نپذیرفتند در سامانه 195 شکایت خود را به همراه اسکرین شات و مدارک و توضیحات کامل ثبت نمائید

با شرکت بیست‌نت تماس گرفتم و مشکل رو در چند ثانیه برطرف کردند:)
ممنون بابت راهنمایی شما

سیدرضا بازیار
December 7th, 2016, 23:20
البته نیم ساعت پیش باز مشکل به حالت اول برگشت و سرعت من از ۵۰۰ کیلوبایت به ۱۰ کیلوبایت رسیده

فکر کنم خودشون این کار رو میکنن تا هزینه الکی بگیرن بابت عوض کردن تجهیزات. چون بعد از حل مشکل بهم گفت: اگه دوباره به حالت اول برگشت باید بیایم و تجهیزاتتون رو عوض کنیم

Sajad
December 8th, 2016, 07:58
فکر کنم الان بهتر شده.
34450
الان وضعیت snr شما عالی هست. چه تغییری ایجاد کردید؟

البته نیم ساعت پیش باز مشکل به حالت اول برگشت و سرعت من از ۵۰۰ کیلوبایت به ۱۰ کیلوبایت رسیده

فکر کنم خودشون این کار رو میکنن تا هزینه الکی بگیرن بابت عوض کردن تجهیزات. چون بعد از حل مشکل بهم گفت: اگه دوباره به حالت اول برگشت باید بیایم و تجهیزاتتون رو عوض کنیم
طرز فکر شما خیلی جای تعجب داره. شرکتی اگر با چنین روشی بخواد درآمدزایی کنه داره کفن برا خودش میدوزه. معمولا این یک طرز فکر سمت کاربر هست در حالی که در یک شرکت ارائه دهنده خدمات این موضوع براش تعریف نشده هست. در مورد تعویض تجهیزات شما هزینه‌ای متحمل نخواهید شد. پیشنهاد میکنم همیشه خواسته های پشتیبانی رو فارغ از سواد اطلاعاتی خودتون مو به مو انجام بدید، معمولا سریعتر نتیجه میگیرید. اگر به شما گفته شده در صورت تکرار اطلاع بدید حتما اینکار رو انجام بدید و منتظر بررسی بعدیشون باشید.

persiancoder
December 8th, 2016, 08:17
سلام دوستان منم مشکل بامزه ای دارم شرح بدم شاید مهندسین راه حلی داشتند.

من از مخابرات سرویس دارم. مشکلم اینه که وقتی تازه مودم رو روشن میکنی تا 2 الی 3 ساعت چراغ لینک ثابت نمیشه،
و سرعت نت افتضاح و مدام قطع و وصل می شود.
( در همین حالت اگر با 2020 تماس بگیری اپراتور ازت یه سری دستکاری بیخود در تنظیمات میخواد و بد میگه هیچ مشکلی نداره الآن باید نتتون درست باشه برید مودم جابجا کنید و کابل ها چک کنید و از این دسته حرفا ... )

اما بعد از اینکه 2 - 3 ساعت گذشت از روشن بودن مودم ، سرعت به حد مطلوب میرسه و کوچکترین قطعی پیدا نمیکنه ...
تا یه هفته 10 روز هم مودم روشن نگه داری وضعیت زیبا و دلنشین باقی میمونه حتی ساعات شبانه ...

ولی خدانکنه مودم خاموش کنی دوباره روشن کنی :دی دوباره 3 - 4 ساعت باید قید اینترنت رو بزنی
دهنم سرویس شد تا این قلقش رو یاد گرفتم که نباید مودمو خاموش کنم :)) خخخ

دوستان کسی ایده ای نداره که داستان چیه آیا؟

Sajad
December 8th, 2016, 08:38
سلام دوستان منم مشکل بامزه ای دارم شرح بدم شاید مهندسین راه حلی داشتند.

من از مخابرات سرویس دارم. مشکلم اینه که وقتی تازه مودم رو روشن میکنی تا 2 الی 3 ساعت چراغ لینک ثابت نمیشه،
و سرعت نت افتضاح و مدام قطع و وصل می شود.
( در همین حالت اگر با 2020 تماس بگیری اپراتور ازت یه سری دستکاری بیخود در تنظیمات میخواد و بد میگه هیچ مشکلی نداره الآن باید نتتون درست باشه برید مودم جابجا کنید و کابل ها چک کنید و از این دسته حرفا ... )

اما بعد از اینکه 2 - 3 ساعت گذشت از روشن بودن مودم ، سرعت به حد مطلوب میرسه و کوچکترین قطعی پیدا نمیکنه ...
تا یه هفته 10 روز هم مودم روشن نگه داری وضعیت زیبا و دلنشین باقی میمونه حتی ساعات شبانه ...

ولی خدانکنه مودم خاموش کنی دوباره روشن کنی :دی دوباره 3 - 4 ساعت باید قید اینترنت رو بزنی
دهنم سرویس شد تا این قلقش رو یاد گرفتم که نباید مودمو خاموش کنم :)) خخخ

دوستان کسی ایده ای نداره که داستان چیه آیا؟

از وضعیت snr / rate یک اسکرین شات بذارید . با مودم دیگه تست کردید ؟

سیدرضا بازیار
December 8th, 2016, 09:05
طرز فکر شما خیلی جای تعجب داره. شرکتی اگر با چنین روشی بخواد درآمدزایی کنه داره کفن برا خودش میدوزه. معمولا این یک طرز فکر سمت کاربر هست در حالی که در یک شرکت ارائه دهنده خدمات این موضوع براش تعریف نشده هست. در مورد تعویض تجهیزات شما هزینه‌ای متحمل نخواهید شد. پیشنهاد میکنم همیشه خواسته های پشتیبانی رو فارغ از سواد اطلاعاتی خودتون مو به مو انجام بدید، معمولا سریعتر نتیجه میگیرید. اگر به شما گفته شده در صورت تکرار اطلاع بدید حتما اینکار رو انجام بدید و منتظر بررسی بعدیشون باشید.

مشکل اینجاست که میگه علاوه برتجهیزات مخابرات، سیم کشی خونه هم مشکل داره
خوب اگه سیم کشی مشکل داشت که اینقدر افت نمی کرد...

مینا-صیفی
December 8th, 2016, 09:22
شما حاظر نیستی هزینه کنید مشکلتون درست بشه احتمالا کیفیت خط شما پایینه سیم تلفن شما قدیمی یا پوسیده کیفیت از دست داده که باید عوض بشه خودم هم عوض کردم کل سیم تلفن خونه و بیرون رو . الان کیفیتم بالای 28 هست همیشه 33 هم میشه گاهی /

st3205
December 8th, 2016, 09:58
الان وضعیت snr شما عالی هست. چه تغییری ایجاد کردید؟

هیچ کاری نکردم:|با 2020 هم تماس نگرفتم خودش درست شد.

dertgtr
December 8th, 2016, 10:50
به نظرتون وضعیت فعلی نت من چطوره؟

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

25.9
10.3
db

Line Attenuation

:

11.5
6.3
db

Data Rate

:

2304
1027
kbps

Max Rate

:

17140
1380
kbps

CRC

:

0
15

مینا-صیفی
December 8th, 2016, 11:21

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

25.9
10.3
db

Line Attenuation

:

11.5
6.3
db

Data Rate

:

2304
1027
kbps

Max Rate

:

17140
1380
kbps

CRC

:

0
15

ضعیفه بد نیست خوب هم نیست . جدول هم برعکس گذاشتید اینجا نمیدونم پهنا باند شما 2مگ هست 1 مگ یا همینطور snr شما 25 هست یا 10 برعکس افتاده

