PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخطار جدی - کشور آمریکا و تصمیم در مورد دامنه های تحت کنترل ایرانیان !

Aria
November 29th, 2010, 00:39
سلام.

در حال بررسی قوانین جدید تامین کنندگان سرویس های مختلف بودم (Service Providers) تا اطلاعات خودم رو به روز نگه دارم که به نکته ای رسیدم که .... هنوز نمیتونم باور کنم !

US Shuts Down Web Sites in Piracy Crackdown - NewsPlurk (http://technology.newsplurk.com/2010/11/us-shuts-down-web-sites-in-piracy.html)

در واقع موضوع این هست که آمریکا داره از قدرت عملش سوء استفاده می کنه برای در دست گرفتن دامنه های مورد نظرش و هیچ کس هم نمی تونه به این رویه اعتراض کنه (حتی خود آمریکایی ها و کشور های غربی) و تا به حال دامنه های زیادی از دست صاحبان اصلیشون خارج شده !!

کشور انگلستان هم به تازگی شروع به وضع قوانین مشابه کرده و داره این رویه رو دنبال می کنه!

تحدید جدی در این بین متوجه دامنه های تحت کنترل افرادی هست که در کشور های تحریم شده توسط کشور آمریکا قرار دارند که هر لحظه این امکان وجود داره که دامنه های این اشخاص هم از دسترس ایشان خارح بشه و البته جای هیچ اعتراضی هم وجود نخواهد داشت چون دلایل محکمی وجود داره !

طرح مسئله در واقع پیچیده تر از مبحث ما هست ولی در کل میشه گفت هیچ کاری در این ضمینه نمیشه کرد چون کشور آمریکا از طریق تامین کننده سرویس شما (برای مثال شرکت های فروشنده مثل Name.com و Directi و Enom و ...) اقدام نمی کنه و در عمل مستقیماً وارد عمل میشه (از طریق ICANN) و در این حالت اگر شرکت فروشنده همکاری نکته، کل شرکت از حالت accredit خارج میشه و دیگر اجازه فروش دامنه به کاربران رو نداره !!!

این مورد رسما abuse کردن قدرت اجرایی در کشور آمریکا هست که در حال حاظر موج اعتراضات از سراسر دنبا به این عمل آعاز شده ولی متاسفانه کاری از پیش نبرده است !

این خبر از هیچ کجا کپی نشده و توسط بنده به زبان فارسی نگارش شده است.

لطفاً در هنگام استفاده از این مطلب، کپی رایت سایت "WebHostingTalk - Iran" رو به کار ببرید!

به روز رسانی:

دقایقی پیش نتیجه جستجو های من برای مشاهده نمونه هایی از این اعمال به نشان می دهد که دامنه ای هدف این گونه حملات از طرف دولت آمریکا قرار گرفته است:

This domain name has been seized by ICE - Homeland Security Investigations (http://torrent-finder.com)

نکته جالب اینجاست که این مورد مستقیماً توسط Department of Homeland Security که یکی از بلند پایه ترین سازمانهای امنیتی کشور آمریکا به حساب می آید صورت می گیرد!

لازم به ذکر است که این سازمان امنیتی در عمل برای موارد مهمی همانندUnresolved Cases - Terrorism - Governmental Fraud و موارد مهمی از این قبیل وارد عمل می شود !

با تشکر.

delta
November 29th, 2010, 00:57
کارمون در آمد.تا الان نگران هاست و سرور بودیم که تحریمیم و هر لحظه امکان خاموش شدنش بود الان هم که دارند اسم رو کلا بر میدارند! بریم رو همون اینترنت ملی با دامین .ir خودمون!!

Aria
November 29th, 2010, 02:44
کارمون در آمد.تا الان نگران هاست و سرور بودیم که تحریمیم و هر لحظه امکان خاموش شدنش بود الان هم که دارند اسم رو کلا بر میدارند! بریم رو همون اینترنت ملی با دامین .ir خودمون!!

سلام.

واقعاً صحیح نیست آدم بدون داشتن اطلاعات کافی حرفی بزنه!

ICANN | IDN ccTLD Request From the Islamic Republic of Iran Successfully Passes String Evaluation (http://www.icann.org/en/announcements/announcement-15oct10-en.htm)

ایران هم مثل همه کشور های دیگه، تا زمانی که از ICANN مجوز رسمی نگیره و accredit نشه، اجازه ارائه دامنه نداره!

پس این مطلب فراتر از شعار های بی محتوانی "ملی شدن" و ... هست چون واقعیت اینه که دنیا بر محور جهانی شدن می چرخه و تک روی هیچ وقت راه حل نیست!

درضمن، محض اطلاع شما عرض می کنم، در ایران "دیتاسنتر ملی" و "شبکه ملی" و ... همه در نهایت ختم میشه به Intranet که به زودی متوجه میشید این موضوع رو (اگر بیشتر تحقیق کنید و سعی کنید اطلاعاتتون رو به روز نگه دارید، هیچ وقت از مرحله عقب نمی مونید).

