PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مایکروسافت رسما لینوکسی شد!!!

Amy
November 19th, 2016, 17:55
34194
طبق آخرین اخبار منتشر شده شرکت مایکروسافت رسما به لینوکس پیوسته است و قرار است یک ( سیستم عامل جدید ) بر پایه ( ویندوز + لینوکس ) نوشته شود
منبع : سایت اصلی مایکروسافت (http://blogs.microsoft.com/blog/2016/11/18/microsoft-joins-linux-foundation-works-democratize-ai-invests-clean-energy-data-centers-weekend-reading-nov-18-edition/#sm.00000c4iuo7bwhed0w109kqbwwnut)

amirhasan
November 19th, 2016, 18:02
مشکلات ویندوز 10 رفع کنند بهتره تا ...

viasky
November 19th, 2016, 18:10
مشکلات ویندوز 10 رفع کنند بهتره تا ...

چه مشکلی؟

Kian
November 19th, 2016, 19:25
هنگ کردن کامپیوتر - از کار افتادن درایورهای سخت افزارهای جانبی مانند اسکنر ها بعد از آپدیت های جدید ، مصرف بسیار زیاد از منابع سخت افزاری مانند رم و سی پی و و هارد دیسک و ...، آپدیت های حجیم ویندوز در تعداد زیاد که باعث اشغال شدن پهنای باند و کندی سرعت میشه و ...

viasky
November 19th, 2016, 19:31
هنگ کردن کامپیوتر - از کار افتادن درایورهای سخت افزارهای جانبی مانند اسکنر ها بعد از آپدیت های جدید ، مصرف بسیار زیاد از منابع سخت افزاری مانند رم و سی پی و و هارد دیسک و ...، آپدیت های حجیم ویندوز در تعداد زیاد که باعث اشغال شدن پهنای باند و کندی سرعت میشه و ...
قبول دارید کاربر اگر کمی حرفه ای باشه تمام این مشکلات و می تونه بطرف کنه؟
قبول دارید اگر کاربر حرفه ای نباشه ولی نسخه اصلی سیستم عامل و تهیه کنه شامل پشتیبانی نرم افزاری میشه و تمام این موارد برای اون قابل حل هست؟
وقتی پشتیبانی نرم افزاری یک مجموعه و تجربه کنید و مشاهده کتید که واقعا تنها نیستید در برابر خطاها مطمئن باشید همه چیز حل خواهد شد
و شک نکنید تمام این مشکلات در آپدیت های بعدی برطرف میشه
البته بنده شخصا علاقه ای به ویندوز ندارم ولی به ویندوز 8 نمره قبولی دادم برعکس ویستا که آبرو ریزی بود
ویندوز 10 هم حدودا 1 سال دیگه می تونه خودش و ثابت کنه و تا الان همه چیز و به چشم یک نسخه بتا مشاهده کنید
ولی یک سوال پیش میاد؟
چرا مایکروسافت به لینوکس رو به بیاره؟
شخصت خورده؟ دنبال یک جهش می گرده یا...؟
بنده یک نظر خیلی ساده دارم
هرچی که امروز در ویندوز مشاهده می کنید 2 سال پیش در لینوکس بوده
شاید خودش فهمیده که کپی تا کی.....؟
موفق باشید

Kian
November 19th, 2016, 19:44
قبول دارید کاربر اگر کمی حرفه ای باشه تمام این مشکلات و می تونه بطرف کنه؟
قبول دارید اگر کاربر حرفه ای نباشه ولی نسخه اصلی سیستم عامل و تهیه کنه شامل پشتیبانی نرم افزاری میشه و تمام این موارد برای اون قابل حل هست؟
وقتی پشتیبانی نرم افزاری یک مجموعه و تجربه کنید و مشاهده کتید که واقعا تنها نیستید در برابر خطاها مطمئن باشید همه چیز حل خواهد شد
و شک نکنید تمام این مشکلات در آپدیت های بعدی برطرف میشه
البته بنده شخصا علاقه ای به ویندوز ندارم ولی به ویندوز 8 نمره قبولی دادم برعکس ویستا که آبرو ریزی بود
ویندوز 10 هم حدودا 1 سال دیگه می تونه خودش و ثابت کنه و تا الان همه چیز و به چشم یک نسخه بتا مشاهده کنید
ولی یک سوال پیش میاد؟
چرا مایکروسافت به لینوکس رو به بیاره؟
شخصت خورده؟ دنبال یک جهش می گرده یا...؟
بنده یک نظر خیلی ساده دارم
هرچی که امروز در ویندوز مشاهده می کنید 2 سال پیش در لینوکس بوده
شاید خودش فهمیده که کپی تا کی.....؟
موفق باشید