Sajad
December 8th, 2016, 11:26
اگر انتظار دارید مشکل سیم‌کشی داخل خونه رو سرویس‌دهنده بررسی کنه که منطقی نیست خواستتون.
اگر منظورتون این هست که جوابشون بی ربط بوده، باید بدونید حرفشون کاملا صحیح هست. این رو توجه داشته باشید اطلاعات شما یک اطلاعات عمومی هست اما اطلاعات کارشناس پاسخگو اطلاعات تخصصی هست. خیلی از ماها کیفیت درست نمیگیریم چون میخواهیم بر اساس اطلاعات خودمون همه چی رو به راه باشه و علاقه‌ای نداریم به صحبت کارشناس عمل کنیم. (البته من خودم هم قبلا این اشتباه رو انجام دادم تا به این نتیجه رسیدم !)
بهترین و سریعترین راه برای حل مشکلتون این هست که مودم رو برای مدت ۱-۲ روز به ورودی سیم مخابرات (هیچ واسطه ای وصل نباشد و اینکه سیم کشی داخل جدا شده باشد) وصل کنید و وضعیت snr , rate خط را مانیتور کنید. اگر مشکلی پیش نیامد قطعا سیم کشی داخلی شما مشکل دارد. اما اگر وضعیت سر خط هم دچار مشکل شد موضوع را دقیقا به همین شکل برای پشتیبانی سرویس دهنده خودتون بازگو کنید تا مراحل بعدی رو انجام بدن. (ممکنه توی تماسشون از شما خواسته دیگه ای هم داشته باشند) اگر شما اینکارها رو انجام دادی و نتیجه نگرفتی میشه گفت کوتاهی از سرویس دهنده هست که پیگیری ای نمیکند و حق شکایت هم دارید.

- - - Updated - - -

هیچ کاری نکردم:|با 2020 هم تماس نگرفتم خودش درست شد.
مطمئنید سر خط رو درست دارید توضیح میدید ؟ این درست شدن خراب شدن علت فنی داره و ارتباطی با تغییری در مخابرات نداره‌ها ! حیفه واقعا اگر درست چک کنید کیفیت خیلی خوبی میتونی دریافت کنید.
ولی اگر واقعا سیم مشکی مخابرات به مودم وصل شده (حتی یک متر سیم هم خودتون وصل نکردید) حتما با مودم دیگه برای اطمینان چند ساعت تست کنید. اگر مشکل پا برجا بود موضوع رو به پشتیبانیتون اطلاع بدید و توضیح بدید که به این شکل تست کردید.

- - - Updated - - -

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

25.9
10.3
db

Line Attenuation

:

11.5
6.3
db

Data Rate

:

2304
1027
kbps

Max Rate

:

17140
1380
kbps

CRC

:

0
15

از ISP خودتون سوال کنید که Rate شما روی دیسلم چند ست شده ؟

Raymvnd
December 8th, 2016, 11:54
درود...منم نت مخابرات دارم با اینترنت ۱ مگابایت
توی چند همین هفته اینترنت سرعتت آمده پایین به زور فایل رو اپلود و دانلود و استریم کنم...
جریان چیه؟

GOD
December 8th, 2016, 12:37
بلاخره 195 جواب مارو دادند
از معاونت مخابرات تماس گرفتند باهام
مشکل کاملا حل کردند
فکر نمیکردم به این خوبی رسیدگی کنند

مینا-صیفی
December 8th, 2016, 12:49
بلاخره 195 جواب مارو دادند
از معاونت مخابرات تماس گرفتند باهام
مشکل کاملا حل کردند
فکر نمیکردم به این خوبی رسیدگی کنند
خوش حالم که مشکلتون حل شده میشه بفرمائید چند روز طول کشید تا برسی شد مشکل شما تماس گرفتن حل شد و مشکلتون چی بوده ؟

GOD
December 8th, 2016, 12:54
حدودا 10 روزی طول کشید
یک سرویس جدید تهیه کرده بودیم.ولی سرویسی که تحویل داده بودن با سرویس که توی قرار داد ذکر شده بود تفاوت داشت
با پشتیبانی تماس گرفتیم.اعلام کردند نوشتیم تا سرعت فلان
جدیدا یک تا اضافه میکنند که بعد نتونی اعتراض کنی
بنده هم شکابت کردم
برخوردشون خیلی خوب و دوستانه بود

dertgtr
December 8th, 2016, 13:22
ضعیفه بد نیست خوب هم نیست . جدول هم برعکس گذاشتید اینجا نمیدونم پهنا باند شما 2مگ هست 1 مگ یا همینطور snr شما 25 هست یا 10 برعکس افتاده

snr برای Downstream عدد 25.9 هست و برای Upstream عدد 10.3

- - - Updated - - -

از ISP خودتون سوال کنید که Rate شما روی دیسلم چند ست شده ؟

منظور از Rate و دیسلم چی هست ؟

البته نت مخابرات هنگی داره نمی دونم این هنگی از چی هست ! یعنی مثلا همین الان که مطلب رو می خوام پست کنم تو این انجمن یه چند ثانیه ای گیر میکنه یا مطلب دوبار ارسال میشه و ...