واقعاً تا به حال به این فکر نکردید که به چه دلیل هست که دولت دستور داده که تمام سایت های دولتی و وابسته به دولت باید به شبکه های داخل ایران منتقل بشند ؟

می دونید که مرحله بعدی این عملیات شرکت های خصوصی رو تحت شعاع قرار میده و بعدش هم سایت های غیر رسمی و شخصی و ... که صاحبان ایرانی ای دارند که درون ایران زندگی می کنند ؟ کلاً اطلاعی دارید از محیط پیرامونتون ؟؟!!

من که ایران زندگی نمی کنم، از عصبانیت دارم دندونای خودم رو میشکنم و شما نشستید جوک میگید ....!!!!!!!

با تشکر.

Desperados
November 29th, 2010, 03:26
دامنه های ملی هم همان طور که آریا عزیز گفت تحت نظارت ICANN هست اگر اشتباه نکنم تحت قوانین همین سازمان.
خوب راهکار به نظر دوستان چیه ؟
به دلیل سیاست های دولت به این صورت هست و امکان تغییر این سیاست ها نیست جامعه جهانی هم که کوتاه نمیاد.
به نظر شما باید Whois را به نام افراد خارجی وارد کرد یا گزینه بهتری هست ؟ البته همه راه کار کوتاه مدت هست خدا بخیر کنه

- ویرایش شد امیدوارم به صورت مشکلی نباشه :دی

Aria
November 29th, 2010, 03:31
سلام.

حامد جان لطفاً بخش هایی که مستقیماً به موارد سیاسی در خط سوم اشاره کردی رو هر چه زودتر حذف کن تا مجبور به حذف پست شما نشدیم.

همینطور تغییر whois قرار هست چه چیزی رو حل کنه ؟ فکر نکنم به این موضوع فکر کرده باشید که سیستم های امنیتی دولت آمریکا تا حدی پیشرفته هست که میتونه لحظه ثبت دامنه شما در هر سالی رو به دقت بررسی کنه و روش پرداخت شما رو پیدا کنه و IP های شما و مشخصات اولی که برای ثبت دامنه استفاده شده بود و ...!

پس من با بخش آخر صحبت های شما بیشتر موافقم "خدا بخیر کنه " !

با تشکر.

saeidj
November 29th, 2010, 04:31
@aria: الان این سایتی که لینک دادی فدرال به رعایت نکردن کپی رایتش گیر داده .این جور که نوشته. درسته؟

smartieuser
November 29th, 2010, 09:08
2009jerseys.com
51607.com
amoyhy.com
b2corder.com
bishoe.com
borntrade.com
borntrade.net
boxedtvseries.com
boxset4less.com
boxsetseries.com
burberryoutletshop.com
cartoon77.com
cheapscarfshop.com
coachoutletfactory.com
dajaz1.com
discountscarvesonsale.com
dvdcollectionsale.com
dvdcollects.com
dvdorderonline.com
dvdprostore.com
dvdscollection.com
dvdsetcollection.com
dvdsetsonline.com
dvdsuperdeal.com
eluxury-outlet.com
getdvdset.com
gofactoryoutlet.com
golfstaring.com
golfwholesale18.com
handbag9.com
handbagcom.com
handbagspop.com
icqshoes.com
ipodnanouk.com
jersey-china.com
jerseyclubhouse.com
jordansbox.com
lifetimereplicas.com
louis-vuitton-outlet-store.com
lv-outlets.com
lv-outlets.net
lv-outletstore.com
massnike.com
merrytimberland.com
mycollects.com
mydreamwatches.com
mygolfwholesale.com
newstylerolex.com
nfljerseysupply.com
nibdvd.com
odvdo.com
oebags.com
onsmash.com
overbestmall.com
rapgodfathers.com
realtimberland.com
rmx4u.com
scarfonlineshop.com
scarfviponsale.com
shawls-store.com
silkscarf-shop.com
silkscarfonsale.com
skyergolf.com
sohob2b.com
sohob2c.com
storeofeast.com
stuff-trade.com
sunglasses-mall.com
sunogolf.com
tbl-sports.com
throwbackguy.com
tiesonsale.com
timberlandlike.com
topabuy.com
torrent-finder.com
usaburberryscarf.com
usaoutlets.net

pardishosting
November 29th, 2010, 09:20
به زودی ما همم می شیم کره شمالی ... (بحث سیاسی نیست)

hostiran
November 29th, 2010, 10:00
اقا چرا شلوغش می کنی؟
اینجا یک نفر نیست بره اصل خبر و بخونه؟
اینجا نوشته سخت گیری در مورد دامنه های کرک سریال و تورنت . و سایت های موزیک و سایت هایی که ک‍پی رایت در حد گشترده نقض کردند.
لطفا از کاه کوه نسازید.....

