PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایمپورت sql های سنگین چطور؟

A.B.A.N
December 1st, 2010, 23:11
سلام

یه راه حل برای ایمپورت SQL های سنگین میخواستم، بالای 1 گیگ

من با بیگ دامپ که انجام میدم بعد چند دقیقه که خیلی طول میکشه پیام "اینترنت ارور 500" داده میشه!

راهی هستش که بشه باش اینکارو کرد؟ PHPMYADMIN هم تا 100 مگابایت فقط میتونه ایمپورت کنه!

ممنون میشم راهنمایی و کمکم کنین . :53:

:-p

persian.developer
December 1st, 2010, 23:20
میتونید از mysqldumper استفاده کنید من چند گیگابایت انتقال دادم با mysqldumper.de
راه دیگه ای هم هست شما دسترسی روت داری؟

Vahid
December 1st, 2010, 23:28
تو فروم سرچ کنید
"انتقال دستی سایت"

A.B.A.N
December 1st, 2010, 23:39
میتونید از mysqldumper استفاده کنید من چند گیگابایت انتقال دادم با mysqldumper.de
راه دیگه ای هم هست شما دسترسی روت داری؟

مرسی، مای اس کیو ال دامپر رو امتحان نکرده بودم که فردا تست میکنمش... :xo:-)

نه، متاسفانه سرور لینوکس واسه خودم نیس. دسترسی ندارم :79:

تو فروم سرچ کنید
"انتقال دستی سایت"

ممنون، تمامی مطالب رو میخونم. :)

Rezash
December 2nd, 2010, 00:09
اگه دسترسي به php.ini داريد ميشه حداكثر حجم آپلود و post رو زياد و به مقدار دلخواه تنظيم كرد ،ولي براي چند گيگ تا حالا تست نكردم ...
از ابزارهاي كمكي هم كه دوستان اشاره كرد ميشه استفاده كرد
در بدترين بدترين حالت ميشه فايل رو دستي تيكه تيكه كرد...

A.B.A.N
December 2nd, 2010, 05:55
در بدترين بدترين حالت ميشه فايل رو دستي تيكه تيكه كرد...

فرمودید فایل رو تکه تکه کرد؟ اونم دستی؟ دقیقا چطوری؟
اتفاقا چند روز پیشم یکی از دوستان از گوگل چندتا برنامه معرفی کرد واسه تکه تکه کردنم اس کیو ال، دوتا دانلود کردم ولی کار نکردن و هنگ میکردن!
شما برنامه ی دیگه ای برای اینکار سراغ دارین؟

مرسی :x

alimosavi
December 2nd, 2010, 10:36
اگر به ssh دسترسی دارید

Restore MySQL Database Shell Command
mysql -u username -ppassword databasename < databasefile.sql : Restores a MySQL database from databasefile.sql

Backup MySQL Database Shell Command
mysqldump -u username -ppassword databasename > databasefile.sql : Backup MySQL database to databasefile.sql

hoka
December 2nd, 2010, 11:10
من یه سوالی توی ذهنم بود گشتم توی انجمن چیزی پیدا نکردم . شاید ربطی به موضوع اصلی این تاپیک نداشته باشه ولی دیگه نخواستم یه تاپیک جدا بزنم .
من سرورم برای دانلود یعنی سایت روش نیست . mysql رو خاموش کردم دیدم سرور داره کار میکنه ولی کنترل پنل بالا نمیاد . خب به نظر شما اگه mysql خاموش باشه ( برای کاهش مقدار رم ) مشکلی پیش میاد ؟ و اینکه وقتی خاموشش میکنم یکی دو دقیقه ی بعد خود به خود روشن میشه . چطوری میشه کلا خاموشش کرد تا زمانی که آدم بهش نیاز نداره ؟

Vahid
December 2nd, 2010, 11:29
من یه سوالی توی ذهنم بود گشتم توی انجمن چیزی پیدا نکردم . شاید ربطی به موضوع اصلی این تاپیک نداشته باشه ولی دیگه نخواستم یه تاپیک جدا بزنم .
من سرورم برای دانلود یعنی سایت روش نیست . Mysql رو خاموش کردم دیدم سرور داره کار میکنه ولی کنترل پنل بالا نمیاد . خب به نظر شما اگه mysql خاموش باشه ( برای کاهش مقدار رم ) مشکلی پیش میاد ؟ و اینکه وقتی خاموشش میکنم یکی دو دقیقه ی بعد خود به خود روشن میشه . چطوری میشه کلا خاموشش کرد تا زمانی که آدم بهش نیاز نداره ؟
تمام کنترل پنل ها با sql کار میکنند , کنترل پنل تمام داده هاشو توی sql ذخیره میکنه ....
برا همین کنترل پنل چون میبینه یکی از سرویس هاش دان هست به صورت اتوماتیک سرویس sql رو up میکنه
شما اگه سرور دانلود دارید نیازی به کنترل پنل ندارید .

Rezash
December 2nd, 2010, 11:43
فرمودید فایل رو تکه تکه کرد؟ اونم دستی؟ دقیقا چطوری؟
اتفاقا چند روز پیشم یکی از دوستان از گوگل چندتا برنامه معرفی کرد واسه تکه تکه کردنم اس کیو ال، دوتا دانلود کردم ولی کار نکردن و هنگ میکردن!
شما برنامه ی دیگه ای برای اینکار سراغ دارین؟

مرسی :x

نرم افزارهاي dump هم تقريبا همين كار رو انجام ميدن ولي به صورت اتوماتيك
در روش دستي ميشه يك اديتور قوي رو انتخاب كرد و باهاش اس كيو ال رو باز كرد
بعد دستورات رو بخش بخش جدا كنيم
البته چه در اين مورد و چه در مورد روش هاي اسكريپتي هميشه محدوديت هايي وجود داره،مثلا مقدار فقط يك فيلد ميتونه تا 4 گيگ باشه كه در اينجا نميشه اين رو تيكه تيكه كرد.
دستورات sql معمولا با يك identifier از هم جدا ميشند و معمولا ; هست كه با توجه با اين ميتونيد query ها رو شناسايي و بخش بخش cut كنيد و در phpmyadmin ايمپورت كنيد
مثلا براي يك ديتابيس با حجم يك گيگ و محدود 100 مگ در آپلود براي هر فايل مي تونيد ديتابيس رو به 10 قسمت 100 مگابايتي تقسيم كنيد.
بعلاوه هنگام بك آپ گيري از ديتابيس هاي بزرگ ميتونيد به صورت جداجدا و نه واحد اقدام كنيد،يعني اگر هنوز داده ي اصلي رو روي سرور داريد براحتي به phpmyadmin بريد . از بخش export در هر نوبت جدول مورد نظر رو انتخاب و فقط از اون جدول خروجي بگيريد و اينم ميشه يك روش ساده براي تقسيم كردن بك آپ (و اگه بك آپ روي سرور نيست ميشه روي لوكال كه راحت هست بك آپ و ريستور كنيم ،‌دوباره جدول جدول اسكپورت كنيم)

hoka
December 2nd, 2010, 11:58
تمام کنترل پنل ها با sql کار میکنند , کنترل پنل تمام داده هاشو توی sql ذخیره میکنه ....
برا همین کنترل پنل چون میبینه یکی از سرویس هاش دان هست به صورت اتوماتیک سرویس sql رو up میکنه
شما اگه سرور دانلود دارید نیازی به کنترل پنل ندارید .
خب الان چطوری میتونم کنترل پنل رو خاموش کنم به همراه mysql ؟