PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد ساخت ساب دامین در iis

linas_kal2007
November 27th, 2016, 23:22
سلام
یک سرور مجازی دارم که ip آن را به یک دامین متصل کردم
حالا میخوام بدون اینکه هاستی تهیه کنم در خود iis یک ساب دامین تعریف کنم مثلا دامین بنده domain.ir است و ساب دامین shop.damain.ir میخوام باشد
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

arc1o0
November 27th, 2016, 23:59
سلامم

دامنه اصلی روی خود سرور ویندوز هست؟ یعنی دی ان اس سرور دارید روی ویندوز یا خیر؟

linas_kal2007
November 28th, 2016, 00:03
سلامم

دامنه اصلی روی خود سرور ویندوز هست؟ یعنی دی ان اس سرور دارید روی ویندوز یا خیر؟

بله dns server و تنظیم domain به جای ip را به کمک یکی از دوستان همین سایت انجام دادیم و دامنه رو که از سایت nic گرفتم روی سرور سوار کردیم
فقط مشکل اینجاست که میخوام بدون نیاز به هاست یا چیز دیگری روی خود vps یک ساب دامین تعریف کنم

deltamusic
November 28th, 2016, 00:21
با سلام
اگر درست متوجه شده باشم گفته هاتون رو . باید در هاستتون در قسمت Dns Zone آی پی سرور رو بزنید

m2n
November 28th, 2016, 00:32
اگر می خواین راحت باشید دامنه خودتونو روی cloudns.net تنظیم کنید و رکورد برای ip سرور ایجاد کنید.

cloudns.net

linas_kal2007
November 28th, 2016, 00:53
اگر می خواین راحت باشید دامنه خودتونو روی cloudns.net تنظیم کنید و رکورد برای ip سرور ایجاد کنید.

cloudns.net

باتشکر
میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟
منظورتون اینه که در
cloudns.net سایت ساب دامین خودم رو قرار بدم و در قسمت iis server یک ip با نام ساب دامین ست کنم ؟

- - - Updated - - -

با سلام
اگر درست متوجه شده باشم گفته هاتون رو . باید در هاستتون در قسمت Dns Zone آی پی سرور رو بزنید

اگر راه تون فرق داره لطفا با مثال یکم بیشتر توضیح بدید
ممنون

arc1o0
November 28th, 2016, 01:00
بله dns server و تنظیم domain به جای ip را به کمک یکی از دوستان همین سایت انجام دادیم و دامنه رو که از سایت nic گرفتم روی سرور سوار کردیم
فقط مشکل اینجاست که میخوام بدون نیاز به هاست یا چیز دیگری روی خود vps یک ساب دامین تعریف کنم

خوب

dns manager رو باز کنید

در قسمت forward dns zone یک a رکورد بسازید به آی پی سرور

بعد هم در iis یه هاست با آدرس سابدامین اضافه کنید.

اگر به مشکل خوردید پ/خ بدید براتون فیکسش کنم

linas_kal2007
November 28th, 2016, 01:24
خوب

dns manager رو باز کنید

در قسمت forward dns zone یک a رکورد بسازید به آی پی سرور

بعد هم در iis یه هاست با آدرس سابدامین اضافه کنید.

اگر به مشکل خوردید پ/خ بدید براتون فیکسش کنم

این کار رو کردم اما وقتی در مرورگر ساب دامین رو وارد میکنم همون پیج صفحه دامین رو نمایش میده اما ادرس بار ساب دامین درست هست!
امکان پ خ برای بنده فعال نیست

m2n
November 28th, 2016, 01:29
باتشکر
میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟
منظورتون اینه که در
cloudns.net سایت ساب دامین خودم رو قرار بدم و در قسمت iis server یک ip با نام ساب دامین ست کنم ؟

نه نه شما دی ان اس:

ns1.cloudns.net
ns2.cloudns.net
و .....
روی پنل نیک دامنه در قسمت dns می زنید بعد میرید داخل پنل cloudns.net یدونه ساب دامنه با ای پی سرور ایجاد می کنید.
اینجوری هاست هم نداشته باشید کارتون راه میوفته والبته دیگه نیاز به تنظیم iisهم ندارید.

linas_kal2007
November 28th, 2016, 01:34
نه نه شما دی ان اس:

ns1.cloudns.net
ns2.cloudns.net
و .....
روی پنل نیک دامنه در قسمت dns می زنید بعد میرید داخل پنل cloudns.net یدونه ساب دامنه با ای پی سرور ایجاد می کنید.
اینجوری هاست هم نداشته باشید کارتون راه میوفته والبته دیگه نیاز به تنظیم iisهم ندارید.

یعنی الان به علاوه اون dns هایی که در پنل نیک وارد کرده بود واسه ست کردن خود دامین بر روی ip ، باید 2 تا dns دیگه هم اضافه کنم برای ساب دامین جدید درست فهمیدم ؟

m2n
November 28th, 2016, 11:39
خیر کلا دی ان اس های شما وصل میشه به پنل cloudns از اونجا می تونتید مدیریت دی ان اس داشته باشید و هر ساب دامنه یا خود دامنه رو به سرعت به ای پی مختلف تغییر دهید.

linas_kal2007
November 28th, 2016, 23:16
دوست عزیزمون
arc1o0 مشکل را بر طرف کرد
خیلی ممنون