PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی؟

joomla2
November 13th, 2016, 19:03
سلام دوستان.
چند مدته دارم تلاش میکنم زبان انگلیسی را یاد بگیرم اما نمیدونم بهترین روش چیه و از کجا شروع کنم؟

26 سالمه و کارشناسی ارشد گرفتم در یکی از رشته های علوم انسانی اما هنوز توی زبان انگلیسی لنگ میزنم.

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند.

سپاس

taksis
November 13th, 2016, 19:21
گرامر اگه مشکل دارید کتابهای betty azar عالین.
قرمزش مبتدیه.بعد آبی و سبز و مشکی.
اگه speaking و listening مشکل دارید، از برنامه کودک های خارجی شروع کنید.ساده و روان صحبت میکنند بعد کم کم بیاید سمت فیلم و سریال.
کلاس برید بهتره‌.تو محیطش که قرار بگیرید بهتر یاد میگیرید

Farid Saadat
November 13th, 2016, 19:30
درود. به عنوان يك مترجم و مدرس زبان پيشنهاد ميكنم اگر نميخواييد كتاب بگيريد ، context هاي بيگينر رو از طريق گوگل پيدا كنين و اونا رو بخونيد ، بعد از حدود ١.٥ ماه ، به سطح بيسيك و اينترميديِيت و بالاتر ميتونين دست پيدا كنين كه البته زمان مورد نباز براي هر سطح ، به صورت تصاعدي زياد ميشه به طوري كه مثلا براي اينتر ، حداقل بايد ٥ ماه وقت بذارين. وقتي هم كه به سطح خوبي از بيسيك رسيدين ، ليسِنينگ رو شروع كنين ، فايل هاي صوتي رو هم از bbclearningenglish ميتنونين استخراج كنين ( البته چيلتره ). از همه قسمت ها مهم تر هم اينه كه وقتي اينترميديِيت رو شروع كردين ، فيلم هاي زبون اصلي آمريكايي ( انگليسي نه ، چون باعث زده شدنتون ميشه. فيلم هايي هم بگيرين كه حتي الامكان بازيگران غير آمريكايي استفاده نكردن ، چون فهميدن لهجه اونا سخته يك مقدار ).

اگر هم ميخواييد با كتاب پيش بريد و يك پيشرفت نسبتا خوبي رو داشته باشين ، پيشنهادم موسسات معتبر و خوب كشور ( به قول پارس آنلاين ، خوب بودن مهم تره ) رو پيدا كنين و اونايي كه بهتون نزديكن رو بگيد تا اونايي كه ميدونم خوبن رو بگم بهتون ( اگر هم وسيله دارين كه ف به المراد )

اگر هم شك دارين كدوم روش رو انتخاب كنين ، پيشنهاد ميكنم كه تا شروع اينتر خودتون بخونين و بعدش بريد كلاس زبان. چون شما هرچقدر هم خودتون كار كنين ، بازم نميتونين ايپيكينگ رو خوب كنين بدون كلاس چون نياز به محيط داره و وقتي نتونين صحبت كنين اون زبون رو ، عملا چيزي ياد نگرفتين..
مهم ترين نكته زبان : ديكشنري لانگمن پاكت رو بخرين و هميشه همراهتون باشه. هر كلمه انگليسي كه به چشمتون ميخوره رو بريد از اون ديكشنري چك كنين ، سمت ديكشنري انگليسي به فارسي رفتين ، هيچي ياد نميگيرين ! هيچي...

با آرزوي پيروزمندي

DANG3R
November 13th, 2016, 19:42
ببینید بهترین نحوه یادگیری زبان قرار گرفتن در محیط هست
اگر میخواید مکالمه یاد بگیرید استفاه از فیلم ها روش مناسبی هست
اول با زیرنویس بعد ببا زیرنویس انگلیسی برای یادگیری نحوه ی ادا ی کلمه و تلفظ و بعد کلا بدون زیرنویس
البته اگر به فیلم علاقه دارید....پیشنهاد میکنم اول از فیلم های محصول خو بریتانیا استفاده کنید چون تلفظشون زیاد مثل آمریکایی ها بیریخت نیست و کلمات رو متوجه میشید
بنده خودم با همین روش یاد گرفتم و 1 سالی تدریس کردم
وقت زیادی میخواد ولی مکالمه تضمینی هست
اما اگر گرامری و .... مشکل دارید دوستان روش های خوبی معرفی کردند.

