PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا ثبت نقاط ایران در نقشه جرم است؟؟؟

سیدرضا بازیار
November 6th, 2016, 10:28
با سلام
من میخوام یه سایت شبیه به سایت زیر واسه شهر مون بسازم
http://map.tehran.ir/

میخوام همه اماکن مذهبی - پارک ها - رستوران ها - هتل ها و... که مردم نیاز دارن رو روی نقشه گوگل در سایتم ثبت کنم تا همه دسترسی داشته باشن و ادرس اون رو ببینن

اما خیلی از دوستان میگن این کار جاسوسی هست و جرم هست

حالا چیکار کنم؟ کجا مجوز بگیرم؟
لطفا راهنمایی کنید

Ramin
November 6th, 2016, 11:20
سلام

بنده تصور نمی کنم این موضوع جرم باشد . شما تنها مراکز امنیتی و نظامی و موارد مشابه را نباید در نقشه ثبت کنید.

ولی در نظر داشته باشید گوگل مپ به صورت کاملاً جامع و پیشرفته این کار را انجام داده است و برای منطقه و شهر خودتان اگر کمبود و کاستی وجود دارد می توانید در تکمیل نقشه گوگل مشارکت داشته باشید. پیشرفت الزاماً بدین معنی نیست هر ایده ای را کپی کنیم و مشابه آنرا با چند درجه نزول ایجاد کنیم تا خودکفا باشیم !

در حال حاضر در تمام گوشی های اندروید و سیستم های مسیریابی و ناوبری برخی خودروها اپلیکشن گوگل مپ به صورت پیش فرض وجود دارد

سیدرضا بازیار
November 6th, 2016, 11:26
سلام

بنده تصور نمی کنم این موضوع جرم باشد . شما تنها مراکز امنیتی و نظامی و موارد مشابه را نباید در نقشه ثبت کنید.

ولی در نظر داشته باشید گوگل مپ به صورت کاملاً جامع و پیشرفته این کار را انجام داده است و برای منطقه و شهر خودتان اگر کمبود و کاستی وجود دارد می توانید در تکمیل نقشه گوگل مشارکت داشته باشید. پیشرفت الزاماً بدین معنی نیست هر ایده ای را کپی کنیم و مشابه آنرا با چند درجه نزول ایجاد کنیم تا خودکفا باشیم !

در حال حاضر در تمام گوشی های اندروید و سیستم های مسیریابی و ناوبری برخی خودروها اپلیکشن گوگل مپ به صورت پیش فرض وجود دارد

ایده ای که من دارم یکم با گوگل مپ فرق داره
جدید تره و یه جورایی فرق میکنه
اما همه بهم میگن اگه سایت رو بسازی به جرم جاسوسی دستگیر میشی...

اصلا مجوز سایت رو باید کجا بگیرم؟

Ramin
November 6th, 2016, 11:31
ایده ای که من دارم یکم با گوگل مپ فرق داره
جدید تره و یه جورایی فرق میکنه
اما همه بهم میگن اگه سایت رو بسازی به جرم جاسوسی دستگیر میشی...

اصلا مجوز سایت رو باید کجا بگیرم؟

سلام

در ایران برای چنین مواردی ساز و کار قانونی وجود ندارد ( در حال حاضر ) و در نتیجه مجوزی هم وجود نخواهد داشت

اگر غیر قانونی بود حداقل گوگل مپ هم مانند موارد دیگر ، در ایران تا کنون مسدود شده بود و یا گوگل گوگل ارت

saeid1346
November 6th, 2016, 12:55
به نظر بنده با فتای چند استان مشورت کنید !

m2n
November 6th, 2016, 13:16
ثبت کنید مشکلی پیش نمیاد:)

shahpar
November 7th, 2016, 08:10
مشکلی پیش نمیاد.

mhiizadi
November 7th, 2016, 09:03
نقشه برداری خودش یه رشتس ؛ کاره هر کسی نیست .

hamedmj
November 7th, 2016, 09:24
شما احساس میکنم ذهنتون رو خیلی درگیر این مسائل امنیتی کردید یا علاقه زیادی به این مسائل دارید.
برای ایجاد همچین سایتی شما نیاز به ماهواره نقشه بردار دارید، آیا دسترسی دارید؟ یا قصد دارید از نقشه گوگل استفاده کنید؟
اطلاعات تحصیلی و اکادمیک تو زمینه نقشه بردارید دارید؟
هدفتون از احداث این سایت چیه؟ چه امکانات خاصی قراره بدید که گوگل به فکرش نیوفتاده؟
یا صرفا برای بومی سازی گوگل هست؟

سیدرضا بازیار
November 7th, 2016, 10:07
شما احساس میکنم ذهنتون رو خیلی درگیر این مسائل امنیتی کردید یا علاقه زیادی به این مسائل دارید.
برای ایجاد همچین سایتی شما نیاز به ماهواره نقشه بردار دارید، آیا دسترسی دارید؟ یا قصد دارید از نقشه گوگل استفاده کنید؟
اطلاعات تحصیلی و اکادمیک تو زمینه نقشه بردارید دارید؟
هدفتون از احداث این سایت چیه؟ چه امکانات خاصی قراره بدید که گوگل به فکرش نیوفتاده؟
یا صرفا برای بومی سازی گوگل هست؟