تحصیل کرده رشته کامپیوتر از سال 75 تا الان، از سیستم dos و ویندوز 3.1 تا الان دارم با همه جور سیستم عاملی سر و کله میزنم، و فکر کنم تا الان دیگه کاربر حرفه ای محسوب بشم، البته اگر قبول بفرمایید :)

و اما یک کلام ، با این روشی که مایکروسافت در پیش گرفته، یادش رفته که داره سیستم عامل میسازه که کار مردومو راه بندازه نه عروسک بزک کرده پر خرج و پردردسر !

taksis
November 19th, 2016, 20:18
تحصیل کرده رشته کامپیوتر از سال 75 تا الان، از سیستم dos و ویندوز 3.1 تا الان دارم با همه جور سیستم عاملی سر و کله میزنم، و فکر کنم تا الان دیگه کاربر حرفه ای محسوب بشم، البته اگر قبول بفرمایید :)

و اما یک کلام ، با این روشی که مایکروسافت در پیش گرفته، یادش رفته که داره سیستم عامل میسازه که کار مردومو راه بندازه نه عروسک بزک کرده پر خرج و پردردسر !

منم حدودا از سال ۷۴-۷۵ با کامپیوتر و برنامه نویسی سروکار دارم.
تو این ۲۰ ساله،هیچ نسخه ای از ویندوز نبوده که مشکل نداشته باشه ! اما به هر حال با فید بک ها و گزارشات و بروز رسانی ها حل شدند .
ویندوز ۱۰ یکساله ریلیز شده.طبیعیه که مشکلاتی داشته باشه کمااینکه نسبت به چند ماه قبل خیلی بهتر شده و بهتر هم میشه.
اما بعضی موارد،مشکل از مایکروسافت نیست.مشکل ماییم!
اینکه نمیتونیم با ظاهر و امکانات جدید کنار بیایم.
جای یه سری تنظیمات عوض میشه ،تغییر میکنه
یه سری چیزا حذف میشه یه سری اضافه میشه.
هنگ کردن ممکنه دلیلش ضعیف بودن سیستم یا خیلی چیزهای دیگه باشه.
کرش کردن درایور ها ممکنه بخاطر ناسازگاری با ویندوز ۱۰ باشه.با نصب نسخه جدید حل میشه.
آپدیت حجیم و اشغال پهنای باند هم مشکل ما ایرانیا و محدودیت های ما تو اینترنته.وگرنه آمریکاییه که به ...مشم نیست روزی ده باز ویندوزش آپدیت شه.
و.....

sitetheme
November 19th, 2016, 20:20
34194
طبق آخرین اخبار منتشر شده شرکت مایکروسافت رسما به لینوکس پیوسته است و قرار است یک ( سیستم عامل جدید ) بر پایه ( ویندوز + لینوکس ) نوشته شود
منبع : سایت اصلی مایکروسافت (http://blogs.microsoft.com/blog/2016/11/18/microsoft-joins-linux-foundation-works-democratize-ai-invests-clean-energy-data-centers-weekend-reading-nov-18-edition/#sm.00000c4iuo7bwhed0w109kqbwwnut)

درود، من از نوشته منبع چنین چیزی که در عنوان هست رو برداشت نکردم!
شما دقیقا از چه بخشی از نوشته ها چنین برداشتی داشتید؟
بامهر

Amy
November 19th, 2016, 20:26
درود، من از نوشته منبع چنین چیزی که در عنوان هست رو برداشت نکردم!
شما دقیقا از چه بخشی از نوشته ها چنین برداشتی داشتید؟
بامهر

درود :53:
طرحی از ایده ای که قراره اجرا بشه در شبکه های اجتماعی مایکروسافت منتشر شده

34195

viasky
November 19th, 2016, 20:27

نمی تونم بپذیرم عزیزی با این تجربه از پس مشکلات ویندوز برنیاد
حتی نصب یک درایور یا....
شما به راحتی می تونید با کمی زمان گذاشتن سیستم عامل و برای کاربرد خودتون بهینه کنید
به راحتی می تونید ویندوز و شخصی سازی کنید
یک مثال برای شما بزنم:

مصرف بسیار زیاد از منابع سخت افزاری مانند رم و سی پی و و هارد دیسک
این مشکل بخاطر فعال بودن antimarvel هست
اگر مشکل حل نشد به راحتی می تونید پردازش های سیستم عامل و مشاهده بفرمایید و اگر سرویس با برنامه خاصی بود غیرفعال کنید
اگر با منو مشکل دارید Cortana را غیر فعال کنید

