PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی اینترنت وای فای در سطح شهر - لطفا راهنمایی کنید

parsvia
November 14th, 2016, 20:17
سلام عزیزان خسته نباشید

اطلاعت در مورد راه اندازی وای فای شهری می خوام
هزینه های راه اندازی تجهیزات مورد نیاز , مجوز ها و...
چه مشکلاتی داره؟
برد دستگاه ها چقدر هست. توی ساختمون ها جواب میده؟

ممنونم

elementary
November 14th, 2016, 20:24
خلاصه میگم هر بیست متر مربع حدود یک میلیون تومان هزینه داره
مجوز ها هم چند دسته هست که قیمت مجوز من زیر 400 - 500 ندیدم برای شهر های بزرگ برای این نوع فعالیت
مشکلات عدم استقبال توسط مردم هست
توی ساختمون هم جواب نمیده فقط داخل شهر و خیابان ها

این هزینه رو اگه با یک اپراتور همکاری کنید و تجهیزات بگیرید و شریک بشید سود بیشتری داره تا پیاده سازی این روش

ViraHost.com
November 14th, 2016, 21:40
سلام،
اگر سرمایه دارید و برای کار می خواید پروایدر اینترنت بشید؛ پیشنهاد می کنم فعلا سمت این قضیه نرید.
جدای مراحل پیچیده تهیه سخت افزار و مجوز و غیره؛ خلاصه خدمتتون عرض کنم که بیشتر مردم الان به دنبال اینترنت پر سرعت هستند که در بیشتر اوقات همراهشان باشد
ایرانسل در حال حاضر با ارائه سرویس جدید اینترنت با سرعت بالا فعلا بازار رو داره تغییر میده و سرویس دهندگان بزرگ اینترنت خانگی مثل شاتل یا پارس آنلاین در حال آفر دادن خاص هستند
که بازار سمت سوی خودشون رو حفظ کنن؛ خدمات اینترنتی های کوچکتر به دلیل روی آوردن مردم به سمت داشتن اینترنت همراه، فعلا کمی بازار سرویس دهندگان کوچکتر کساد شده.
این موضوع چون از دوستان من خدمات adsl تهران و کرج رو ارائه می دن از وضعیت بازار امروزی گفتن.

موفق باشید

سیدرضا بازیار
November 14th, 2016, 21:42
خلاصه میگم هر بیست متر مربع حدود یک میلیون تومان هزینه داره
مجوز ها هم چند دسته هست که قیمت مجوز من زیر 400 - 500 ندیدم برای شهر های بزرگ برای این نوع فعالیت
مشکلات عدم استقبال توسط مردم هست
توی ساختمون هم جواب نمیده فقط داخل شهر و خیابان ها

این هزینه رو اگه با یک اپراتور همکاری کنید و تجهیزات بگیرید و شریک بشید سود بیشتری داره تا پیاده سازی این روش

قبلا این راه رو رفتم
اپراتور ها اصلا قبول نمیکنن!

k-h
November 14th, 2016, 22:10
اینترنت وای فای اونم روی باند 2.4 یک نسخه منسوخ شده هست در سطح شهر
شما اگر میخواین این کارو انجام بدین میتونید باید به سمت تکنولوژی های نو برید مثل td-lte و 5G
با وجود این بازار که دارند همه جمع میکنند و باید همه شرکت ها زیر مجموعه چند FCP که مجوز گرفتند بشوید شما هم میتونید زیر مجموعه بشید و از سال آینده با تکنولوژی LTE به رقابت بپردازید.

mask-online
November 14th, 2016, 22:10
با سلام
جهت ارائه چنین مواردی مجوز servco لازم هست که نیاز به سرمایه کلان دارد
شرکت های fcp قبلا در این خصوص راهکار پیاده سازی انجام دادند و در چندین ماه آتی قابلیت فروش خواهد داشت

elementary
November 14th, 2016, 22:47
قبلا این راه رو رفتم
اپراتور ها اصلا قبول نمیکنن!

ما که با دو اپراتور قرارداد بستیم برای چند مجتمع تجاری و هزینه تجهیزات رو ما دادیم و ارائه سرویس و پهنای باند هم با اونا بوده و شرایط هم این بوده که از محل استفاده کاربران ما از اینترنت هزینه تجهیزات + سود به ما برگرده
و خدارو شکر هم هزینه کاملا برگشته و الان درمرحله سود هستیم و کاربران هم راضی هستن متوسط سرعت بین 50 - 80 مگ هست

pc-narmak
November 16th, 2016, 21:32
3سال پیش تو یکی از منطقه های تهران به صورت حرفه ای پیاده کرده بودم ولی کیفیت درحد افتضاح سرعت نهایت به 5 مگ میرسید ولی چون اون زمان 4g زیاد رو بورس نبود باز مشتریان راضی بودن الان به نظرم اصلا" منطقی نیست زمانی مشترک با گوشی موبایل خود و سیمکارت 4g با سرعت 20 یا 40مگ به اینترنت وصل میشه چه توجیهی داره که یک بار هزینه اینترنت به شما بدهد و یک بار به اپراتوری که سیمکارت دارد که روز به روز هم با طرح های تشویقی گیگ ها درحال ارزانتر شدن می باشد