دوستانی هم می خونند لطفا یک مروری روی اصل خبر بکنند. این سایت هم فقط نقل خبر کرده از سایت هایی دیگه (گرچه خبر هایی هم که نقل کرده باز ربطی به ایران نداره) حتی سایت هایی هم خبر هاشو اینجا نقل کرده خبر گزاری اند و سایت دولتی نیستند.

irlogo
November 29th, 2010, 10:03
مسخره هست
یه جورایی خیال پردازی هست

saeed25
November 29th, 2010, 10:25
اينترانت ميلي|صدا و سيماي ميلي|دامنه هاي ميلي|مراكز داده!!!!!ميلي| و در راستاي ميلي كردن ديگر چيزها،مي توان از ميلي كدن جنگ ها،كه تا پيش از اين غيورمردان و بزرگان مملكت،با همت و دشواري هاي فراوان در حال نبرد با بيگناگان بودند،از اين پس از توان همه متتخصصان در راه نبرد هاي ميلي بهر ه مي بريم.!

Fracture
November 29th, 2010, 10:38
منضور شورع کننده تاپیک این هست که این قضیه میتونه بسط پیدا کنه و موارد دیگه رو هم شامل بشه.

delta
November 29th, 2010, 11:23
نتیجه اخلاقی داستان: هیچ غلطی نمیتونیم کنیم پس بشینیم سر جامون هر چی باداباد!! دامین موند استفاده میکنیم نموند هم خوب نموند دیگه!!

( به یک ایرانی میگند: آمریکا گندم رو تحریم کرده... میگه به جهنم نون خالی میخوریم!) ماجرای ما هم همینه.. کاریشم نمیتونیم کنیم. حالا آریا جان شما آنور آبی داری دندوناتو به هم فشار میدی.. ماها اینجا دندونی برامون باقی نمونده :66:

lvlehrad
November 29th, 2010, 11:41
:104:یعنی واقعا فکر میکنید امریکا همچین کاری میکنه ؟ شاید مملکت ما بی قانونی توش بیداد کنه (شاید) ولی فکر نکنم امریکا همچین کاری انجام بده !!! اصلا با عقل جور در نمیاد !!! خوب بعضی از کشور ها مثل ایران از قانون کپی رایت پیروی نمیکنن ! هاستم که وارز میگیرن ! تنها راه حلش میمونه گرفتن دامنه دیگه ...
اما اینکه بگیم الکی الکی میان سایت های خصوصی یا شخصی رو تصرف میکنن چیز خنده داری هست !
این خبر اگه حقیقت داشته باشه کم خبری نیست ! پس باید یکی از این رسانه های دولتی امریکا یه حرفی دربارش بزنه یا نه ؟

اینکه سایت تورنتی رو تصرف کردن به نظر شما abuse کردن هست ؟:)) شما که خارج از ایران هستید باید بدونید چه جریمه هایی میکنن کسایی رو که از تورنت دانلود میکنن ! وقتی کسی که دانلود کننده هست رو جریمه میکنن دیگه این کار زیاد عجیب نیست !

Aria
November 29th, 2010, 13:38
اقا چرا شلوغش می کنی؟
اینجا نوشته سخت گیری در مورد دامنه های کرک سریال و تورنت . و سایت های موزیک و سایت هایی که ک‍پی رایت در حد گشترده نقض کردند.

دوستانی هم می خونند لطفا یک مروری روی اصل خبر بکنند. این سایت هم فقط نقل خبر کرده از سایت هایی دیگه (گرچه خبر هایی هم که نقل کرده باز ربطی به ایران نداره) حتی سایت هایی هم خبر هاشو اینجا نقل کرده خبر گزاری اند و سایت دولتی نیستند.

من هم امیدموارم تمام حرف هام غلط باشه ولی موضوع اینه که روش برخورد این سازمان امنیتی آمریکا با دامنه هایی که مسدود شدن جوری بوده که اعتراض خود آمریکایی ها رو به همراه داشته و تاپیک ای در WHT.com ایجاد شده که پاسخ نفر دوم این بوده (که ایرانی هم نیست):

Web Hosting Talk - View Single Post - Us government abusing powers? (http://www.webhostingtalk.com/showpost.php?p=7139973&postcount=2)

ولی باز هم خدا کنه من اشتباه کرده باشم و همینطور این شخص و اشخاص دیگه که اعتقاد دارند هدف بعدی این طرح دامنه های تحت کنترل افرادی هست که در کشور های تحریم شده زندگی می کنند.

مسخره هست
یه جورایی خیال پردازی هست

بهتر هست خصومت های شخصی رو در موارد بی ربط دخالت ندیم، انشالاه همیشه برای شما "مسخره" بمونه و بعداً متوجه نشید که ....!

با تشکر.

irlogo
November 29th, 2010, 13:43
شما حالتون خوب نیست اظهار نظر رو تعنه دریافت می کنین! باشه مرسی که یادم انداختین ما ایرانی هستیم و ضعیفیم و آمریکا هم زورش می رسه این کار رو می کنه :دی

Aria
November 29th, 2010, 14:17
:104:یعنی واقعا فکر میکنید امریکا همچین کاری میکنه ؟ شاید مملکت ما بی قانونی توش بیداد کنه (شاید) ولی فکر نکنم امریکا همچین کاری انجام بده !!! اصلا با عقل جور در نمیاد !!! خوب بعضی از کشور ها مثل ایران از قانون کپی رایت پیروی نمیکنن ! هاستم که وارز میگیرن ! تنها راه حلش میمونه گرفتن دامنه دیگه ...
اما اینکه بگیم الکی الکی میان سایت های خصوصی یا شخصی رو تصرف میکنن چیز خنده داری هست !
این خبر اگه حقیقت داشته باشه کم خبری نیست ! پس باید یکی از این رسانه های دولتی امریکا یه حرفی دربارش بزنه یا نه ؟

اینکه سایت تورنتی رو تصرف کردن به نظر شما abuse کردن هست ؟:)) شما که خارج از ایران هستید باید بدونید چه جریمه هایی میکنن کسایی رو که از تورنت دانلود میکنن ! وقتی کسی که دانلود کننده هست رو جریمه میکنن دیگه این کار زیاد عجیب نیست !