-

از کار افتادن درایورهای سخت افزارهای جانبی مانند اسکنر ها بعد از آپدیت های جدید
اجازه اپدیت خودکار درایوهای از سیستم عامل بگیرید ( برای آموزش سرچ بفرمایید)

-

آپدیت های حجیم ویندوز در تعداد زیاد که باعث اشغال شدن پهنای باند و کندی سرعت میشه و ...:

آپدیت خودکار را غیر فعال بفرمایید و به صورت دستی آپدیت های مورد نیاز را جهت دانلود و ارتقا انتخاب بفرمایید
این مشکل شما از طرف مایکروسافت نیست
شاید هم باشه که خودش و با اینترنت ایران و کرک هماهنگ نکرده...

در هر صورت پوزش می خوام انتقاد می کنم و این موارد و عرض می کنم ولی بیان شما از مشکلات اصلا مهندسی و حرفه ای نبود
چرا که شما می تونید حتی dump memroy و نوع بوت هم در سیستم عامل خودتون تغییر بدید
پیروز باشید

delta
November 19th, 2016, 20:35
حق داره منم با نسخه جدید ویندوز 10 مشکل داشتم..رو مخم بود..بعد فهمیدم مشکل ویندوز نیست.مشکل اینه ان نسخه ها برای من ایده عال نیست.تقریبا تمامی نسخه های برای کاربرهای عادی و خانگی خوب بود.مثلا مرورگر ادج رو مخم بود و گدجت های بی مورد و بلوک های زلم زینبو واقعا اعصابمو خرد میکرد.. اما من یک ویندوز میخواستم که کاملا دست خودم باشه و شخصی سازی بشه که خوشبختانه 2 ماه پیش در جدیدترین ویندوزهای خود موصوم به صخره قرمز این مشکلو حل کرد..
دوستانی که دنبال یک ویندوز 10 ایده عال هستن که همه چیزش شخصی سازی بشه نسخه windows 10 enterprise 2016 LTSB رو نصب کنند.. فوق العاده هست.همه ویندوز دست خودته.هر مرورگری هر پلیری هر نرم افزاری میخوای میتونی شخصی سازی کامل کنی..الان 2 ماهه دارمش اصلا اخ نگفته..بسیار عالی هست..

Amy
November 19th, 2016, 20:42
حق داره منم با نسخه جدید ویندوز 10 مشکل داشتم..رو مخم بود..بعد فهمیدم مشکل ویندوز نیست.مشکل اینه ان نسخه ها برای من ایده عال نیست.تقریبا تمامی نسخه های برای کاربرهای عادی و خانگی خوب بود.مثلا مرورگر ادج رو مخم بود و گدجت های بی مورد و بلوک های زلم زینبو واقعا اعصابمو خرد میکرد.. اما من یک ویندوز میخواستم که کاملا دست خودم باشه و شخصی سازی بشه که خوشبختانه 2 ماه پیش در جدیدترین ویندوزهای خود موصوم به صخره قرمز این مشکلو حل کرد..
دوستانی که دنبال یک ویندوز 10 ایده عال هستن که همه چیزش شخصی سازی بشه نسخه windows 10 enterprise 2016 LTSB رو نصب کنند.. فوق العاده هست.همه ویندوز دست خودته.هر مرورگری هر پلیری هر نرم افزاری میخوای میتونی شخصی سازی کامل کنی..الان 2 ماهه دارمش اصلا اخ نگفته..بسیار عالی هست..

این هایی که فرمودین مشکل نیست
قصد بی احترامی ندارم:53:
اینا یک سری علایق شخصی هست که بازم روی همون نسخه هم قابل اجرا بود
وقتی میگیم مشکل
یعنی مشکلات ریجستری یا باگ ها
شخصی سازی یا اینکه شما باهاش راحت نبودین که نمیشه مشکل
بهتره بگین نصب کردم خوشم نیومد ، عوض کردم

elementary
November 19th, 2016, 21:39
من از سال ۸۵ تاحالا از مک برای سیستم شخصی و از لینوکس برای سرور استفاده میکنم تاحالا نیازی ندیدم برم سمت ویندوز حتی برای بازی
بازی های خوب نسخه مک هم دارن مثل ورد اف وارکرفت برای بقیه بازی ها هم از کنسول استفاده میکنم
هیچوقت فن نبودم با اینکه الان اکثر محصولات اپل رو کلکسیون اتاقم کردم ولی بازهم فن اپل نیستم و همین یک ماه پیش یک سیستم های اند اسمبل کردم ولی روش لینوکس ریختم
راحتی که تو محصولات اپل هست تو ویندوز نیست واقعا مهمتر از همه ویروس و این داستان ها الان مکبوک من ۵ ساعت شارژ میده حدودا اوایل ۹ ساعت هم شارژ میداد وقتی روش ویندوز بریزی این زمان میشه یک ساعت و نیم ! و ... خیلی داستان های دیگه که ویندوز واقعا عقب هست از مک
لینوکس هم که سیستم عاملی برای اند یوزر نیست و فقط برای کارتخصصی هست پس نمیشه ویندوز و مک رو با اونا مقایسه کرد و مک هم یک سیستم بهینه برای دولوپر ها هست زیبایی و سرعت درکنار قدرت لینوکس

