PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تنظیمات Cron jobs اسکریپت mailwizz

saeid1346
November 11th, 2016, 10:35
میخواستم بدونم تنظیمات Cron jobs settings اسکریپت mailwizz چطور باید انجام بشه تا ایمیل ها اسپم نشه ؟
( کلا ربطی داره این تنظیمات به اسپم شدن ایمیل ارسالی ؟ )
و فقط Hourly quota در delivery server وظیفه اش محدود کردن تعداد ارسال ایمیل ها در یک ساعته ؟ و چه تعداد باید باشه ؟

باسپاس

arc1o0
November 11th, 2016, 10:57
میخواستم بدونم تنظیمات Cron jobs settings اسکریپت mailwizz چطور باید انجام بشه تا ایمیل ها اسپم نشه ؟
( کلا ربطی داره این تنظیمات به اسپم شدن ایمیل ارسالی ؟ )
و فقط Hourly quota در delivery server وظیفه اش محدود کردن تعداد ارسال ایمیل ها در یک ساعته ؟ و چه تعداد باید باشه ؟

باسپاس

salam

کران جاب ربطی به اسپم شدن ایمیل ها ندارد و صرفا برای اجرای تناوبی یک سری دستور العمل ها تنظیم می شود که می بایست مطابق به راهنمای خود اسکریپت انجام بشه تا اسکریپت به درستی کار بکند.

در مورد تعداد ارسال ایمیل هم بستگی به تعداد آی پی ها یا سرور های اضافه شده به میل ویز دارد، بر اساس تجربه بهترین تعداد عددی بین 200-500 ایمیل در ساعت می باشد.

البته در اسپم نشدن ایمیل ها ده ها عامل مختلف دیگر نیز دخیل هستند.

موفق باشید.

saeid1346
November 11th, 2016, 11:08
salam

کران جاب ربطی به اسپم شدن ایمیل ها ندارد و صرفا برای اجرای تناوبی یک سری دستور العمل ها تنظیم می شود که می بایست مطابق به راهنمای خود اسکریپت انجام بشه تا اسکریپت به درستی کار بکند.

در مورد تعداد ارسال ایمیل هم بستگی به تعداد آی پی ها یا سرور های اضافه شده به میل ویز دارد، بر اساس تجربه بهترین تعداد عددی بین 200-500 ایمیل در ساعت می باشد.

البته در اسپم نشدن ایمیل ها ده ها عامل مختلف دیگر نیز دخیل هستند.

موفق باشید.

سلام
سپاس از پاسختون

پس اینطور ک متوجه شدم مقادیر cron job پیش فرض باشه بهتره درسته ؟

درمورد اضافه کردن ای پی یا سرور های اضافه شده من فقط 1 سرور اضافه کردم ، چطور میتونم چندین سرور به Delivery servers اضافه کنم ؟

سرور جدید چه تنظیماتی نیاز داره ؟

باید روی سرور های دیگه اسکریپت mailwizz نصب باشه ؟

یا فقط تنظیمات mail server جدید اضافه کنم در delivery server کافیه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
باسپاس

arc1o0
November 11th, 2016, 11:17
سلام
سپاس از پاسختون

پس اینطور ک متوجه شدم مقادیر cron job پیش فرض باشه بهتره درسته ؟

درمورد اضافه کردن ای پی یا سرور های اضافه شده من فقط 1 سرور اضافه کردم ، چطور میتونم چندین سرور به Delivery servers اضافه کنم ؟

سرور جدید چه تنظیماتی نیاز داره ؟

باید روی سرور های دیگه اسکریپت mailwizz نصب باشه ؟

یا فقط تنظیمات mail server جدید اضافه کنم در delivery server کافیه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
باسپاس

واقعیتش الان حضور ذهن ندارم، چند سال قبل برای یه خبرگزاری بزرگ از این سیستم استفاده می کردیم.

اگه معماری اسکریپت تغییر نکرده باشه :

اگر سروتون چند آی پی داره می تونید اون آی پی ها رو به شکل failover به سرور تون اضافه کنید یا یک سرور مجازی مجزا ایجاد کنید حالت به عبارتی (Master & Slave) و آی پی هاتون رو توی اون سرور AliasIP اضافه کنید.

