PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پریدن یوزرهای دیتا بیس و دیتا بیس ها

navid
November 14th, 2016, 02:57
سلام دوستان

بهد از آپگرید به ماریا دی بی حدود یک هفته بعد اتفاقی دیتا بیس یکی از اکانت ها پرید.
یک هفته بعد از اون در حالی که سرور به خوبی کار می کرد و بیشتر از 100 سایت روی اون بود دیتا بیس دان شد و یوزرهای دیتابیس ها دیگه قابل دسترسی نبود
خود مای اس کیو ال هم دیگه وجود نداشت
توی کامند هایی که میزدم ارور هایی که نشون میداد می گفت mysql.user وجود نداره
مجبور شدم دستی برای هر سایت یوزر ایجاد کرده و به دیتا بیس متصل کنم.

نسخه ماریا دی بی 10.1
سی پنل آخرین نسخه

یکشنبه عصر باز دیتا بیس دان شد و تمام یوزر های دیتا بیس ها و حدود 95 درصد دیتابیس ها پریدند.
این بار فول بک آپ داشتم و بعد از اینکه با دستوراتی دوباره مای اس کیو ال/ماریا دی بی را نصب و به روز کردم، فول بر گردوندم.

روزانه دوبار از دیتا بیس ها فقط بک پا گرفته میشه روی اف تی پی سر ور دیگه
فول بک آپ هم یه روز در میون داریم

حال:
- چرا این اتفاق می افته؟
- چطوری میشه اگر این اتفاق افتاد فقط دیتا بیس ها و یوزرها را برگردوند و مجبور به بازگردانی فول نبود؟ درواقع چطور میشه از یوزرهای دیتا بیس هم بک پا گرفت؟
- فایل mysql.sql نیز روزانه بک آپ گرفته میشه، این فایل شامل چه اطلاعاتی هست؟
- تفاوت ماریا دی بی 10 که نوشته recomened و 10.1 در چیه؟

ممنون

navid
November 14th, 2016, 14:47
دوستان کسی راه حل و نظری داره؟

ViraHost.com
November 14th, 2016, 16:11
حال:
- چرا این اتفاق می افته؟

- تفاوت ماریا دی بی 10 که نوشته recomened و 10.1 در چیه؟

ممنون

سلام،
بعد از آپگرید MySQL به MariaDB چون ساختار دیتابیس ها تغییر پیدا میکنه باعث ایجاد اختلال در داده ها میشه
جدای این مسائل، برخی از نرم افزار های مرتبط با mysql وقتی با mariadb سازگاری کاملی ندارند ؛ موجب ایجاد اختلال های دیگری می شوند.
ضمن اینکه استفاده از Mariadb باعث افزایش بارگزاری خواهد شد که جزء مزیت ها حساب میشه اما طبق تجربه باعث بالا رفتن لود ویا مصرف پردازنده میشه.

++++++

در این لینک نسخه های ماریا دیتابیس هست https://downloads.mariadb.org/mariadb/+releases/
recommended رو پیدا نکردم اما نسخه مناسب برای نصب در هر ورژن، stable ( نسخه پایدار ) هست.

موفق و موید باشید

navid
November 14th, 2016, 16:35
ممنون

توی سیپنل بخش آپگرید نسخه 10.0 را زده recommended و نسخه 10.1 را زده general availability

شرکتی که ازش مجازی را گرفتم گفت فرقی با هم ندارند mysql و ماریا دیبی و ما خودمون هم ازش استفاده میکنیم.
در مورد کارکرد نرم افزارهای مختلف با اون هم سوال مطرح شد که باز گفت فرقی نمی کنه و مشکلی نیست.

در کل مگه میشه ایراد در ماریا دی بی یا ناسازگاری با نرم افزارهای سایت ساز و.. باعث بشه دیتابیس ها و یوزرها بپره؟

soheil869
November 14th, 2016, 16:42
ممنون

توی سیپنل بخش آپگرید نسخه 10.0 را زده recommended و نسخه 10.1 را زده general availability

شرکتی که ازش مجازی را گرفتم گفت فرقی با هم ندارند mysql و ماریا دیبی و ما خودمون هم ازش استفاده میکنیم.
در مورد کارکرد نرم افزارهای مختلف با اون هم سوال مطرح شد که باز گفت فرقی نمی کنه و مشکلی نیست.

در کل مگه میشه ایراد در ماریا دی بی یا ناسازگاری با نرم افزارهای سایت ساز و.. باعث بشه دیتابیس ها و یوزرها بپره؟
با سلام
1- شما مطمعنید سروتان هک نشده و شخصی عمدا اطلاعات را پاک نکرده؟
2- این امکان نیز وجود دارد خود هارد دیسک مشکل داشته باشد.
3- درایوی که در آن mysql قرار دارد فضای کافی دارد؟

navid
November 14th, 2016, 17:02
ممنونم

در رابطه با هک مطمئن نیستم
بارها پسورد روت را عوض کردم.
clamd هم چیزی پیدا نمی کنه هر چند برخی سایت ها فایل مخرب روشون هست.

چطور میشه فهمید دستی پاک شده یا خطا ایجاد شده؟

مشکل دار بودن هارد را از کجا میشه فهمید؟
دیتاسنتر ovh هست(البته از یک شرکت ایرانی مجازی را گرفتم)

فضای هارد کافیه اما فضای این پوشه را چطور میشه فهمید؟

ViraHost.com
November 14th, 2016, 17:09
ممنون

سلام مجدد، خواهش می کنم جناب.
تجریحا اگر می خواید آپگرید کنید ، به نسخه هایی که recommended یا stable version هستن ، آپگرید کنید.

ماریا دیتابیس نسخه توسعه یافته mysql هست اما هنوز اعلام فسخ شدن mysql و رفتن به سمت mariadb رو ندادن !
در نتیجه با این حال که ماریا مزایای زیادی نسبت به mysql داره اما هنوز کامل جا نیفتاده و مشکل های حاشیه ای درست می کنه.

همونطور که در پست قبل خدمتتون عرض کردم، اگر مشکل 100% از سمت ماریا دیتابیس نباشد، نیازمند بررسی دقیقتر دارد.
اما اگر از 0 ماریا دیتابیس به جای mysql نصب شود درصد اختلال مثل مورد شما کمتر میشه.
چون در ابتدا داده ها طبق اصول mysql پیش می رفت با آپگرید mysql به mariadb به مشکل برخورد می کند.

:53:

- - - Updated - - -

ممنونم

در رابطه با هک مطمئن نیستم
بارها پسورد روت را عوض کردم.
clamd هم چیزی پیدا نمی کنه هر چند برخی سایت ها فایل مخرب روشون هست.

چطور میشه فهمید دستی پاک شده یا خطا ایجاد شده؟

مشکل دار بودن هارد را از کجا میشه فهمید؟
دیتاسنتر ovh هست(البته از یک شرکت ایرانی مجازی را گرفتم)

فضای هارد کافیه اما فضای این پوشه را چطور میشه فهمید؟

برای بررسی فایل های مخرب ، از افزونه رایگان malware detect استفاده کنید و /home رو اسکن کامل کنید.