PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فاجعه ای بنام وردپرس

lizard.tiny
October 27th, 2016, 18:56
سلام

این تاپیک صرفاً میتونه یک نظر شخصی از جانب بنده باشه لذا کسی به خودش نگیره یا سوء تفاهم نشه ;

به نظر بنده وردپرس در دنیای وب حرفه ای یک فاجعه هست! در هفته چندین نفر در خصوص سفارش پروژه روی وردپرس تماس میگیرن که عموماً وقتی میپرسم چرا وردپس این پاسخ ها رو میشنوم :

ارزون تر میشه
فلان سایت هم با وردپرسه
رایگانه
قبلاً کار کردم خوبه
افزونه و قالب زیاد داره
و ...

همه این پاسخ ها بنظر بنده فقط میتونه نیازهای یک وبلاگ رو رفع کنه نه یک وبسایت با فعالیت تخصصی

عمده کاربرانی که تماس میگیرن قصد دارن یک ایده جدید یا مشابه یک سایت رو روی وردپرس راه اندازی کنن, وردپرس تقریباً انعطاف بالایی داره و بنده منکر این موضوع نیستم اما باید قبول کنیم وردپرس فقط و فقط در حد یک وبلاگ قابلیت توسعه داره و بیشتر از اون توسعه دادنش درست نیست

عموماً برنامه نویس های تازه کار یا متاسفانه برنامه نویس هایی که قدیمی هستند خیلی وقت ها دیدم وقتی مشتری درخواستی میده اسه اینکه زمان کمتری گذاشته بشه پیشنهاد میکنن که روی وردپرس راه اندازی بشه که بنظر بنده این موضوع در خصوص سایت هایی که محوریت کاربردی دارن اصلاً درست نیست, اما برای سایت های محتوی محور وردپرس میتونه انتخاب خوبی باشه

توسعه وردپرس برای سایت های کاربردی محور مثل استفاده از اتاق پراید برای موتورهایی با حجم بالاست! با یک گاز دادن از هم میپاشه!

مثلاً وقتی مشتری یک سایت تخصصی با امکانات خاص داره چرا باید روی وردپرس پیاده سازی بشه ؟

توی همین انجمن دیدم برخی دوستان در تاپیک درخواست اسکریپت درگاه واسط پیشنهاد دادن روی وردپرس پیاده سازی بشه [-(

دیروز مشتری زنگ زده پروژه سفارش بده بهش گفتم واسط روی فریم ورک Yii مینویسم قیمت دادم بهش 1 ساعت در مورد فریم ورک Yii و سرعت و ... توضیح دادم کلی نمونه کار نشونش دادم, امروز زنگ زده میگه با فلان برنامه نویس صحبت کردم گفته با وردپرس پیاده سازی کنی سرعتش بالاتره امنیت بهتری هم داره! نکته جالب اینکه عیناً این جمله رو به مشتری گفته : کسی که بهت گفته فریم ورک Yii بهتره چیزی حالیش بنوده وردپرس رو همه دارن استفاده میکنن برو ببین چندتا سایت با yii نصب شده چندتا با ورپرس ( موضوع سایتی که میخواد کدنویسی کنه پنل کسب درآمد و پاپ آپ هست ) :62:

من خودم برای وبلاگم از وردپرس استفاده میکنم اما بازم تاکید میکنم روی وردپرس فقط و فقط در حد یک وبلاگ حساب کنید نه بیشتر!

وقتی سیستم اختصاصی رو روی وردپرس پیاده سازی میکنید باید انتظار اینو هم داشته باشید شب بخوابید صبح پاشید ببینید وردپرس یک آپدیت داده کل امکانات اختصاصیتون از کار افتاده

HNet
October 27th, 2016, 19:04
وردپرس فاجعه نیست، cms کاملا مناسبی هست.
در کل بهتره با کسی که نمیدونه cms و کاربرد اون چی هست کار نکنید!
چند ماهه دیگه بر میگرده و کارش رو میده به شما!

lizard.tiny
October 27th, 2016, 19:12
وردپرس فاجعه نیست، cms کاملا مناسبی هست.
در کل بهتره با کسی که نمیدونه cms و کاربرد اون چی هست کار نکنید!
چند ماهه دیگه بر میگرده و کارش رو میده به شما!

درود, بنده هم با شما موافقم, همونطور که گفتم وبلاگ خودم هم وردپرس هست اما :

مشکل از مشتری نیست! مشکل برخی برنامه نویس ها هستند که ماشالا وردپرس رو فریم ورک حساب میکنن ( بعضیا هم وردپرس رو فریم ورک اختصاصی کاراشون میدونن )

یکی نیست بگه خوب مرد مومن شما که سایت های کاربردی رو میای روی وردپرس مینویسی : وردپرس یک cms با قابلیت ریموت آپدیت هست! یعنی بدون اجازه کاربر میشه از سرور وردپرس تغییر ایجاد کرد یا فایل درونش آپلود کرد, توی همچین سیستمی شما چجوری امنیت سیستمی که نوشتی رو واسه مشتری ضمانت میکنی!؟ اصلاً خود اطمینان داری به چیزی که نوشتی ؟!

rezaonline.net
October 27th, 2016, 19:32
دادت در اومده اخوی :)
اون موقع که من توی انجمن شاپکیپر در مورد ساختار مزخرف دیتابیس وردپرس صحبت میکردم بعضی ها بهشون برخورد لذا دیگه تصمیم گرفتم حرفی نزنم
لذا پیشنهاد میکنم زیاد اعصاب خودتو بهم نریز .

یه مثال ساده هم میزنم
ما یه آچار داریم به اسم آچار فرانسه ، که خیلی ها یحتمل دارنش پشت ماشینشون
اما وقتی میری پیش یه تعمیرکار میبینی که اون به جای آچار فرانسه n تا آچار مختلف داره و از اونها استفاده میکنه
در اصل تخصصی تر و ریزتر شده
بطور مثال برای یه پیچ کوچیک 8 که جای بدقلقی باشه آچار فرانسه نیم کیلویی اصلا بدرد نمیخوره

بهرحال آچار فرانسه یک آچار همه کاره اس برای مواقعی که راه دست باز باشه و کار روتین باشه
وردپرس هم همین شکله
برای کارهای روتین مثل سایتهای خبری ، سایتهای محتوایی وبلاگی و ... مناسب هست
به شمام پیشنهاد میکنم اگر کسی ازتون همچین سایتهایی خواست معرفیش کنید به شخصی که براش با وردپرس پیاده میکنه
(البته اگر مشتری اصراری به سیستم اختصاصی نداشت!)

برای سایتهای خدماتی و سرویسی هم قطعا پیاده سازی اختصاصی پیشنهاد میشه

همچنین برای مشتری هاتون حداکثر در تماس اول یک ربع وقت بذارید پس این یک ربع رو صرف این نکنید که فلان ابزاری که استفاده میکنید خوبه و فلان ابزار بده
ابتدا از مشتری نیاز سنجی کنید ، سپس سطح اطلاعات مشتری رو بسنجید
بعضا مشتری هایی به بنده پیام میدن که کیف میکنم
واقعا میدونن چی رو باید چجوری پیاده کرد
اخیرا یک فایل مستندات سفارش یک محصول پیامکی رو خوندم واقعا کیف کردم
مشتری قشنگ توضیح داده بود مثلا در صورت ارسال انبوه پیامک ، باید صف ارسال تشکیل بشه و به نوعی خودش سولوشن رو ارائه داده بود
خب آدم کیف میکنه با همچین مشتری هایی کار کنه

نقطه مقابلش مشتری داشتیم مثل مشتری شما که به نوعی در قبال اطلاعاتی که بهشون میدید با شک و تردید برخورد میکنند و از شنیده های (نسبتا؟) منطقی برای رد صحبت های شما استفاده میکنند.
خب حق بدید ، به کسی بگن که وردپرس مثلا ده میلیون سایت باهاش راه اندازی شده پس قطعا به این نتیجه میرسه چیز به درد بخوری هست :)

انشاالله کمی تجربه پیدا کنید از دو کلمه حرف زدن مشتری کلا متوجه میشید که به نتیجه میرسید یا خیر و دیگه اعصابتون اینطوری خورد نمیشه .

وردپرس هم فاجعه نیست ، بعضا راه علاج هست برای خیلی ها
بهرحال میشه باهاش با کمترین هزینه یک سایت راه اندازی کرد.

اما پیاده سازی سایتهای سرویس دهی با وردپرس برای برنامه نویس کابوس میشه و نتیجه کار فاجعه !

lizard.tiny
October 27th, 2016, 19:44
دادت در اومده اخوی :)
اون موقع که من توی انجمن شاپکیپر در مورد ساختار مزخرف دیتابیس وردپرس صحبت میکردم بعضی ها بهشون برخورد لذا دیگه تصمیم گرفتم حرفی نزنم
لذا پیشنهاد میکنم زیاد اعصاب خودتو بهم نریز .

یه مثال ساده هم میزنم
ما یه آچار داریم به اسم آچار فرانسه ، که خیلی ها یحتمل دارنش پشت ماشینشون
اما وقتی میری پیش یه تعمیرکار میبینی که اون به جای آچار فرانسه n تا آچار مختلف داره و از اونها استفاده میکنه
در اصل تخصصی تر و ریزتر شده
بطور مثال برای یه پیچ کوچیک 8 که جای بدقلقی باشه آچار فرانسه نیم کیلویی اصلا بدرد نمیخوره

بهرحال آچار فرانسه یک آچار همه کاره اس برای مواقعی که راه دست باز باشه و کار روتین باشه
وردپرس هم همین شکله
برای کارهای روتین مثل سایتهای خبری ، سایتهای محتوایی وبلاگی و ... مناسب هست
به شمام پیشنهاد میکنم اگر کسی ازتون همچین سایتهایی خواست معرفیش کنید به شخصی که براش با وردپرس پیاده میکنه
(البته اگر مشتری اصراری به سیستم اختصاصی نداشت!)