سلام.

فکر کنم در این صحبت شما موضوع بر می گرده به خصلت تمامی انسان ها بدون توجه به ملیت آنها که "تلاش برای قبول نکردن واقعیت هست"

هیچ وقت نمیشه گفت یک قهرمان جهان در رشته وزنه برداری، از روی که به دنیا آمده همون مقدار وزنه رو برداشته!

اگر درست خاطرم باشه حوالی 6 سال پیش بود که شرکت ThePlanet همه سرور های ایرانی رو اخراج کرد در صورتی که هدف اصلی سرور های *دولتی* ایران بود و نه شخصی که در نهایت تمام سرور های ایرانی (بیش از 500 سرور) از این دیتاسنتر اخراج شدند و خیلی ها اطلاعاتشون رو از دست دادند!

همینطور سر جریان cPanel و تحریمش خیلی ها گفتند که نه بابا، چه ربطی به ما داره، بیشترین مشتری cPanel ایرانی ها هستند و اگر این شرکت بخواد همچین کاری کنه خودش ورشکست میشه و از این حرفا !!

همینطور اگر درست خاطرم باشه، سر جریان تحریم های قدیمی و جدید که به وجود اومد، شرکت هایی مثل registerfly و جدیداً هم resell.biz ایرانی ها رو با وقاهت تمام از شرکتشون اخراج کردند ولی یادمه که خیلی ها اون زمان می گفتند اگر regfly بخواد همچین کاری بکنه ورشکست میشه و ... که البته این شرکت خیلی مقاومت کرد و دامنه های مشتریانی که از کشور های تحریم شده مثل ایران و لیبی و کره شمالی و ... ازش خرید کرده بودند رو اخراج نکرد که در نتیجه ICANN مجوز فعالیتش رو ازش گرفت و دیگه اجازه نداد accredit باشه ...!

حالا هم کسی مجبور به قبول کردن این خبر نیست، هر کسی از هوای بالا سر خودش نفس می کشه!

ولی چه خوب بود اگر 2 متر جلوتر از نوک پای خودمون رو هم نگاه می کردیم ;)

با تشکر.

newspub
November 29th, 2010, 14:19
دوستان اینقدر خودتونو اذیت نکنین حتی کشورهای هم که بیشتر از ایران تحریمن الان هم اینترنت دارن هم دامین ملی هم کسی تاحالا نتونسته دامینشون رو بگیره این موضوع بیشتر برای سایتای ضد قانون کپیرایت و این حرفاست حالا یه عده برا سود بیشتر هی شلوغش میکنن.
ولی در هر حال بهترین کار اینه که بیشتر از دامین .ir استفاده کنین اینجوری خیالتون هم راحت تره هم ارزون تر.
در ضمن حتی icannهم نمیتونه از نظر قانونی این همه دامین که به اسم ایرانی ها ثبت شده رو بگیره مشکل ما اینه که از قانون اطلاع نداریم یا داریم ولی به دلایل دیگه به رویه خودمون نمیاریم.

pardishosting
November 29th, 2010, 14:26
دوستان اینقدر خودتونو اذیت نکنین حتی کشورهای هم که بیشتر از ایران تحریمن الان هم اینترنت دارن هم دامین ملی هم کسی تاحالا نتونسته دامینشون رو بگیره این موضوع بیشتر برای سایتای ضد قانون کپیرایت و این حرفاست حالا یه عده برا سود بیشتر هی شلوغش میکنن.
ولی در هر حال بهترین کار اینه که بیشتر از دامین .ir استفاده کنین اینجوری خیالتون هم راحت تره هم ارزون تر.
در ضمن حتی icannهم نمیتونه از نظر قانونی این همه دامین که به اسم ایرانی ها ثبت شده رو بگیره مشکل ما اینه که از قانون اطلاع نداریم یا داریم ولی به دلایل دیگه به رویه خودمون نمیاریم.

- اول اینکه تحریم ها قدم به قدم جلو می رند ... شما توقع نداشته باش تمام این اتفاقات یه شبه پیش بیاد.
- دوم اینکه کشور بدتر از ایران ، کره شمالی و لیبی و سوریه هستند که حال اوضاشون معلومه ، اگر نفت ایران نبود الان باید تو جنگل ها زندگی می کردیم.

Aria
November 29th, 2010, 14:52
سلام.

افرادی که دارند به این راحتی به من تهمت میزنند، بد نیست دلیل هم بیارند.