M.D.A
November 16th, 2016, 22:37
بنده خودم ارائه دهنده خدمات اینترنت وایرلس هست اما نه در سطح شهر!
در صورتی که میخواین در شهر فعالیت کنین اول از خودتون بپرسین که شما چه خدمات ویژه ای میتونین بدین که دیگر اپراتور ها ندادن؟(سرعت بالاتر،قیمت پایین تر یا...)
اگه نمیتونید گزینه برتر از گزینه های اونا ارائه بدین پس بیخیال بشین...
اما در صورتی که در محیط صنعتی هستین و شرکت ها و... نیاز به اینترنت پرسرعت دارن و دسترسی ندارن،اونجا شما میتونین دست به کار بشین...

lizard.tiny
November 16th, 2016, 22:49
درود

قبل از هر چیز توجه داشته باشید برای چنین کاری باید توانایی رقابت با 3 اپراتور ایرانسل - همراه اول . رایتل رو داشته باشید که نیازمند سرمایه میلیاردی هست

در حال حاظر سرعت دانلود اینترنت 4G ایرانسل در شیراز ( بیشتر نقاط ) در ساعات 8 صبح تا 16 بطور متوسط 12مگ در ثانیه و از ساعت 16 به بعد بین 1 الی 4 مگ در ثانیه هست, رقابت با این شرکت ها واقعاً سخت هست

ایرانسل در تامین پهنای باند بجایی رسیده که در برخی موارد توان رقابت رو از برخی از ISP ها مثل آسیاتک, های وب و ... هم گرفته

خود بنده ترجیح میدم از اینترنت ایرانسل استفاده کنم تا اینترنت به اصطلاح 16 مگ آسیاتک که در بهترین حالت بیشتر از 1.2 مگ receive نداره

pc-narmak
November 16th, 2016, 22:55
متاسفانه فضای ای تی ایران به سمتی داره میره که تعداد کمی شرکت به صورت مافیا فعالیت میکنند و بقیه به صورت نمایندگی

yazdserver.ir
November 28th, 2016, 22:38
سلام عزیزان خسته نباشید

اطلاعت در مورد راه اندازی وای فای شهری می خوام
هزینه های راه اندازی تجهیزات مورد نیاز , مجوز ها و...
چه مشکلاتی داره؟
برد دستگاه ها چقدر هست. توی ساختمون ها جواب میده؟

ممنونم

سلام
برای شروع با تعداد مشتری کم شروع کنید
به همین نسبت هزینه سخت افزار رو هم کم کنید
برای مثال
https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-for-300Mbps-POE-Ceiling-AP-Router-with-200meters-indoor-long-range-wifi-repeater-antenna/1942975935.html?spm=2114.40010608.4.115.dsPgJ6
دستگاهی هست که با حدود 100 الی 200 هزار تومان میتونه 200 متر داخلی رو پوشش بده
البته مسلما چون باید از یک گوشه شروع کنید و خونه به خونه گسترش بدین مکافات خودش رو داره
تو شهر بگردین و از جایی شروع کنید که انتن دهی خوبی نداره و نوع های اینترنت دیگه خوب جواب نمیده(مسلما اگه پورتها خالی باشه و انتن دهی خوب انچنان پیشنهاد خوبی نمتونین بدین)
با تشکر

taranoome
December 2nd, 2016, 13:26
سلام
برای مثال
https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-for-300Mbps-POE-Ceiling-AP-Router-with-200meters-indoor-long-range-wifi-repeater-antenna/1942975935.html?spm=2114.40010608.4.115.dsPgJ6
البته مسلما چون باید از یک گوشه شروع کنید و خونه به خونه گسترش بدین مکافات خودش رو داره
تو شهر بگردین و از جایی شروع کنید که انتن دهی خوبی نداره و نوع های اینترنت دیگه خوب جواب نمیده(مسلما اگه پورتها خالی باشه و انتن دهی خوب انچنان پیشنهاد خوبی نمتونین بدین)
با تشکر

همش 200 متر اگر بخایم منطقه رو ببریم زیر پوشش چی ؟
چون جایی که من هستم هیچ کدوم از اپراتورهای عزیز اینجا انتن نمیده

elementary
December 2nd, 2016, 13:32
سلام
برای مثال
با تشکر

.
نه عزیز
الان میشه با رادیو میکروتیک بیس باکس و چند انتن و بوستر و امپلی فایر روی 2.4 گیگاهرتز به صورت شعاع تا ۳۰ تا ۶۰ کیلومتر رو پوشش داد که دستگاه های موبایل و تبلت و لبتاب هم بتونن اسم وایرلس رو تو لیست شبکه ها ببینن . اما موبایل و تبلت که قابلیت جواب دادن در این محدوده رو ندارن یا به صورت ساده تر چه وایرلس شما ۲۰۰ متر پوشش بده چه ۶۰ کیلومتر . موبایل شما فقط میتونه ۵۰ تا ۱۵۰ متر پوشش بده و پاسخ گو باشه برای اینکه این ارتباط داپلکس یا دوطرفه هست و هردو طرف باید فرستنده و گیرنده قوی داشته باشند