برای سایتهای خدماتی و سرویسی هم قطعا پیاده سازی اختصاصی پیشنهاد میشه

همچنین برای مشتری هاتون حداکثر در تماس اول یک ربع وقت بذارید پس این یک ربع رو صرف این نکنید که فلان ابزاری که استفاده میکنید خوبه و فلان ابزار بده
ابتدا از مشتری نیاز سنجی کنید ، سپس سطح اطلاعات مشتری رو بسنجید
بعضا مشتری هایی به بنده پیام میدن که کیف میکنم
واقعا میدونن چی رو باید چجوری پیاده کرد
اخیرا یک فایل مستندات سفارش یک محصول پیامکی رو خوندم واقعا کیف کردم
مشتری قشنگ توضیح داده بود مثلا در صورت ارسال انبوه پیامک ، باید صف ارسال تشکیل بشه و به نوعی خودش سولوشن رو ارائه داده بود
خب آدم کیف میکنه با همچین مشتری هایی کار کنه

نقطه مقابلش مشتری داشتیم مثل مشتری شما که به نوعی در قبال اطلاعاتی که بهشون میدید با شک و تردید برخورد میکنند و از شنیده های (نسبتا؟) منطقی برای رد صحبت های شما استفاده میکنند.
خب حق بدید ، به کسی بگن که وردپرس مثلا ده میلیون سایت باهاش راه اندازی شده پس قطعا به این نتیجه میرسه چیز به درد بخوری هست :)

انشاالله کمی تجربه پیدا کنید از دو کلمه حرف زدن مشتری کلا متوجه میشید که به نتیجه میرسید یا خیر و دیگه اعصابتون اینطوری خورد نمیشه .

وردپرس هم فاجعه نیست ، بعضا راه علاج هست برای خیلی ها
بهرحال میشه باهاش با کمترین هزینه یک سایت راه اندازی کرد.

اما پیاده سازی سایتهای سرویس دهی با وردپرس برای برنامه نویس کابوس میشه و نتیجه کار فاجعه !
درود

والا رضا جان من خودم تا الان بیش از صد سایت محنوی محور با وردپرس زدم تاکید میکنم سایت های محتوی محور نه کاربردی واسه مشتری با وردپرس راه اندازی کردم اما تقریباً 6 ماهی هست که دیگه کارای محتوی محور یا کارایی که cms های آماده باشن رو نمیگیرم

اما اینکه ایشون سایت کاربردی اونم سایت popup که نیاز داره واسه هر پاپ آپ لاگ ثبت کنه و کلی برسی انجام بشه که جلوی تقلب گرفته بشه و یک نفر به که شاید فقط اسمی برنامه نویس هست گفته بیا روی وردپرس واقعاً جای تامل داره!

نکته جالب اینجاست که اون برنامه نویس از این بنده خدا پرسیده برنامه نویسی که گفته اختصاصی مینویسم چند قیمت داده اینم قیمتی که من دادم رو گفته اون گفته من 300 کمتر میگیرم روی ورپرس مینویسم!

روی وردپرس رف سایت خبری میزنه با روز 500 آیپی بازدید در حد یک سایت اختصاصی با روزی 5000 آیپی منابع مصرف میکنه

دیتایسی داره که شما بخوای INT بزاری چه بخوای متن بزاری با Data Type هایی مثل text و char و varchar میزاره! خوب یکی نیست بگه شما همینو به یه شرکت به عنوان رزومه کاریت هم بخوای بدی چشم بسته برت میگردونن خونه

خلاصه که یه مملکتی داریم که فکر کنم 70 درصد کاربرای اینترنتمون بالای سن قانونی هستن و همه در ضمینه برنامه نویسی Full Stack هستن

- - - Updated - - -
مشتری همون خط اول پروژه رو که توضیح میده من متوجه میشم که باید چجوری توضیح بدم و اصولاً درک مشتری از بنامه نویسی پروژش در چه حده اما وقتی یه نفر اینجوری مغز مشتری رو با اطلاعات غلط پر کنه من شما هرچیم بگیم فکر میکنه داریم بازارگرمی میکنیم !

البته بازم میگم توی این موضوع هم مشکل از مشتری نیست بلکه از اون کسی هست که اطلاعات نادرست به این بنده خدا داده

omid1991
October 27th, 2016, 19:57
دیروز مشتری زنگ زده پروژه سفارش بده بهش گفتم واسط روی فریم ورک Yii مینویسم قیمت دادم بهش 1 ساعت در مورد فریم ورک Yii و سرعت و ... توضیح دادم کلی نمونه کار نشونش دادم, امروز زنگ زده میگه با فلان برنامه نویس صحبت کردم گفته با وردپرس پیاده سازی کنی سرعتش بالاتره امنیت بهتری هم داره! نکته جالب اینکه عیناً این جمله رو به مشتری گفته : کسی که بهت گفته فریم ورک Yii بهتره چیزی حالیش بنوده وردپرس رو همه دارن استفاده میکنن برو ببین چندتا سایت با yii نصب شده چندتا با ورپرس ( موضوع سایتی که میخواد کدنویسی کنه پنل کسب درآمد و پاپ آپ هست ) :62:

سلام وقت بخیر
اول اینکه با اینگونه مشتری ها اصلا بحث نکنید ارزش بحث نداره
برنامه نویس که این حرف روز زدن 100 درصد دیروز echo رو یاد گرفتن
امروز اسمشون رو گذاشتن برنامه نویس :-|

HNet
October 27th, 2016, 20:00
درود, بنده هم با شما موافقم, همونطور که گفتم وبلاگ خودم هم وردپرس هست اما :

مشکل از مشتری نیست! مشکل برخی برنامه نویس ها هستند که ماشالا وردپرس رو فریم ورک حساب میکنن ( بعضیا هم وردپرس رو فریم ورک اختصاصی کاراشون میدونن )

یکی نیست بگه خوب مرد مومن شما که سایت های کاربردی رو میای روی وردپرس مینویسی : وردپرس یک cms با قابلیت ریموت آپدیت هست! یعنی بدون اجازه کاربر میشه از سرور وردپرس تغییر ایجاد کرد یا فایل درونش آپلود کرد, توی همچین سیستمی شما چجوری امنیت سیستمی که نوشتی رو واسه مشتری ضمانت میکنی!؟ اصلاً خود اطمینان داری به چیزی که نوشتی ؟!

مشکل اینجاست که شما اون بنده خدا رو برنامه نویس میدونید!
کسی که میخواد فریمورک خودشو وردپرس بزاره برنامه نویس نیست، آب بنده.

lizard.tiny
October 27th, 2016, 20:13
سلام وقت بخیر
اول اینکه با اینگونه مشتری ها اصلا بحث نکنید ارزش بحث نداره
برنامه نویس که این حرف روز زدن 100 درصد دیروز echo رو یاد گرفتن
امروز اسمشون رو گذاشتن برنامه نویس :-|
سلام

اره متاسفانه, آخه اینجور مشتری ها اگه توجیح نشن وقتی جایی اسمی از برنامه نویس بیاد فکر میکنن اگه یه بفر به اسم برنامه نویس این چنین مشکلاتی رو پیش آورده بقیه هم به همین شکل هستن و رفته رفته باید اینکار ببوسیم و بزاریم کنار

متاسفانه یک مورد دیگه ای که خیلی من توی نت و خارج از نت میشنوم اینه : این کارا ( کارهایی مجازی مثل برنامه نویسی ) که نون و آب نمیشه!

والا بخدا تو کشورای دیگه اینجور کارا ( کارهایی مجازی مثل برنامه نویسی ) رو برعکس ما ایرانیا مایع پیشرفت اون کشور میدونن! واقعاً هم مایع پیشرفت هست چون الان دیگه بیشتر کسب و کارها نیاز شدید و وابستگی به کسب و کارهای مجازی و برنامه نویس دارن برای جون الان دیگه نمیشه با تراکت و این چیزا دیده شد واسه همین بیشتر کسب کارهای بزرگ و موفق سایت و پرتال های اینترنتی دارن

مشکل اینجاست که شما اون بنده خدا رو برنامه نویس میدونید!
کسی که میخواد فریمورک خودشو وردپرس بزاره برنامه نویس نیست، آب بنده.
من که برنامه نویس نمیدونم چنین افرادی رو ولی خودشون میگن هستن! :65:

eYounes
October 27th, 2016, 20:49
اینکه ما بخوایم وردپرس رو فاجعه بدونیم بی انصافیه !
من خودم وردپرس رو مثل لیدوکائین می دونم ! یه بی حس کننده موقته:57:

کسی که بهت گفته فریم ورک Yii بهتره چیزی حالیش بنوده وردپرس رو همه دارن استفاده میکنن برو ببین چندتا سایت با yii نصب شده چندتا با ورپرس
عجب مقایسه ای انجام داده :58: احساس کردم کمباین رو با شاتل مقایسه کردن :-b

یه مدت امیدوار بودم اینایی که میان با ۱۰۰ تومان مثلا طراحی سایت انجام میدن برای بازار کار ما خوبه مردم میبینن و تفاوت رو میفهمن بعد یک مدت فهمیدم خیلی تو این ضمینه اشتباه فکر می کردم!!!
مشتری به حرف های طراح دومی مشکوکه ! همش با نفر اول مقایسه میکنه

توی همین انجمن دوستانی بودن که پیشنهاد یه ساخت سیستمی شبیه به whmcs روی وردپرس رو داشتن که به خیر گذشت

lizard.tiny
October 27th, 2016, 20:54
اینکه ما بخوایم وردپرس رو فاجعه بدونیم بی انصافیه !
من خودم وردپرس رو مثل لیدوکائین می دونم ! یه بی حس کننده موقته:57:

عجب مقایسه ای انجام داده :58: احساس کردم کمباین رو با شاتل مقایسه کردن :-b

یه مدت امیدوار بودم اینایی که میان با ۱۰۰ تومان مثلا طراحی سایت انجام میدن برای بازار کار ما خوبه مردم میبینن و تفاوت رو میفهمن بعد یک مدت فهمیدم خیلی تو این ضمینه اشتباه فکر می کردم!!!
مشتری به حرف های طراح دومی مشکوکه ! همش با نفر اول مقایسه میکنه

