PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد دامین

saeed_70kiani
November 14th, 2016, 15:58
سلام
میخواستم بدوونم اگر من الان یه دامین در nic ثبت کنم برای بالا اوردن دامین حتما نیاز به هاست هست ؟ یا میتوانم در یک vps دامین را اجرا کنم و سایت را بدون host در vps اجرا کنم ؟ (wamp و zampp)
اگر میشود dns هارو باید از شرکت ارائه دهنده vps بگیرم ؟

blueserver
November 14th, 2016, 16:14
سلام دوست عزیز ، بصورت کلی اگه بخوام توضیح بدم
ببینید سیستم عامل VPS یا میتونه ویندوز باشه یا لینوکس و ... . اگه سایت شما html,php هست ، پیشنهاد میکنم سایت رو بر روی سرور لینوکسی بالا بیارید. اگر هم میخواین از ویندوز هم بعنوان سایت و هم دانلود و آپلود استفاده کنید ، میتونید با wamp , iis هم اینکارارو انجام بدید. اما در کل پیشنهاد میکنم برای سایت از لینوکس استفاده بشه بهتر است و پایدارتر.
چون VPS تهیه کردید پس دارای IP اختصاصی هستید ، و نیازی نیست از جایی DNS بگیرید ، بلکه باید از همون IP اختصاصیتون استفاده کنید و DNS بسازید.

ViraHost.com
November 14th, 2016, 16:21
سلام
میخواستم بدوونم اگر من الان یه دامین در nic ثبت کنم برای بالا اوردن دامین حتما نیاز به هاست هست ؟ یا میتوانم در یک vps دامین را اجرا کنم و سایت را بدون host در vps اجرا کنم ؟ (wamp و zampp)
اگر میشود dns هارو باید از شرکت ارائه دهنده vps بگیرم ؟

سلام،
بله امکان تنظیم دامنه بر روی سرور مجازی و امکان پذیر هست.
اگر اشتباه نکنم، برای تنظیم دامنه باید Domain Name System - DNS رو بر روی سرور ویندوز نصب کنید ( بصورت پیشفرض نصب نیست )
سی دی ویندوز رو mount کنید ، از طریق مسیر زیر ( دقیقا حضور ذهن ندارم ) نصب کنید.

Control Panel > Add or Remove Programs > Add/Remove Windows Components

موفق باشید :53: