PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزینه تجهیزات اینترنت 4g چقدر است؟

سیدرضا بازیار
October 12th, 2016, 23:06
من میخوام یه منطقه رو به اینترنت 4g مجهز کنم. میخواستم بدونم شرایط این کار چطوریه؟
مثلا اگه همراه اول بخواد انتن بزنه، خودشون هزینه میکنن یا من هزینه میکنم و برام درامد داره؟
هزینه نصب یه انتن بسیار بلند با همه تجهیزاتش چقدر میشه؟
باید کجا اقدام کنم؟

لطفا راهنمایی کنید

vahid13713
October 13th, 2016, 00:23
فک میکنم برای ایمورد بهتره ای دی اس ال استفاده کنید چرا که نحیطهای کم جمعیتو معمولا ایرانسل 4g نمیزنه

esmaeil95
October 13th, 2016, 00:55
من میخوام یه منطقه رو به اینترنت 4g مجهز کنم. میخواستم بدونم شرایط این کار چطوریه؟
مثلا اگه همراه اول بخواد انتن بزنه، خودشون هزینه میکنن یا من هزینه میکنم و برام درامد داره؟
باید کجا اقدام کنم؟

لطفا راهنمایی کنید
مناطق روستایی رو های وب کار میکنه
اپراتور هم برای کسی کار انجام نمیدن و خودشون برای سرویس ها خودشون دارن تمام مناطق رو 4g میکنن

CaeZer
October 13th, 2016, 01:09
با سلام

به نظرم اگر کسی بره دنبال این اپراتور ها تا بالای سرشون دکل بزنن مثل کسی میمونه که میره دنبال مرگش !

بعضیا نمیدونن چه ضرری داره این دکل هایی که زدن ، یک چیز ساده میگم شما برید دنبالش " چرا مرض سرطان الان عادی شده ؟ "

موفق و موید

Ramin
October 13th, 2016, 01:30
با سلام

به نظرم اگر کسی بره دنبال این اپراتور ها تا بالای سرشون دکل بزنن مثل کسی میمونه که میره دنبال مرگش !

بعضیا نمیدونن چه ضرری داره این دکل هایی که زدن ، یک چیز ساده میگم شما برید دنبالش " چرا مرض سرطان الان عادی شده ؟ "

موفق و موید

سلام

این موضوع به صورت علمی ثابت نشده است و این تصور مردم است که بدون داشتن اطلاعات تخصصی در زمینه پزشکی و یا حداقل مخابرات این قبیل موارد را به صورت شایعه منتشر می کنند ! همین امر سبب شده است که در بسیاری مناطق شهری و بعضاً روستایی مردم از نصب bts ها ممانعت می کنند و حتی درگیری های فیزیکی با تیم تکنسین نصب ایجاد می شود !
مخالفت مردم در مناطقی خاص سبب ایجاد نقاط کور و تداخل و مشکلات شبکه برای کاربران می شود !

هر چند دقت داشته باشید در زمینه تائید ئ عدم تائید مشکل ساز بودن این آنتن ها برای سلامت انسان مقالات زیادی وجود دارد اما هیچ کدام به صورت 100% اثبات شده نمی باشند !

----------------

هدف شما از راه اندازی شبکه 4g در یک منطقه چیست؟ دسترسی اینترنت بی سیم با سرعت بالا در سطح منطقه فوق؟ برای این مورد می توانید از تکنولوژی های دیگر استفاده کنید. در ایران امکان راه اندازی شبکه 4g به صورت خصوصی وجود ندارد. زیرا برای این کار نیاز به مجوز های خاصی وجود دارد
اپراتور ها نیز اگر آنتن 4g در منطقه ای نصب کنند تحت مالکیت 100% خودشان است و هیچ دسترسی و پورسانتی برای استفاده و فروش واگذار نمی کنند

delta
October 13th, 2016, 01:50
میخواهید انتن ایرانسل یا همراه اول بزنید؟ میدونید هزینش چه قدره؟ اینقدری هست که برای اینکه بتونن تو حیاط منزل دوستم اجازه نصب انتن بزنن حاضر بودن 50 میلیون سالانه بهشون بدن و اینقدری هست که زیاد هرجایی انتن نزنن! خودتون دیگه حساب کنید هزینش چه قدره!