سیدرضا بازیار
November 19th, 2016, 22:16
من هیچ وقت فکر نمیکردم که ویندوز در کنار لینوکس قرار بگیره...!
حالا اگه مک بود یه چیزی

واقعا چه اتفاق های عجیبی رخ میده:-o

Amy
November 19th, 2016, 22:22
من هیچ وقت فکر نمیکردم که ویندوز در کنار لینوکس قرار بگیره...!
حالا اگه مک بود یه چیزی

واقعا چه اتفاق های عجیبی رخ میده:-o

هر کاری که توش سود باشه انجام پذیره :d
و به احتمال بالا این پروژه ی مایکروسافت با استقبال زیادی رو به رو میشه

hadi_am
November 19th, 2016, 22:27
والا چند بار این مطلب رو خوندم چیزی از سیستم عامل و لینوکس توش نبود...

چیزی که من فهمیدم انتقال دیتاسنتر ها به استفاده از انرژی بادی بود :|

live
November 19th, 2016, 22:30
من از این موضوع شگفت زده نشدم ، ناراحت شدم ، ناراحت شدم چون مایکروسافت این همه سال مردمو سر کار گذاشت و کلی سود برد ، ناراحت شدم بخاطر بازار کار که میخواد خراب تر از این بشه
http://www.tecmint.com/install-ms-sql-server-centos-ubuntu-linux/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+tecmint+%28Tecmint%3A+Linux+H owto%27s+Guide%29

Amy
November 19th, 2016, 22:37
والا چند بار این مطلب رو خوندم چیزی از سیستم عامل و لینوکس توش نبود...

چیزی که من فهمیدم انتقال دیتاسنتر ها به استفاده از انرژی بادی بود :|

بله
هنوز جزییات زیادی منتشر نشده
تنها چیزی که هست خبر پیوستن این 2 کمپانی به یکدیگر هست
و یک عکس توجیهی از طرحی که قراره انجام بشه

جزییات بیشتر بعدا منتشر میشه
باید صبر کنیم و ببینیم برنامشون چیه :53:

- - - Updated - - -

من از این موضوع شگفت زده نشدم ، ناراحت شدم ، ناراحت شدم چون مایکروسافت این همه سال مردمو سر کار گذاشت و کلی سود برد ، ناراحت شدم بخاطر بازار کار که میخواد خراب تر از این بشه
http://www.tecmint.com/install-ms-sql-server-centos-ubuntu-linux/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+tecmint+%28Tecmint%3A+Linux+H owto%27s+Guide%29

ما ایرانی ها که نباید ناراحت بشیم
مایکروسافت از هر کی سود برد از ایران نبرد
همش کرک ، پچ ، هک :d از ما که فقط ضرر دیده بیچاره

pardishosting
November 19th, 2016, 22:44
از سال 2003 تا 2008 از ویندوز غیرارجینال استفاده کردم :
نتیجه = عوض کردن ویندوز هر 2 یا 3 ماه یکبار به دلیل مشکلات فراوان و هنگ کردن ها ... ریبوت های اجباری و ...

از سال 2008 تا الان : ویندوز اورجینال فقط یکبار نصب کردم.
نتیجه = هیچ مشکلی وجود نداشت. و طی 8 سال بدون مشکل کار می کند.

miladtnt
November 19th, 2016, 22:55
از سال 2003 تا 2008 از ویندوز غیرارجینال استفاده کردم :
نتیجه = عوض کردن ویندوز هر 2 یا 3 ماه یکبار به دلیل مشکلات فراوان و هنگ کردن ها ... ریبوت های اجباری و ...

از سال 2008 تا الان : ویندوز اورجینال فقط یکبار نصب کردم.
نتیجه = هیچ مشکلی وجود نداشت. و طی 8 سال بدون مشکل کار می کند.