من از دروغ گفتن چه سودی می برم ؟ مگر من ثبت کننده دامنه .com و یا دامنه .ir هستم ؟ مگر من آمریکایی هستم ؟ مگر موضوع خرید و فروش هست ؟

درضمن، بنده به قوانین ICANN واقف هستم و به همین دلیل هست که این تاپیک رو زدم چون اطلاع دارم طبق User Rights هیچ شرکت و یا دولتی اجازه نداره دامنه هیچ کس رو به *هیچ دلیلی* تغییر مالکیت بده ولی موضوع اینجاست که این قانون در حال نقض شدن توسط دولت آمریکا هست و بعد از بررسی دامنه و مشخص شدن اتحامات به جای اینکه طبق قوانین دامنه رو Suspend کنند و DNS هارو تغییر بدند و دسترسی کاربر رو Lock کنند، اومدن و دارند تغییر مالکیت میدن و در کل دامنه رو از دست صاحب اصلی خارج می کنند !!!!

افرادی که به قوانین ICANN بیشتز از بنده وارد هستند، لطف کنند اگر اشتباه می کنم، من رو اصلاح کنند ؟!

با تشکر.

Woshka
November 29th, 2010, 15:02
هرچی کشتم کلمه تحریم ندیدم
By Friday morning, visiting the addresses of a handful of sites that either hosted unauthorized copies of films and music or allowed users to search for them elsewhere on the Internet produced a notice that said, in part: “This domain name has been seized by ICE — Homeland Security Investigations, pursuant to a seizure warrant issued by a United States District Court.”

In taking over the sites’ domain names, or Web addresses, the government effectively redirected any visitors to its own takedown notice.

این درواقع میگه سایت هایی از قبیل torrent های که محتوای کپی شده توش میگذاره رو و هر نوع از این قبیل سایت ها رو دامینشون رو می بنده
این درواقع شامل حال وارز کار ها میشه از هر نوعی
هیچ حرفی از تحریم نزده

مضمون درواقع هر سایتی که نقض قوانین از جمله کپی رایت هیستش رو میبنده

newspub
November 29th, 2010, 15:30
سلام.

افرادی که دارند به این راحتی به من تهمت میزنند، بد نیست دلیل هم بیارند.

من از دروغ گفتن چه سودی می برم ؟ مگر من ثبت کننده دامنه .com و یا دامنه .ir هستم ؟ مگر من آمریکایی هستم ؟ مگر موضوع خرید و فروش هست ؟

درضمن، بنده به قوانین ICANN واقف هستم و به همین دلیل هست که این تاپیک رو زدم چون اطلاع دارم طبق User Rights هیچ شرکت و یا دولتی اجازه نداره دامنه هیچ کس رو به *هیچ دلیلی* تغییر مالکیت بده ولی موضوع اینجاست که این قانون در حال نقض شدن توسط دولت آمریکا هست و بعد از بررسی دامنه و مشخص شدن اتحامات به جای اینکه طبق قوانین دامنه رو Suspend کنند و DNS هارو تغییر بدند و دسترسی کاربر رو Lock کنند، اومدن و دارند تغییر مالکیت میدن و در کل دامنه رو از دست صاحب اصلی خارج می کنند !!!!

افرادی که به قوانین ICANN بیشتز از بنده وارد هستند، لطف کنند اگر اشتباه می کنم، من رو اصلاح کنند ؟!

با تشکر.
علیک سلام
شما خودتون جواب خودتون رو دادین آمریکا این کارو به صورت غیرقانونی انجام میده دلیل اینکه کسی هم شکایت نکرده اینه که تا اونجایی که میدونم کارشون غیر قانونی بوده وگرنه شکایت رسمی میکردن ودامنه رو پس میگرفتن.
حالا شما حساب کنین بخوان دامنه های ایرانی هارو بگیرن میدونین چندتا شکایت میشه و چه آبرو ریزی ای میشه.
اگر هم منظورتون از تهمت زدن من بودم باید بگم منظور من کلی بود و گفتم هر کسی که بیخودی یه موضو عی رو شلوغ کنه حتما یه دلیلی داره:-b.اگه ناراحت شدین معذرت میخوام منظور من کلی بود نه شخص خاصی.

Aria
November 29th, 2010, 15:37
سلام.

بله، متاسفانه همانطور که در پست اول عرض کردم، این کار Abuse کردن قدرت اجرایی دولت آمریکا هست که اعتراضات زیادی رو در بر داشته ولی ...!

اما به شما هم پیشنهاد می کنم که سعی کنید یکم واقعیت نگر باشید، اون زمان که cPanel اعلام کرد از فلان تاریخ با کاربران ناقض قوانین embargo کشور آمریکا برخورد میشه، ایرانیا گفتند "اگر این کارو بکنه ما پدرشون رو در میاریم و خودشون ورشکست میشن و ..." ولی چی شد ؟

همینطور زمانی که ThePlanet زد سرور همه ایرانی ها رو بست و کلی از شرکت ها اطلاعات کاربراشون از بین رفت و بعضی ها حتی به حالت ورشکستگی رسیدند، نتیجش چی شد ؟ شکایت ایرانی ها به کجا رسید ؟

موضوع فراتر از این حرف ها هست، من هم به عنوان باز کنند تاپیک در واقع دو قصد داشتم:

- اطلاع رسانی از حقایقی که در شرف وقوع هست (که نمونه هاش بارها دیده شده و همیشه از یک بحث ساده به برخورد مستقیم با ما ایرانی ها و کشور های دیگر جهان سوم رسیده).
- درخواست همیاری برای یافتن راه حل (مثل روش هایی که الان کاربران ایرانی برای دور زدن cpanel و یا خرید از ThePlanet استفاده می کنند).

