PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قابل توجه کلیه برنامه نویسان, توسعه دهندگان و وبمسترهای ایرانی - خصوصاً php کارها

lizard.tiny
October 21st, 2016, 16:11
سلام به همه دوستان عزیز

قصد دارم یکی از سایت های بومی که توسط بنده کدنویسی و پیاده سازی شده رو معرفی کنم که امیدوارم مورد استفاده و حمایت کلیه برنامه نویسان, وب مسترها و توسعه دهندگان عزیز ایرانی قرار بگیره, البته لازم به ذکر هست که چنین سایتی در ایران تا کنون بصورت تخصصی راه اندازی نشده

سایتی که میخوام معرفی کنم سایت PasteCode.IR هست که کار اصلی این سایت ذخیره و توسعه کد هست

شاید بارها پیش اومده باشه بخوایید کدهای مختلف که کدنویسی کردید رو در اختیار کسی قرار بدید, یا حتی توی انجمن های مختلف خواسته باشید مشکل کسی رو حل کنید و یک کد رفع مشکل شده بهش بدید, قبل از این باید کدها رو توی اون انجمن قرار میدادید که هم حالت نمایش نامناسبی داشت و هم قابل دانلود یا توسعه نبود, اما با سایت PasteCode میتونید کدهای خودتون رو با امکانات زیر منتشر کنید :

امکان نمایش کد بصورت syntax coloring
نمایش کد بصورت اصولی و پیشرفته
امکان دانلود کد در قالب فایل با پسوند ( بطور مثال upload.php )
امکان رونوشت از کد برای ویرایش و توسعه
امکان نمایش کد بصورت کاملاً حرفه ای در سایت یا وبلاگ
امکان دسترسی مستقیم به کد با لینک مستقیم
امکان نمایش اطلاعات و آمار بازدید و دانلود کد
امکان نمایش کد با syntax color های متفاوت و قابل انتخاب
امکان تست آنلاین کد ( در حال حاظر کدهای php , html, javascript )
و ...

توجه داشته باشید در حال حاظر حتی سایت های بزرگی از جمله PasteBin هم به شما اجازه تست آنلاین کدهای ذخیره شده را نمیدهند اما PasteCode.IR به شما اجازه تست آنلاین کدهای php را بصورت کاملاً حرفه ای و ServerSide میدهد که این قابلیت با توجه به اجازه استفاده از کلیه توابع رایج PHP در نوع خود بینظیر میباشد

همچنین اون دسته از دوستانی که قصد انتشار یا نمایش کدهای برنامه نویسی در سایت و وبلاگشون دارن کافیه اون رو در سایت PasteCode.IR ذخیره کنند و در زیر همون کد در قسمت " نمایش در سایت شما " کد اون رو برداشته و در مطلب مورد نظرشون در سایت یا وبلاگ قرار بدند, با این کار اون کد بصورت کاملاً حرفه ای و زیبا در سایت و وبلاگ نمایش داده میشه

لینک یک کد : http://pastecode.ir/?p=1

لینک مستقیم کد : http://pastecode.ir/?view=1

لینک دانلود کد : http://pastecode.ir/?download=1

لینک تست و اجرای آنلاین کد : http://laboratory.pastecode.ir/?id=1

نمونه کد برای نمایش این کد در سایت یا وبلاگ :

<script src="http://pastecode.ir/?js=1&h=350"></script>

البته خدمات سایت PasteCode.IR فقط به این موارد ختم نمیشود و امکاناتی از جمله :

سیستم برسی دو کد بصورت diff برای یافتن تغییرات بصورت خط به خط و آپدیت کد
سیستم آپلود فایل و عکس با لینک مستقیم
سیستم کوتاه کننده لینم بصورت دامنه 3 حرفی
سیستم توسعه کد HTML با قابلیت نمایش زنده و لحظه ای تغییرات
سیستم ویرایشگر کد و متن html
سیستم API
و ...

