PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال: اتصال دامنه به وبلاگ بدون ns ها، با استفاده از DNS Management چگونه؟

Metalik
November 29th, 2010, 11:25
سلام

برای اتصال دامنه به وبلاگ راهش اینه که ns ها رو برای دامنه مطابق ns های ارائه شده توسط وبلاگ تغییر بدیم.

سوال من اینه که آیا راهی وجود داره که بدون استفاده از ns ها و با استفاده از ایجاد record جدید (از نوع a یا cname یا ...) در DNS Management، دامنه را به وبلاگ متصل کرد؟

REXNET
November 29th, 2010, 13:26
CNAME یا همون Canonical-Name میاد یک آدرس رو روی یک آدرس دیگر ست می کنه و در واقع نام مستعار (alias) یک دامنه دیگه است. مثلا شما همیشه www.domain.com (http://www.domain.com) رو CNAME می کنید روی domain.com

در مورد نوع A که بعضی وقت ها از اون با عنوان OpenDNS هم نام برده میشه (اگر اشتباه می کنم، اصلاح کنید)، شما میتونید با دادن یک آدرس IP، دامنه یا sub domain را مستقیما به سرور مربوطه متصل کنید.

تا جایی که میدونم، استفاده از record های نوع dns به صورت سلسله مراتبی عمل routing رو انجام میده. یعنی dns server سطح پایین تر، از dns server های سطوح بالاتر برای پیدا کردن سرور استفاده می کنه. (اگر اشتباه می کنم، لطفا اصلاح کنید.)

موفق باشید :x

---------- Post added at 01:26 PM ---------- Previous post was at 01:18 PM ----------

با این اوصاف، فکر می کنم باید از CNAME استفاده بشه مخصوصا اگر وبلاگ از سرویس های عمومی مثل blogfa و ... باشه