PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طولانی شدن کانکت شدن برنامه putty به سرور مجازی

gholami_sam
October 27th, 2016, 00:52
با سلام
یک سرور مجازی با رم 2 گیگ دارم که برایم با هزینه کافیگ کردند. اما توی 20 روزه گذشته دو بار به مشکل دان شدن سرور مواجه شدم .
به آی پی سرور پینگ کردم و تایم اوتی نداره و سرعت خوبه
اما
1- وبسایت باز نمیشه.
2-دسترسی به کنترل پنل دایرکت ادمین نصب شده بروی آن میسر نیست.
3- با برنامه پاتی هم سعی در کانکت شدن دارم که بعد از وارد کردن آی پی و پورت تا 10 دقیقه هم بایست صبر کنم تا شاید ارتباط برقرار بشه.

دفعه قبل (یک هفته پیش) که این مشکل رو داشتم با انتظار فراوان برای کانکت شدن پاتی تونستم سرور رو ریبوت کنم و بعد از ریبوت مشکل حل شد تا امروز و تکرا مجدد مشکل دان شدن سرور. الانم که تیکت میزنم چندین بار سعی کردم که توسط پاتی به سرور متصل بشوم اما فعلا موفق نشدم.

این موارد رو برای مشخص شدن بهتر مشکل خدمت اساتید عارض میشوم:
بنده برنامه پاتی رو هم از روی کامپیوتر خودم و هم از روی سرور مجازی ویندوزی که دارم ، اجرا کردم و مشکل قطعی یا سرعت اینترنت ندارم. سرور من در دیتا سنتر ایکاتل هلند هستش. تعداد متوسط بازدید روزانه وبسایت 6000 تاست. آی پی خودم و سرور ویندوزیم درون دیوار آتش بعنوان آی پی سفید درج شده و از اینجهت هم مشکل ندارم و اینم عارض بشوم که از وردپرس بروی سرور استفاده میکنم.(احتمال حمله دی داس رو میدادم اما دفعه قبل هم دیوار آتش تعدادی آی پی رو بلاک کرده بود و ظاهرا حمله جدی نداشتم)

با توجه به مطالب عنوان شده مشکل بنده رو چطور ارزیابی میفرمائید. مشکل از کانفیگه یا مشکل از سرور ضعیف برای بازدید بالای بنده ست.
ممنون میشوم اگر بذل بخشش نموده و تجربه خودتون را با اینجانب به اشتراک بگذارید
سپاسگذارم
ارادت

blueserver
October 27th, 2016, 01:04
سلام دوست عزیز
در مورد ، موارد 1 و 2 احتمالا مشکل از iptables میتونه باشه (البته باید بررسی بشه ، اما معمولا این مورد هست). که با دستور service iptables stop معمولا برطرف میشه.
پنل ریبوت سرور ندارید مثلا در whmcs یا پنل نصب خودکار؟ مشکل دیر وصل شدن هم مربوط به سرور هست که همینجوری نمیشه راه حل داد و باید بررسی بشه.

با سپاس

gholami_sam
October 27th, 2016, 01:12
سلام دوست عزیز
در مورد ، موارد 1 و 2 احتمالا مشکل از iptables میتونه باشه (البته باید بررسی بشه ، اما معمولا این مورد هست). که با دستور service iptables stop معمولا برطرف میشه.
پنل ریبوت سرور ندارید مثلا در whmcs یا پنل نصب خودکار؟ مشکل دیر وصل شدن هم مربوط به سرور هست که همینجوری نمیشه راه حل داد و باید بررسی بشه.

با سپاس

بابت وقتی که گذاشتید متشکرم. سرور مجازی بنده پنلی نداره و فقط دسترسی اس اس اچ داشتم که الان اونم میسر نیست کلی بایست صب کنم تا پاتی به سرور متصل بشه و تا مرحله وارد کردن نام کاربری روت که میرسم و پسورد رو هم بایست کلی صبر کنم اونم اگه ارتباط از سمت سرور قطع نشه و مجدد از نو (یک جای کار میلنگه یک هو همه با هم از کار میافته یعنی هم وبسایت دان میشه هم کنترل پنل اجرا نمیشه و هم دسترسی اس اس اچ بسیار بسیار کند برقرار میشه یعنی کمی بیش از 20 دقیقه تا اگه بشه یه خط فرمان ریبوت رو بنویسم و مثل قبل مشکل با ریبوت شدن حل بشه. دنباله پیدا کردن مشکلم چون شخصی که کانفیگ کرده 20 روز پیش انجام داده و توی این مدت این دومین باره که با این مشکل مواجه میشوم.)