توی همین انجمن دوستانی بودن که پیشنهاد یه ساخت سیستمی شبیه به whmcs روی وردپرس رو داشتن که به خیر گذشت
اما بنده همچنان معتقدم وردپرس برای سایت های کاربردی فاجعست اما برای سایت های محتوی محور خوبه

عموماً هرکس که سایت وردپرسی با مطالب بالای 1000 تا رو داشته فکر میکنم تا الان به مصرف بالای این cms خصوصاً در بخش پایگاه داده پی برده

ولی در کل امیدوارم هیچکس روی این cms بیشتر از وبلاگ حساب نکنه

Raymvnd
October 27th, 2016, 21:52
وردپرس فاجعه نیست...البته انعطاف پذیری بالایی داره و دوما امکانات روز به روز اضافه میشه....
البته نون برنامه نویس ها اجر کرده...
من برای وردپرس برای وبلاگم استفاده می کنم و از سی ام اس اختصاصی برای سایت کاربردی استفاده می کنم...بهرحال هر چیزی دورانی داره...
سایت های فیلم و خبری و دانلود وردپرس می تونه نیازها برطرف کنه...

k-pax
October 28th, 2016, 02:19
وای که دست گزاشتی روی نقطه ای که باید میزاشتی

خداییش . حرفت 100% قبول دارم .

آدم میشناسم تا دیروز آخرین کار حرفه ایش نمایش Hello World با php بود . الان میگه سایت تخصصی میسازم با وردپرس

منم مشتری زیاد دیدم که گفتن شبیه فلان سایت میخایم . گفتم با برنامنویسی اختصاصی فلان قیمت .
بعدش گفتن با وردپرس چی تنها جوابی که دادم "خدا نگه دار . شاد و پیروز باشید" :D

مشکل از ورد پرس نیست . مشکل از یه سری آدم تازه به دوران رسیده هست که فکر میکنن با وردپرس میشه آپلو 24 ساخت

خداییش اگه برنامنویس باشن . با yii یا با Laravel یا هر فرمورک دیگه ای کار کرده باشن . کلاسهاشون رو درست ساخته باشن . خیلی سریعتر از وردپرس می تونن برنامه درخواستی مشتری رو بنویسنن
اما وقتی هیچی نمیدونن . با وردپرس یه چیزی مسامالی میکنن میدن دست ملت با قیمت 1/5 بقیه

من خودم به مشتریام قیمت بالا میگم . بهشون هم میگم سیستم اختصاصی . کار حرفه ای قیمت حرفه ای .
اما مشتری وقتی میبینه به جای دادن یه میلیون با صد تومن یکی برنامش درست میکنه . خب میره سراغ اون :D یه ماه بعد هم سایتشو جمع میکنه میره پی کارش!

وردپرس خیلی خوبه . برای سایتی خبری و ...

eramserver
October 28th, 2016, 02:29
ممنون تاپیک عالی بود میلاد جان
بنده هم خیلی از وردپرس پیش میاد که استفاده کنم اما به قول شما فقط در حد وبلاگ و راه اندازی کار ...
همیشه این سوال من هم بوده :

مثلاً وقتی مشتری یک سایت تخصصی با امکانات خاص داره چرا باید روی وردپرس پیاده سازی بشه ؟

اما این سر این قضیه بر میگرده به هجوم بچه ها و بی سواد ها به اینترنت ...چه چیزی هم بهتر از وردپرس با نصب و استفاده به این سادگی و از همه مهم تر رایگان !
دقیقا مثل چت روم های قارچ مانند هستند .
هرکس وارد اینترنت میشه معمولا یا با چت روم شروع میکنه یا با وبلاگ و وردپرس

lizard.tiny
October 28th, 2016, 02:32
وای که دست گزاشتی روی نقطه ای که باید میزاشتی

خداییش . حرفت 100% قبول دارم .

آدم میشناسم تا دیروز آخرین کار حرفه ایش نمایش Hello World با php بود . الان میگه سایت تخصصی میسازم با وردپرس

منم مشتری زیاد دیدم که گفتن شبیه فلان سایت میخایم . گفتم با برنامنویسی اختصاصی فلان قیمت .
بعدش گفتن با وردپرس چی تنها جوابی که دادم "خدا نگه دار . شاد و پیروز باشید" :D

مشکل از ورد پرس نیست . مشکل از یه سری آدم تازه به دوران رسیده هست که فکر میکنن با وردپرس میشه آپلو 24 ساخت

خداییش اگه برنامنویس باشن . با yii یا با Laravel یا هر فرمورک دیگه ای کار کرده باشن . کلاسهاشون رو درست ساخته باشن . خیلی سریعتر از وردپرس می تونن برنامه درخواستی مشتری رو بنویسنن
اما وقتی هیچی نمیدونن . با وردپرس یه چیزی مسامالی میکنن میدن دست ملت با قیمت 1/5 بقیه

من خودم به مشتریام قیمت بالا میگم . بهشون هم میگم سیستم اختصاصی . کار حرفه ای قیمت حرفه ای .
اما مشتری وقتی میبینه به جای دادن یه میلیون با صد تومن یکی برنامش درست میکنه . خب میره سراغ اون :D یه ماه بعد هم سایتشو جمع میکنه میره پی کارش!

وردپرس خیلی خوبه . برای سایتی خبری و ...
متاسفانه یک عده جدیداً وردپرس رو فریم ورک تصور میکنن

ممنون تاپیک عالی بود میلاد جان
بنده هم خیلی از وردپرس پیش میاد که استفاده کنم اما به قول شما فقط در حد وبلاگ و راه اندازی کار ...
همیشه این سوال من هم بوده :

اما این سر این قضیه بر میگرده به هجوم بچه ها و بی سواد ها به اینترنت ...چه چیزی هم بهتر از وردپرس با نصب و استفاده به این سادگی و از همه مهم تر رایگان !
دقیقا مثل چت روم های قارچ مانند هستند .
هرکس وارد اینترنت میشه معمولا یا با چت روم شروع میکنه یا با وبلاگ و وردپرس
درود

امیدوارم هرچه زودتر یه ساماندهی بشه که هر کسی نتونه به اسم برنامه نویس فعالیت تجاری کنه چون این وضعیت بازار برنامه نویسی رو زیر سوال میبره از طرفی هم مشتری بخت برگشته که تازه میخواد استارت یه کاری رو بزنه هزینه میکنه واسه هیچ و پوچ

dastrast
October 28th, 2016, 02:50
سلام تایپیک عالی و بجا بود
چند سال پیش یکی از دوستان که برنامه نویس بود همین مثالو زد
گفت وردپرس در مقابله یه سی امس اسه خوب و اختصاصی مثه پراید در مقابله کروت...!
اونموقع من شور و حال داشتم خیلی باهاش بحثه الکی کردم ولی بعده ها فهمیدم ولی بعده ها که چندین سایت راه اندازی کردم متوجه شدم چی میگفته
الانم که کلا بازارو خراب کرده نود درصده طراحی ها شده وردپرس...!

به نظرم فقط واسه راه اندازی رایگان و سایتای خبری و شخصی خوبه(در حده همون وبلاگ)

kiava
October 28th, 2016, 04:39
عرضم خدمتتون بله درست میفرمایید . وردپرس از زمانی که اومد خیلی از دوستان طراح سایت شدن . خوب برای برنامه نویسان مشکلی بود و برای بعض افراد خوب . اگر شما طراحی سایت بلد باشی نهایتش قالبو میزنی پول رو هم میگیری و اگر کاربر بخواد پنل اختصاصی باشه با فریم ورک مناسب میسازید میدید بهش و اگرم نخواد نهایت روی cms به اسم وردپرس ست میکنی .
اگر نه فقط شما توانایی برنامه نویسی داشته باشید مشکل از شما هم تاحدودی میباشد . بهتره تو زمینه طراحی سایت چه وب سروری چه تحت کلاینت مهارت داشته باشید که فکر کنم شما حالا طراح سایت هستید .

از نظری خیلی برای افراد ساده کار خوب شد که خیلی از دوستان اومدن با خریدن قالب و ریختن قالب روی وردپرس سایت مشتری ساختن و فقط پول حرام به سر سفره بردن و با دروغ گویی به مشتری سایت بهشون دادن که طرف فکر کنه کامل خودش نوشته .

از وردپرس بله میشه برای وبلاگ استفاده کرد و هم میشه برای سایت . شما سایتی که با فریم ورک میسازی ممکنه بر اساس سلیقه بنویسید اگر یه مقدار طرف بخواد روی سئو پست هاش و ... کار کنه خوب وردپرس رو ترجیه میده چرا که هسته کامل تری داره و انعطاف پذیر میباشد .
اشتباه نیست سایت رو با وردپرس راهندازی کرد . حتی خیلی از دوستان برنامه نویس حتی استاد بنده سایت رو با وردپرس زدن ولی در صورتی که ایشون الان برترین برنامه نویس هستن به اسم ..... که شاید خوششون نیاد نام ببرم .

بهتره به فکر چیزی باشیم و باشید که یه چیزی بهتر از وردپرس ارائه بدید . به چه صورت ؟
یه سایت فریم ورک مثل لاراول بسازید مثلا فروشگاهیی باشه و اون رو ارتقا بدید و تمامی امکاناتی که ووکامرس داره سعی کنیم توش بگنجانیم تا اگر کاربر میخواد چیی داشته باشه جلب اون محصول بشه تا وردپرس .

و بحث دیگه مربوط به بازار یابی شماست که اگر مشتری شما وردپرسی هست طوری صحبت کنید که راضی به برنامه نویسی بشه و از اون فریم ورک شما خوشش بیاد .

حتی میتونید با مقدار کارای برنامه نویسی روی وردپرس تغییراتی ایجاد کنید که از اون حالت وبلاگیش در بیاد .