دوستان عزیز اگه نظر, پیشنهاد, انتقادی دارید ممنون میشم مطرح کنید

بمنظور ورود به سایت PasteCode.IR کلیک کنید (http://pastecode.ir/)

tikweb.ir
October 21st, 2016, 16:37
ایده و اجرای خوبی هست
البته قبلا یکی از دوستان شبیه به این رو فقط برا php اجرا کرده بود که سر یه هفته نفوذ و دیفیس شد و کلا بیخیال شدن

این قسمت تست اجرای کد انلاین یکم خطرناک هست

پیشنهاد میکنم یکم بیشتر روی امنیت اون بخش تمرکز داشته باشید

lizard.tiny
October 21st, 2016, 16:43
ایده و اجرای خوبی هست
البته قبلا یکی از دوستان شبیه به این رو فقط برا php اجرا کرده بود که سر یه هفته نفوذ و دیفیس شد و کلا بیخیال شدن

این قسمت تست اجرای کد انلاین یکم خطرناک هست

پیشنهاد میکنم یکم بیشتر روی امنیت اون بخش تمرکز داشته باشید
سلام

ممنون از توجه و نظرتون

در خصوص بخش اجرای کد سعی شده محدودیتی اعمال نشه که کاربرا بتونن عمده توابع php رو تست کنند, اما در خصوص امنیتش مواردی خیلی زیادی رو برسی کردیم و در مجموع به یک راهکار خیلی مناسب رسیدیم که مشکلات امنیتی این بخش رو رفع کردیم

البته قطعاً این بخش هنوز جای کار داره اما واسه استارت کار کاملاً تست شده بالا اومده و اگه مشکلی هم پیش بیاد چون این بخش از سرور اصلی سایت جدا هست براحتی قابل حل هست

امیدوارم بقیه دوستان هم نظرشون رو عنوان کنند تا در توسعه این سایت مارو یاری کنند

VipSc
October 21st, 2016, 17:58
با سلام.
آیا در آینده، اجرا و تست کد های asp و c# وجود خواهد داشت؟
با تشکر

mojtaba05
October 21st, 2016, 18:11
سلام و خسته نباشید.
تبریک می گم، انشالله سایت خوبی خواهد شد.
امکان ایجاد حساب کاربری نداره یا من پیدا نکردم؟

با تشکر

omid1991
October 21st, 2016, 19:02
سلام وقت بخیر

امکان خصوصی و عمومی بودن کد هم مشخص کنید (استفاده از کوکی کاربر یا هر روش دیگه مثل گذاشتن پسورد راه حل خوبیه برای اینکار)

موفق باشید.

lizard.tiny
October 21st, 2016, 19:28
با سلام.
آیا در آینده، اجرا و تست کد های asp و c# وجود خواهد داشت؟
با تشکر
سلام

در خصوص کدهای Dot Net متاسفانه امکان اجرا نیست, اما در حال پیاده سازی زیر ساختی هستیم که بشود کدها رو تست کرد جوری که Warning ها و خطاهای کدنویسی توسط خود سایت تا حدی قابل رفع شدن باشه

سلام و خسته نباشید.
تبریک می گم، انشالله سایت خوبی خواهد شد.
امکان ایجاد حساب کاربری نداره یا من پیدا نکردم؟

با تشکر
سلام

امکان ایجاد حساب طی چند روز آینده افزوده میشه و امکانات بیشتری در اختیار افراد عضو قرار میگیره

سلام وقت بخیر

امکان خصوصی و عمومی بودن کد هم مشخص کنید (استفاده از کوکی کاربر یا هر روش دیگه مثل گذاشتن پسورد راه حل خوبیه برای اینکار)

موفق باشید.
سلام

این مورد رو با راه اندازی سیستم عضویت و ورود کاربران راه اندازی میکنم جوری که کاربران عضو بتونن کدهای خودشون رو ویرایش - حذف کنند یا روی کدهاشون رمز بزارن که بصورت عموم قابل استفاده نباشه

shahinmq
October 21st, 2016, 21:38
درود بر شما

حقیقتا با سایتتون زیاد کار نکردم ولی در کل امکانات کلی سایت خوب و همچنین ظاهر راحت و مناسبی داشت.