با تشکر.

Woshka
November 29th, 2010, 15:43
سلام.

بله، متاسفانه همانطور که در پست اول عرض کردم، این کار Abuse کردن قدرت اجرایی دولت آمریکا هست که اعتراضات زیادی رو در بر داشته ولی ...!

اما به شما هم پیشنهاد می کنم که سعی کنید یکم واقعیت نگر باشید، اون زمان که cPanel اعلام کرد از فلان تاریخ با کاربران ناقض قوانین embargo کشور آمریکا برخورد میشه، ایرانیا گفتند "اگر این کارو بکنه ما پدرشون رو در میاریم و خودشون ورشکست میشن و ..." ولی چی شد ؟

همینطور زمانی که ThePlanet زد سرور همه ایرانی ها رو بست و کلی از شرکت ها اطلاعات کاربراشون از بین رفت و بعضی ها حتی به حالت ورشکستگی رسیدند، نتیجش چی شد ؟ شکایت ایرانی ها به کجا رسید ؟

موضوع فراتر از این حرف ها هست، من هم به عنوان باز کنند تاپیک در واقع دو قصد داشتم:

- اطلاع رسانی از حقایقی که در شرف وقوع هست (که نمونه هاش بارها دیده شده و همیشه از یک بحث ساده به برخورد مستقیم با ما ایرانی ها و کشور های دیگر جهان سوم رسیده).
- درخواست همیاری برای یافتن راه حل (مثل روش هایی که الان کاربران ایرانی برای دور زدن cpanel و یا خرید از ThePlanet استفاده می کنند).

با تشکر.
شما داری شایعه میکنی جانم

معلوم نیست این همه خارج از کشور بودی انگلیسی رو با چه زبونی یاد گرفتی قاطی کردی
معنی piracy
***ي دريايي , ***ي هنري ياادبي.

هیچ کلمه sanction ای توی این مقاله نیافتم

شایعه کردی

newspub
November 29th, 2010, 15:52
سلام.

با تشکر.

حرف شما کاملا منطقیه در مورد cpanel و The Planet ولی اونا شرکت های آمریکائین و میتونین اینکارو بکنن ولی این دیگه مسئله آمریکا تنها نیست این اگه انجام بشه زیرپا گذاشتن قوانین بین المللیه و یه آبروریزی هم برا آمریکا هم برا icann.
اگه هم همچین اتفاقی بیفته بهترین کاربرا کاربرها مهاجرتشون به ir هست چه دوست داشته باشن چه نه.

Aria
November 29th, 2010, 16:03
شما داری شایعه میکنی جانم

معلوم نیست این همه خارج از کشور بودی انگلیسی رو با چه زبونی یاد گرفتی قاطی کردی
معنی piracy
***ي دريايي , ***ي هنري ياادبي.

هیچ کلمه sanction ای توی این مقاله نیافتم

شایعه کردی

دریچه کوچک چشم آمدم ها هیچ وقت سرزنش پذیر نیست!

Us government abusing powers? - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1001143)

همه دنیا دارن شایعه می کنند، ما هم روش ;)

Ramin
November 29th, 2010, 16:12
ممنون "Aria" .از اطلاع رسانی شما سپاسگزارم .بسیار خوب توضیح داده بودید.من تمام پست ها را مطالعه کردم.در پاسخ به برخی از دوستان باید عرض کنم .نباید به چنین مطالبی انتقاد شود.هدف اطلاع رسانی بوده و هیچ منفعتی در جهت شایعه سازی و .... برای نوسنده ایجاد نمی شود.بهتر از جهت مثبت به مساله نگاه کنیم :53:

Aria
November 29th, 2010, 16:26
سلام.

البته به چالش کشیدن حقیقت در ایران برای تغییر جلوه واقعی موضوع، امری طبیعی هست که ناشی از برخورد احساسی و غیر عقلانی ایرانیان با مسائل مختلف به وجود میاد.

اگر احساسات شخص یا اشخاصی در زمان وجود یک مشکل جریهه دار بشه، اعتراضاتی رو در بر خواهد داشت که در واقع در هیته عقاید فردی خودشون کاملاً وارد و صحیح هست ولی در هیته برخورد بین المللی بی ارزش و فاقد هر گونه توجه خواهد بود.

در واقع میشه گفت اکثریت برخورد های احساسی از طرف هر شخص با هر ملیتی، همیشه بی نتیجه مانده و هیچ گاه مشکلی رو برطرف نکرده.

این کار دولت آمریکا در واقع تجاوز به حریم فردی کاربران دنیای مجازی هست و همینطور زیر پا گزاشتن قوانینی که خودشون در سازمان نظارت جهانی بر قوانین Registrar ها اعمال کردند.

همینطور از اونجایی که مشخص هست که برخی از برخورد های کاربران در این تاپیک به دلیل نداشتن اطلاعات کافی اونها هست، باید عرض کنم که ICANN یک شرکت آمریکایی هست و با اینکه تحت نظارت جهانی و با دخالت تمام ملیت ها اداره میشه، ولی در نهایت تابع قوانین کشور آمریکا خواهد بود و یادتون نره که یکی از قوانین کشور آمریکا رعایت کردن قانون Embargo این کشور هست که یکی از بند های این قوانین رعایت تحریم ها توسط تمام کشور های متحد با کشور آمریکا خواهد بود.

حالا قبول کردن و یا نکردن حقیقت توسط بعضی اشخاص، چیزی رو از واقعیت امر و رویه اجرایی دولت آمریکا عوض نمی کنه و در عمل فقط هدر دادن انرژی توسط این اشخاص هست!

درضمن، بنده تنها ناقل خبر هستم و در نهایت هم نظر شخصی خودم رو بر پایه مشاهدات مستند از تاریخچه برخورد ها در صحنه تجارت جهانی و جامعه مجازی رو بیان کردم که بیان آزاد حق هر انسان هست که میتونه توسط اشخاصی تایید بشه و البته توسط افراد دیگر هم *به هر دلیل* به چالش کشیده بشه.

با تشکر.

saeidj
November 29th, 2010, 16:34
اقا چرا شلوغش می کنی؟

دقیقا همون چیزیه که من تو پست 6 گفتم. انا رو به دلیل رعایت نکردن کپی رایت بستن نه برای اینکه می خوان دامنه بگیرن و ... شهر هرت که نیست جهان قوانین بین الملل داره و دیدیم که خود امریکا هم همیشه رعایت کرده سره گردنه که نیست

Aria
November 29th, 2010, 16:37
سلام.

اطلاعات بیشتر در مورد سازمانی که در این خصوص ثبت شده که زیر نظر سازمان امنیتی Homeland Security کشور آمریکا هست:

National Intellectual Property Rights Coordination Center - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/National_Intellectual_Property_Rights_Coordination _Center)

با تشکر.

delta
November 29th, 2010, 17:01
آریاجان زیاد سخت میگیری عزیز.این آمریکایی ها اینقدر شگردهای مختلف دارند که.. این هم یکجور ترسوندن سایتهای به اصطلاح وارز هست.زده یکی دوتاشون گرفته آن هم ما نمیدونیم چه اتفاقی افتاده( شاید مال بن لادن بوده :d ) شما آنور آبی برات مهمه.. مردم ما بیشتر از 25 ساله کلی تهدید و تهمت و تحریم و.. دیدند.. همین الانشم با وجود تهدید و تحریم شدید با اینکه به قول خودت آمریکایی ها قانونمند هستند ایرانی ها دارند از سرورهاشون استفاده میکنند! واقعا فکر میکنید یعنی نمیدونن ماها داریم استفاده میکنیم؟ میدونن اما پول مهمتره! اینم همینطور.با این کار خواستند به سایتهای تورنت که دارند بهشون خسارت میزنند یک ترسی داده باشند.وگرنه از تورنت بالاترهاش رپیدشیر و هات فایل و.. هست که باز هم هست و دنیا داره کیلویی دانلود میکنه ازشون!
نکته آخر: به قول امام آمریکا هیچ غلطی نمیتواند کند! :d بزار خوش باشند به تکنولوژی و کلاس گزاشتنشون و تهدید و زور و... هر چی باشه تهش از نسل گاوچرونا هستند :d عادت دارند به زورگویی

Reza.exe
November 29th, 2010, 20:04
با این حساب سر سایت ها دانلود ایرانی همین بلا میاد ؟!

Ali-718
November 29th, 2010, 21:48
به چه چیزایی فکر میکنیدا :d
از این حرفا زیاد زدند و میزنند این ا مریکا یی ها اگه بخوایم به همش توجه کنیم باید ...

ممنون برای اطلاع رسانی

Woshka
November 30th, 2010, 00:15
بیشتر سایت های انگلیسی
فارسی که حالیشون نیست
البته احتمالش هست به فارسی هم گیر بدن

ولی در کل کاری به تحریم نداره و فقط به محتوایی که کپی رایت رو نقض می کنه گیر میدن
سایت هایی که خیلی بازدید گرفتن

حالا بیکارید سایت دانلود راه می ندازید؟!

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------

یک نکته دیگه
آمریکا چرا Wikileaks Iraq and Afghan War Diaries (http://wikileaks.org)
رو نابود نکرده ؟

Aria
November 30th, 2010, 02:32
بیشتر سایت های انگلیسی
فارسی که حالیشون نیست
البته احتمالش هست به فارسی هم گیر بدن

ولی در کل کاری به تحریم نداره و فقط به محتوایی که کپی رایت رو نقض می کنه گیر میدن
سایت هایی که خیلی بازدید گرفتن

حالا بیکارید سایت دانلود راه می ندازید؟!

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:11 AM ----------

یک نکته دیگه
آمریکا چرا Wikileaks Iraq and Afghan War Diaries (http://wikileaks.org)
رو نابود نکرده ؟

سلام.

بی خیال دوست عزیز، شما در همین حد اطلاعات دارید ؟ واقعاً فکر کردید قدرتمند ترین کشور دنیا نمیتونه یک یا حتی هزاران مترجم زبان فارسی به انگلیسی رو استخدام کنه برای مبارزه با سودجویان و افرادی که سرمایه دیگران رو به حراج میزارند ؟

به خدا این تفصیر من یا دیگران نیست که شما اطلاعات کاملی ندارید ... جو تاپیک رو با بی اطلاعی خودتون به انحراف نکشید لطفاً ... امکانش هست ؟!

همینطور حمله به سایتی که در حال حظر بیشترین تعداد دنبال کننده رو داره و اینقدر تحت نظر هست و حساسیت های زیادی نسبت بهش از قشر های مختلف جامعه وجود داره، کار امروز و فردا نیست، ولی تجاوز به حریم شخصی افراد توسط دولت آمریکا گریبانگیر سایت های افشاگری مثل این سایت هم خواهد شد.

برای اطلاع همکاران علاقه مند به سرنوشت خودشون، تاپیک زیر هم امشب ایجاد شده که بررسی و دنبال کردنش خالی از لطف نیست:

I would like to boycott ICANN - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1001778)

البته افرادی که معتقد هستند این ها شایعه هست، هیچ اصراری نیست که به این تاپیک ها مراجعه کنند و در خیال خودشون زندگی کنند، انشالاه که کشور آمریکا شما رو به دلیل اعتقاداتتون هدف قرار نمیده ;)

با تشکر.

unkn0wn
November 30th, 2010, 05:19
خب چرا نمیخوای قبول کنی که برداشتت اول کار اشتباه بود از متن اون لینک جناب آریا ؟ شما عنوان تاپیکتو گذاشتی "کشور آمریکا و تصمیم در مورد دامنه های تحت کنترل ایرانیان !" بعد چرا یه چنتا ایرانی نیومدن بگن آقا آمریکا نون منو آجر کزد ؟چرا غیر ایرانیا هی میزنن تو سر خودشون ؟ اینکه دولت آمریکا گیر داده قبول ولی نه به این شکلی که شما میگین.خودتم فهمیدی ها ولی هی دوست داری بگی نه من کم نمیارم.این رفتار درست نیست.یا علی.

Woshka
November 30th, 2010, 11:13
سلام.

بی خیال دوست عزیز، شما در همین حد اطلاعات دارید ؟ واقعاً فکر کردید قدرتمند ترین کشور دنیا نمیتونه یک یا حتی هزاران مترجم زبان فارسی به انگلیسی رو استخدام کنه برای مبارزه با سودجویان و افرادی که سرمایه دیگران رو به حراج میزارند ؟

به خدا این تفصیر من یا دیگران نیست که شما اطلاعات کاملی ندارید ... جو تاپیک رو با بی اطلاعی خودتون به انحراف نکشید لطفاً ... امکانش هست ؟!

همینطور حمله به سایتی که در حال حظر بیشترین تعداد دنبال کننده رو داره و اینقدر تحت نظر هست و حساسیت های زیادی نسبت بهش از قشر های مختلف جامعه وجود داره، کار امروز و فردا نیست، ولی تجاوز به حریم شخصی افراد توسط دولت آمریکا گریبانگیر سایت های افشاگری مثل این سایت هم خواهد شد.

برای اطلاع همکاران علاقه مند به سرنوشت خودشون، تاپیک زیر هم امشب ایجاد شده که بررسی و دنبال کردنش خالی از لطف نیست:

I would like to boycott ICANN - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1001778)

البته افرادی که معتقد هستند این ها شایعه هست، هیچ اصراری نیست که به این تاپیک ها مراجعه کنند و در خیال خودشون زندگی کنند، انشالاه که کشور آمریکا شما رو به دلیل اعتقاداتتون هدف قرار نمیده ;)

با تشکر.

آمریکا بخواد مترجم استخدام کنه هرکی رو بخواد استخدام کنه شما رو استخدام نمی کنه چون وضعتون خیلی خرابه
piracy رو ربط دادی به تحریم
در مورد استخدام کردن هم

منظور از فارسی حالیشون نیست
کل مردم جهان هستش
اگر کل مردم جهان فارسی بلد بودن بد سایت سری پرطرفدار می شد و سایت رو می خوابوندن
فعلا همین سایت ها انگلیسی torrent هستند تا بخوابند که نخوابیدن پس زیاد جای نگرانی برایسایت زبان فارسی نیست فعلا
خوبه این رو هم نوشتم
>>>البته احتمالش هست به فارسی هم گیر بدن
من نگفتم شایعس
از دوستان خارج از کشور هم پرسیدم و تایید کردند ولی گفتن ربطی به تحریم ندارد

rozdata
November 30th, 2010, 11:43
پس این سایت دانلود که نرم افزار رو + کرک میذارن اینا چی میشه

شما که اطلاع داری به ما هم بگو (:|