در هر صورت نمیشه باهم مقایسه کرد چرا که خارجیا وردپرس رو برای سایت های معمولی و قالب استفاده میکنند سایت های خوب و قدرتمند رو با php یا asp ,....

بهتره هم ما مشتری رو توجیه کنیم هم هزینه کمتر یا امکانات بهتر بزاریم روی چیزی که میسازیم .
و درگیر کردن ذهن خود تو زمینه وردپرس که یک غول هست برای برنامه نویسان بهتره چیز های بهتری بسازیم که وردپرس یا از رده خارج بشه یا دیگه استفادش کمتر بشه تا اینکه دست رو دست بزاریم

کار سختی نیست کافیه چندید برنامه نویسی چیزی بنویسن که این اسکریپت یا cms یا هرچیز دیگر رو زمین بزنند و چیزی بهتر ارائه بدن . بنده هم خودم همین ایده رو دارم و سعی هم دارم تو این زمینه یک cms یا هرچیزی شبیه whmcs , wp , joomla بسازیم . و بهتره رقابت کنید با بزرگتران مثل whmcs , wp و....

خیالی نیست شدنی هست فقط مهارت و تلاش میخواد

dastrast
October 28th, 2016, 04:46

و یک اسپانسر توووپ...!

lizard.tiny
October 28th, 2016, 11:18
عرضم خدمتتون بله درست میفرمایید . وردپرس از زمانی که اومد خیلی از دوستان طراح سایت شدن . خوب برای برنامه نویسان مشکلی بود و برای بعض افراد خوب . اگر شما طراحی سایت بلد باشی نهایتش قالبو میزنی پول رو هم میگیری و اگر کاربر بخواد پنل اختصاصی باشه با فریم ورک مناسب میسازید میدید بهش و اگرم نخواد نهایت روی cms به اسم وردپرس ست میکنی .
اگر نه فقط شما توانایی برنامه نویسی داشته باشید مشکل از شما هم تاحدودی میباشد . بهتره تو زمینه طراحی سایت چه وب سروری چه تحت کلاینت مهارت داشته باشید که فکر کنم شما حالا طراح سایت هستید .

از نظری خیلی برای افراد ساده کار خوب شد که خیلی از دوستان اومدن با خریدن قالب و ریختن قالب روی وردپرس سایت مشتری ساختن و فقط پول حرام به سر سفره بردن و با دروغ گویی به مشتری سایت بهشون دادن که طرف فکر کنه کامل خودش نوشته .

از وردپرس بله میشه برای وبلاگ استفاده کرد و هم میشه برای سایت . شما سایتی که با فریم ورک میسازی ممکنه بر اساس سلیقه بنویسید اگر یه مقدار طرف بخواد روی سئو پست هاش و ... کار کنه خوب وردپرس رو ترجیه میده چرا که هسته کامل تری داره و انعطاف پذیر میباشد .
اشتباه نیست سایت رو با وردپرس راهندازی کرد . حتی خیلی از دوستان برنامه نویس حتی استاد بنده سایت رو با وردپرس زدن ولی در صورتی که ایشون الان برترین برنامه نویس هستن به اسم ..... که شاید خوششون نیاد نام ببرم .

بهتره به فکر چیزی باشیم و باشید که یه چیزی بهتر از وردپرس ارائه بدید . به چه صورت ؟
یه سایت فریم ورک مثل لاراول بسازید مثلا فروشگاهیی باشه و اون رو ارتقا بدید و تمامی امکاناتی که ووکامرس داره سعی کنیم توش بگنجانیم تا اگر کاربر میخواد چیی داشته باشه جلب اون محصول بشه تا وردپرس .

و بحث دیگه مربوط به بازار یابی شماست که اگر مشتری شما وردپرسی هست طوری صحبت کنید که راضی به برنامه نویسی بشه و از اون فریم ورک شما خوشش بیاد .

حتی میتونید با مقدار کارای برنامه نویسی روی وردپرس تغییراتی ایجاد کنید که از اون حالت وبلاگیش در بیاد .

در هر صورت نمیشه باهم مقایسه کرد چرا که خارجیا وردپرس رو برای سایت های معمولی و قالب استفاده میکنند سایت های خوب و قدرتمند رو با php یا asp ,....

بهتره هم ما مشتری رو توجیه کنیم هم هزینه کمتر یا امکانات بهتر بزاریم روی چیزی که میسازیم .
و درگیر کردن ذهن خود تو زمینه وردپرس که یک غول هست برای برنامه نویسان بهتره چیز های بهتری بسازیم که وردپرس یا از رده خارج بشه یا دیگه استفادش کمتر بشه تا اینکه دست رو دست بزاریم

کار سختی نیست کافیه چندید برنامه نویسی چیزی بنویسن که این اسکریپت یا cms یا هرچیز دیگر رو زمین بزنند و چیزی بهتر ارائه بدن . بنده هم خودم همین ایده رو دارم و سعی هم دارم تو این زمینه یک cms یا هرچیزی شبیه whmcs , wp , joomla بسازیم . و بهتره رقابت کنید با بزرگتران مثل whmcs , wp و....

درود

بنده طراح نیستم برنامه نویس هستم

حرف شما درسته اما اگه منظورتون راه اندازی سایت سایت های کاربردی هست پیشنهاد میکنم یکم بصورت تخصصی استانداردهای وردپرس رو برسی کنید! وردپرس به هیچ عنوان استاندارد نیست, اینکه زیاد استفاده میشه دلیل بر کیفیت یا استاندارد بودنش نیست

و صد البته اگه وب مستری با علم به این موضوع سایت کاربردیش رو با وردپرس بالا بیاره عملاً سایت و کارش فقط جنبه سرگرمی داره واسش و ارزشی برای کاربرانش قائل نیست چون امنیت وردپرس بشدت پایین هست

ourweb
October 28th, 2016, 12:00
سلام ببخشید اینجا رو نگاه کنید
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=175343
بنده و گروهم توانستیم با وردپرس یه همچین طرحی را پیاده سازی کنیم حرف شما رو تایید می کنم ولی خب از وردپرس میشه خدمات و امکانات بهتری رو ایجاد کرد بسته به دانش افراد داره که متاسفانه طراحان ما راه ساده رو انتخاب میکنن.

lizard.tiny
October 28th, 2016, 12:06
سلام ببخشید اینجا رو نگاه کنید
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=175343
بنده و گروهم توانستیم با وردپرس یه همچین طرحی را پیاده سازی کنیم حرف شما رو تایید می کنم ولی خب از وردپرس میشه خدمات و امکانات بهتری رو ایجاد کرد بسته به دانش افراد داره که متاسفانه طراحان ما راه ساده رو انتخاب میکنن.
درود

دوست عزیز این صرفاً یک قالب هست, و برای یک سایت محتوی محور هست بحث در خصوص سایت های کاربردی هست نه محتوی محور

وردپرس رو میشه در حد یک سایت بسیار پیشرفته شخصی سازی کرد و امکان و قابلیت بهش اضاف کرد, این مسئله مهم نیست, نکته مهم و قابل تامل اینه که وردپرس Stable نیست و امنیت و ثبات پایینی داره ضمن اینکه اصول اولیه برنامه نویسی استاندارد توی وردپرس رعایت نشده در نتیجه فقط بدرد وبلاگ های کوچک و محتوی محور میخوره نه سایت های کاربردی / خدماتی

deltamusic
October 28th, 2016, 17:38
سلام.بنده نه برنامه نویسم نه طراح
سوالی داشتم؟
شما چه سیستمی رو برای مدیریت محتوا (به جز وردپرس) ترجیح میدید؟ که استفاده کرد

lizard.tiny
October 28th, 2016, 17:55
سلام.بنده نه برنامه نویسم نه طراح
سوالی داشتم؟
شما چه سیستمی رو برای مدیریت محتوا (به جز وردپرس) ترجیح میدید؟ که استفاده کرد
درود

سیستم مدیریت محتوی اختصاصی با توجه به نیاز شما

deltamusic
October 28th, 2016, 18:02
درود

سیستم مدیریت محتوی اختصاصی با توجه به نیاز شما
معذرت میخوام منظورم سیستم اختصاصی نبود.فرمایش شما صحیحه.صد درصد اختصاصی بهتره.ولی برای کاربرانی که حالا یا توانایی مالی ندارن یا به هر دلیلی نمیتونن سیستم اختصاصی داشته باشن چه سیستمی رو که توبازار هستند رو پیشنهاد میدید

lizard.tiny
October 28th, 2016, 18:49
معذرت میخوام منظورم سیستم اختصاصی نبود.فرمایش شما صحیحه.صد درصد اختصاصی بهتره.ولی برای کاربرانی که حالا یا توانایی مالی ندارن یا به هر دلیلی نمیتونن سیستم اختصاصی داشته باشن چه سیستمی رو که توبازار هستند رو پیشنهاد میدید
انتخاب بین سیستم های رایگان انتخاب بین بد و بدتر هست اما ocPortal و دروپال از برخی جهات میتونه کایگزین مناسبی برای وردپرس باشه

kiava
October 28th, 2016, 19:46
درود

بنده طراح نیستم برنامه نویس هستم

حرف شما درسته اما اگه منظورتون راه اندازی سایت سایت های کاربردی هست پیشنهاد میکنم یکم بصورت تخصصی استانداردهای وردپرس رو برسی کنید! وردپرس به هیچ عنوان استاندارد نیست, اینکه زیاد استفاده میشه دلیل بر کیفیت یا استاندارد بودنش نیست

و صد البته اگه وب مستری با علم به این موضوع سایت کاربردیش رو با وردپرس بالا بیاره عملاً سایت و کارش فقط جنبه سرگرمی داره واسش و ارزشی برای کاربرانش قائل نیست چون امنیت وردپرس بشدت پایین هست

حرف شما عملا مشکل داره بنده مشکل امنیتی از وردپرس ندیدم مگر از افزونش

حتی دیجی کالا از وبلاگش برای وردپرس استفاده میکنه اگر شما میگی امنیتش کمه بسم الله یه سایت مثل دیجی کالا که وبلاگش به این صورت هست خراب کنید

lizard.tiny
October 28th, 2016, 20:00

حتی دیجی کالا از وبلاگش برای وردپرس استفاده میکنه اگر شما میگی امنیتش کمه بسم الله یه سایت مثل دیجی کالا که وبلاگش به این صورت هست خراب کنید
بزرگتین مشکل امنیتی وردپرس قابلیت Remote Update اون هست!

