PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال راهنمايي در مورد dell inspiron n5010 drivers

bamboo
December 3rd, 2010, 11:02
با عرض سلام و خسته نباشيد
من لبتاب dell inspiron n5010 ديروز خريدم
هيچ درايوري درش نبود و فقط يك سي دي ubuntu داخل بود
بكي از دوستان درايوراش رو داشت و ازش گرفتم، همه درايور ها به خوبي كار مي كردند به جز گرافيك
گرافيك نصب شد(VGA Intel 1564) اما وقتي كابل برق رو خروج و ورود مي كنيم صفحه شطرنجي ميشه (درايور رو پاك كردم درست شد)!
بعد رفتم داخل سايت dell و "AMD ATI Mobility Radeon HD 5470 / HD4200" رو دانلود كردم،اما فايده اي نداشت،وقتي نصب كردم،هيچ فرقي نكرد(درايور نشناخت)...!

- حالا اصلا گرفيك اين نوع مدل لبتاب: AMD يا Intel ؟
- و مدل اين گرافيك چيه و از كجا ميشه دانلود كرد؟

ممنون

bamboo
December 3rd, 2010, 16:04
كسي نمي دونه در اين انجمن :((

h4m3d
December 3rd, 2010, 16:20
:d

alisc
December 3rd, 2010, 16:41
سلام دوست عزیز همه لپ تاپ های Dell همینطور هستن ! روش درایور ندارن !

مگر اینکه شما لپ تاپ با گارانتی ارجینال تهیه کنید .

چه ویندوزی نصب کردید ؟ حتما XP ؟

اگر ویندوز 7 نصب کنید خودش تمام درایور ها رو به صورت اتوماتیک می شناسه !

درایور های Dell رو میتونید از آدرس زیر تهیه کنید :

Dell - Drivers and Downloads (http://support.dell.com/support/downloads/index.aspx?s=dhs&cs=19)

در رابطه با گرافیک هم روی لپ تاپتون نوشته ! ولی اکثرا Intel هستن ، شما برای اینتل رو دانلود کنید

---------- Post added at 05:40 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

اتفاقا ما هم چند روز پیش از همین مدل به یکی فروختیم ، گفت روش ویندوز نصب کنید ، ما هم نصب کردیم همین مشکل برامون پیش اومد !

ترسیدیم ، فکر کردیم دستگاه مشکل داره ! یک دستگاه دیگه بازکردیم ، روش ویندوز نصب کردیم دیدم باز هم صفحه پر پر میزنه ! ولی ویندوز Vista 64Bit نصب کردیم ، درست شد !

این مدل فقط درایور 64 بیت داره !

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

راستی یادم رفت بگم ، درایور Intel رو دانلود کنید ! گرافیک این دستگاه Intel هست :)

bamboo
December 3rd, 2010, 16:42
سلام
سيستم عامل: 7 (32) است
بله كارت گرافيك رو ميشناسه اما همه چيز كامل نيست(تصاوير رنگ واقيشون نيست)

ميشه بگيد كدوم درايور Intel رو بايد دانلود كنم...؟

alisc
December 3rd, 2010, 16:51
عرض کردم خدمتتون ، 32 نصب نکنید !

ما نصب کردیم جواب نگرفتیم ! این مدل درایور 32 بیت نداره !

حتما باید 64 بیت نصب کنید تا گرافیک نصب بشه ! والا باید قید گرافیک رو بزنید و همینطوری استفاده کنید !

این درایور رو دانلود کنید : Download Now (http://support.dell.com/support/downloads/format.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&deviceid=22753&libid=6&releaseid=R285472&vercnt=3&formatcnt=0&SystemID=INSPIRON_N5010&servicetag=&os=W764&osl=en&catid=-1&dateid=-1&typeid=-1&formatid=-1&impid=-1&checkFormat=true)

یعنی درایور آخری : Graphic Media Accelerator HD

Roka
December 3rd, 2010, 17:16
تو سایت dell.com برید قسمت ساپورت ، سرویس تگ ( Service Tag ) لپ تاپتون رو بزنید درایور های مخصوص لپ تاپ خودتون میاد ! ( همش )

bamboo
December 3rd, 2010, 19:36
سلام
من همين كار رو كردم
اما متعصفنه پيغام نادرست بودن ميده...!

nice_sahand
March 7th, 2012, 23:37
salam az sayte dell modele ati 550 ro download kon

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

با عرض سلام و خسته نباشيد
من لبتاب dell inspiron n5010 ديروز خريدم
هيچ درايوري درش نبود و فقط يك سي دي ubuntu داخل بود
بكي از دوستان درايوراش رو داشت و ازش گرفتم، همه درايور ها به خوبي كار مي كردند به جز گرافيك
گرافيك نصب شد(VGA Intel 1564) اما وقتي كابل برق رو خروج و ورود مي كنيم صفحه شطرنجي ميشه (درايور رو پاك كردم درست شد)!
بعد رفتم داخل سايت dell و "AMD ATI Mobility Radeon HD 5470 / HD4200" رو دانلود كردم،اما فايده اي نداشت،وقتي نصب كردم،هيچ فرقي نكرد(درايور نشناخت)...!

- حالا اصلا گرفيك اين نوع مدل لبتاب: AMD يا Intel ؟
- و مدل اين گرافيك چيه و از كجا ميشه دانلود كرد؟

ممنون

albate bazi az modela gforce hastan

---------- Post added at 11:37 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

man 7 32 zadam driveresh karam mikone moredi nadare ru vista 32 ham zadam kar karde amd 550 ro zadam
male man n5010 4gig ram core i 5 1gig graphic

taghi.karimi
March 7th, 2012, 23:58
salam az sayte dell modele ati 550 ro download kon

---------- Post added at 11:33 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

albate bazi az modela gforce hastan

---------- Post added at 11:37 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

man 7 32 zadam driveresh karam mikone moredi nadare ru vista 32 ham zadam kar karde amd 550 ro zadam
male man n5010 4gig ram core i 5 1gig graphic

ممنون بابت راهنمایی!فقط کمه گردو خاک شد تاریخ تاپیک رو دقیق ندیدیم December 3rd, 2010

ramtin140
April 5th, 2012, 12:35
دوست عزیز سلام
تمامی لپتاپ های جدید دارای دو عدد کارت گرافیک هستند
برای کارهای سبک و معمولی از چیپست اینتل استفاده میشه و برای کارهای سنگین از چیپست دوم که برای شما amd استفاده میشه. پس باید دو تا درایور دانلود کنید و اول پردازنده اینتل رو نصب کنید من لپتاپم hp و مشکل شما رو داشتم
میتونید از سایت amd و intel آخرین آپدیت گرافیک خودتون رو دانلود کنید .