به عنوان ابزار و یا بخش جدید در صورت لزوم می توانید بخش های زیر را به سایتتون اضافه کنید :

اضافه کردن مستندات برنامه (Document) جهت راحت تر شدن خواننده ی برنامه
امکان نوشتن کامنت نسبت به لاین (خط) برنامه ، بطور مثال فرض کنید من خط 7 تا 20 یک برنامه را متوجه نشدم ، این امکان وجود داشته باشه که به صورت select کردن کد را انتخاب کنم و در این رابطه بتونم نوشته ای ارسال کنم که حالا ممکنه ایراد باشه یا من مشکل داشته باشم یا هر مورد دیگری و صاحب کد هم بخونه و جواب بده یا دیگران جواب بدن
خصوصی یا عمومی کردن هم که دوستان اشاره کردن
و در آخر امکان اضافه کردن به صورت فایل (فایل تکی و چندتایی)

اگر مواردی که گفتم وجود داره شرمنده با دقت نگاه نکردم

با این امکانات تا حدودی شبیه به Github خواهید شد

موفق باشید

rayanagostar
October 21st, 2016, 21:40
ایده جالبی بود بنظرم
پیروز باشید

lizard.tiny
October 21st, 2016, 22:17
درود بر شما

حقیقتا با سایتتون زیاد کار نکردم ولی در کل امکانات کلی سایت خوب و همچنین ظاهر راحت و مناسبی داشت.

به عنوان ابزار و یا بخش جدید در صورت لزوم می توانید بخش های زیر را به سایتتون اضافه کنید :

اضافه کردن مستندات برنامه (Document) جهت راحت تر شدن خواننده ی برنامه
امکان نوشتن کامنت نسبت به لاین (خط) برنامه ، بطور مثال فرض کنید من خط 7 تا 20 یک برنامه را متوجه نشدم ، این امکان وجود داشته باشه که به صورت select کردن کد را انتخاب کنم و در این رابطه بتونم نوشته ای ارسال کنم که حالا ممکنه ایراد باشه یا من مشکل داشته باشم یا هر مورد دیگری و صاحب کد هم بخونه و جواب بده یا دیگران جواب بدن
خصوصی یا عمومی کردن هم که دوستان اشاره کردن
و در آخر امکان اضافه کردن به صورت فایل (فایل تکی و چندتایی)

اگر مواردی که گفتم وجود داره شرمنده با دقت نگاه نکردم

با این امکانات تا حدودی شبیه به Github خواهید شد

موفق باشید

سلام

امکان اضاف کردن کد از طریق فایل بزودی افزوده میشه

البته امکان اضاف کردن کد از طریق چند فایل ( مشابه Github یا Gitlab ) با سرویس PasteCode زیاد جور نیست سایت PasteCode نسخه پیشرفته تر و ایرانی سایت pastebin با امکانات بیشتر هست

امکان ارسال کامنت با هایت لایت کردن قسمتی از کد رو در قالب یک قابلیت جدید به عنوان سیستم پرسش پاسخ مشابه stackoverflow به همین سیستم اضاف میکنم

تشکر از پیشنهادات شما

ایده جالبی بود بنظرم
پیروز باشید
ممنون

همچنین شما

Gh-Moradi
October 21st, 2016, 22:34
Bookmark this page ;):57:

lizard.tiny
October 21st, 2016, 22:37
Bookmark this page ;):57:
درود

اگه این پست رو مفید دونستید و فکر میکنید سایت PasteCode سایت مفیدی هست فکر میکنم بهتر باشه خود سایت PasteCode.IR رو Bookmark کنید :53:

T.Toosi
October 21st, 2016, 23:30
سلام، روی امنیت بیشتر کار کنید خیلی قسمت اجرا کد رو باز گذاشتید ، بنده htaccess سایتو رو پاک کردم کل سرویس "اجرا کد" سایتتون از کار افتاد و نقطه قوت سایتتون هم قابلیت اجرا کد هست که از کار بیوفته ارزشی نداره.

lizard.tiny
October 21st, 2016, 23:35
سلام، روی امنیت بیشتر کار کنید خیلی قسمت اجرا کد رو باز گذاشتید ، بنده htaccess سایتو رو پاک کردم کل سرویس "اجرا کد" سایتتون از کار افتاد و نقطه قوت سایتتون هم قابلیت اجرا کد هست که از کار بیوفته ارزشی نداره.
سلام