شما تک تک developer های وردپرس رو میشناسید ؟ میدونید که developer های وردپرس هر زمان اراده کنند میتونند از طریق سیستم آپدیت وردپرس هزاران هزار سایت وردپرس رو به شل آلوده کنند ؟

سیستم ریمود آپدیت وردپرس دست کمی از دسترسی مستقیم به هاست شما نداره چرا که به براحتی developer ها میتونن روی سایت شما فایل آپلود کنند - فایل حذف کنند, ویرایش و ...

درواقع وقتی شما وردپرس نصب میکنید دسترسی هاست را دارید میسپارید دست developer های وردپرس و مخزن توسعه وردپرس

اینکه بگیم با فلان تغییر میشه جلوی آپدیت رو گرفت هم خودش پاک کردن صورت مسئله و ایجاد حفره های امنیتی جدید هست

روند آپدیت های وردپرس رو طی 2 سال گذشته برسی کنید! بطور میانگیم حداقل ماهی 2 بار سیستم آپدیت شده بدون اینکه از شما اجازه گرفته شده باشه

Change Log آپدیت ها رو برسی کنید توی 90 درصد آپدیت ها ذکر شده رفع چند مشکل امنیتی, یعنی 2 سال هست که وردپرس قابلیت جدیدی اضاف نمیکنه و فقط در حال باگ گیری سیستم هست, حالا این وسط یه تغییراتی هم اعمال میکنه

شما صرفاً چون وردپرس رو همه دنیا استفاده میکنند واسطون یک اطمینان خاطر ایجاد شده که تیم developer این سیستم قابل اعتمال هستند اما این شیوه اعتماد برای سایت های محتوی محور قابل توجیح هست برای سایت های کاربردی اطلاً درست نیست

روی سایت های کاربردی عموماً کاربران به شما و سایت شما اعتماد میکنند و اطلاعات گاهاً خصوصی خودشون رو در سایت شما درج میکنن چون به شما اعتماد کردند اما اعتمادشون پشتوانه ای نداره چون شما به تیمی دارید اعتماد میکتید که حتی اسم و فامیلشون رو هم نمیدونید چه برسه به شخصیت و نگرششون

بخش مگ دیجی کالا هم محتوی محور هست نه کاربردی, ضمن اینکه تیم مدیریتی و فنی دیجی کالا هم اینقدر به وردپرس بی اعتماد هستند که بخش mag رو روی یک سرور جدا از خود سیستم اصلی نصب کردند

بهر حال اگه منطق فکر کنید همین سیستم آپدیت وردپرس بزرگترین مشکل امنیتی اون هست که همه کور کورانه ازش رد شدیم

به نگاه تخصصی هم به دیتابیس این سیستم بندازید! چرا این سیستم اصول اولیه و ابتدایی رو در بخش دیتابیس لحاظ نکرده که اینقدر فضا اشغال کنه و پردازنده رو درگیر کنه ؟

kiava
October 28th, 2016, 20:26
بزرگتین مشکل امنیتی وردپرس قابلیت remote update اون هست!

شما تک تک developer های وردپرس رو میشناسید ؟ میدونید که developer های وردپرس هر زمان اراده کنند میتونند از طریق سیستم آپدیت وردپرس هزاران هزار سایت وردپرس رو به شل آلوده کنند ؟

سیستم ریمود آپدیت وردپرس دست کمی از دسترسی مستقیم به هاست شما نداره چرا که به براحتی developer ها میتونن روی سایت شما فایل آپلود کنند - فایل حذف کنند, ویرایش و ...

درواقع وقتی شما وردپرس نصب میکنید دسترسی هاست را دارید میسپارید دست developer های وردپرس و مخزن توسعه وردپرس

اینکه بگیم با فلان تغییر میشه جلوی آپدیت رو گرفت هم خودش پاک کردن صورت مسئله و ایجاد حفره های امنیتی جدید هست

روند آپدیت های وردپرس رو طی 2 سال گذشته برسی کنید! بطور میانگیم حداقل ماهی 2 بار سیستم آپدیت شده بدون اینکه از شما اجازه گرفته شده باشه

change log آپدیت ها رو برسی کنید توی 90 درصد آپدیت ها ذکر شده رفع چند مشکل امنیتی, یعنی 2 سال هست که وردپرس قابلیت جدیدی اضاف نمیکنه و فقط در حال باگ گیری سیستم هست, حالا این وسط یه تغییراتی هم اعمال میکنه

شما صرفاً چون وردپرس رو همه دنیا استفاده میکنند واسطون یک اطمینان خاطر ایجاد شده که تیم developer این سیستم قابل اعتمال هستند اما این شیوه اعتماد برای سایت های محتوی محور قابل توجیح هست برای سایت های کاربردی اطلاً درست نیست

روی سایت های کاربردی عموماً کاربران به شما و سایت شما اعتماد میکنند و اطلاعات گاهاً خصوصی خودشون رو در سایت شما درج میکنن چون به شما اعتماد کردند اما اعتمادشون پشتوانه ای نداره چون شما به تیمی دارید اعتماد میکتید که حتی اسم و فامیلشون رو هم نمیدونید چه برسه به شخصیت و نگرششون

بخش مگ دیجی کالا هم محتوی محور هست نه کاربردی, ضمن اینکه تیم مدیریتی و فنی دیجی کالا هم اینقدر به وردپرس بی اعتماد هستند که بخش mag رو روی یک سرور جدا از خود سیستم اصلی نصب کردند

بهر حال اگه منطق فکر کنید همین سیستم آپدیت وردپرس بزرگترین مشکل امنیتی اون هست که همه کور کورانه ازش رد شدیم

به نگاه تخصصی هم به دیتابیس این سیستم بندازید! چرا این سیستم اصول اولیه و ابتدایی رو در بخش دیتابیس لحاظ نکرده که اینقدر فضا اشغال کنه و پردازنده رو درگیر کنه ؟

اگر شما مشکلی از این نظر با وردپرس دارید میتونید استفاده نکنید در صورتی که امروزه کاربران وردپرس رو ترجیح میدن . همچین چیزی ممکن نیست که برنامه نویسان اراده کنند میتونن شل وارد کنند
بیشتر هاست ها دارای cxs میباشند و فکر نکنم برنامه نویسان این اسکریپت بیکار باشند تا بخوان سایت هارو اینکار کنند 4 سال هست که این اسکریپت روزانه اپدیت میشه پس نمیان اینکارو کنند
و دلیلی نمیدونم وردپرس از ما اجازه بگیره برای اپدیت شما میتونی استفاده کنی میتونی نکنی پس استفاده کردنش بعنی قبول کردن قوانین وردپرس و طبق اپدیت هاشون عمل کنید .

ممکنه حتی بنده با وردپرس خصومت شخصی داشته باشم و بخوام این اسکریپت رو خراب کنم ولی شما نمیتونید اسمشو بزارید فاجعه
بیشترین سایت های دولتی حتی با وردپرس هست سایت های دولتی خارجی نه ایرانی

- - - Updated - - -

درست هم هست بیشتر برای وبلاگی میشه استفاده کرد نمیشه برای مثلا سایت های اختصاصی استفادع کرد ولی این اسکریپت تا حدودی امکانات رو داره ولی خوب بعضی از دوستان هزینه ندارند برای برنامه نویسی معمولا قالب میخوان کسی که سایت دولتی یا هرچیزی که بخواد قدرتش بالا باشه قاعدتا میاد اختصاصی میسازه نه وردپرس ممکنه مشتریان شما وردپرسی باشند و مابقی اختصاصی

در هر صورت هرکس عقیده ای داره

CaeZer
October 28th, 2016, 20:56
سلام دوست عزیز ، تمام حرف های شما را مشاهده و مطالعه کردم .

اینکه کمتر کسی سراغ سیستم های اختصاصی میره به دلیل هزینه بسیار بالای اون هست ، به طور مثال من چند روز پیش خواستم یک آپلودسنتر عکس با امکانات کاملا معمولی خواستم رفتم طرف یک برنامه نویس کاملا مطرح که توی این تاپیک هم شرکت کرده بود رفتم ، قیمت واقعا بالایی داد برای اینکار ، کاملا به این عقیدتون احترام قائلم که آدم باید پول زحمتی که میکنه رو بگیره ولی نه اینطور که یک آپلودسنتر میهالیسم با کمی تغییرات میشه اجرایی کرد این اپلودسنتر .
به طور مثال شما یک اسکریپت اکانت وی ای پی میفروشید تا اونجایی که یادم هست ، شما این رو ساختید و دارید به کسایی که نیاز دارند میفروشید ، خوب حتما فروش خوبی هم از این کار داشتید ،

حالا حساب کنید یک cms محتوایی یا کاربردی بسازید که طرفدار زیادی داشته باشه ، که بتوان به چند نفر فروخت ، مثلا خودتون یک وردپرس بسازید ، به مشتری که میفروشید مطمئنان اگر بعد خواست قالب یا امکانی اضافه کنه مطمئنا میاد و به شما میسپاره اینکار ، در اصل شما به جای اینکه یکباره قیمت اسکریپت بگیرید به صورت بخش بخش هزینه هاتون رو میگیرید ، حالا این قیمت رو در n عدد خریدار ضرب کنید.