n4ser
October 13th, 2016, 11:16
با سلام

موفق و موید
گرامی امواج دکل های bts جزو امواج یون ساز نیست که در این صورت قادربه جذب در پوست نیست و امواج دکل های bts از حد استاندارد جهانی پایین تر است و امواج که یون ساز و خطر جدی دارد امواج رادیولوژی و سی تی اسکن و امواج اشعه ایکس است که جذب پوست شده سرطان پوستی ایجاد میکنم در معرض قرار گرفتن امواج رادیولوژی و از این قبیل پیش از حدودا ۱۲ ساعت میتواند خطر مرگ را به دنبال داشته باشد دوست عزیز سعی کنید بیشتر تحقیق کنید

Sent from my Lenovo K50a40

toltek
October 13th, 2016, 11:52
با سلام
تا اونجایی که میدونم شرکت فاوامجد یه سری تجهیزات وارد کرده برای رفع همین مشکلات. یه انتن وارد کرده که توش یه سیم کارت میندازی تا 40 کیلومتر برد داره
پیشنهاد می کنم تماس بگیری
02188327995

02188327589

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد

سیدرضا بازیار
October 13th, 2016, 12:31
هدف شما از راه اندازی شبکه 4g در یک منطقه چیست؟ دسترسی اینترنت بی سیم با سرعت بالا در سطح منطقه فوق؟ برای این مورد می توانید از تکنولوژی های دیگر استفاده کنید. در ایران امکان راه اندازی شبکه 4g به صورت خصوصی وجود ندارد. زیرا برای این کار نیاز به مجوز های خاصی وجود دارد

در ۵ کیلومتری شهرستان کازرون یه دهستان وجود داره. اطراف این دهستان هم حدود ۵ روستا قرار دارن + یک نیروگاه و...
اما این مناطق حتی اینترنت 3g هم ندارن و با موبایل نمیشه یه عکس رو باز کرد. شرکت های adsl هم واسه راه اندازی اینترنت باید زیاد هزینه کنند. شرکت مخابرات هم حدود ۵۰۰ پورت اینترنت داده و همشون پر شدن و دیگه جا نداره! مخابرات هم پول نداره پورت بیشتری به ما بده. (سرعت اینترنت مخابرات خیلی کمه و هزینش هم زیاده. بالا ترین پهنای باندش هم ۱مگ هست با قطعی بسیار زیاد)

حالا اگه یه اپراتور بتونه در این منطقه یه دکل بزنه، همه adsl ها رو کنار میزارن و میان سمت اپراتور

سال قبل با رایتل تماس گرفتم و بهم قول دادن که دکل میزنن اما دیگه خبری نشد!

هدف من اینه که در مرکز دهستان یه دکل قرار بگیره و تمام این بخش ها رو پوشش بده که جمعیتش هم کم نیست! این دهستان در سرشماری سال ۲۰۰۶ حدود ۱۷هزار جمعیت داشته و مردم به شدت از اینترنت استقبال میکنن

حالا چیکار کنم که یکی از اپراتور ها بیاد یه انتن بزرگ نصب کنه؟ (حتی اگه هزینش هم زیاد باشه خودم پرداخت میکنم!)

Kian
October 13th, 2016, 12:40
سلام

این موضوع به صورت علمی ثابت نشده است و این تصور مردم است که بدون داشتن اطلاعات تخصصی در زمینه پزشکی و یا حداقل مخابرات این قبیل موارد را به صورت شایعه منتشر می کنند ! همین امر سبب شده است که در بسیاری مناطق شهری و بعضاً روستایی مردم از نصب bts ها ممانعت می کنند و حتی درگیری های فیزیکی با تیم تکنسین نصب ایجاد می شود !
مخالفت مردم در مناطقی خاص سبب ایجاد نقاط کور و تداخل و مشکلات شبکه برای کاربران می شود !

هر چند دقت داشته باشید در زمینه تائید ئ عدم تائید مشکل ساز بودن این آنتن ها برای سلامت انسان مقالات زیادی وجود دارد اما هیچ کدام به صورت 100% اثبات شده نمی باشند !