مینا-صیفی
December 8th, 2016, 14:03
اگر 25 هست برای Upstreem خوبه مشکل نویز ندارید .

emperor3508
December 8th, 2016, 14:12

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

25.9
10.3
db

Line Attenuation

:

11.5
6.3
db

Data Rate

:

2304
1027
kbps

Max Rate

:

17140
1380
kbps

CRC

:

0
15

وضعیت خطتون خیلی خوبه
البته دیتا ریت دانلود رو پایین بستن واستون
با این کیفیت خط راحت تا 14 مگ میکشه

dertgtr
December 8th, 2016, 14:23
وضعیت خطتون خیلی خوبه
البته دیتا ریت دانلود رو پایین بستن واستون
با این کیفیت خط راحت تا 14 مگ میکشه

دیتا ریت دانلود 2304 هست و آپلود 1027
یعنی این دو تا رو اگر درخواست بدم می تونند بهتر کنند؟

مینا-صیفی
December 8th, 2016, 14:25
الان پهنا باند شما 2مگ هست با اینکه کیفیت خط شما 25 هست مناسبه میتوانند پهناباند بالاتری براتون باز بذارند تماس با پشتیبانی بگیرید بگید این موضوع که خط شما توانیی پهناباند بالاتر را داره که برام بیشتر نسبت به این snr من باز بذارین اینو بهشون بگید.

emperor3508
December 8th, 2016, 14:28

بله البته همه شرکتا این کارو نمیکنن
میشه بگین از کدوم شرکت اشتراک دارین ؟

dertgtr
December 8th, 2016, 14:37
بله البته همه شرکتا این کارو نمیکنن
میشه بگین از کدوم شرکت اشتراک دارین ؟

ازمخابرات البته بعد شکایتی که به 195 کردم این کار رو کردن قبلش خیلی افتضاح بود و هر 5 الی 10 دقیقه نتم قطع میشد !

emperor3508
December 8th, 2016, 14:39
ازمخابرات البته بعد شکایتی که به 195 کردم این کار رو کردن قبلش خیلی افتضاح بود و هر 5 الی 10 دقیقه نتم قطع میشد !

بیشتر شرکت های خصوصی این کار رو انجام میدن
حالا شما یه تماس بگیرین شاید انجام دادن واستون

navsan
December 8th, 2016, 15:11
دوستان وضعیت خط adsl من خوبه ؟
پینگ تایم خیلی بالایی دارم نسبت به سرور های ایران

http://s9.picofile.com/file/8277714868/54100.PNG

persiancoder
December 8th, 2016, 15:13
از وضعیت snr / rate یک اسکرین شات بذارید . با مودم دیگه تست کردید ؟

بله با مودم دیگه هم وضعیت همینه.

http://up.vbiran.ir/uploads/1522414811972289092_Untitled.jpg

مینا-صیفی
December 8th, 2016, 15:17
بله با مودم دیگه هم وضعیت همینه.

http://up.vbiran.ir/uploads/1522414811972289092_Untitled.jpg
کیفیت خط شما پایین هست پهناباندتون هم 2 مگ بستند . این کار رو انجام بدید اگر بالا نرفت مودم را به سیم اصلی که امده در منزل شما وصل کنید چک کنید اما قبلش اینو انجام بدید با انبردست 2 سانت سیم تلفن را ببرید که سیم نو طلائی در بیاد مجدد بهم وصل کنید ببینید وضعیت چطوره ( البته اگر سیم تلفنتون پوسیده یا قدیمی نیست اگر هست باس عوض بشه کلا . )

Sajad
December 8th, 2016, 15:21
دوستان وضعیت خط adsl من خوبه ؟
پینگ تایم خیلی بالایی دارم نسبت به سرور های ایران

http://s9.picofile.com/file/8277714868/54100.PNG

مارک مودمتون چی هست ؟ از منوی Statistics زیرمجموعه ADSL اسکرین شات بفرستید که rate هم مشخص باشه. کیفیت خط شما خیلی عالی هست.
برای پینگ تایمتون هم داخل cmd دستور tracert -d IP بزنید و بجای IP سرور مقصد بذارید نتیجشو بفرستید شاید مشخص بشه علتش.