به نظرتون اینکار سبب نمیشه کاربر جذب سیستم اختصاصی بشه به جای اسکریپت های آماده ؟

Lordeh
October 28th, 2016, 21:28
سلام
دوست عزیز ورپرس اگه مشکلی داشت که این همه سال سایت های بزرگ از وردپرس استفاده نمیکردن !
شما میگی امنیت بسیار پایین هست ! خب چرا سایتی مثل دانلود ها یا پاپ موزیک یا نکس وان موزیک و خیلی از سایت های بزرگ ایران هـــک نمیشن ؟
امنیت وردپرس در دستان خود شما هست ! با کمی تغییرات میتونید امنیت و بالا ببرید ! ( تغییر پوشه ادمین و خیلی چیزای دیگه ! )
و اینکه میگید برای وبلاگ باید استفاده بشه دیگه واقعا جالب هست ! دانلود ها یا میهن دانلود وبلاگ هستند ؟ !
هیچوقت نگید فاجعه ! بگید سلطان cms !
موفق باشید

SaeedFazlollahzadeh
October 28th, 2016, 21:48
سلام
دوست عزیز ورپرس اگه مشکلی داشت که این همه سال سایت های بزرگ از وردپرس استفاده نمیکردن !
شما میگی امنیت بسیار پایین هست ! خب چرا سایتی مثل دانلود ها یا پاپ موزیک یا نکس وان موزیک و خیلی از سایت های بزرگ ایران هـــک نمیشن ؟
امنیت وردپرس در دستان خود شما هست ! با کمی تغییرات میتونید امنیت و بالا ببرید ! ( تغییر پوشه ادمین و خیلی چیزای دیگه ! )
و اینکه میگید برای وبلاگ باید استفاده بشه دیگه واقعا جالب هست ! دانلود ها یا میهن دانلود وبلاگ هستند ؟ !
هیچوقت نگید فاجعه ! بگید سلطان cms !
موفق باشید
شما بفرمایید که دانلود ها و میهن دانلود، کاربر-محور هستند یا محتوا-محور؟ کاربر در این سایت ها نقش بازی میکنه یا محتوا؟
یه مثال: پراید بسیار پر فروش هست. پس با این تعریف باید گفت ==> پراید سلطان ماشین ها؟
وبلاگ= چیزی که محتوا در آن اهمیت دارد و کاربر نقشی در آن ندارد، اطلاعات مهمی ندارد که نگران از دست رفتن آن باشد!
ویبولتین یک cms کاربر-محور هست و این کاربران هستند که سایت رو می گردانند، نه مدیریت! الان شما نقش مدیریت و جناب رامین رو از این انجمن حذف کنید، باز هم انجمن به کار خودش ادامه میده چون کاربران تولید کننده ی محتوا (به نوعی) هستند
اما در میهن دانلود، شما ادمین و نویسندگان رو حذف کنید، دیگه هیچ مطلب جدیدی نخواهید دید!
آیا دامنه های اصلی دانلود ها و میهن دانلود، چیزی جز یک بلاگ ساده هستند؟

Lordeh
October 28th, 2016, 21:54
شما بفرمایید که دانلود ها و میهن دانلود، کاربر-محور هستند یا محتوا-محور؟ کاربر در این سایت ها نقش بازی میکنه یا محتوا؟
یه مثال: پراید بسیار پر فروش هست. پس با این تعریف باید گفت ==> پراید سلطان ماشین ها؟
وبلاگ= چیزی که محتوا در آن اهمیت دارد و کاربر نقشی در آن ندارد، اطلاعات مهمی ندارد که نگران از دست رفتن آن باشد!
ویبولتین یک cms کاربر-محور هست و این کاربران هستند که سایت رو می گردانند، نه مدیریت! الان شما نقش مدیریت و جناب رامین رو از این انجمن حذف کنید، باز هم انجمن به کار خودش ادامه میده چون کاربران تولید کننده ی محتوا (به نوعی) هستند
اما در میهن دانلود، شما ادمین و نویسندگان رو حذف کنید، دیگه هیچ مطلب جدیدی نخواهید دید!
آیا دامنه های اصلی دانلود ها و میهن دانلود، چیزی جز یک بلاگ ساده هستند؟

دوست عزیز هر سایتی که توش نتونه کاربر چیزی ارسال کنه وبلاگ نیست ! شما برو مای بی بی یا وی بی نصب کن بجای وردپرس ! کاربرات هم پست بدن ! ببینم میتونی با کلمه موزیک اصلا تو گوگل پیدا بشی ؟ چه برسه بیای صفحه اول !
ما صحبتمون راجب قوی بودن و امنیت وردپرس هست نه کاربر ! سایت دانلود ها نیازی نداره کاربر چیزی ارسال کنه !

ارادت

Black Carboh
October 28th, 2016, 22:10
وردپرس انتخاب خوبی هست دوستانی که حرف از اختصاصی می زنن از وضع این روز های بازار طراحی خبر دارن ؟

یک اسکریپت معمولی فروشگاهی حداقل 1-2 میلیون قیمت میدن حداقلش

CaeZer
October 28th, 2016, 23:15
وردپرس انتخاب خوبی هست دوستانی که حرف از اختصاصی می زنن از وضع این روز های بازار طراحی خبر دارن ؟

یک اسکریپت معمولی فروشگاهی حداقل 1-2 میلیون قیمت میدن حداقلش
سلام دوست عزیز

انگار شما هستید که از بازار طراحی و برنامه نویسی خبر ندارید 1 2 میلیون قالب برای یک اسکریپت آماده مثل وردپرس براتون طراحی نمیکنند چه بررسه به سیستم اختصاصی . هاست ایران یک قالب فروشگاهی برای اپن کارت طراحی میکنه 10 تومن میگیره بابتش ، بعد چی اینجا خوبه که ارائه میده ؟ هاست یک ساله رایگان بهت میده همراه با یک دامنه ir رایگان .

Black Carboh
October 28th, 2016, 23:24
سلام دوست عزیز

انگار شما هستید که از بازار طراحی و برنامه نویسی خبر ندارید 1 2 میلیون قالب برای یک اسکریپت آماده مثل وردپرس براتون طراحی نمیکنند چه بررسه به سیستم اختصاصی . هاست ایران یک قالب فروشگاهی برای اپن کارت طراحی میکنه 2.5 الی 3 تومن میگیره بابتش ، بعد چی اینجا خوبه که ارائه میده ؟ هاست یک ساله رایگان بهت میده همراه با یک دامنه ir رایگان .

بنده منظورم کف قیمت یک اسکریپت دستکاری شده بود در ضمن بنده بخوام ظراحی کنم نمی دم دست همچین شرکت هایی خیلی طراح های با انصاف هستن وردپرس مشکلی نداره به شرطی بهینه باشه مثلا ایران فیلم با چندین هزار بازدید کننده جند صد هزار پست و... نه هک شده نه مشکل لود داره همیشه با بهترین کیفیت در دسترس هست

lizard.tiny
October 29th, 2016, 00:55
اگر شما مشکلی از این نظر با وردپرس دارید میتونید استفاده نکنید در صورتی که امروزه کاربران وردپرس رو ترجیح میدن . همچین چیزی ممکن نیست که برنامه نویسان اراده کنند میتونن شل وارد کنند
بیشتر هاست ها دارای cxs میباشند و فکر نکنم برنامه نویسان این اسکریپت بیکار باشند تا بخوان سایت هارو اینکار کنند 4 سال هست که این اسکریپت روزانه اپدیت میشه پس نمیان اینکارو کنند
و دلیلی نمیدونم وردپرس از ما اجازه بگیره برای اپدیت شما میتونی استفاده کنی میتونی نکنی پس استفاده کردنش بعنی قبول کردن قوانین وردپرس و طبق اپدیت هاشون عمل کنید .

ممکنه حتی بنده با وردپرس خصومت شخصی داشته باشم و بخوام این اسکریپت رو خراب کنم ولی شما نمیتونید اسمشو بزارید فاجعه

- - - Updated - - -

درست هم هست بیشتر برای وبلاگی میشه استفاده کرد نمیشه برای مثلا سایت های اختصاصی استفادع کرد ولی این اسکریپت تا حدودی امکانات رو داره ولی خوب بعضی از دوستان هزینه ندارند برای برنامه نویسی معمولا قالب میخوان کسی که سایت دولتی یا هرچیزی که بخواد قدرتش بالا باشه قاعدتا میاد اختصاصی میسازه نه وردپرس ممکنه مشتریان شما وردپرسی باشند و مابقی اختصاصی

توجیه شما اینه ؟ برنام نویسان وردپرس بیکار نیستن - فلان سایت از این سیستم استفاده میکنه ؟

شما متاسفانه فقط دارید خودتونو گول میزنید و صورت مسئله رو پاک میکنید

اگه طبق امضاتون واقعاً برنامه نویس هستید پیشنهاد میکنم حتماً این سیستم رو آنالیز کنید اگه به عنوان یک برنامه نویس استانداردهای این سیستم شما رو قانع کرد ازش دفاع کنید

کور کورانه دفاع کردن فقط اعتبار شما رو پیش کسانی بصورت حرفه ای از مشکلات این سیستم آگاه هستند کم میکنه

امید وارم روزی برسه که همه فعالان برنامه نویسی واقعاً برنامه نویس باشن نه برنامه نویس اسمی

یک ارتباط ساده در اسکریپت رو به چندین حالت میشه پیاده سازی کرد اما حالاتی مهم هست که اصولی باشه نه صرفاً کار راه بنداز

kiava
October 29th, 2016, 01:02
توجیه شما اینه ؟ برنام نویسان وردپرس بیکار نیستن - فلان سایت از این سیستم استفاده میکنه ؟

شما متاسفانه فقط دارید خودتونو گول میزنید و صورت مسئله رو پاک میکنید

اگه طبق امضاتون واقعاً برنامه نویس هستید پیشنهاد میکنم حتماً این سیستم رو آنالیز کنید اگه به عنوان یک برنامه نویس استانداردهای این سیستم شما رو قانع کرد ازش دفاع کنید