ضمن تشکر از توجه شما

روی هاست بخش اجرا فایل htaccess وجود نداره

همچنین بشترین چیزی که باعث میشه این سایت محبوب بشه همین موضوع هست که اجرای کد محدود نباشه و کاربر بتونه حتی شل های مخرب رو هم برسی و تست کنه

فقط یک فایل Index ساده اونجا هست و سیستم جوری تنظیم شده که اکه فایل جدیدی توی اون بخش آپلود بشه یا فایل index ویرایش بشه ضرف کمتر از 10 ثانیه اون بخش بطور کامل ریست میشه - کلیه فایل ها حدف میشن و فایل index اصلی جایگزین میشه

با توجه به این مورد بخش اجرا رو نمیشه هک کرد یا خللی توش ایجاد کرد

اما یکی از دوستان پیشنهاد دادن نسخه PHP این بخش رو تغییر بدم واسه همین این بخش در حال حاظر از دسترس خارج کردم تا پروسه آپدیت PHP تموم بشه همچنین تصمیم گرفتم آدرس این بخش کوتاه تر و قابل درکتر بشه

همچنین واسه این کاربرا بتونن مواردی مثل آپلود فایل یا حتی اجرای Shell رو هم تست کنند احتمال داره زمان ریست خودکار رو به 30 الی 60 ثانیه افزایش بدم

samihost
October 21st, 2016, 23:57
بسیار عالی ، موفق باشید. خوشم اومد

lizard.tiny
October 22nd, 2016, 01:03
دوستان عزیز بخش تست کد با تغییرات زیر در دسترس قرار گرفت :

آپدیت نسخه PHP از 5.3 به 5.6
فعال شدن PHP INFO
فعال شدن نمایش خطاهای PHP

همچنین بزودی امکان ایجاد و اتصال کدها به دیتابیس MySQL افزوده میشه

Raymvnd
October 22nd, 2016, 13:21
دوستان عزیز بخش تست کد با تغییرات زیر در دسترس قرار گرفت :

آپدیت نسخه php از 5.3 به 5.6
فعال شدن php info
فعال شدن نمایش خطاهای php

همچنین بزودی امکان ایجاد و اتصال کدها به دیتابیس mysql افزوده میشه

درود...php 5.6 به زودی از رده خارج میشه بهتره به php 7 ارتقا بدید...

lizard.tiny
October 22nd, 2016, 13:23
درود...php 5.6 به زودی از رده خارج میشه بهتره به php 7 ارتقا بدید...
سلام

در حال پیاده سازی زیرساختی هستم که خود کاربر برای تست کد بتونه بین نسخه های 5.3 - 5.4 - 5.5 - 5.6 و 5.7 سوئیچ کنه

DANG3R
October 22nd, 2016, 13:31
سلام گرامی جان
بسیار بسیار عالی

بوکمارک شد،امیدوارم موفق باشید

lizard.tiny
October 22nd, 2016, 13:35
سلام گرامی جان
بسیار بسیار عالی

بوکمارک شد،امیدوارم موفق باشید
سلام

تشکر, همچنین

Rezash
October 22nd, 2016, 13:38
سلام
سایت خوبی شده . موفق باشید
هسته سیستم code mirror و php sandbox هست ؟

lizard.tiny
October 22nd, 2016, 13:40
سلام
سایت خوبی شده . موفق باشید
هسته سیستم code mirror و php sandbox هست ؟
سلام و تشکر

سیستم بصورت اختصاصی کدنویسی شده و از codemirror استفاده شده اما از PHP Sandbox خیر

lizard.tiny
October 22nd, 2016, 16:41
برای بخش اجرای کد دامنه اختصاصی در نظر گرفته شد

آدرس سیستم تست آنلاین کد از laboratory.pastecode.ir به phpbin.ir تغییر یافت

نمونه جدید لینک تست آنلاین کد : http://phpbin.ir/?id=1 (http://phpbin.ir/?id=1)

lizard.tiny
October 23rd, 2016, 18:43
بنا به درخواست دوستان :

