PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در اتصال مودم جیبی به دستگاه کارتخوان

delta
October 31st, 2016, 14:08
سلام.ما تو مغازمون دستگاه کارتخوان داشتیم که با اینترنت کار میکرد.رفتیم یک مغازه دیگه تلفن نداشت.رفتیم کلی هزینه کردیم یک مودم جیبی سیم کارتی گرفتیم که پورت لن هم داره...حالا امدیم وصلش کنیم به سرویس کارش تو بانک رفتیم گفتیم میگه قبلا تست کرده نمیشه!! چون ایرانسل ای پی نداره و ... والا نمیدونم مگه میشه سیم کارت یا اینترنت ای پی نداشته باشه! حالا نمیدونم واقعا بلد نبود و نمیدونست یا ...

کسی از دوستان تجربه این کار رو داره و اطلاعی داره ازش راهنماییمون کنه؟

k-h
October 31st, 2016, 14:17
درود
یعنی الان شما به اینترنت ایرانسل وصل بشید به سایت
https://whatismyipaddress.com/
هیچ آی پی نشونتون نمیده ؟
من خیلی جاها بهشون مودم با سیم کارت دادیم برای کارتخوان دارند استفاده میکنند مشکلی نیست اصلا در این مورد

delta
October 31st, 2016, 15:31
درود
یعنی الان شما به اینترنت ایرانسل وصل بشید به سایت
https://whatismyipaddress.com/
هیچ آی پی نشونتون نمیده ؟
من خیلی جاها بهشون مودم با سیم کارت دادیم برای کارتخوان دارند استفاده میکنند مشکلی نیست اصلا در این مورد

پس این یارو ناشی بوده چرت گفته؟ خودمم تعجب کردم وقتی رفیقم گفت طرف میگه ایرانسل ای پی نداره! اصلا همچین چیزی امکان نداره..مودم پورت لن هم داره بعد این میگه وصل نمیشه

Ramin
October 31st, 2016, 16:33
سلام

یک دیوایس چطور بدون آیپی در شبکه اینترنت آنلاین می شود؟ چنین چیزی امکان پذیر است؟

به صورت پیش فرض باید DHCP در مودم شما فعال باشد . این مورد را چک کنید. اگر فعال بود بازهم اتصال برقرار نشد. مک آدرس دستگاه کارتخوان را باید پیدا کنید و در قسمت Address Reservation مک آدرس دستگاه کارتخوان + یک آیپی ثابت ( در رنج DHCP تعریف شده در مودم شما ) را ادد کنید. سپس در تنظیمات دستگاه کارتخوان آدرس آیپی لوکال فوق را + آیپی مودم ( به صورت پیش فرض 192.168.1.1) جهت گیت وی تعریف کنید. به این شکل حتما اتصال برقرار خواهد شد.

گاها برخی دستگاه ها به دلیل قدیمی بودن فریمور به صورت اتوماتیک از DHCP آیپی دریافت نمی کنند و باید دستی این کار را انجام دهید

mhiizadi
October 31st, 2016, 16:42
پس این یارو ناشی بوده چرت گفته؟ خودمم تعجب کردم وقتی رفیقم گفت طرف میگه ایرانسل ای پی نداره! اصلا همچین چیزی امکان نداره..مودم پورت لن هم داره بعد این میگه وصل نمیشه

آی پی داره و متصل هم میشه ....

ipsat
October 31st, 2016, 17:11
اینکه ایرانسل آی پی نمیده منظورش آی پی ولید هستش که به مودم ات اختصاص نمیده مثل مودم ا دی اس ال و این موارد بیشتر بدرد ریموت از راه دور هست.
در هر صورت جهت کارکرد صحیح دستورالعملی که در پست 4 این تاپیک گفته شده انجام بدید.

k-h
October 31st, 2016, 17:44
درود
دو مورد باید بررسی کنید اینکه
اول آی پی گرفته شده توسط dhcp
دوم اینکه وقتی کابلتون وصل میکنید چراغ لن روی مودم روشن میشه ؟اگر روشن نمیشه باید کابلتون بررسی کنید.

delta
October 31st, 2016, 19:25
اصلا مشکل اینا نیست..طرف کانفیگ کننده کارتخوان هست میگه قبلا تست کردیم نمیشه این رو اعصابه!! در حالی که هر کی پرسیدم تو شهرهای مختلف همه دارند استفاده میکنند..تا این یارو خودش نیاد هم نمیشه کارتخوانو کانفیگ کرد..کارت قفلش دست اونه فقط

Kian
October 31st, 2016, 20:08
چرا کارتخوان بیسیم (با سیمکارت داخل خود کارتخوان) نمیگیرید؟

itjavani
October 31st, 2016, 23:39
چرا کارتخوان بیسیم (با سیمکارت داخل خود کارتخوان) نمیگیرید؟

منم نظر ایشون رو دارم کارتخوان بی سیم راحتتر هست.

از طرفی ظاهرا نصاب کارتخوان سواد کافی جهت کانفیگ رو نداره . با پشتیبان دستگاهتون در تهران تماس بگیرید احتمالا بتونن مشکلتون رو حل کنند.