کور کورانه دفاع کردن فقط اعتبار شما رو پیش کسانی بصورت حرفه ای از مشکلات این سیستم آگاه هستند کم میکنه

امید وارم روزی برسه که همه فعالان برنامه نویسی واقعاً برنامه نویس باشن نه برنامه نویس اسمی

یک ارتباط ساده در اسکریپت رو به چندین حالت میشه پیاده سازی کرد اما حالاتی مهم هست که اصولی باشه نه صرفاً کار راه بنداز

عزیز شما چرا جوش میاری بنده برنامه نویسم اموزش های بنده تو انجمن هست ولی بنده کاربری که وردپرس دوس داره رو میگم دوس داره وقت خودمم تلف نمیکنم تاپیک بزنم و فقط اعصاب خودم رو خورد کنم .
من میتونم جلوشو بگیرم؟ شما با تاپیکی که فقط عقیده های دیگران میگید خوب نیست میتونید جلوشو بگیرید؟
عزیز این اسکریپت جقدر میخواد پیشرفت کنه؟ نهایتش عمرش تموم میشه ارزششو داره بنده من شما و دوستان برنامه نویس اعصاب خورد کنیم؟ کاربری که اختصاصی بخواد میزنید نخواد وردپرس میخواد یا اسکریپت دیگه.
حالا چرا وردپرس؟ چرا نمیرید سراغ whmcs?
چرا نمیرید سراغ دروپال؟ فقط این بد شد؟

lizard.tiny
October 29th, 2016, 01:14
عزیز شما چرا جوش میاری بنده برنامه نویسم اموزش های بنده تو انجمن هست ولی بنده کاربری که وردپرس دوس داره رو میگم دوس داره وقت خودمم تلف نمیکنم تاپیک بزنم و فقط اعصاب خودم رو خورد کنم .
من میتونم جلوشو بگیرم؟ شما با تاپیکی که فقط عقیده های دیگران میگید خوب نیست میتونید جلوشو بگیرید؟
عزیز این اسکریپت جقدر میخواد پیشرفت کنه؟ نهایتش عمرش تموم میشه ارزششو داره بنده من شما و دوستان برنامه نویس اعصاب خورد کنیم؟ کاربری که اختصاصی بخواد میزنید نخواد وردپرس میخواد یا اسکریپت دیگه.
حالا چرا وردپرس؟ چرا نمیرید سراغ whmcs?
چرا نمیرید سراغ دروپال؟ فقط این بد شد؟
بنده جوش نمیارم

بنده خیلی صریح و واضح با دلیل نقاط ضعف این سیستم رو عنوان کردم

متاسفانه پست شما صراحتاً با توجیح های غیر منطقی پاک کردن کور کورانه صورت مسئله هست!

واقعاً این چه توجیه هست که شما به عنوان یک برنامه نویس دارید : فلان سایت دولتی از این سیستم استفاده میکنه - برنامه نویس های وردپرس بیکار نیستند!

استدلال شما ایناست ؟ شگفتا!

حداقل به عنوان برنامه نویس یک دلیل منطقی و تخصصی حداقل در حوضه تخصص خودتون ( PHP ) بیارید بعد از این سیستم دفاع کنید

تا حالا پلاگینی واسه این سیستم نوشتید که یک query رو بخواد توی دیتایس وردپرس ذخیره کنه ؟ اگه نوشتید تاحالاً این وسال واستون پیش نیومده که چرا نمیتونید با Data Type استاندارد داده رو ذخیره کنید ؟

بنده توقع دارم وقتی یک برنامه نویس در تاپیک شرکت میکنه با بقیه شرکت کننده ها که عموماً مصرف کننده هستند تفاوت داشته باشه! یک برنامه نویس هیچ وقت نباید ملاک توجیحاتش رو دیگران قرار بده, ملاک شما باید تخصص شما باشه

تخصص شما واقعاً میگه این نوع توجیحات درسته ؟

اگه اره, که کلاً هیچ بحثی ندارم و شما بگید روزه منم میگم روزه بگید شبه منم میگم شبه چون تجربه ثابت کرده کسایی که ظاهر بین هستند همیشه مرغشون یک پا داره

kiava
October 29th, 2016, 01:21
بنده جوش نمیارم

بنده خیلی صریح و واضح با دلیل نقاط ضعف این سیستم رو عنوان کردم

متاسفانه پست شما صراحتاً با توجیح های غیر منطقی پاک کردن کور کورانه صورت مسئله هست!

واقعاً این چه توجیه هست که شما به عنوان یک برنامه نویس دارید : فلان سایت دولتی از این سیستم استفاده میکنه - برنامه نویس های وردپرس بیکار نیستند!

استدلال شما ایناست ؟ شگفتا!

حداقل به عنوان برنامه نویس یک دلیل منطقی و تخصصی حداقل در حوضه تخصص خودتون ( PHP ) بیارید بعد از این سیستم دفاع کنید

تا حالا پلاگینی واسه این سیستم نوشتید که یک query رو بخواد توی دیتایس وردپرس ذخیره کنه ؟ اگه نوشتید تاحالاً این وسال واستون پیش نیومده که چرا نمیتونید با Data Type استاندارد داده رو ذخیره کنید ؟

بنده توقع دارم وقتی یک برنامه نویس در تاپیک شرکت میکنه با بقیه شرکت کننده ها که عموماً مصرف کننده هستند تفاوت داشته باشه! یک برنامه نویس هیچ وقت نباید ملاک توجیحاتش رو دیگران قرار بده, ملاک شما باید تخصص شما باشه

تخصص شما واقعاً میگه این نوع توجیحات درسته ؟

اگه اره, که کلاً هیچ بحثی ندارم و شما بگید روزه منم میگم روزه بگید شبه منم میگم شبه چون تجربه ثابت کرده کسایی که ظاهر بین هستند همیشه مرغشون یک پا داره

عزیز شما دارید تخصص بنده رو زیر سوال میبری؟ خیر عزیز بنده نگفتم همچین چیزی نوشتم ؟ گفتم؟

من میگم وردپرس یه cms هست استفاده کسی که بخواد میکنه نمیخواد نمیکنه دیگه دلیل اینکه بگیم فاجعه چیه؟ اگر میخواید تخصص بنده رو زیر سوال ببرید بنده هم میتونم همین روش رو عملی کنم و تخصص شمارو زیر سوال ببرم

اون مشتری که شما دارید میخواید سایت بزنه باید بپرسید سایت اختصاصی میخواد یا نه یه چیز معمولی چیز معمولی میخواد خوب اگر شما زورتون میاد وردپرس کار کنید بگید بنده کار نمیکنم دیگه بیاید پست بزنید فاجعه و فقط وقت افراد ببرید

اقای رضا جان (رضا ورک شاپ ) ایشون قبلا هم تو این مبحث گفتن شما دارید همین حالت رو دارید اجرا میکنید؟ کسی که برنامه نویسه که نمیاد وردپرس رو تغییر بده

وردپرس کارش نهایت پست نهایت قالب سادشه که زیاد استفاده میکنند و نصب راحت قالبشه
انعطاف پذیریشه .

هرچیزی نقاط ضعفی داره شما اسکریپت اختصاصی هم بزنی باز هم نقطه ضعف داره

- - - Updated - - -

و اینکه شما میاید زود عصبی میشید از این موضوع و استدلال هر فرد رو با تجربه کاریش و تخصصش زیر سوال میبرید خوب نیست سعی کنید اینطور نباشید . بنده یه عقیده دارم فرد دیگه یه عقیده من از نظرم وردپرس برای افراد ساده کار و افرادی که وقت کاری قالب زدن یا ساخت اسکریپت برای سایت خودشونو ندارند حتی برنامه نویس پر مهارت باشه بهتره تا چیزای دیگه

عقیده شما اینه نه خوب نیست خوب دیگه سعی کنید تخصص کاربر زیر سوال نبرید با استدلال هر فرد انجمن محلیه برای دریافت اطلاعات و اشتراک گذاری نه بردن زیر سوال تخصص هر فرد

lizard.tiny
October 29th, 2016, 01:27

- - - Updated - - -

عزیز شما دارید تخصص بنده رو زیر سوال میبری؟ خیر عزیز بنده نگفتم همچین چیزی نوشتم ؟ گفتم؟

من میگم وردپرس یه cms هست استفاده کسی که بخواد میکنه نمیخواد نمیکنه دیگه دلیل اینکه بگیم فاجعه چیه؟ اگر میخواید تخصص بنده رو زیر سوال ببرید بنده هم میتونم همین روش رو عملی کنم و تخصص شمارو زیر سوال ببرم

اون مشتری که شما دارید میخواید سایت بزنه باید بپرسید سایت اختصاصی میخواد یا نه یه چیز معمولی چیز معمولی میخواد خوب اگر شما زورتون میاد وردپرس کار کنید بگید بنده کار نمیکنم دیگه بیاید پست بزنید فاجعه و فقط وقت افراد ببرید

اقای رضا جان (رضا ورک شاپ ) ایشون قبلا هم تو این مبحث گفتن شما دارید همین حالت رو دارید اجرا میکنید؟ کسی که برنامه نویسه که نمیاد وردپرس رو تغییر بده

وردپرس کارش نهایت پست نهایت قالب سادشه که زیاد استفاده میکنند و نصب راحت قالبشه
انعطاف پذیریشه .

