PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تمپ vmware ئ تبدیل ان به ماشین سازهای دیگر

dollar
November 17th, 2016, 06:56
با سلام
یکی میخواد بهم تمپ vmware بده که ابونتو هست و یک سری تنظیمات سرویس ها را داره که من در سرور مجازی هایی که میخوام بگیرم مونت کنم و ازشون استفاده کنم . ولی خب اکثرا ایرانی ها vmware استفاده میکنن . و جاهای دیگه بیشتر opepnvz , kvm استفاده میکنن. من چطوری میتونم از این تمپ در جاهای دیگه بهره مند بشم و استفاده کنم . راه حلی داره؟

ممنون از راهنمایی و کمک شما دوستان

dollar
November 17th, 2016, 10:39
با سلام
یکی میخواد بهم تمپ vmware بده که ابونتو هست و یک سری تنظیمات سرویس ها را داره که من در سرور مجازی هایی که میخوام بگیرم مونت کنم و ازشون استفاده کنم . ولی خب اکثرا ایرانی ها vmware استفاده میکنن . و جاهای دیگه بیشتر opepnvz , kvm استفاده میکنن. من چطوری میتونم از این تمپ در جاهای دیگه بهره مند بشم و استفاده کنم . راه حلی داره؟

ممنون از راهنمایی و کمک شما دوستان

و اگر این مشکل حل نشه ... آیا کسی هست بتونه برام فایل اینستالر ( باش) درست حل کنه؟ برای هر سرویس که توش هست یک فایل اینستالر برام ایجاد کنه...؟

hassanshaikhi
November 17th, 2016, 10:59
برای استفاده در kvm باید فرمت هاردتون رو تغییر بدید.
به فرض اسم فایل هارد hdd.vmdk هست در سرور KVM این دستور رو وارد میکنید.

qemu-img convert -f vmdk hdd.vmdk -O raw hdd.img

dollar
November 17th, 2016, 12:39
برای استفاده در kvm باید فرمت هاردتون رو تغییر بدید.
به فرض اسم فایل هارد hdd.vmdk هست در سرور KVM این دستور رو وارد میکنید.

qemu-img convert -f vmdk hdd.vmdk -O raw hdd.img

با تشکر از شما
ایا این عملا انجام شدنی هست؟ چون باید پول بدم و هزینه کنم برای این تمپ میخوام حتمی باشه که بتونم بگیرم....

hassanshaikhi
November 17th, 2016, 14:25
با تشکر از شما
ایا این عملا انجام شدنی هست؟ چون باید پول بدم و هزینه کنم برای این تمپ میخوام حتمی باشه که بتونم بگیرم....

بله بدون مشکل قابل انجام هست. فقط اگه فایل هاردتون اگه فشرده باشه بعد از تبدیل به فرمت raw بصورت کامل همه حجم رو میگیره.

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=34152&d=1479379915

34152

dollar
November 18th, 2016, 11:50
بله بدون مشکل قابل انجام هست. فقط اگه فایل هاردتون اگه فشرده باشه بعد از تبدیل به فرمت raw بصورت کامل همه حجم رو میگیره.

http://www.webhostingtalk.ir/attachment.php?attachmentid=34152&d=1479379915

34152

اینی که فرمودین در vmware انجام میدیم را در kvm؟

hassanshaikhi
November 18th, 2016, 11:53
تبدیل هارد توی سرور kvm یا هر سرور لینوکسی یا ویندوزی دیگر امکان پذیر هست.

dollar
November 18th, 2016, 11:59
بعد بخوام تبدیل به file.iso ایزو کنم چی؟ چه راهی داره؟

hassanshaikhi
November 18th, 2016, 12:01
به فایل ایزو هم تبدیل کنید فایده ای نداره چون این فایل هارد هست.

dollar
November 18th, 2016, 12:50
بهد برای openvz هم میشه تبدیل کرد؟ اگر بله پسوند اون چیه؟
توی ویندوز که دارم چطوری میشه تبدیل کرد؟
شما اموزش ابونتو هم میدین؟ اگر بله بهم بگین که پیغام بدم چی ها میخوام....

hassanshaikhi
November 18th, 2016, 13:00
برای openvz تجربه ای ندارم چون بخاطر محدودیت هایی که توی سرویس ها داره زیاد کاربردی نیست و کرنل مستقل نداره.
توی ویندوز هم با لینوکس فرقی نداره شما باید Qemu برای ویندوز دانلود و نصب کنید تا بتونید به برنامه qemu-img.exe دسترسی داشته باشید بعدش با استفاده از دستور که گفتم هارد رو تبدیل میکنید.
من بیشتر با centos کار کردم چه آموزش هایی مورد نیازتون هست؟