PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سایت بومی و فارسی " سوال " جایگزین stackoverflow.com برای کاربران ایرانی ( پرسش و پاسخ )

lizard.tiny
November 6th, 2016, 20:57
سلام

قبل از هر چیز باید بگم که :

معمولاً استفاده زیادی از سایت pastebin داشتم و همیشه توی این فکر بودم چرا یک سایت فارسی مشابه pastebin نیست که بشه ازش استفاده کرد! این نیاز باعث شد دست به کدنویسی سایت PasteCode.IR (http://pastecode.ir/)بزنم, سایتی که قرار بود شبیه pastebin بشه اما ایده هایی به ذهنم رسید که تصمیم گرفتم خیلی پیشرفته تر از سایت pastebin بشه و خداروشکر شد, نتیجه کار روی پروژه PasteCode.IR (http://pastecode.ir/)خیلی دلچسب بود و حمایت خیلی از کاربران دلگرم کننده

همین مورد باعث شد که فکر راه اندازی سایت w3schools فارسی و stackoverflow فارسی به سرم بزنه ( نسخه فارسی w3schools نیز در حال کدنویسی و ترجمه هست ), بنابر این کدنویسی اسکریپتی مشابه stackoverflow رو شروع کردم و امروز نسخه اولیه اون آماده شده

سایت ایرانی که قرار هست برای کاربران ایرانی مشابه stackoverflow.com عمل کنه رو روی دامنه Soal.ME (http://soal.me/) به معنی سوال من بالا آوردم

این سایت 0 تا 100 ( بجز بخش گرافیک ) بصورت اختصاصی و بومی توسط بنده کدنویسی شده و نسخه فعلی نسخه بتا این سیستم هست که در نسخه بتا فقط امکان پرسش و پاسخ برای مهمان فعال هست و سایر امکانات بزودی بعد از اتمام کدنویسی معرفی و در دسترس قرار داده میشه

---

شاید واسه خیلی ها سوال باشه چرا یک برنامه نویس یا یک نفر که در کاری تخصص داره باید بیاد توی سایت soal و به مشکل دیگران رسیدگی کنه و پاسخ بده ؟!

پاسخ : کسانی که توی سایت سوال فعالیت میکنند یک بازار کار خیلی حرفه ای برای خودشون فراهم میکنند, چرا که سایت Soal بصورت خودکار برای هر فرد در ضمینه پرسش هایی که در اون شرکت میکنه با توجه به تگ ها یک رزومه تخصصی گردآوری میکنه و در اختیار کسانی قرار میده که دنبال یک متخصص برای انجام پروژه خودشون هستند

پس پرسش و پاسخ در سایت سوال یک امتیاز برد برد به همه کاربران و وب مسترها میده اونم گردآوری یم رزومه قابل استناد و قابل اعتماد هست

-------

لینک پرسش و پاسخ مطرح شده در این سامانه : http://soal.me/?q=1

برای ورود به سایت سوال کلیک کنید
(http://soal.me/)
-------

دوستان عزیز ممنون میشم نظرات, پیشنهادات و انتقدادتون رو نسبت به این سامانه مطرح کنید

-------------

دوستان عزیز لطفاً از ارسال سول یا پاسخ بمنظور تست سیستم خودداری کنید چرا که حذف هر پرسش یا پاسخ توسط مدیریت باعث مسدود رایانه شما در این سایت میشه

Raymvnd
November 6th, 2016, 21:01
سلام

همین مورد باعث شد که فکر راه اندازی سایت w3schools فارسی و stackoverflow فارسی به سرم بزنه ( نسخه فارسی w3schools نیز در حال کدنویسی و ترجمه هست ), بنابر این کدنویسی اسکریپتی مشابه stackoverflow رو شروع کردم و امروز نسخه اولیه اون آماده شده

سایت ایرانی که قرار هست برای کاربران ایرانی مشابه stackoverflow.com عمل کنه رو روی دامنه Soal.ME (http://soal.me/) به معنی سوال من بالا آوردم

این سایت 0 تا 100 ( بجز بخش گرافیک ) بصورت اختصاصی و بومی توسط بنده کدنویسی شده و نسخه فعلی نسخه بتا این سیستم هست که در نسخه بتا فقط امکان پرسش و پاسخ برای مهمان فعال هست و سایر امکانات بزودی بعد از اتمام کدنویسی معرفی و در دسترس قرار داده میشه

---

شاید واسه خیلی ها سوال باشه چرا یک برنامه نویس یا یک نفر که در کاری تخصص داره باید بیاد توی سایت soal و به مشکل دیگران رسیدگی کنه و پاسخ بده ؟!

