PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیشتربدانید | مراقب برنامه های که نصب میکنید باشید (اندروید )

pc.rootall
October 10th, 2016, 20:24
باسلام

بعد از چند ماه انجام ریزه کاری های انجام شده پی به این بردیم که برخی از نرم افزار های که در سیستم عامل اندروید نصب میکنید با توجه به ظاهر فریبنده خود خطرات جدی به همراه دارن

پیوست :
http://www.upsara.com/images/qtuv_photo_2016-10-10_19-19-47.jpg

این عکسی که ضمیمه شده نماینگر این هست که این برنامه می تونه با گوشی شما تماس بگیره و حتی پیام های شمارو بخونه و .........

با استفاده از سیستم عامل کالی لینوکس می توان راحت به گوشی یا سیستم شخصی شما دسترسی روت پیدا کرده و فایل شما دانلود , برقراری تماس؛ مشاهده انلاین دوربین و......

فقط با کلیک بر رویه یک برنامه ... مراقب برنامه ها و سایت های که میرید باشید

به زودی مقاله امنیتی در این خصوص به اشتراک گذاشته میشه ...

و انشالله برنامه ای طراحی میشه برنامه های مخرب رو جلو گیری کنه از نصب در گوشی

iHSG
October 10th, 2016, 21:46
سلام
ممنون بابت مطلب ولی فقط به خاطر دسترسی ها نمیشه اعتماد یا سلب اعتماد کرد چون مثلاً اپلیکیشن معروف کافه بازار هم نیاز به دسترسی تماس مستقیم داره که ادعا میکنه برای استفاده از پرداخت با USSD ازش استفاده میشه ولی کسی می تونه ثابت کنه که نمیشه برای کار های دیگه از این دسترسی ها استفاده کرد؟ حداقل خارجی ها موقع نصب یه برنامه معروفی چیزی که نیاز به دسترسی های خاصی داره یه توافقنامه قوانین و یه Privacy Policy کامل دارن که شما خودتون می خونید و قبول میکنید ولی تو اپلیکیشن های ایرانی اکثر اوقات اصلاً نمی دونیم مثلاً فلان برنامه که اصلاً ربطی به دوربین نداره چه نیازی به دسترسی دوربین داره؟ حتی تو توضیحات برنامه هم توضیح داده نشده که این دسترسی برای چیه یا یه اپلیکیشنی که فقط حاوی یه کتاب آفلاین هستش (مثل PDF) که میشه آفلاین استفاده کرد چه نیازی به دسترسی های مختلف داره؟ برای همین من همیشه ترجیح میدم که مقاله هم می خوام بخونم تو اینترنت خودم سرچ کنم بخونم یا آفلاین نیاز داشتم صفحات مورد نظرم رو خودم PDF کنم و آفلاین بخونم تا اینکه برای مقالاتی خاص اپلیکیشن نصب کنم.

hamedmj
October 11th, 2016, 00:50
در اندروید ۶ امکان تغییر پرمیشن ها وجود دارد که این مشکل حل شده است.
فکر نمیکنم نیازی به مقاله باشه :)

pc.rootall
October 11th, 2016, 18:49
در اندروید ۶ امکان تغییر پرمیشن ها وجود دارد که این مشکل حل شده است.
فکر نمیکنم نیازی به مقاله باشه :)

دوست عزیز در حال حاظر اندروید 5 به سختی گیر میاد شما چطور میگید اندروید 6 مشکل ها حل شده !

Mr Hossein
October 11th, 2016, 19:03
دوست عزیز در حال حاظر اندروید 5 به سختی گیر میاد شما چطور میگید اندروید 6 مشکل ها حل شده !

اندروید ۵ به سختی گیر میاد؟؟؟
الان اندروید ۷ داره میاد دوست عزیز
شما گوشیت مال ۴ نسل پیشه فکر نکن همه هم اینطور هستن.

hamedmj
October 11th, 2016, 20:24

شما هنوز آخرین تغییرات اندروید رو نمیدونید، میخواید مقاله امنیتی بنویسید؟
گوشی شما متعلق به هر نسلی باشه با یه کاستوم رام قابل ارتقا به اندروید ۶ هست.
البته در جریان هواوی و... نیستم :)