----------------

اپراتور ها نیز اگر آنتن 4g در منطقه ای نصب کنند تحت مالکیت 100% خودشان است و هیچ دسترسی و پورسانتی برای استفاده و فروش واگذار نمی کنند

گرامی امواج دکل های bts جزو امواج یون ساز نیست که در این صورت قادربه جذب در پوست نیست و امواج دکل های bts از حد استاندارد جهانی پایین تر است و امواج که یون ساز و خطر جدی دارد امواج رادیولوژی و سی تی اسکن و امواج اشعه ایکس است که جذب پوست شده سرطان پوستی ایجاد میکنم در معرض قرار گرفتن امواج رادیولوژی و از این قبیل پیش از حدودا ۱۲ ساعت میتواند خطر مرگ را به دنبال داشته باشد دوست عزیز سعی کنید بیشتر تحقیق کنید

مضرات امواج مایکروویو که از دکل ها و گوشی های موبایل و دکل های مخابراتی مشابه و ... منتشر میشه صدها بار بصورت تجربی و علمی اثبات شده:

http://iliahealth.com/index.php?option=com_content&view=article&id=207:microwaves&catid=38:articles&Itemid=88

http://www.theresearchpedia.com/research-articles/disadvantages-of-mobile

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC_%D8%AA%D9%84%D9%81% D9%86_%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D9%88_%D8%B3 %D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C

n4ser
October 13th, 2016, 13:31
مضرات امواج مایکروویو که از دکل ها و گوشی های موبایل و دکل های مخابراتی مشابه و ... منتشر میشه صدها بار بصورت تجربی و علمی اثبات شده:

http://iliahealth.com/index.php?option=com_content&view=article&id=207:microwaves&catid=38:articles&Itemid=88

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC_%D8%AA%D9%84%D9%81% D9%86_%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D9%88_%D8%B3 %D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C
جناب اشتباه به عرض شما رسوندن من امواج دکل رو گفتم شما لینک دادی توش نوشته ماکروفر از امواج ماکرو استفاده میکنه واسه گذم کردن قضا؟ چه ربطی به دکل داره؟ درسته نوع موجشون ماکرو هست اما مایکروفر خونگی با دکل مخابراتی هزار درجه تفاوت داره مایکروفر خونگی رو مولکول های غذا تاثیر میزاره اما بعد در اومدن خنثی میشه چون یک جور موج اکتیو شده هست تا مولد نباشه اونا کار نمیکنن غذای که از مایکروفر در میاد دیگه چون موج جهنده اکتیو نیست تاثیری نداره بر انسان و شما سعی کن بیشتر ثابت کنی البته از منابع معتبر و افراد متخصص و باز هم میگم امواج دکل مخابراتی اصلا ضررری نداره هرکی تونست با مدرک ثابت کنه هرفش قبوله در غیر این صورت منابعی سراغ دارم که اطلاعات غلط دارن به مردوم تحویل میدن چیز های که گفتم تخصصی تست شده

Matplotlib
October 13th, 2016, 14:22

با سلام.

دوست عزیز به عنوان کسی که درسش هسته ای بوده و خوندن اثرات برخورد امواج (در هر فرکانسی) با ماده جزو اصولی ترین مباحث درسی بوده باید متذکر بشم امواج در گستره ی فرکانسی امواج مخابراتی و به طور کلی زیر فرکانس نور مرئی از لحاظ ایجاد سرطان و شکستن ساختار DNA هیچ خطری ندارند چون اصلا انرژی لازم برای این کار رو ندارند! تنها موردی که وجود داره اثر Thermal و یا همون گرمایی هست که امواج با فرکانس حدود 2.4 گیگاهرتز چون در فرکانس تشدید (رزونانس) مولکول های آب هستند می تونند باعث نوسان و گرم شدن اون ماده در صورتی که آب داشته باشد شوند . فقط همین! دقت کنید فقط همین!
حالا گرمای زیاد میتونه باعث آسیب بشه؟ بله میتونه ولی اون درجه از گرما فقط حالتی پیش میاد که شما بری داخل یه کیوب نیم متر در نیم متر (محدود مثل مایکروفر) باشی ولی فقط کافیه از چشمه (دکل bts در اینجا) فاصله داشته باشی تا این مورد هم حتی نباشه!
خلاصه یک فوبیا در جامعه وحود داره اون هم در قشری که اطلاعات ندارند در این مورد.

