PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در بازگردانی بک آپ

Rezash
October 28th, 2016, 19:33
سلام
چند روز پیش برای یکی از سرورهای مجازی روی سرور مشکلی پیش اومد و مجبور به بازگردانی بک آپ از پنل virtulizor شدم.
با اینکه با موفقیت ریستور شد ولی centos بوت نمیشد و خطای no bootable device رو میداد
با کمک یکی دو نفر از همکاران هم حل نشد.
خود تیم virtulizor هم موفق به بارگذاری بک آپ به روش های مختلف نشدند ! بک آپ به صورت img هست.
خوشبختانه روی سرور سی پنل بود و روی سرور جداگانه ای از اکانت ها بک آپ داشتم. اما جالب اینجاست که بین تقریبا ۱۰۰ اکانت حدودا ۵ اکانت هیچ بک آپی نه در لیست روزانه و نه هفنگی و نه ماهیانه ندارند !!!
به خاطر همین ۵ اکانت مجبور شدم دوباره تلاش کنم img رو درست کنم ولی موفق نشدم ! میخواستم بدونم راهی هست که img رو اصلاح کرد یا حداقل فایل هایی رو از img استخراج کرد ؟

hassanshaikhi
October 28th, 2016, 19:37
فایل img رو به عنوان هارد دوم به vps اضافه کنید.

Rezash
October 28th, 2016, 19:58
فایل img رو به عنوان هارد دوم به vps اضافه کنید.

ظاهرا فایل img خراب هست. در واقع در سرور مبدا خراب بک آپ گرفته شده ولی درست زیپ شده و در اکسترکت مشکلی نیست
دارم سعی میکنم با نرم افزارهای ریکاوری دیتا رو از img استخراج کنم
اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیارم بذارید.

hassanshaikhi
October 28th, 2016, 22:13
فایل هارد رو توی یه مجازی ساز دیگه مثل virtualbox هم تست کنید. به عنوان هارد دوم باشه.
اگه فایل هارد رو قبول نکرد از این دستور برای تبدیل هارد استفاده کنید
qemu-img convert -f qcow2 XX.img -O vdi XX.vdi

host-net
October 29th, 2016, 01:13
درود و احترام

دوست عزیز ایا vps رو کلا حذف کردین و از نوع ساختید؟
اگر وی پی اس رو دست نزدید میتونیم برگردونیم براتون

Rezash
October 29th, 2016, 01:34
درود و احترام

دوست عزیز ایا vps رو کلا حذف کردین و از نوع ساختید؟
اگر وی پی اس رو دست نزدید میتونیم برگردونیم براتون

vps به صورت دستی حذف نشده اما بک آپ که ریستور شده احتمالا حذف شده و مجددا ساخته شده. باز هم راهی هست ؟
طبق فرمایش دوستمون بک آپ رو به vdi تبدیل کردم و در حال دانلود برای تست در virtualbox هستم

host-net
October 29th, 2016, 01:41
دوست عزیز بر روی یک فضای جدید باز گردانی کنید
درصورت عدم برگشت با ما در ارتباط باشید
با این کاری که انجام داده شده احتمال کمتری برای بازگشت هست ولی باز هم میشه امید داشت البته دیگه نباید دستکاری بشه

موفق باشید