پاسخ : کسانی که توی سایت سوال فعالیت میکنند یک بازار کار خیلی حرفه ای برای خودشون فراهم میکنند, چرا که سایت Soal بصورت خودکار برای هر فرد در ضمینه پرسش هایی که در اون شرکت میکنه با توجه به تگ ها یک رزومه تخصصی گردآوری میکنه و در اختیار کسانی قرار میده که دنبال یک متخصص برای انجام پروژه خودشون هستند

پس پرسش و پاسخ در سایت سوال یک امتیاز برد برد به همه کاربران و وب مسترها میده اونم گردآوری یم رزومه قابل استناد و قابل اعتماد هست

-------

لینک پرسش و پاسخ مطرح شده در این سامانه : http://soal.me/?q=1

برای ورود به سایت سوال کلیک کنید
(http://soal.me/)
-------

دوستان عزیز ممنون میشم نظرات, پیشنهادات و انتقدادتون رو نسبت به این سامانه مطرح کنید

-------------

دوستان عزیز لطفاً از ارسال سول یا پاسخ بمنظور تست سیستم خودداری کنید چرا که حذف هر پرسش یا پاسخ توسط مدیریت باعث مسدود رایانه شما در این سایت میشه

درود...واقعا راه اندازی کردید؟ سایتت خیلی سنگینه که همش توی لود هستش...
حتی عضو نمیشه..

lizard.tiny
November 6th, 2016, 21:07
درود...واقعا راه اندازی کردید؟ سایتت خیلی سنگینه که همش توی لود هستش...
حتی عضو نمیشه..
درود

ممنون از توجه شما

طبق برسی هایی که روی 2 سیستم, موبایل و سایت https://gtmetrix.com/reports/soal.me/umEcsSAj انجام دادم مشکلی در سرعت یا load سیستم نیست ( Page Load 2.7s )

از دوستان دیگه هم تقاضا دارم این مورد رو برسی کنند و اگه مشکلی توی لود سایت هست اطلاع بدید برسی و رفع کنم

#elahe#
November 6th, 2016, 22:01
رنگ قرمزش چشمو اذیت میکنه

- - - Updated - - -

درود

ممنون از توجه شما

طبق برسی هایی که روی 2 سیستم, موبایل و سایت https://gtmetrix.com/reports/soal.me/umEcsSAj انجام دادم مشکلی در سرعت یا load سیستم نیست ( Page Load 2.7s )

از دوستان دیگه هم تقاضا دارم این مورد رو برسی کنند و اگه مشکلی توی لود سایت هست اطلاع بدید برسی و رفع کنم

من مشکل سرعت ندارم

TATSERVER.NET
November 6th, 2016, 22:08
یک غلط املایی و یک پیشنهاد:

اول: توی همون سوال نخست "در حال برسی" که باید به "در حال بررسی" تغییر داده بشه و اینکه پاسخ های داده شده به سوالات به صورت قدیم به جدید (الان جدید به قدیم هست) بشه بهتره. چون برای کاربر ناخوشاینده که برای اولین پاسخ به پایین صفحه بره. (توی stackoverflow هم همینجوری هست)

موفق باشید سیستم خوبی هم هست برای بنده لودش 0.9ثانیه طول کشید. :)

lizard.tiny
November 6th, 2016, 22:33
رنگ قرمزش چشمو اذیت میکنه

- - - Updated - - -

من مشکل سرعت ندارم
درود

این سیستم 7 رنگ داره, امکان انتخاب رنگ بندی بزودی فعال میشه

یک غلط املایی و یک پیشنهاد:

اول: توی همون سوال نخست "در حال برسی" که باید به "در حال بررسی" تغییر داده بشه و اینکه پاسخ های داده شده به سوالات به صورت قدیم به جدید (الان جدید به قدیم هست) بشه بهتره. چون برای کاربر ناخوشاینده که برای اولین پاسخ به پایین صفحه بره. (توی stackoverflow هم همینجوری هست)

موفق باشید سیستم خوبی هم هست برای بنده لودش 0.9ثانیه طول کشید. :)
درود

تشکر از شما

نحوه تغییر حالت به این شکل هست که سوال که ارسال میشه اون سوال در حالت " در انتظار پاسخ " قرار میگیره, اولین پاسح که ارسال بشه تغییر حالت میده به " در حال برسی " و هر زمان شخصی که سوال رو پرسیده یکی از پاسخ ها رو به عنوان " بهترین پاسخ " انتخاب کنه سوال به حل شده تغییر وضعیت میده

در خصوص نحوه نمایش نیز این تغییر اعمال میشه و قابلیت تنظیم برای این مورد قرار میدم

تشکر از توجه و پشنهادتون

samihost
November 7th, 2016, 03:16
هنوز قسمت عضویت تکمیل نشده است ؟
شما نوشته اید در حال برسی دقت کنید یک عدد ( ر ) کم گذاشته اید و باید بنویسید در حال بررسی !