روی سرور دوم باید تنظیمات میل سرور صورت بگیره.

اگر هم آی پی هاتون مربوط به سرور های مختلف و دیتاسنتر های مختلف باشه باید روی تمام سرور ها تنظیمات یا کانفیگ های میل سرور انجام بشه.

اگر به تنظیمات میل سرورها به شکل دستوری آشنا نیستید پیشنهاد می کنم از یه کنترل پنل رایگان یا حداقل دایرکت ادمین برای سرورها تون استفاده کنید ( اینظوری کار تا حد خیلی زیادی براتون ساده میشه و تو زمان صرفه جویی می کنید.)

- - - Updated - - -

پیشنهاد می کنم برای شروع این 3 لینک رو مطالعه بفرمایید:

https://kb.mailwizz.com/article-categories/getting-started/

https://kb.mailwizz.com/article-categories/general-info/

https://kb.mailwizz.com/article-categories/common-issues/

saeid1346
November 11th, 2016, 18:13
تشکر بابت پاسخ
ممنون میشم بقیه دوستان نظرشون رو بگن
باتشکر

yourhosting
November 11th, 2016, 19:29
ربطی به کرونجاب ندارد
بستگی به محدودیت اعمالی از دیتاسنتر و وضعیت سلامت ای پی ها دارد اما پیشنهاد ما به کاربران بین 100 تا 150ایمیل در سایت میباشد.
delivery servers نیز سرورهای smtp یا ... شما میباشد.
مهمترین مورد در بحث اینباکس شدن بعد از سلامت و history ای پی از لحاظ تمیز بودن کانفیگ سمت میل سرور یا همان smtp میباشد بنابراین شما اگر ای پی سالم داشته باشید و تنظیمات smtp server بهمراه dns های ان مثل spf,dkim,... به درستی تنظیم شده باشد نباید مشکلی در اینباکس شده داشته باشید(البته محتوا نیز نقش مهمی دارد که به طور مثال باید از حداقل عباراتی که در ایمیلهای اسپم استفاده میشود استفاده کنید و یا کمتر از تصاویر استفاده کنید و ...)
شما پس از دریافت ایمیل در headers ان یا لاگ های سمت سرور smtp دلیل اسپم شدن را بررسی و رفع کنید

saeid1346
November 13th, 2016, 08:59
ربطی به کرونجاب ندارد
بستگی به محدودیت اعمالی از دیتاسنتر و وضعیت سلامت ای پی ها دارد اما پیشنهاد ما به کاربران بین 100 تا 150ایمیل در سایت میباشد.
delivery servers نیز سرورهای smtp یا ... شما میباشد.
مهمترین مورد در بحث اینباکس شدن بعد از سلامت و history ای پی از لحاظ تمیز بودن کانفیگ سمت میل سرور یا همان smtp میباشد بنابراین شما اگر ای پی سالم داشته باشید و تنظیمات smtp server بهمراه dns های ان مثل spf,dkim,... به درستی تنظیم شده باشد نباید مشکلی در اینباکس شده داشته باشید(البته محتوا نیز نقش مهمی دارد که به طور مثال باید از حداقل عباراتی که در ایمیلهای اسپم استفاده میشود استفاده کنید و یا کمتر از تصاویر استفاده کنید و ...)
شما پس از دریافت ایمیل در headers ان یا لاگ های سمت سرور smtp دلیل اسپم شدن را بررسی و رفع کنید

سلام مجدد
این مورد رو بررسی کردم ظاهرا اسکریپت mailwizz با زبان فارسی مشکل داره ،
در هدر ایمیل متن ایمیل فارسی به صورت زیر میشه و ایمیل ها اسپم میشه متاسفانه

#۱۵۷۸;&#۱۷۴۰;&#۱۶۰۶; &#۱۵۸۰;&#۱۵۸۸;&#۱۶۰۶;&#۱۶۰۸;&#۱۵۷۵;&#۱۵۸۵;&#۱۶۰۷; &#۱۶۰۱;&#۱۵۸۵;&#۱۶۰۷;&#۱۶۰۶;&

ب نظرتون چطور میشه حلش کرد ؟