ali1150
December 8th, 2016, 15:28
مخابرات = بدبختی
سرعت 8 مگ سرعت 500 کیلوبایت میده :|

navsan
December 8th, 2016, 15:30
مارک مودمتون چی هست ؟ از منوی Statistics زیرمجموعه ADSL اسکرین شات بفرستید که rate هم مشخص باشه. کیفیت خط شما خیلی عالی هست.
برای پینگ تایمتون هم داخل cmd دستور tracert -d IP بزنید و بجای IP سرور مقصد بذارید نتیجشو بفرستید شاید مشخص بشه علتش.

مدل مودم : asus n10s

http://s9.picofile.com/file/8277717284/000.PNG

مینا-صیفی
December 8th, 2016, 15:36
مدل مودم : Asus n10s

بسیار عالی هست کیفیت خط شما اونم با این میزان پهناباندی که باز هست =d>=d>=d>=d>

emperor3508
December 8th, 2016, 20:13
مدل مودم : asus n10s

http://s9.picofile.com/file/8277717284/000.PNG

دیتا ریت دانلودتون خوبه
ولی چون پینگ تایم نسبت مستقیم داره با آپلود واسه همونه که پینگتون بالاست
البته میتونید تماس بگیرید با پشتیبانی که آپلود رو براتون روی 1 مگابیت قرار بدن که پینگ تایم بهتری داشته باشید

milan-tifusi
December 9th, 2016, 21:13
واسه منم مخابراته
یه مدتیه شبا قطعیش زیاد شده
جدیدا هم سرویس نامحدود دیگه ارائه نمیدن
ولی در کل راضی هستم
سرعت 1 مگابایت نامحدود دانلودش 130 ثابت

سیدرضا بازیار
December 9th, 2016, 21:46
شما حاظر نیستی هزینه کنید مشکلتون درست بشه احتمالا کیفیت خط شما پایینه سیم تلفن شما قدیمی یا پوسیده کیفیت از دست داده که باید عوض بشه خودم هم عوض کردم کل سیم تلفن خونه و بیرون رو . الان کیفیتم بالای 28 هست همیشه 33 هم میشه گاهی /

واسه منم الان ۲۶ هست. دیروز ۳۲ بود. هر روز تغییر میکنه...
دلیلش چیه؟

مینا-صیفی
December 9th, 2016, 22:19
واسه منم الان ۲۶ هست. دیروز ۳۲ بود. هر روز تغییر میکنه...
دلیلش چیه؟
این رنج که هست خوبه اما برای نوسانی بودن ایا شما تلفن روی ان خط وصله ؟ اگر بله هم اسپیلیتر بذارید و 1 اسپیلیتر دیگه کنار مودم بذارید امتحان کنید .

Raymvnd
December 10th, 2016, 00:27
درود...توی یک هفته کنونی وضع اینترنت ایران خیلی خراب شده...سرعت بازکردن وب سایت خیلی خیلی پایین آمده حتی نمی شد ویدیو استریم کرد یا دانلود و آپلود کرد...
جریان چیه؟

dertgtr
December 10th, 2016, 11:24
اینترنت من درسته که الان از نظر snr موردی نداره ولی یه هنگی خسته کننده داره یعنی مثلا همین فروم رو که می زنم چند ثانیه طول میکشه تا هر صفحه اش باز بشه نمی دونم از پینگ هست یا .... !

عکس از موردم :

34466

مینا-صیفی
December 10th, 2016, 11:42
اینترنت من درسته که الان از نظر snr موردی نداره ولی یه هنگی خسته کننده داره یعنی مثلا همین فروم رو که می زنم چند ثانیه طول میکشه تا هر صفحه اش باز بشه نمی دونم از پینگ هست یا .... !