چون سایت های خبری در سطح کشوری هستند دلیل نمیشه که شهرستان ها سایت خبری داشته باشن
پس چون نقشه گوگل جهانیه دلیل نمیشه که ما نقشه مختص یک شهرستان رو ثبت نکنیم. حتی اطلاعات دقیق تر از گوگل رو هم ثبت کنیم و در صورت تغییر و تحول اون رو بروز کنیم
میخوام با استفاده از گوگل مپ یه همچین چیزی طراحی کنم شبیه به سایت زیر

متاسفانه چند نفر از دوستان که در راس رسانه ها هستن و واسه مراکز دولتی کار میکنن میگن: ثبت ارگان هایی مانند شهردادی و ... میتونه جاسوسی باشه و اطلاعات کشوری در اختیار دشمن قرار بگیره

AMIB
November 8th, 2016, 17:56
فکر نمی‌کنم قانونی در این زمینه وجود داشته باشه
ولی اگر کاری بکنید که حساسیت ایجاد کنه موارد قانونی که ابعادش در قانون مشخص نیست و به هر فردی می‌شه نسبت داد تا دلتون بخواد هست
مثلا اقدام علیه امنـــیت ملی
همین خبرنگار که بحثش الان داغه از نظر قانونی ظاهرا کار غیرمجازی نکرده ولی برچسب‌های متعدد هست که در صورت لزوم به هر کسی می‌شه چسبوند
-----------
من فکر می‌کنم بیش از اونکه بخواهید نگران مورد بالا باشید باید نگران پیاده‌سازی سیستم باشید
نقشه حتی اگر اطلاعات خامش رو هم داشته باشید، چیزی نیست که به سادگی بتونید پیاده‌سازیش کنید
علاوه بر اطلاعات جغرافیایی، به برنامه‌نویس خبره و حجم زیادی از اطلاعات خام و بازاریابی قوی هم نیاز داره که تامین همه موارد بالا کار خیلی سختیه

سیدرضا بازیار
November 8th, 2016, 22:21
فکر نمی‌کنم قانونی در این زمینه وجود داشته باشه
ولی اگر کاری بکنید که حساسیت ایجاد کنه موارد قانونی که ابعادش در قانون مشخص نیست و به هر فردی می‌شه نسبت داد تا دلتون بخواد هست
مثلا اقدام علیه امنـــیت ملی
همین خبرنگار که بحثش الان داغه از نظر قانونی ظاهرا کار غیرمجازی نکرده ولی برچسب‌های متعدد هست که در صورت لزوم به هر کسی می‌شه چسبوند
-----------
من فکر می‌کنم بیش از اونکه بخواهید نگران مورد بالا باشید باید نگران پیاده‌سازی سیستم باشید
نقشه حتی اگر اطلاعات خامش رو هم داشته باشید، چیزی نیست که به سادگی بتونید پیاده‌سازیش کنید
علاوه بر اطلاعات جغرافیایی، به برنامه‌نویس خبره و حجم زیادی از اطلاعات خام و بازاریابی قوی هم نیاز داره که تامین همه موارد بالا کار خیلی سختیه

سیستم اماده شده...
فقط از نظر قانونی میترسم گیر بدن
به پلیس فتا هم رفتم و گفتن در این زمینه قانونی وجود نداره اما مجوزی بهم ندادن. گفتن مجوز رو باید از فرماندار شهر بگیرید
نمیدونم کجا میتونم به مجوز کتبی بگیرم که خیالم راحت بشه و سیستم رو رونمایی کنم؟؟؟

قزوین هاست
November 8th, 2016, 23:35
چون سایت های خبری در سطح کشوری هستند دلیل نمیشه که شهرستان ها سایت خبری داشته باشن
پس چون نقشه گوگل جهانیه دلیل نمیشه که ما نقشه مختص یک شهرستان رو ثبت نکنیم. حتی اطلاعات دقیق تر از گوگل رو هم ثبت کنیم و در صورت تغییر و تحول اون رو بروز کنیم
میخوام با استفاده از گوگل مپ یه همچین چیزی طراحی کنم شبیه به سایت زیر

متاسفانه چند نفر از دوستان که در راس رسانه ها هستن و واسه مراکز دولتی کار میکنن میگن: ثبت ارگان هایی مانند شهردادی و ... میتونه جاسوسی باشه و اطلاعات کشوری در اختیار دشمن قرار بگیره

سلام
یعنی الان کشور های دیگر که افرادشون کارشون بین المللی هست نمی دانند که شهرداری فلان شهر کجاست؟

taba2000
November 8th, 2016, 23:42
تنها ثبت مراکز امنیتی واطلاعاتی - منطقه های نظامی در نقشه مجاز نیست .
حتی ثبت کلانتری - دادگاه پلیس +10 هم مجازه و مشکلی نداره
شما سایتتو تو ساماندهی ثبت کن فقط هیچ چیز دیگه نمی خواد.
مشکلی نداره .

mohebali
November 14th, 2016, 16:04
سیستم اماده شده...
فقط از نظر قانونی میترسم گیر بدن
به پلیس فتا هم رفتم و گفتن در این زمینه قانونی وجود نداره اما مجوزی بهم ندادن. گفتن مجوز رو باید از فرماندار شهر بگیرید
نمیدونم کجا میتونم به مجوز کتبی بگیرم که خیالم راحت بشه و سیستم رو رونمایی کنم؟؟؟

شما شهرتو بگو من از رو نقشه بگم مراکز امنیتیش کجاست :دی

چه چیزهایی شما رو درگیر کرده ها