سیدرضا بازیار
November 7th, 2016, 08:12
نسخه وردپرس سیستم ask me بهتر بنود؟
یا میخواید این رو اختصاصی کنید و بهش امکانات بیشتر اضافه کنید؟

lizard.tiny
November 7th, 2016, 10:15
هنوز قسمت عضویت تکمیل نشده است ؟
شما نوشته اید در حال برسی دقت کنید یک عدد ( ر ) کم گذاشته اید و باید بنویسید در حال بررسی !
درود

بخش عضویت کدنویسی شده اما هنوز فعال نشده, تشکر اصلاح میشه

نسخه وردپرس سیستم ask me بهتر بنود؟
یا میخواید این رو اختصاصی کنید و بهش امکانات بیشتر اضافه کنید؟

خیر

وردپرس برای سایت و افراد مبتدی مناسب هست و برای سرویس های کاربردی بهینه نیست

CaeZer
November 7th, 2016, 11:19
سلام

سایت بسیار خوبی شده ، ولی تجربه نشون داده که رنگ آبی برای سایت های کاربردی ، کاربر پسند تر هست و خسته کننده نیست .

و یک مورد دیگه صفحه لود نیز حذف بشه بهتر هست تا امکان دسترسی به همه داده بشه تا مشکل لود نشدن سایت برای کسی به وجود نیاد .

موفق و موید

navid2zp
November 7th, 2016, 12:44
بسیار عالی
قسمت عضویت رو هم اگر فعال کنید خیلی عالی میشه یا حداقل اگر به این زودی فعال نمیشه یک فکری برای ویرایش بکنید.
بعضی اوقات یک چیزی جا میمونه، اشتباه وارد میشه یا ... که بدون ویرایش یکم کاربر رو گیج می کنه مخصوصا در موارد مربوط به برنامه نویسی که دقت خیلی مهم هست و خیلی از کاربر ها بدون بررسی فقط کپی می کنند کد رو

lizard.tiny
November 7th, 2016, 12:51
بسیار عالی
قسمت عضویت رو هم اگر فعال کنید خیلی عالی میشه یا حداقل اگر به این زودی فعال نمیشه یک فکری برای ویرایش بکنید.
بعضی اوقات یک چیزی جا میمونه، اشتباه وارد میشه یا ... که بدون ویرایش یکم کاربر رو گیج می کنه مخصوصا در موارد مربوط به برنامه نویسی که دقت خیلی مهم هست و خیلی از کاربر ها بدون بررسی فقط کپی می کنند کد رو
درود

بخش ویرایش رو امروز فعال میکنم

بخش عضویت و تغییر وضعیت به حل شد " نیز فکر میکنم تا فردا کدنویسیشون تموم بشه

البته هر پاسخی که به عنوان مهمان ارسال میکنید در سامانه ما بنام شما ثبت میشه و در صورتی که بعداً عضو بشید اون پرسش و پاسخ ها بصورت خودکار در اکانت شما ثبت میشه

lizard.tiny
November 7th, 2016, 17:21
سیستم آپدیت شد, امکانات زیر افزوده شد

امکان تغییر رنگ بندی سایت با 10 رنگ بندی ( برای تغییر در منوی بالا سمت راست روی " تغییر رنگ بندی سایت " کلیک کنید )

امکان تایین بهترین پاسخ توسط طرح کننده سوال ( solved ) با انتخاب این کلید, سوال به حالت حل شده تغییر وضعیت می یابد

تغییراتی در خصوص متمایز سازی پاسخ های طراح سوال در بخش پاسخ ها انجام شد

miladtnt
November 7th, 2016, 17:34
بسیار عالی هست

منم یه نظر دارم

اگه بتونید خودتون طراحی کنین یا بدین طراحی کنن اکستشن برای کروم یا فایرفاکس یا به برنامه ناتیفیکیشن برای انواع دسکتاپ ها که وقتی یه برنامه نویسی تو سایتتون عضو میشه و زبان های تخصصیشو انتخاب میکنه بعدا وفتی یکی سوالی ازون زبان میکنه ناتیفیکشن برا برنامه نویس بیاد و بتونه جواب طرفو بده و این ایده برای هر سه طرف برنامه نویس و سوال پرسنده و سایت بسیار مفیده