blueserver
October 27th, 2016, 01:20
خواهش میکنم ، طبق توضیحی که دادین مشکل قطع شدن سایت و پنل دایرکت ادمین معمولا از همون iptables هست که شخصا بسیار با این مورد برخورد داشتم ، اما برای سایر مشکلاتتون عرض کردم باید بررسی بشه که دقیقا کجا مشکل داره، ممکن هست سرویس خاصی درگیر باشه ، یا کانفیگ درست انجام نشده باشه و ... تا دقیقا بررسی نشه ، جواب قطعی نمیشه داد.

با سپاس

Amy
October 27th, 2016, 01:27
با سلام :53:
مشکل از سرویس دهنده هست
احتمالا سرور درست کانفیگ نشده
و یا در سرور اختصاصی بیشتر از حد مجاز مجازی سازی شده و فروخته شده
که منابع بیش از حد مصرف شده یا به اصطلاح اورسل شده

که با کندی سرور مواجه هستین

پیشنهاد میکنم سرویس دهنده رو تعویض کنید
و همیشه از VDS برای سی پنل یا دایرکت ادمین استفاده کنید

vps با رم 2 گیگ ، کافی نیست و در حالت معمولی هم کند می باشد

gholami_sam
October 27th, 2016, 14:59
با سلام :53:
مشکل از سرویس دهنده هست
احتمالا سرور درست کانفیگ نشده
و یا در سرور اختصاصی بیشتر از حد مجاز مجازی سازی شده و فروخته شده
که منابع بیش از حد مصرف شده یا به اصطلاح اورسل شده

که با کندی سرور مواجه هستین

پیشنهاد میکنم سرویس دهنده رو تعویض کنید
و همیشه از VDS برای سی پنل یا دایرکت ادمین استفاده کنید

vps با رم 2 گیگ ، کافی نیست و در حالت معمولی هم کند می باشد

باسلام
از راهنماییتون سپاسگذارم.
خودم تصورم اینه که سرور مشکل داره یعنی اکانت های زیادی بروی یک سرور نصبه ولی دو سوال برایم بی جواب مانده

اگر فرض بگیریم کانفیگ درست انجام شده"شخص با تجربه ای که در این انجمن فعاله زحمتش رو کشیده . نام نمیبرم" و مشکل از اورسل بودنه یعنی تعداد زیاد از حدی وی پی اس بروی یک سرو ایجاد شده باشه :

"با اینکه سایت دان شده - کنترل پنل دایرکت ادمین اجرا نمیشه - دسترسی ssh بسیار بسیار تاخیری صورت میگیره یا وجود نداره" - در اینصورت چرا وقتی از آی پی سرورمون پینگ میگیرم پاسخ سرو خیلی خوبه و تایم اوت هم در کار نیست یعنی میشه اورسل صورت گرفته باشه و با پینگ کردن مشکلی به نظر نرسه؟ که حتی برنامه putty هم که فکر میکنم مصرف کمی داره اجرا نشه ولی پینگ آی پی همه چسز رو خوب نشون بده؟

دوم اینکه دیشب بعد از حدود دوساعت توانستم توسط ssh سرور رو ریبوت کنم و مشکل حل شد و احتمالا تا یک هفته آینده دوباره باید منتظرش باشم. اگر اورسل درست باشه آیا با ریبوت کردن ممکنه مشکل حل بشه.

خودم بسیار سرد گمم
شیطونه میگه دل به دریا بزنم یک سرور مجازی جدید بگیرم و بدون کنترل پنل فقط سرویسهای مورد نیاز رو روش نصب کنم چون فقط یک وبسایت وردپرسی رو قراره روی وی پی اس اجرا کنم نه بیشتر.

از راهنمایی تون متشکرم:)

blueserver
October 27th, 2016, 15:22
اگه از اورسل باشه ، با صبر کردن هم فاییده نداره و درست نمیشه، چون بیشتر ار ظرفیت منابع سرور ، مجازی سازی انجام شده - ping فقط یک بسته هست که به سرور ارسال میشه و مدت زمانی که طول میکشه به سرور بره و برگرده رو نشون میده که آیا سرور روشن و فعال هست و آیا پاسخ پینگ دریافت شده رو ارسال میکنه یا نه