PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وضعیت پرداخت الکترونیک در کشورهای همسایه ایران

mri_6889
October 17th, 2016, 21:32
سلام دوستان.
1-در حال حاضر وضعیت پرداخت الکترونیک(خصوصا اینترنی) در کشورهای همسایه ایران چگونه است؟
2-از چه سیستم هایی استفاده میشود؟
3-آیا این کشورها برای پرداخت اینترنتی به پول محلی سوییچ ملی خود(مثل شتاب و شاپرک) را دارند یا از سوییچ مستر و ویزا استفاده میکنند؟
4-مثلا اگر بخواهیم یک درگاه پرداخت برای سایت خود در یکی از کشورهای زیر بگیریم، روال آن چگونه خواهد بود؟
1-افغانستان (سایت دیوار افغانستان (http://www.divar.af) که متعلق به همان دیوار ایران میباشد چگونه برای ویژگی نردبان و... پول میگیرد؟)
2-پاکستان
3-ترکیه
4-عراق(خصوصا اقلیم کردستان)
5-ارمنستان
6-جمهوری آذربایجان
7-ترکمنستان

Raymvnd
October 18th, 2016, 04:28
درود...هنوز خدمات دیوار افغانستان رایگانه چون به درگاه پرداخت متصل نیست...
در مورد سیستم پرداختی شتاپ ایران اینه که قراره به تمامی کشورهای همیشه تحت پوشش قرار بگیره و خدمات ارائه کنه...مثل ویزاکارت یا مسترکارت

esmaeil95
October 18th, 2016, 05:29
من ترکیه رو بگم مثلا
بیشتر کشور هایی هم که من میدونم به این صورت هست
هیچ سیستمی مثل شتاب و شاپرک وجود نداره
کارت های بانکی فقط بدون کارمزد به همون بانک خودشون میتونن برداشت و انتقال بدن
هر کارت بانکی توی ترکیه به یکی از سیستم های ویزا یا مستر متصل هست
اگر شما توی بانک x حساب داشته باشین بخواهید از بانک y پول برداشت کنید
باید هر دو بانک به یک سیستم مثلا ویزا وصل باشه
و اگر این کا رو بکنید چون به واسطه شبکه ویزا داره مبلغ پرداخت میشه درصدی کارمز که کم هم نیست برداشت میشه
با همون کارتی که به ویزا وصل هست میتونید از کل کشور های دنیا برداشت کنید مثلا برین دبی یا لندن یا.... از هر بانک متصل به ویزا میتونید برداشت کنید تبدیل میکنه وجه رایج همون جارو میده
چیزی مثل کارت به کارت ایران وجود نداره(فقط بین کارت های یک بانک)
بین دو بانک فقط سویفت

حالا برای پرداخت اینترنتی یا پرداخت pos اگر کارتی جزو ویزا باشه از درگاه های ویزا میتونه خرید کنه

Kian
October 18th, 2016, 12:02
مواردی که شما در مورد ترکیه و بقیه کشورا گفتین اگه واقعیت داشته باشه، نشون میده که ما از لحاظ پرداخت الکترونیکی و بانکی، از کشورهای دیگه خیلی پیشرفته تر هستیم . :67:

Raymvnd
October 18th, 2016, 12:18
مواردی که شما در مورد ترکیه و بقیه کشورا گفتین اگه واقعیت داشته باشه، نشون میده که ما از لحاظ پرداخت الکترونیکی و بانکی، از کشورهای دیگه خیلی پیشرفته تر هستیم . :67:
اینکه ایران به خاطر نداشتن ویزا و مسترکارت صاحب سیستم پرداختی اختصاصی مالی بومی است و برای همین وابسته به آمریکا نیست...
کشورهایی منطقه برای تامین نیازهای خود به آمریکا وابسته هستند و برای همین از لحاظ تامین زیر ساخت پرداخت الکترونیک از ایران عقب مانده هستند...
سیستم پرداخت شتاب ایران می تونه به تمامی کشورهای جهان خدمات ارائه کنه به صورت مستقل مثل ویزاکارت و مسترکارت...

esmaeil95
October 18th, 2016, 17:58

همین طور هست
همه بانکا مستقل هستم هیچ کشوری هم چیزی مثل شتاب و.. نداره
همون به واسطه ویزا و مستر میتونن وصل بشه
برداشت
خریدو... همه هم کارمزد داره

Raymvnd
October 19th, 2016, 03:37
درود...به نظرم چین و روسیه و ژاپن و هند سیستم پرداخت اینترنتی بومی دارن احتمالا...

navid_nasim
October 22nd, 2016, 00:26
من میتونم بگم که سیستم بانکی ایران واقعا قدرتمنده و بومی هست و به همه دنیا میتونه خدمات بده .........واقعا ستودنی هست کارشون .......و از نظر کارمزد هم واقعا خوبه
شما با سیستم بانکی بیرون از ایران کار کنی میفهمی چقدر گیر دارن و چقدر کارمزدا گرونه یعنی تو واسه یه کارت به کارت کلی هزینه باید بپردازی و............... به عنوان مثال برای یه کار بانکی البته این طی فیش بود که خودم با این مورد روبرو شدم واسه یه انتقال پول از یه بانک به صورت فیش به همون بانک در یک شعبه در همون شهر باید در حدود 35 هزار تومن پرداخت میگردم پول انتقالی هم 300 هزار تومن بود. به تومن گفتم مبالغو که بهتر باشه.