PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال : چطور میتونم آی پی سیستم رو ولید کنم

mishellol
December 4th, 2010, 02:29
سلام دوستان میخواستم بدونم چطور میشه آی پی سیستم رو ولید کنم که دیگران بتونن به سیستم من دسترسی داشته باشن
یکی از دوستام میگفت با وی پی ان میتونم آی پی ولید بدم داد و چند باری شد. اما بعدش به وی پی ان وصل میشد و بعد نت نداشتم

بعد راه دیگه ای نیست آیا میشه از آی اس پی درخواست کرد ؟ باید چی بهشون گفت
چون یه بار گفتم آی پی ولید هم میدید گفتن آی پی شما ولیده ولی وقتی به دوستام میدم نمیتونن وصل بشن

Online24
December 4th, 2010, 02:36
شما زمانی که به اینترنت وصل میشید مطمئنا دارای یک ip valid هستید و این جزو پیش نیاز اتصال به اینترنت است .
ولی مشکلاتی که معولا در این مورد (دسترسی راه دور به سیستم شما) برای شما پیش میاید این است که ip اختصاصی به شما تعلق نمیگیرد و شما با استفاده از NAT server ها به اینترنت متصل میشوید .

در این صورت لازمه که از ip static یا dedicated ip به ISP سفارش دهید . ( این کار برای شما هزینه خواهد داشت )

Ariya
December 7th, 2010, 17:41
سلام دوستان میخواستم بدونم چطور میشه آی پی سیستم رو ولید کنم که دیگران بتونن به سیستم من دسترسی داشته باشن
یکی از دوستام میگفت با وی پی ان میتونم آی پی ولید بدم داد و چند باری شد. اما بعدش به وی پی ان وصل میشد و بعد نت نداشتم

بعد راه دیگه ای نیست آیا میشه از آی اس پی درخواست کرد ؟ باید چی بهشون گفت
چون یه بار گفتم آی پی ولید هم میدید گفتن آی پی شما ولیده ولی وقتی به دوستام میدم نمیتونن وصل بشن

با آی اس پی تماس بگيريد.

s.w.a.t
December 7th, 2010, 17:51
یا میتونید از سایتهایی که خدمات dns برای آی پی میدن استفاده کنید.
بدون هزینه!
با استفاده از این سایت میتونید کارتون رو انجام بدید بدونه هزینه اضافه! ;)
https://www.dyndns.com/account/services/hosts/add.html

mtchivarly
April 3rd, 2011, 02:27
توضيحاتي اندك براي روشنگري
اختصاص آي پي بر دو نوع است
الف)استاتيك
ب)دايناميك

تعريف آي پي وليد : وليد بودن نسبي است .آي پي شما مي تونه تو lan وليد باشه و تو اينترنت اينوليد. عموما منظور از آي پي وليد ،اينترنت است.
هنگامي كه به اينترنت متصل مي شيد آي پيتون ضرورتا وليد نيست !!!! قابل توجه!!
nat و CIDR براي اين تو RFCها ديده شدند كه مشكل كمبود آي پي رو رفع كنند.و بيشترين كاربردشون تو ip هاست!!!!!!!
نكته ي بعد شما وقتي فرم RIPE رو تكميل مي كنيد يا توجه به نماي شماتيك و توپولوجيتون بهتون آي پي مي دن نه هر چندتا كه دلتون بخواد.
در مورد ISP ها اكثر IP ها اينوليد است و اين كار رو به راحتي با يك روتر انجام ميدهند
NAT هم بر دو گونه است:استاتيك و دايناميك
اما اگر شما نياز دارين كه سيستمتون سرويس دهنده اي در اينترنت بشه از ISP تون درخواست IP وليد كنيد تا از رنج IP هايي كه RIPE بهش داده بهتون اختصاص بده البته اين كار هزينه داره-اگر اشتباه نكنم ساليانه 50 تومان براي هر IP وليد مي گيرن.
سوالي بود در خدمتم

asdesz
April 4th, 2011, 15:24
یا میتونید از سایتهایی که خدمات dns برای آی پی میدن استفاده کنید.
بدون هزینه!
با استفاده از این سایت میتونید کارتون رو انجام بدید بدونه هزینه اضافه! ;)
https://www.dyndns.com/account/services/hosts/add.html

در این صورت باید ایپی پاپلیک داینامیک داشته باشه