PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مانیتورینگ پاکت های udp

lemo1996
November 27th, 2016, 11:42
با سلام

دوستانی که در زمینه شبکه فعالیت میکنند .
بهترین روش برای مانیتورینگ و برسی میزان پاکت ها بر روی پروتوکل UDP نیاز دارم .

البته فقط صحت در ارسال پاکت نیاز نیست ، نیاز دارم از در روتی که پاکت عبور میکند میزان پاکت لاست نمایش داده شود

از طریق iperf مشکلی که هست روت های مشکل دار و.. مشخص نمیشود

با تشکر

arc1o0
November 27th, 2016, 12:16
سلام

چه تجهیزاتی در اختیار دارید؟ روتر، سویچ ، فایروال، یو تی ام؟

یا فقط از روی سیستم عامل می خواید این کنترل انجام بشه؟

lemo1996
November 27th, 2016, 12:50
سلام

چه تجهیزاتی در اختیار دارید؟ روتر، سویچ ، فایروال، یو تی ام؟

یا فقط از روی سیستم عامل می خواید این کنترل انجام بشه؟

باسلام

روتر و فایروال بر روی شبکه قرار دارد .

موردی که هست ، اختلالی بر روی پروتوکل UDP ایجاد شده که برخی کاربران در اتصال به سرویس های ما (برخی ISP های ) دچار پاکت لاست در این پروتوکل هستند ،مشکل سخت افزاری از سمت ما نیست از سمت مرکز داده است .

ولی جهت برسی که در کدام مسیر این اختلال ایجاد شده به دنبال همچین روشی هستیم ، نرم افزار هایی مانند pingplotter برای روتینگ خیلی خوب هستند و مشکل اینجاست که یا بر پایه ICMP هستند یا TCP .

بر روی تمامی سرویس های ADSL این مشکل نیست ، از اینجهت مشکل سخت افزاری از سمت ما نیست . در مسیر مشکلی باید باشه .

arc1o0
November 27th, 2016, 13:36
باسلام

روتر و فایروال بر روی شبکه قرار دارد .

موردی که هست ، اختلالی بر روی پروتوکل UDP ایجاد شده که برخی کاربران در اتصال به سرویس های ما (برخی ISP های ) دچار پاکت لاست در این پروتوکل هستند ،مشکل سخت افزاری از سمت ما نیست از سمت مرکز داده است .

ولی جهت برسی که در کدام مسیر این اختلال ایجاد شده به دنبال همچین روشی هستیم ، نرم افزار هایی مانند pingplotter برای روتینگ خیلی خوب هستند و مشکل اینجاست که یا بر پایه ICMP هستند یا TCP .

بر روی تمامی سرویس های ADSL این مشکل نیست ، از اینجهت مشکل سخت افزاری از سمت ما نیست . در مسیر مشکلی باید باشه .

فکر می کنم با سنسور udp نرم افزار prtg به چیزی که می خواید برسید

http://www.paessler.com/