امکان ارسال و انتشار کد بصورت خصوصی و دارای کلمه عبور به سیستم افزوده شد
همچنین امکان اجرا و تست شل های php روی سیستم فعال شد
قابلیت نمایش آخرین کدها, پربازدید ترین کدها و پر دانلودترین کدها نیز فعال شد

- - - Updated - - -

نمونه کد دارای پسورد : http://pastecode.ir/?p=708

کلمه عبور : 135

lizard.tiny
October 25th, 2016, 00:14
امکان عضویت و ورود به سیستم افزوده شد

کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده باشند و موقع ارسال کد در سیستم لاگین شده باشند میتوانند در هر زمان با ورود به اکانت خودشون در تب " کدهای من " کدهایی که در سیستم ذخیره کردند رو مشاهده کنند

توجه داشته باشید تب " کدهای من " فقط برای کاربرانی که لاگین هستند قابل نمایش میباشد

lizard.tiny
October 27th, 2016, 02:28
دامنه mylocal.ir قابلیت جدیدی از سایت PasteCode ویژه برنامه نویسان :

شاید بارها برای شما پیش آمده باشید در میحط localhost در حال کدنویسی کدهای PHP / HTML / ASP و ... هستید و نیاز به یک دامنه واقعی برای تست کدهای خود دارید, اما تنها مورد قابل دسترس برای شما در محیط local آدرس هایی نظیر localhost, 127.0.0.1 و ... میباشد, در این سرویس از سایت PasteCode شما میتوانید از یک دامنه واقعی برای تست در محیط localhost استفاده کنید.

بمنظور استفاده از این سرویس میتوانید بجای استفاده از localhost یا IP از دامنه mylocal.ir استفاده کنید

توجه داشته باشید بمنظور استفاده از دامنه mylocal.ir باید این دامنه را در وب سرور تعریف کنید

نمایش در سایت PasteCode
(http://pastecode.ir/mylocal)

lizard.tiny
October 27th, 2016, 12:31
بخش کوتاه کننده لینک سامانه PasteCode تحت دامنه 3 حرفی راه اندازی شد

کوتاه کننده لینک PasteCode یک سامانه کاملاً رایگان, سریع و بدون تبلیغ میباشد, در این سرویس شما میتوانید کلیه لینک های طولانی خود را بدون هیچ محدودیتی کوتاه کنید, توجه داشته باشید لینکهای کوتاه شده در سامانه کوتاه کننده لینک PasteCode دارای هیچگونه محدودیتی در بازدید یا زمان نمیباشند, همچنین در صورتی که در سامانه عضو شده باشید و وارد سیستم شده باشید میتوانید تعداد کلیک روی هر لینک را در پنل خود مشاهده کنید

ورود به بخش کوتاه کننده لینک (http://pastecode.ir/url)

lizard.tiny
October 28th, 2016, 15:55
سامانه آپدیت شد

بخش نمایش کد شد تب بندی شد

امکان پرسش و پاسخ در خصوص هر کد به سیستم افزوده شد

امکان کپی کد با یک کلیک به سیستم افزوده شد

تب آخرین پرسش و پاسخ ها افزوده شد

تب آخرین پرسش و پاسخ کدهای من برای کاربران عضو افزوده شده

تب نمایش تعداد کلیک لینک های کوتاه شده برای کاربران عضو افزوده شد

lizard.tiny
November 16th, 2016, 21:14
Extension سامانه PasteCode مخصوص مرورگر محبوب Google Chrome هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد

با نصب این Extension میتوانید در مدت کمتر از 10 ثانیه کد خود را در سامانه PasteCode ثبت و منتشر کنید

آموزش نصب :

ابتدا با کلیک روی این لینک افزونه را دانلود کنید : http://vrl.ir/1023

سپس مرورگر گوگل کروم خود را باز کرده, روی http://pastecode.ir/dl/setting.png ( بخش تنظیمات مرورگر ) کلیک کنید سپس وارد منوی Settings شوید, در نهایت روی تب Extensions کلیک کنید ( و یا روی این متن کلیک کنید (chrome://extensions/) )