SaeedFazlollahzadeh
November 13th, 2016, 21:31
روش رو دوستان گفتن، اما حرف زدن با خودتون رو فراموش نکنید! باعث میشه صحبت کردن تون در انگلیسی بهتر بشه
شخصا حرف زدن با خودم و خیلی چیز های دیوانه وار رو از ترم دوم دانشگاه شروع کردم و الان راحت میتونم حرفم رو بزنم
با خودتون انگلیسی صحبت کنید. مثلا تو ذهن خودتون تشکیل کلاس بدید و خودتون هم جای سوال کننده بشید و هم جای پاسخ دهنده. آهنگ انگلیسی گوش کنید، چرا که هم قدرت شنیداری تون افزایش پیدا میکنه و هم خاصیت آهنگ، تکرار کردن همراه با اون هست! باعث میشه که شما هم همراه با خواننده شروع به خوندن کنید (مثل آهنگ های فارسی که گوش میدیم و تکرار میکنیم)
گیم رو هم بهتون پیشنهاد میکنم! با کامپیوتر بازی کنید! صدا رو زیاد کنید تا قشنگ صدا های بازی رو بشنوید (فوتبال بهتره چون گزارشگر دائما داره صحبت میکنه)
فیلم هم که بعد از فیلم های آموزشی متناسب با سطح تون، فیلم های طنز و کمدی رو پیشنهاد میکنم که هم جذاب هستند و هم لهجه های باحالی دارن و هم این که معمولا لغات و اصطلاحات سخت رو کمتر میتونید در اون ها پیدا کنید، برخلاف فیلم های علمی و تاریخی که از لغات و اصطلاحات خاص و تخصصی استفاده میکنند
البته این تجارب شخصی من هست و ممکن هست شما نتیجه مطلوب رو از اون نگیرید، چرا که فرد با فرد متفاوت هست
موید باشید

besthosti.com
November 14th, 2016, 21:07
بهترین راه صحبت کردن هست. حالا نباید حتما صحبت کردن فیزیکی باشه بلکه می تونه چت کردن با دوستان و ... باشه.
خودم به شخصه همیشه در حال صحبت کردن بودم و وقتی که به مشکلی می خوردم سعی می کردم که با نوشتن کلمه و یا جمله ای که می خواهم بیانش کنم و یا این که نفهمیدم بتونم دایره لغاتم رو افزایش بدم. البته به دلیل شرایط خاصی که من داشتم همواره در معرض صحبت با آمریکایی و انگلیسی زبان ها بودم تو این 2 سال اخیر بنابراین میشه گفت که این کار به من خیلی کمک کرد از نظر تلفظ و لهجه و همچنین لیسنینگ. ولی شما می تونید با نگاه کردن به فیلم های آموزشی و ... که مخصوص یادگیری زبان انگلیسی هست بتونید دانش زبانتون رو تقویت کنید.

a970
November 15th, 2016, 09:42
به نظر من تماشای فیلم و خواندن کتاب بسیار موثر خواهند بود
زمان طولانی را طلب می کنید ولی واقعا اثر بخش هست

falcao
July 22nd, 2017, 11:43
این سایت هم برای اموزش زبان عالیه

http://www.worldlanguage.ir/

novinwebsite
August 6th, 2017, 15:33
دوستان آيا بدون كلاس رفتن ميشه در عرض يك سال زبان ياد بگيريم؟؟

Farid Saadat
August 6th, 2017, 16:07
سلام،
با کلاس رفتن هم بعد از 4 سال نمی تونید زبان یاد بگیرید. اگر کسی از شما بپرسه من در آمریکا هستم و می خوام فارسی یاد بگیرم، همچین سوالی از جنابعالی بپرسه، پاسختون چه خواهد بود ؟ پاسخ به این سوال نیز همانند همان است.

با احترام.

persiandroid
August 6th, 2017, 17:35

سلام

بنده یادگیری زبان عربی را حدود 10 سال پیش شروع کردم. به صورتی که در بین مردمان عرب زبان قرار گرفتم بدون اطلاع از حتی یک کلمه عربی. اما پس از گذشت زمان عربی را با لهجه خود آن ها بدون مراجعه به کتاب و یا آموزشگاه یادگرفتم. به طوری که حتی هنگام صحبت کردن متوجه ایرانی بودن هویت بنده نمی شدند.

بنابراین پیشنهاد بنده به شما این است: اگر میخواهید زبان انگلیسی و یا هر زبانی را به صورت کامل با اصلاحات روز و تلفظ صحیح یادبگیرید بهترین گزینه حضور در بین مردمان آن کشور است. اما در صورتی که برای شما این امکان مقدور نیست. گزینه بعدی آموزشگاه زبان و مهمتر از آن دیدن فیلم های زیرنویس است که به همراه یادگیری در آموزشگاه می بایست کار کنید.

پ.ن: فیلم های زیرنویس شما را با اصلاحات روز و تلفظ صحیح کلمات آشنا می کند. به عنوان مثال: در فارسی عمومی (به کجا میروی؟) را اینگونه (کجا میری؟) صحبت میکنیم.
مثال انگلیسی مقابل آن: (where are you going؟) را اینگونه (where you gon?) صحبت و تلفظ میکنند.

موفق باشید.