elementary
October 13th, 2016, 15:03
باید کجا اقدام کنم؟

لطفا راهنمایی کنید

ببینید زمانی که شما تجهیزات lte در روستا قراربدید کاربران باید از سیمکارت شما استفاده کنند
پس اینکار فرقی با این نمیکنه که شما به کاربران cpe بدید
شما میتونید از تجهیزات وایمکس و وایرلس استفاده کنید و به کاربران خود cpe یا مودم بدهید کاربران cpe را روی میزشان هم قراربدهند انتن میدهد و نیازی به قراردادن cpe در پشتبام نیست اما
هزینه تجهیزات برای واید خیلی گران هست ولی شما میتونید پوینت تو مالتی پوینت هم استفاده کنید که هزینه زیادی برای شما نداره فقط کافیه در قسمتی از شهر دکل خودتون نصب کنید و کاربران هم در بالای پشتبامشون cpe نصب کنند

اما اگه روستا شما مرکز تلفن داره بهتره اونجا تجهیزات اینترنت adsl یا سرویس های جدیدتر مثل ufb یا اینترنت کابلی قراربدید که از 100 مگابیت تا 1000 مگابیت رو پشتیبانی میکنه

اگه قصد ارائه سرویس به تمام مردم بدون cpe دارید باید روستا رو مجهز به وای فای کنید برای اینکار نیاز به مهندسی هست لطفا مشخصات دقیق روستا شامل ارتفاع و متراژ رو بفرمایید تا حساب کنم حدودا چقدر هزینه وای فای کردن اونجا میشه

همچنین اگر ممکن هست تعداد افرادی که نیاز به اینترنت دارند هم بفرمایید تا از نظر اقتصادی بگویم کلا اینکار توجیه دارد یا خیر

CaeZer
October 13th, 2016, 15:35
سلام

----------------

دوست عزیز همه ما مطالعه کننده هستیم و مثل بعضیا شایعه نشر نمیکنند ، https://mag.digikala.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-article/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C%E2%80%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B9%D8%AB-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4/

اینکه میگید مضر نیست از کم اطلاعی خود حرف میزنید ،

ولی جناب Ramin گفتند اثبات نشده که صحیح میفرمایند اثبات نشده به این دلیل که اکثر موسساتی که انجام به این تحقیق کرده اند بودجه مالی آن ها از شرکت های ارتباطی تامین میشود و در حال حاظر یک سازمان مستقل در حال انجام تحقیقات است که نتیجه چند ساله آن در بالا ذکر شده .

البته بعضی از محقیق مستقل دیگر ذکر کردند که مقدار تاثیر پذیری آن در طولانی مدت است. به طور مثال فرزند از شروع زندگی خود تحت شعاع این امواج قرار میگیرد آن هم به صورت 24 ساعته که تاثیر آن غیر قابل انکار هست ، ولی مثل گفته جناب Ramin هنوز به اثبات نرسیده . نه اینکه مضر نیست .

سیدرضا بازیار
October 13th, 2016, 16:34
ببینید زمانی که شما تجهیزات lte در روستا قراربدید کاربران باید از سیمکارت شما استفاده کنند
شما میتونید از تجهیزات وایمکس و وایرلس استفاده کنید و به کاربران خود cpe یا مودم بدهید کاربران cpe را روی میزشان هم قراربدهند انتن میدهد و نیازی به قراردادن cpe در پشتبام نیست اما
هزینه تجهیزات برای واید خیلی گران هست ولی شما میتونید پوینت تو مالتی پوینت هم استفاده کنید که هزینه زیادی برای شما نداره فقط کافیه در قسمتی از شهر دکل خودتون نصب کنید و کاربران هم در بالای پشتبامشون cpe نصب کنند

اما اگه روستا شما مرکز تلفن داره بهتره اونجا تجهیزات اینترنت adsl یا سرویس های جدیدتر مثل ufb یا اینترنت کابلی قراربدید که از 100 مگابیت تا 1000 مگابیت رو پشتیبانی میکنه