عکس از موردم :

34466
عکس از پینگ بذارید
کدوم شرکت نت دارید
dns google تنظیم کردید ؟

dertgtr
December 10th, 2016, 11:52
عکس از پینگ بذارید
کدوم شرکت نت دارید
dns google تنظیم کردید ؟

مخابرات
دی ان اس ها اتومات ست شده
34467

ghomeishi
December 10th, 2016, 11:55
برای من دیروز تا ظهر کلا قطع بود!

مینا-صیفی
December 10th, 2016, 11:55
مخابرات
دی ان اس ها اتومات ست شده
34467
پینگتون خوب هست مشکلی نداره
این dns رو تنظیم کنید بعد امتحان کنید
8.8.8.8
4.2.2.2

همه سایت ها کند باز میشه ؟

dertgtr
December 10th, 2016, 12:14
پینگتون خوب هست مشکلی نداره
این dns رو تنظیم کنید بعد امتحان کنید
8.8.8.8
4.2.2.2

همه سایت ها کند باز میشه ؟

اره همه سایت ها این ها رو هم زدم مشکل کماکان پابرجاست

مینا-صیفی
December 10th, 2016, 12:18
اره همه سایت ها این ها رو هم زدم مشکل کماکان پابرجاست
جند روزه اینطوری شده ؟ احتمالا دیگه مشکل از مخابرات هست زنگ بزنید بپرسید و اگر زیر بار نرفتن بگید پورت خط من رو ریست بدید .اگر هیچ کدوم حل نشد باز شکایت سامانه 195 که خودتون میدونید .

l0ig
December 10th, 2016, 12:20
دوستان بهترین دی ان اس برای آسیاتک چی هستش؟
توی ساعت رایگان سرعت من بکل افت میکنه و چیزی حدود 10 کیلوبایت میشه

مینا-صیفی
December 10th, 2016, 12:25
دوستان بهترین دی ان اس برای آسیاتک چی هستش؟
توی ساعت رایگان سرعت من بکل افت میکنه و چیزی حدود 10 کیلوبایت میشه
dns هیچ تاثیری روی سرعت دانلود نداره .
اما من هم اسیاتک هستم از سرور داخلی که دانلود میکنم با سرعت 1 مگ دانلود میکنم در تایم رایگان شما چه سرویسی دارید ؟ تماس با 1544 داخلی 4 بخش شکایت بگید این موضوع رو پیگیری میکنند خیلی هم بخش شکایتشون خوب هست پیگیری واقعا میکنند من چندین بار کار هامو انجام دادن درست کردن و جلب رضایت کردن

l0ig
December 10th, 2016, 12:30
dns هیچ تاثیری روی سرعت دانلود نداره .
اما من هم اسیاتک هستم از سرور داخلی که دانلود میکنم با سرعت 1 مگ دانلود میکنم در تایم رایگان شما چه سرویسی دارید ؟ تماس با 1544 داخلی 4 بخش شکایت بگید این موضوع رو پیگیری میکنند خیلی هم بخش شکایتشون خوب هست پیگیری واقعا میکنند من چندین بار کار هامو انجام دادن درست کردن و جلب رضایت کردن
طرح من قبلا 6 مگ بود الان 128 هست سرعتش توی ساعت غیر رایگان 1 مگ هست اما رایگان 10 کیلوبایت.به 15 44 زنگ زدم داخلی 2 گفتم قانونش همینه،ولی به بخش شکایت زنگ نزدم

مینا-صیفی
December 10th, 2016, 12:33
طرح من قبلا 6 مگ بود الان 128 هست سرعتش توی ساعت غیر رایگان 1 مگ هست اما رایگان 10 کیلوبایت.به 15 44 زنگ زدم داخلی 2 گفتم قانونش همینه،ولی به بخش شکایت زنگ نزدم
128 حجمی دارید ؟ اگر اینه درست گفتن قانونش همینه که تقصیم به 8 کردن در تایم رایگان این محدودیت رو داره .
اما چون من طرح جشنواره صبحانه دارم اون این محدودیت رو در تایم رایگان نداره .
اما شما اگر از سرور داخلی خود اسیاتک دانلود کنید سرعتتون همون 1 مگ هستش ها امتحان کنید سایت هایی که سرور دانلودشون اگر اسیاتک باشه که خیلی ها هم هست بدونه محددویت حساب میشه . اما اگر سرور خارجی باشه 10 15 کیلوبایت میده بهتون .