سایت هایی مثل stackoverflow ازین ایده استفاده میکنند

lizard.tiny
November 7th, 2016, 17:56
بسیار عالی هست

منم یه نظر دارم

اگه بتونید خودتون طراحی کنین یا بدین طراحی کنن اکستشن برای کروم یا فایرفاکس یا به برنامه ناتیفیکیشن برای انواع دسکتاپ ها که وقتی یه برنامه نویسی تو سایتتون عضو میشه و زبان های تخصصیشو انتخاب میکنه بعدا وفتی یکی سوالی ازون زبان میکنه ناتیفیکشن برا برنامه نویس بیاد و بتونه جواب طرفو بده و این ایده برای هر سه طرف برنامه نویس و سوال پرسنده و سایت بسیار مفیده

سایت هایی مثل stackoverflow ازین ایده استفاده میکنند
درود

در خصوص اطلاع رسانی نسخه ویندوز کدنویسی شده و یک ربات تلگرام نیز راه اندازی شده ( هر دو مورد توسط بنده در حال استفاده میباشد ) اما از اونجایی که بخش عضویت هنوز راه اندازی نشده دسترسی به این 2 سیستم نیز در حال حاظر فراهم نیست

تصاویر نسخه تحت ویندوز ضمیمه شد

34015

sitetheme
November 7th, 2016, 18:07
درود بر شما کار زیبایی هست ولی چند مشکل وجود داره
1- stackoverflow یک انجمن بین المللی هست به همین خاطر هم استقبال زیادی میشه (زبان بین المللی انگلیسی)
2- این کار نیاز به فرهنگ داره! یکی که چیزی یاد میگیره اونقدر خوشحال که میره چند تا چیز هم یاد میده به دیگران! (توی ایران همه سر بسته می‌نویسن:-$)
بامهر

lizard.tiny
November 7th, 2016, 18:11
درود بر شما کار زیبایی هست ولی چند مشکل وجود داره
1- stackoverflow یک انجمن بین المللی هست به همین خاطر هم استقبال زیادی میشه (زبان بین المللی انگلیسی)
2- این کار نیاز به فرهنگ داره! یکی که چیزی یاد میگیره اونقدر خوشحال که میره چند تا چیز هم یاد میده به دیگران! (توی ایران همه سر بسته می‌نویسن:-$)
بامهر
درود

در این سامانه راه کارهایی پیش گرفته میشه که برنامه نویس ها تشویق به همکاری در این سیستم بشوند

از طرفی فعالیت در این سیستم در خصوص موقیت تخصصی و شغلی کاربران نقش خواهد داشت, این موارد بصورت آپدیت فعال و اعلام میشه

در کل ایده و سیاست کلی این سامانه کمی متفاوت خواهد بود که بعد از معرفی باعث جذب افراد میشه

eYounes
November 7th, 2016, 18:18
با سلام

موفق وپایدار باشید دوست عزیز
در اکثر شرکت های اروپا و آمریکا پروفایل stackoverflow چند امتیاز مثبت در استخدامی می باشد.
تو این سایت شما من همچین بخشی رو ندیدم اگر همچین بخشی به این سیستم اضافه کنید به نظر من بهتر خواهد بود. کسی که توانایی حل مسئله و روحیه تیمی داره در این بخش مشخص خواهد شد.

با تشکر

lizard.tiny
November 7th, 2016, 18:22
با سلام

موفق وپایدار باشید دوست عزیز
در اکثر شرکت های اروپا و آمریکا پروفایل stackoverflow چند امتیاز مثبت در استخدامی می باشد.
تو این سایت شما من همچین بخشی رو ندیدم اگر همچین بخشی به این سیستم اضافه کنید به نظر من بهتر خواهد بود. کسی که توانایی حل مسئله و روحیه تیمی داره در این بخش مشخص خواهد شد.

با تشکر
درود

این مورد توضیح داده شده

بعد از راه اندازی قابلیت عضویت, هر کاربر یک ساب دامنه در اختیار داره که در اون کلیه فعالیت ها و رزومه اون کاربر مشخص هست و امتیازادی در نظر گرفته شده که بصورت خودکار توسط سیستم داده میشه