اگه قصد ارائه سرویس به تمام مردم بدون cpe دارید باید روستا رو مجهز به وای فای کنید برای اینکار نیاز به مهندسی هست لطفا مشخصات دقیق روستا شامل ارتفاع و متراژ رو بفرمایید تا حساب کنم حدودا چقدر هزینه وای فای کردن اونجا میشه

همچنین اگر ممکن هست تعداد افرادی که نیاز به اینترنت دارند هم بفرمایید تا از نظر اقتصادی بگویم کلا اینکار توجیه دارد یا خیر

اینترنت خانگی بیش از ۵۰۰ خانوار. اما اگه 3g باشه و موبایل مسلما این تعداد بیش از ۱۰۰۰ نفر هستند
تاکید من روی 3g و 4g هست. چون adsl و وایرلس و... استقبال نمیشه

- - - Updated - - -

اینترنت خانگی بیش از ۵۰۰ خانوار. اما اگه 3g باشه و موبایل مسلما این تعداد بیش از ۱۰۰۰ نفر هستند

k-h
October 13th, 2016, 19:37
درود
تنها چیزی که شما میتونید درآمد روش کسب کنید باید وایرلس بزنید و باند 5 کار کنید تا بتونید درآمد داشته باشید.
این موارد بسیار زیاد هست که این مشکل دارند اطراف شیراز همین مشکل هست که ما دکل باند 5 کار میکنیم.
برای 4g فعلا هزینه ها بسیار زیاد هست چون باید دکل های زیادی زده بشه تا بتونی یک منطقه پوشش بده به همین خاطر فکر نمیکنم تا سال آینده اینترنت 4g بشه استفاده کرد.
پیشنهاد بنده به شما استفاده از اینترنت وایرلس هست.

rayanagostar
October 14th, 2016, 23:35
نظر بنده هم وايرلس هست براي يه محدوده،هم از لحاظ هزينه و كارايي و پياده سازي بهتر هست

elementary
October 15th, 2016, 03:27

- - - Updated - - -

درکشور های دیگه از وایفای خیلی خوب استقبال میشه البته وای فای رو با وایرلس اشتباه نگیرید !
با استفاده از وایفای افراد با موبایلشون وصل میشن به هرحال

شرکت ما تعدادی تجهیزات lte از برند هواوی وارد کرده هزینه پکیج کامل راه اندازی شبکه هم چیزی درحدود 40 میلیون تومن هست البته بدون انتن که انتن با توجه به شرایط شما قیمتش هم فرق میکنه
سایز سرور ها دو یونیت هست و هردستگاه 12 خروجی/ورودی RF یا انتن و 8 سوکت لن و بهمراه پورت یو اس بی و سریال داره و قیمتش 15 میلیون میشه
که باید به تعداد هر انتن شما ژنراتور امپلی فایر یا RF هم تهیه کنید که با توجه به باند و فرکانسی که میخواهید توش فعالیت کنید و قدرت خروجی یا وات قیمتش متغییر هست برای نمونه یه چیز خوب که 2 کیلومتر رو پوشش بده درمیاد 12 تومن هر عدد
جمعا میشه همون 40 تومن و قیمت انتن هم متغییر هست از 600 تومن به بالا

قیمت سیمکارت هم بدون پرینت هر اسلات هزارتایی درمیاد 9 میلیون یعنی هر سیمکارت میشه 9 هزارتومن برای شما
البته سیمکارت ها پروگرم نشده هستن اگه میخواهید پروگرم بشن و ما به شما فایل اکسل دیتا میتونیم بدیم ولی 3 تومن هزینش میشه

البته طبق قوانین اینجا نمیشه افر داد ولی من فقط قیمت هارو دادم که اطلاع رسانی شده باشه

اگه واقعا قصد راه اندازی دارید بنظر من یکم بیشتر هزینه کنید و پکیج سیمکارت با تگ nfc بگیرید قیمتش 12 تومن هست ولی میتونید در روستای خودتون تمام دستگاه های پوز رو مجهز به nfc کنید و روستا هوشمند راه اندازی کنید و مردم برای خرید از دستگاه پوز دیگه نیازی نیست کارت بکشن فقط موبایلشون رو روی دستگاه قرارمیدن و پرداخت انجام میشه
سوالی بود در پ.خ درخدمتم