دقیقا!
انتظار نداشته باشید وقتی یه دنیا به ی چیزی پول میدن و شما مجانی استفادش میکنی برات مثل اون کار کنه ! مایکروسافتم اسکل نیست شما از ویندوز اکس پی بیای کرک بدی بازار اونم همون امکاناتو بت بده !
تنها چیزی ک برام مبهمه چرا امکان اپدیت برای ویندوز های غیر اورجینال فعاله؟ درصورتی که ماکروسافت کافیه بخواد تا همرو به هوا بفرسته !

taksis
November 19th, 2016, 23:13
دقیقا!
انتظار نداشته باشید وقتی یه دنیا به ی چیزی پول میدن و شما مجانی استفادش میکنی برات مثل اون کار کنه ! مایکروسافتم اسکل نیست شما از ویندوز اکس پی بیای کرک بدی بازار اونم همون امکاناتو بت بده !
تنها چیزی ک برام مبهمه چرا امکان اپدیت برای ویندوز های غیر اورجینال فعاله؟ درصورتی که ماکروسافت کافیه بخواد تا همرو به هوا بفرسته !

مایکروسافت اصلا اهمیتی براش نداره فرضا خاور میانه محصولاتش رو رایگان استفاده کنه!
دقیقا حرف خودتون،فکر میکنید براش کاری داره که جلوی تمام این داستان ها و استفاده های غیر قانونی رو بگیره ؟
مایکروسافت تاجره.اغراق نیست اگر بگم هدفش اینه که در آینده کل دنیا یکصدا بگن "مایکروسافت ".
میخواد کل دنیا از محصولات مایکروسافت استفاده کنند.
اگر جلوی کرک رو بگیره براش سودی نداره ضرری هم نداره.
اگر جلوی کرک رو نگیره هم همینطور.
پس چه بهتر که اجازه بده استفاده کنن و به اهداف اطلاعاتیش برسه

Rezash
November 19th, 2016, 23:37
مایکروسافت اصلا اهمیتی براش نداره فرضا خاور میانه محصولاتش رو رایگان استفاده کنه!
دقیقا حرف خودتون،فکر میکنید براش کاری داره که جلوی تمام این داستان ها و استفاده های غیر قانونی رو بگیره ؟
مایکروسافت تاجره.اغراق نیست اگر بگم هدفش اینه که در آینده کل دنیا یکصدا بگن "مایکروسافت ".
میخواد کل دنیا از محصولات مایکروسافت استفاده کنند.
اگر جلوی کرک رو بگیره براش سودی نداره ضرری هم نداره.
اگر جلوی کرک رو نگیره هم همینطور.
پس چه بهتر که اجازه بده استفاده کنن و به اهداف اطلاعاتیش برسه

اینکه حتی کاربرانی که به کپی رایت پایبند نیستند از ویندوز استفاده می کنند برای مایکروسافت بی سود نیست ! باعث میشه جامعه هدف بزرگتر باشه. توسعه دهنده های بیشتری برای تولید نرم افزارهای ویندوزی تلاش کنند و مزایایی از این قبیل ...

live
November 20th, 2016, 00:01
ما ایرانی ها که نباید ناراحت بشیم
مایکروسافت از هر کی سود برد از ایران نبرد
همش کرک ، پچ ، هک :d از ما که فقط ضرر دیده بیچاره
بیشتر بره خودم ناراحتم ، چون این همه دوره های لینوکسو گذروندم که برم سر کار حالا مایکروسافتیا با باند بازیشون میرن سمت لینوکس کسیم تو جمع خودشون راه نمیدم ، بره همینه که دو ساله دارم لینوکس میخونم و مدرک lpic قاب میکنم

k-h
November 20th, 2016, 00:14
درود
من به نظرم همه مشکلاتی که دوستان میفرمایند که ویندوز ها داره از سخت افزارشون هست .
به نظرم ویندوز باید باهاش بلد باشی کار کنی مثل همه سیستم عامل های دیگه !!
من 3 لپ تاب دارم برای کار های مختلف یکی ویندوز هست (7و10) یکی لینوکس اوبونتو و یکی هم mac Air اما به شخصه بگم از اون دو لپ تاپ فقط موقعی که نیاز دارم کاری انجام بدم استفاده میکنم و ترجیح میدم همه کارهامون در لپ تاپ ویندوزی انجا بدم چون واقعا عالی هست و همه نیاز های کاربرو برآورده میکنه .

من با حرف جناب عبید موافقم که هر چیزی داخل ویندوز میبینیم تقریبا 2 سال بعد در لینوکس خواهیم دید.
در مورد این مطلب این دوستمون هم من چیزی از تلفیق این دو شرکت ندیدم !!!یعنی با نشون دادن یک قلب میشه گفت ماکروسافت لینوکسی شده !! لطفا بخونید مطلبو بعد تاپیک بزنید.