در این بخش کافیست فایل pastecode.crx را که دانلود کرده اید را گرفته / کشیده و در این صفحه رها کنید

تصاویر نسخه 1.0 این افزونه :

http://pastecode.ir/dl/pastecode.png

http://pastecode.ir/dl/pastecode_post.png

در نسخه جدید این افزونه 2 قابلیت آپلود فایل و کوتاه کننده لینک افزوده خواهد شد

دوستان عزیز پیشنهاد, نظر یا انتقادی داشتید ممنون میشم مطرح کنید

yourhosting
November 16th, 2016, 21:39
سلام
سیستم بسیار جالبی هست
پیشنهاد میکنم نسخه انگلیسی اون رو هم توسعه دهید
اسکریپت نوشته شده دارای باگ های امنیتی شدیدی هست که مواردی از ان خدمتتان ارسال میشود سریعا رفع کنید
موفق باشید

lizard.tiny
November 16th, 2016, 21:46
سلام
سیستم بسیار جالبی هست
پیشنهاد میکنم نسخه انگلیسی اون رو هم توسعه دهید
اسکریپت نوشته شده دارای باگ های امنیتی شدیدی هست که مواردی از ان خدمتتان ارسال میشود سریعا رفع کنید
موفق باشید
درود

تشکر از شما, ممنون میشم اگه موردی رو مشاهده کردید ارسال کنید

yourhosting
November 16th, 2016, 22:02
درود

تشکر از شما, ممنون میشم اگه موردی رو مشاهده کردید ارسال کنید

تلگرام ارسال شد

lizard.tiny
November 16th, 2016, 22:39
قبل از هر چیز تشکر از شما

در خصوص این مورد یک توضیح میدم که سایر دوستان هم در جریان قرار بگیرند و این مورد رو یک بانگ در نظر نگیرند

دوستان عزیز توجه داشته باشید دسترسی به فایل index.php یا حذف فایل index.php در هاست phpbin.ir یا آپلود و اجرای هرگونه شل, فایل مخرب و ... امری کاملاً آزاد و طبیعی هست و هیچ مشکلی برای سایت PasteCode یا PHPBin.IR پیش نخواهد آورد, چرا که با اجرای هر کد, هاست phpbin بصورت سیستمی ریست و فایل های اجرا کننده بازنویسی میشوند که این عمل جلوی مواردی مثل از کار انداختن سیستم یا bypass شدن این سیستم رو میگیره

باز هم ممنون از توجه و همراهی شما دوستان و همکاران گرامی

lizard.tiny
November 17th, 2016, 14:32
امکان دسترسی به کدهای سامانه PasteCode بصورت مستقیم ( Raw ) فراهم شد

این قابلیت این امکان را به کاربران گرامی میدهد که کدها رو بصورت مستقیم در اسکریپت های خود فراخوانی کنند

نمونه لینک : http://pastecode.ir/?raw=946

مثال : در صورتی که یک قالب برای یک سیستم وبلاگ دهی نوشته شود میتوان فایل هایی نظیر js و css و ... را در سامانه pastecode قرار داده و در قالب فراخوانی کنند, البته این قابلیت کاربردهای زیادی خواهد داشت

mojtaba05
November 17th, 2016, 15:36
سلام و خسته نباشید خدمت شما

ممنون بابت زحماتی که می کشید، یه سوال یا پیشنهاد داشتم، البته نمی دونم تا چه حد صحیح یا عملی هست: امکان include یا require کردن یک فایل دیگه، که اون فایل دیگه هم تو همین سامانه و در یک آدرس دیگه ساخته شده.

با تشکر

lizard.tiny
November 17th, 2016, 17:26
سلام و خسته نباشید خدمت شما

ممنون بابت زحماتی که می کشید، یه سوال یا پیشنهاد داشتم، البته نمی دونم تا چه حد صحیح یا عملی هست: امکان include یا require کردن یک فایل دیگه، که اون فایل دیگه هم تو همین سامانه و در یک آدرس دیگه ساخته شده.

با تشکر
درود

بصورت معمول خیر نمیشه انجام داد و برای اینکار باید یک function بنویسید که اطلاعات رو از سامانه بخونه و فراخوانی کنه