هرچیزی نقاط ضعفی داره شما اسکریپت اختصاصی هم بزنی باز هم نقطه ضعف داره

- - - Updated - - -

و اینکه شما میاید زود عصبی میشید از این موضوع و استدلال هر فرد رو با تجربه کاریش و تخصصش زیر سوال میبرید خوب نیست سعی کنید اینطور نباشید . بنده یه عقیده دارم فرد دیگه یه عقیده من از نظرم وردپرس برای افراد ساده کار و افرادی که وقت کاری قالب زدن یا ساخت اسکریپت برای سایت خودشونو ندارند حتی برنامه نویس پر مهارت باشه بهتره تا چیزای دیگه

عقیده شما اینه نه خوب نیست خوب دیگه سعی کنید تخصص کاربر زیر سوال نبرید با استدلال هر فرد انجمن محلیه برای دریافت اطلاعات و اشتراک گذاری نه بردن زیر سوال تخصص هر فرد

خیر بنده تخصص شما رو زیر سوال نمیبرم

فقط خدمتتون به عنوان یک دوست عرض میکنم که توجه داشته باشید برنامه نویسی یک علم و تخصص هست نه عقیده و اعتقاد

--- شما الان دستور بفرمایید روزه بنده میگم چشم روزه بگو شبه بنده میگم چشم شبه

kiava
October 29th, 2016, 01:35
خیر بنده تخصص شما رو زیر سوال نمیبرم

فقط خدمتتون به عنوان یک دوست عرض میکنم که توجه داشته باشید برنامه نویسی یک علم و تخصص هست نه عقیده و اعتقاد

--- شما الان دستور بفرمایید روزه بنده میگم چشم روزه بگو شبه بنده میگم چشم شبه

شما همه چیز رو متاسفانه باهم قاطی میکنید .

بنده نگفتم برنامه نویسی اعتقاده مگه دین هست؟ بنده میگم هرکس تو روش کاریش یه روشی یا اعتقادی داره . کسی که طراحی سایت نمیدونه یا کسی که وقت نمیکنه اسکریپت بزنه میاد از وردپرس استفاده میکنه
اگر بخواد نه سایت خودش واقعا امکانات بیشتر داشته باشه میاد اختصاصی میزنه نمیاد اسکریپت بزنه خود بنده سایت وبلاگیم سایت خبری سایت موزیک بنده وردپرس هست ولی سایت که حالا من نمیتونم مطرح کنم .
سایت اختصاصی بنده به صورت فریم ورک zend نوشته البته وقت کاریشو داشتم . حق با شماست برنامه نویسی علمه
که بعضیا ندارن و در نظرشون اینه وردپرس یک چیزیس برای سایت که بتونن هر سایتی راهندازی کنند . امکاناتشم در حد کمه بر اساس اون میتونه کار کنه

متاسفانه کلا از وقتی که cms اومد برنامه نویسان خود بنده و شما مشکل ساز شده . نه وردپرس از وقتی هم whmcs , drupal , joomla

6 سال پیش اینا نبودن که حالا شاید تاریخشو اشتباه بگم ولی خوب همه سایت ها بیشتر اختصاصی بود یا وبلاگی بود . امروزه اینطوری شده و نهایت عمر این ها 10 ساله بیشتر نیست چقدر میخوان چیزی اضافه کنند . ؟؟؟

برای چی رایگان هست چون چیز خاصی نداره مثل وبلاگ هست دیگه .

اگر مشتری برای سایتش ارزش قائل بود یه اختصاصی میزد بهتر از این باشه
در هر صورت هم ایشالله این اسکریپت ها عمرشون به پایان برسه :-w
هم چیز جدیدی نیاد ولی بهتره اگرم چیزی قراره بیاد بهتر از این بسازید و با یه هزینه متناسب به فروش بزارید که کاربر جذب اون شه تا وردپرس

lizard.tiny
October 29th, 2016, 01:44
شما همه چیز رو متاسفانه باهم قاطی میکنید .

بنده نگفتم برنامه نویسی اعتقاده مگه دین هست؟ بنده میگم هرکس تو روش کاریش یه روشی یا اعتقادی داره . کسی که طراحی سایت نمیدونه یا کسی که وقت نمیکنه اسکریپت بزنه میاد از وردپرس استفاده میکنه
اگر بخواد نه سایت خودش واقعا امکانات بیشتر داشته باشه میاد اختصاصی میزنه نمیاد اسکریپت بزنه خود بنده سایت وبلاگیم سایت خبری سایت موزیک بنده وردپرس هست ولی سایت که حالا من نمیتونم مطرح کنم .
سایت اختصاصی بنده به صورت فریم ورک zend نوشته البته وقت کاریشو داشتم . حق با شماست برنامه نویسی علمه
که بعضیا ندارن و در نظرشون اینه وردپرس یک چیزیس برای سایت که بتونن هر سایتی راهندازی کنند . امکاناتشم در حد کمه بر اساس اون میتونه کار کنه

متاسفانه کلا از وقتی که cms اومد برنامه نویسان خود بنده و شما مشکل ساز شده . نه وردپرس از وقتی هم whmcs , drupal , joomla

6 سال پیش اینا نبودن که حالا شاید تاریخشو اشتباه بگم ولی خوب همه سایت ها بیشتر اختصاصی بود یا وبلاگی بود . امروزه اینطوری شده و نهایت عمر این ها 10 ساله بیشتر نیست چقدر میخوان چیزی اضافه کنند . ؟؟؟

برای چی رایگان هست چون چیز خاصی نداره مثل وبلاگ هست دیگه .

اگر مشتری برای سایتش ارزش قائل بود یه اختصاصی میزد بهتر از این باشه
در هر صورت هم ایشالله این اسکریپت ها عمرشون به پایان برسه :-w
هم چیز جدیدی نیاد ولی بهتره اگرم چیزی قراره بیاد بهتر از این بسازید و با یه هزینه متناسب به فروش بزارید که کاربر جذب اون شه تا وردپرس
این مورد رو موافقم

البته بنده نمیگم رایگان بده - خیر حتی خود بنده خیلی موارد رو بصورت متن باز منتشر میکنم

در حال حاظرم خیلی سیستم های رایگان هستند که هر خط کد نویسیشون وردپرس رو میشوره میزاره کناره

بشخصه حاظرم سیستم هایی مثل http://easyiicms.com یا http://www.getfuelcms.com یا حتی https://pyrocms.com رو واسه مشتری فارسی سازی کنم اما از ورپرس استفاده نکنه در اینصورت شک ندارم 1 سال بعد که در خصوص CMS ها یک دانش نسبی بدست بیاره قطعاً از بنده تشکر میکنه

اصلاً مهم نیست که من شما به عنوان برنامه نویس بخاط وردپرس چقدر پروژه و کار رو از دست میدیم مهم اینه که امثال بنده و شما در این خصوص توانایی اینو داشته باشیم که چالشی ایجاد کنیم که حداقل از 100 نفری که این تاپیک رو میخونه 10 نفرشون خودشون برن در مورد واقیت پشت پرده این سیستم تحقیق کنن و حتی اگه نمیخوان هزینه کنن برن سراغ پروژه های رایگان و متن بازی که واقعاً ارزش وقت گذاشت رو داره نه وردپرسی که یک شبه با یک آپدیت میتونه کل هست و نیست یک سایت رو به باد بده

T.Toosi
October 29th, 2016, 03:24
سلام، پنج سال پیش یک برنامه نویسی با نام scotty نقدی از استراکچر دیتابیس وردپرس در وبلاگش منتشر کرد در مورد دیتا تایپ های وردپرس و چند وقته میبینم برنامه نویس های ایرانی هم دارند همان صحبت 5 سال پیش را میکنند! و در دهان همه افتاد که چرا از وردپرس از همچین تایپ هایی استفاده میکند و برای تخریب معمولا این بهانه دم دست بود الان هم جدیدا میبینم وردپرس را با پراید مقایسه میکنند، پس لازمه یک توضیح مختصر در مورد استراکچر وردپرس بدم، اول اگر دقت کنید تیبیل های ذخیره داده با meta شروع میشوند، مثل metaposts, metausers و غیره.. این نام ها از metadata گرفته شده است در فارسی "فراداده" معنی میشوند، و اگر اشتباه نکنم در سال 2004 این یک استاندارد معرفی شد و این متا دیتا ها باید در خود دیتا های دیگر و حجیمی ذخیره کنند و همیشه باید برای آنها حداکثر حجم در نظر گرفته شود و وقتی شما از یک استاندارد یا معماری در سیستم خود استفاده میکنید باید قواعد اون استاندارد را رعایت کنید، در مورد معماری من در آوردی وردپرس هم صحبتی ندارم اما واقعا برای خود بنده جالب هست چه پلاگین هایی هروز برای این سیستم نوشته میشه و شما در هر لحظه بخواهید میتوانید سایت فروشگاهی، شبکه اجتماعی، سایت خبری، وبلاگ و .. راه اندازی کنید.

lizard.tiny
October 29th, 2016, 11:36
سلام، پنج سال پیش یک برنامه نویسی با نام scotty نقدی از استراکچر دیتابیس وردپرس در وبلاگش منتشر کرد در مورد دیتا تایپ های وردپرس و چند وقته میبینم برنامه نویس های ایرانی هم دارند همان صحبت 5 سال پیش را میکنند! و در دهان همه افتاد که چرا از وردپرس از همچین تایپ هایی استفاده میکند و برای تخریب معمولا این بهانه دم دست بود الان هم جدیدا میبینم وردپرس را با پراید مقایسه میکنند، پس لازمه یک توضیح مختصر در مورد استراکچر وردپرس بدم، اول اگر دقت کنید تیبیل های ذخیره داده با meta شروع میشوند، مثل metaposts, metausers و غیره.. این نام ها از metadata گرفته شده است در فارسی "فراداده" معنی میشوند، و اگر اشتباه نکنم در سال 2004 این یک استاندارد معرفی شد و این متا دیتا ها باید در خود دیتا های دیگر و حجیمی ذخیره کنند و همیشه باید برای آنها حداکثر حجم در نظر گرفته شود و وقتی شما از یک استاندارد یا معماری در سیستم خود استفاده میکنید باید قواعد اون استاندارد را رعایت کنید، در مورد معماری من در آوردی وردپرس هم صحبتی ندارم اما واقعا برای خود بنده جالب هست چه پلاگین هایی هروز برای این سیستم نوشته میشه و شما در هر لحظه بخواهید میتوانید سایت فروشگاهی، شبکه اجتماعی، سایت خبری، وبلاگ و .. راه اندازی کنید.
شما حاظری خودت با این استاندارد کد بزنی و تحویل مشتری بدی ؟