PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره فرایند طراحی و ساخت پردازنده های اینتل در اسرائیل

Raymvnd
October 8th, 2016, 01:39
درود دوستان من...
اخیرا خبری رسیده رسیده که اینتل سالهاست پردازنده خود را توسط شرکت های اسرائیلی در خاک آن طراحی و تولید می کند.
با این کار توسط اسرائیلی ها صورت می گیره حجم عظیمی اطلاعات سیستم به دست اسرائیلی ها قرار می گیره...
احساس بدی دارم که اسرائیلی ها می تونه با اطلاعات جمع آوری شده توسط پردازنده ها به کشورها حمله سایبری کنه مثل ویروس اسکات نت...
99.9درصد سیستم های دولتی ایران با پردازنده های اینتل کار می کنه که ممکنه با این حمله سایبری تمام سیستم های دولتی از کار بندازه و ضربه سنگینی به ایران وارد کنه که معنای آخرالزمان هستش..

وقتش نیست ایران اقدام به طراحی و ساخت پردازنده های بومی در سیستم حساس کنه؟
به نظرم ایران تکنولوژی ساخت پردازنده داره...
نظر شما چیست دوستان من....
خواهشا نظرات تخصصی ارائه کنید نه اسپم...

host-net
October 8th, 2016, 02:07
درود و احترام

این جریان و حرف شما سیساسی هست که فکر کنم با قوانین سایت تضاد داشته باشه
از اینکه توانایی و ظرفیت هرکاری تو مملکت هست ولی فعلا با چین اکی هستیم
خلال دندون از چین وارد میکنیم حالا انتظار دارید برامون طراحی پردازنده و ساختشو بزنن مگه میشه مگه داریم
تا این دولت ها فکر ارتباط با کشور ها هستن که پول تو جیب خودشون بره همینه
ارتباط با جهان باید باشه ولی ساخت فقط ساخت کشور خودت البته باکیفیت جهانی نه مث کیفیت پرایدی

بیخیال ما که از این وضع دولت ها سود نبردیم بزارید حداقل از اینجا بن نشیم:d:d

Raymvnd
October 8th, 2016, 02:15
درود و احترام

این جریان و حرف شما سیساسی هست که فکر کنم با قوانین سایت تضاد داشته باشه
از اینکه توانایی و ظرفیت هرکاری تو مملکت هست ولی فعلا با چین اکی هستیم
خلال دندون از چین وارد میکنیم حالا انتظار دارید برامون طراحی پردازنده و ساختشو بزنن مگه میشه مگه داریم
تا این دولت ها فکر ارتباط با کشور ها هستن که پول تو جیب خودشون بره همینه
ارتباط با جهان باید باشه ولی ساخت فقط ساخت کشور خودت البته باکیفیت جهانی نه مث کیفیت پرایدی

بیخیال ما که از این وضع دولت ها سود نبردیم بزارید حداقل از اینجا بن نشیم:d:d
دوست عزیز...این حرف سیاسی نیست یه واقعیته...
چین از آمریکا احساس خطر می کرد برای همین هر روز جلوی ورود شرکت های آمریکایی در خاک این کشور می گیره...
از وقتی اینتل چین را تحریم کرد چین اقدام به ساخت ابر پردازنده کامپیوتر کرده که 10 برابر قوی از پردازنده ابرکامپیوتر آمریکا بود...چون تکنولوژی ساختش داره...
بی دلیل نیست که ابرکامپیوتر چین رتبه اول جهان داره!
توی اینترنت گشت زدم در سال 85 ایران تونست پردازنده 32 بیتی بسازه چون به صرفه نبودن و هزینه بالایی آن هیچ وقت تولید نشد...
برای همین ایران تکنولوژی ساخت پردازنده داره ولی اصل سرمایه می خواد بخاطر اینکه تولید به صرفه نیست...
ایران برای محافظت از حملات سایبری نیازمند تکنولوژی بومی هست...
ویروس اسکات نت یادته چه بلایی سر ایران آورد به خاطر تهجیزات آن خارجی بود و به راحتی اطلاعات آن به کشور دیگه صادر می شد...

2JZ
October 8th, 2016, 02:44
سلام

از کجا متوجه شدید که ایران تکنولوژی ساخت پردازنده داره؟

Raymvnd
October 8th, 2016, 02:46
سلام

از کجا متوجه شدید که ایران تکنولوژی ساخت پردازنده داره؟

تکنولوژی ساختش را داره ولی اصل سرمایه نداره...
هر چند ایران چنین تکنولوژی برای عموم فاش نمی کنه...

viasky
October 8th, 2016, 02:46
دوست عزیز...این حرف سیاسی نیست یه واقعیته...
چین از آمریکا احساس خطر می کرد برای همین هر روز جلوی ورود شرکت های آمریکایی در خاک این کشور می گیره...
از وقتی اینتل چین را تحریم کرد چین اقدام به ساخت ابر پردازنده کامپیوتر کرده که 10 برابر قوی از پردازنده ابرکامپیوتر آمریکا بود...چون تکنولوژی ساختش داره...
بی دلیل نیست که ابرکامپیوتر چین رتبه اول جهان داره!
توی اینترنت گشت زدم در سال 85 ایران تونست پردازنده 32 بیتی بسازه چون به صرفه نبودن و هزینه بالایی آن هیچ وقت تولید نشد...
برای همین ایران تکنولوژی ساخت پردازنده داره ولی اصل سرمایه می خواد بخاطر اینکه تولید به صرفه نیست...
ایران برای محافظت از حملات سایبری نیازمند تکنولوژی بومی هست...
ویروس اسکات نت یادته چه بلایی سر ایران آورد به خاطر تهجیزات آن خارجی بود و به راحتی اطلاعات آن به کشور دیگه صادر می شد...

بنده با فرمایش شما کمی مخالف هستم
ایران می تونه ولی سرمایه نداره چون بصرفه نیست... منطقی به نظر نمیاد
وگرنه خیلی از ارگان های دیگه هستند در همون امریکا که سرمایه های کلانی و صرف یک آزمایش ساده می کنند
مثل ناسا!
در کمترین حالت ایران می تونست از این پردازنده برای تاسیسات دولتی خودش استفاده کنه
این همه هزینه برای انرژی هسته ای شد و آخرش سیمان شد ( از جیب من و شما و...)
پس نتیجه میگیریم که اهمیت داده نشده
چرا؟ چون دلسوزی و علم و سواد و پشت کار و...... هیچکدام نیست
موفق باشید

Raymvnd
October 8th, 2016, 02:52
بنده با فرمایش شما کمی مخالف هستم
ایران می تونه ولی سرمایه نداره چون بصرفه نیست... منطقی به نظر نمیاد
وگرنه خیلی از ارگان های دیگه هستند در همون امریکا که سرمایه های کلانی و صرف یک آزمایش ساده می کنند
مثل ناسا!
در کمترین حالت ایران می تونست از این پردازنده برای تاسیسات دولتی خودش استفاده کنه
این همه هزینه برای انرژی هسته ای شد و آخرش سیمان شد ( از جیب من و شما و...)
پس نتیجه میگیریم که اهمیت داده نشده
چرا؟ چون دلسوزی و علم و سواد و پشت کار و...... هیچکدام نیست
موفق باشید

اگه تولید پردازنده سرمایه نمی خواد همه کشورها اقدام به تولید پردازنده بومی می کرد...
پردازنده هایی که توسط آمریکا طراحی می شوند در خاک آمریکا تولید نمیشه بیشتر در کشورهای ویتنام و مالزی و چین به علت کارگری ارزش و سرمایه کم تولید میشن...
تولید انبوه میلیاردها دلار سرمایه می خواد که بشه توی بازار عرضه شه قیمت پایین در بیاد...چون مواد اولیه آن گرانه...
من کاری به انرژی هسته ای ندارم ولی برای بخش کوچیک هسته مسدود شد که مهم نبود بعد از 10 سال می تونه دوباره از سر بگیره...
چین رو ببین چند میلیارد برای تولید چنین تجهیزاتی سرمایه ترزیق می کنه که اقدام به تولید انبوه می کنه...با این پول ها می تونه دانشمندان رو بخره و خودکفایی گسترش بده...

viasky
October 8th, 2016, 03:01
اگه تولید پردازنده سرمایه نمی خواد همه کشورها اقدام به تولید پردازنده بومی می کرد...
پردازنده هایی که توسط آمریکا طراحی می شوند در خاک آمریکا تولید نمیشه بیشتر در کشورهای ویتنام و مالزی و چین به علت کارگری ارزش و سرمایه کم تولید میشن...
تولید انبوه میلیاردها دلار سرمایه می خواد که بشه توی بازار عرضه شه قیمت پایین در بیاد...چون مواد اولیه آن گرانه...
من کاری به انرژی هسته ای ندارم ولی برای بخش کوچیک هسته مسدود شد که مهم نبود بعد از 10 سال می تونه دوباره از سر بگیره...
چین رو ببین چند میلیارد برای تولید چنین تجهیزاتی سرمایه ترزیق می کنه که اقدام به تولید انبوه می کنه...با این پول ها می تونه دانشمندان رو بخره و خودکفایی گسترش بده...
عزیز ایران و نمی تونیم با چین و امریکا مقایسه کنیم
در ایران به جرات می کنم بگم از هر 10 فارغ التحصیل 8 نفر بی سواد هستند
هیچ پایه گذاری و سرمایه گذاری روی نیروی جوان انجام نمیشه
امریکا تا 21 سالگی 230 هزار دلار خرج یک دانش آموزی میکنه تا به مرحله نهایی دانشگاه می رسه
در سال 2009 که ما خوشحال از حضور وایمکس ایرانسل بودیم امریکا ماه و بمب باران کرده ( آزمایش - می تونید سرچ کنید)
ما خیلی فاصله داریم
حضور در دانشگاه شریف یک افتخار برای هر شخصی محسوب میشه و هر کسی نمی تونه بره اما رتبه جهای: 780 ( حدودا)
شما خودت فکر کن که ما چی کم داریم؟
جوان ها ضریب هوشی پایینی دارند؟
موقعیت جغرافیایی بدی داریم؟ ( مثل سیبری یا افریقا)
سرمایه نداریم؟
خودتون ببینید چی کمه این اینقدر فاصله هست
چون با پارتی بازی بازار جهان و در دست نگرفته
امریکا با پارتی بازی قدرت اقتصادی و نظامی جهان نشده
آلمان با پارتی بازی اقتصاد اول اروپا نیست
ما داخل چی اول هستیم؟ چی سرجاش بوده که حالا باید پردازنده هم تولید بشه
صبحت بنده اینه که کلیات برطرف بشه جزئیات از دل یک جامعه و یک کشور خودش شکل میگیره
ما در منطقه حرفی برای گفتن داریم:
منظقه: سوریه - عراق - یمن - پاکستان - افغانستان و....
درکل فاصله زیاد هست به جرات می تونم بگم حدود 150 سال ( از نزدیک دیدم که میگم)
موفق باشید

hamedmj
October 8th, 2016, 03:11
پارانویا

saeid1346
October 8th, 2016, 03:15
به نام خدا

مرگ بر اسرائیل ! :67:

و اما بعد ...

ما هنوز تو کف یه درگاه واسط و مستقیم بانکی موندیم ، طرف یه دکمه میزنه کل سایت فیطر میشه بدون هیچ توضیحی ، شما به فکر تولید پردازنده هستی ؟

فعلا مسائل و سطح فکر ما در حد همین فیلطرینگ ، درگاه بانکی ، فروش چیز پی ان ، مالیات و اینجور چیزاست دوست عزیز.

باید حد خودمون رو با وضعیت فعلی بشناسیم !

#elahe#
October 8th, 2016, 03:15
تکنولوژی ساختش را داره ولی اصل سرمایه نداره...
هر چند ایران چنین تکنولوژی برای عموم فاش نمی کنه...

یعنی شما الان جزو خواص هستید که به چنین اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده اید؟

viasky
October 8th, 2016, 03:18
پارانویا
نه بحث ایشون کاملا فنی و امنیتی بود تا حدودی درست می فرمایند
فکر نمی کنم پشت این نظریه پارانویا باشه
موفق باشید

Raymvnd
October 8th, 2016, 03:23
یعنی شما الان جزو خواص هستید که به چنین اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده اید؟

من جزو خاص نیستم اما برای کشور خیلی مهمه تجهیزات بومی داشته باشه...نگاهی به چند سال پیش چه اتفاقاتی واسه ایران افتاده...مستند روزهای صفر حتما تماشا کن می فهمی...

hamedmj
October 8th, 2016, 03:23
نه بحث ایشون کاملا فنی و امنیتی بود تا حدودی درست می فرمایند
فکر نمی کنم پشت این نظریه پارانویا باشه
موفق باشید
از لحاظ بیماری گفتم بنده.
ضمن اینکه سوابق شما رو چک کردم، تقریبا الان باید 20 سالتون باشه :39: و احتمالا زیاد تحت تاثیر اساتید درس های عمومی قرار گرفتید.
اینکه شما میفرمایید این اطلاعات دست عوام و این ها نیست تنها کاری که میتونم بکنم اینه که بخندم و یاد حرفهای اساتید توی دانشگاه و تاکسی بیوفتم که از همه رازهای مگوی مملکت آگاه بودن :)
بهتره به جای این همه بدبینی و حرف های افرادی مثل رائفی پورر و غیره سعی کنید کشور رو بسازیم با همکاری با سایر کشور ها نه تنها و منزوی

موفق باشید.

Kian
October 8th, 2016, 11:03
خندم میگیره از دوستانی که ادعای علامه دهر بودن میکنند، و هرکسی که به قبله آمال اونها (غرب و ...) کوچکترین حرفی بزنه، انگار فحش ناموسی به اینا داده :d

آخه چرا باید اینقدر سرتون رو توی برف بکنید و چشم و گوش بسته هر چی اونا به دنیا گند زدند، ازشون طرفداری بکنید ؟ تا کی باید کثافتکاریهاشون رو شما زحمت بکشید و هی بشورید؟!

دولت های آمریکا و اسرائیل و چند کشور مشابه، به هیچ کسی رحم نمی کنند و از زمین و زمان جاسوسی می کنند توطئه های اطلاعاتی و امنیتی ، بیولوژیک و هزار کوفت و زهر مار دیگه سر مردم خودشون و دنیا میارند، اونوقت یه عده آدم ساده اینور، به هر کسی کوچکترین حرفی علیه غربی های از ما بهتران بزنه، اسمشو میزار روان پریش، پارانوئید و ...،

جالبه اعترافات اسنودن و سایتها مختلف جهانی رو می بینید و باز هم میگید اینا همش توهم تخیلاته :71:

چند تا لینک جالب میزارم تا شاید چشم بعضی ها شاید و شاید یه ذره باز بشه و اینقدر ساده نباشند:

http://www.nowtheendbegins.com/absolutely-must-boycott-israel-better-read-first/

https://www.popularresistance.org/new-intel-based-pcs-permanently-hackable/

http://www.zdnet.com/article/israel-inside-a-history-of-intels-r-d-in-israel/

iHSG
October 8th, 2016, 12:28
درود دوستان من...
اخیرا خبری رسیده رسیده که اینتل سالهاست پردازنده خود را توسط شرکت های اسرائیلی در خاک آن طراحی و تولید می کند.
با این کار توسط اسرائیلی ها صورت می گیره حجم عظیمی اطلاعات سیستم به دست اسرائیلی ها قرار می گیره...
احساس بدی دارم که اسرائیلی ها می تونه با اطلاعات جمع آوری شده توسط پردازنده ها به کشورها حمله سایبری کنه مثل ویروس اسکات نت...
99.9درصد سیستم های دولتی ایران با پردازنده های اینتل کار می کنه که ممکنه با این حمله سایبری تمام سیستم های دولتی از کار بندازه و ضربه سنگینی به ایران وارد کنه که معنای آخرالزمان هستش..

وقتش نیست ایران اقدام به طراحی و ساخت پردازنده های بومی در سیستم حساس کنه؟
نظر شما چیست دوستان من....
خواهشا نظرات تخصصی ارائه کنید نه اسپم...

جناب Raymvnd می دونم هدف و نیت شما خوبه و قصد بدی ندارید ولی لطفاً مثل خیلی های دیگه از خودتان آمار و ارقام نفرمایید.
من نه آمار شما رو تایید میکنم نه رد چون منم اطلاعی ندارم اما مطمئنم 99.9 درصد سیستم های دولتی با پردازنده Intel نیستن حتی اگه باشن هم ارگان های دولتی ما علاوه بر هنوز استفاده ویندوز XP هنوز از CPU های عهد بوق Pentium 4 ها یا فوقش Celeron های یه ذره جدیدتر استفاده میکنن دولت های ما طوری ان که هنوز که هنوزه تو کتاب های دانشگاهی ما از مدل Core2Duo به عنوان قوی ترین CPU نام برده میشه :d پس اصولاً اسرائیل هر تکنولوژی شنود یا مخرب جدیدی هم بخواد بذاره ما انقدر به روز نیستیم که حتی یه Core i3 نسل اول اینتل هم بندازیم چه برسه به اینکه بیایم مثلاً CPU های جدید نسل 6 اینتل رو در دولت هامون استفاده کنیم :d

همچنین از نظر بنده حقیر ایران تکنولوژی ساخت هیچ چیزی رو به صورت کاملاً و 100 درصد (تکرار میکنم 100 درصد) بومی نداره و هر چیزی که بوده تا الان یا د.زدی و مهندسی معکـــوس نمونه های خارجی بوده یا قطعات از خارج میاد و اینا فقط واحد مونتاژ و اسمبل دارن و به اسم ایرانی اصل می فروشن وگرنه مثلاً گوشی GLX فکر کردید CPU ایرانی داره؟ CPU به درک ما یه سیستم عامل ایرانی نداریم CPU پیشکش ما همون بهتره برای یه موتور جستجو مثل یوز و پارسی جو میلیارد ها میلیارد خرج کنیم چون اینطوری که خرجمون بالاست دیگه برای سیستم عامل باید کل منابع مالی دولت خرج بشه :d
یا فکر کردید پراید 100 درصد ایرانی و بومی هستش؟ ما حتی تو ساخت محصولات خوراکی 100 درصد بومی و ایرانی نیستیم چه انتظاری برای محصولات دیجیتال دارید؟

پ.ن: تمامی این حرفا برای تلنگری به مسئولین و انتقاد هایی برای بهبود وضعیت مملکت هست وگرنه بنده هم یه ایرانی هستم و اتفاقاً تهران هم میشینم پس با این تفاسیر مسلماً پست بنده جنبه تخریب و اهانت نداره و نخواهد داشت و جا هایی هم که خندونک استفاده شده صرفاً شوخی بوده و هدف تمسخر یا خوب و بد نشان دادن مملکت نیست پس لطفاً بر طبق قانون آزادی بیان هم شده تا وقتی کسی توهینی نکرده الکی ایراد تعصبی نگیرید!

k-pax
October 8th, 2016, 13:33
نمیدونم و هیچ وقت هم نمیفهمم . مشکل اینا با اونا چیه ! ( از روز اول هم مشکل داشت با هم )
وارد بحث سیسای تاریخی و .. نمیشم

اما هر جایی چه کشور چه ارگان و چه شرکت اگه بتونه از جای دیگه اطلاعات بگیری و جاسوسی کنه 100% میکنه
اینجا از اونجا جاسوسی میکنه
اونجا پردازنده میسازه که ازنیجا جاسوسی کنه و ....

ایران اصلا و ابدا قدرت و امکانات ساخت پردازنده را نداره !
نه دانشش را داره نه تکنولوژی . تنها چیزی که الان مسئولین روش تمرکز دارن قدر نظامیه .

دانشگاهای ما شدن کلاس انشا و استاد میاد از رو جوره 10 سال پیش میخونه دانشجویا مینوسین . آخر هم امتحان ! 99% دانشجویان فارغ التحصیل بیسواد مطلقن ! فقط مدرک دارن
کدوم دانشگاه ایران با داشنجواش کار علمی میکنه ! کجا یه طرح علمی 10 ساله انجام میشه ! کجا کسی حاظر میشه طرح نفر قبلی رو ادامه بده و تکمیل کنه؟

اخبار علمی ببیند . اونا همش میکن محقیق دانشگاه فلان، چیز ساختند و چون کشف کردند .

شما نمیبیند . اما من بخاطر شغلم دارم میبینم چه اجناسی وارد میشه . پردازنده که جای خود . ( میخ، پیچ، مهره، و ... ) اگه لیستش رو ببیند مغزتون سوت میکشه
وقتی اینجا نمیتونن یه پیچ و مهره ساده بسازن شما طرح ساخت پردازنده میدید ؟ خنده داره ! خیلی هم

چین از صفر شروع کرد . اول خودش میخ ساخت . خودش کیس ساخت و خودش فن ساخت و خودش برد ساخت و ... تا رسید اینجا که هست
این حرف شما یعنی از اول نردبون 1000 پله بپریم پله آخر .

مشکل اصلی دولت و خیره نیست . مشکل ماییم .
بخواید این درست بشه از خودمون باید شروع کنیم .
چیزهای خیلی خیلی ساده اگه راعیت کنم 10 سال دیگه شاید کشور حرکتی کنه !
( مثل : آشغال نریزم ، پارک دوبل نکنیم ، ***ی به هر نحوی نکنیم، دروغ نکیم ؛ احترام بزارم، خرافاتی نباشیم که انگشتر عقیق روی کدوم انگشت بیشتر ثواب داره،
خارج از دین و اعتقاد آدم باشیم و مهمتر از همه کتاب بخونیم)

BuyHardware
October 8th, 2016, 13:52
شما اول یاد بگیر اسم ویروس رو درست بنویس
بعد هم ایران در تصوارتش هم نمیتونه یه چیپ ساده بزنه چه برسه به سی پی یو
استاکس‌نت (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D8%B3%E2%80%8C%D9%8 6%D8%AA)

TARIMEHR
October 8th, 2016, 14:11
علما و فضلای گرامی چرا با خوندن حرف همدیگه خندتون میگیره؟

navid2zp
October 8th, 2016, 14:23
اولا دانشش نیست دوست عزیز.
مملکتی که نخبه هاش منتظر فرصت برای خارج شدن از کشور باشند توانایی ساخت پردازنده با راندمان بالا رو داره؟ کدوم مهندسی می خواد طراحیشون رو به عهده بگیره؟
شما پاشو برو اینتل من به شما قول میدم تعدادی مهندس ایرانی پیدا می کنید. بعد حالا تلاش کنید بیاریدشون ایران با حقوق 2 برابر. 1% شاید احتمالی باشه که قبول کنند.

سرمایه؟
ایران مشکل سرمایه داره؟ ایران اگر هر روز 3000 میلیارد و 60000 میلیارد پولش رو و بر ندارن و قرار نکنن و مدیران نالایق حقوق های آنچنانی نگیرند از خیلی از کشور های دیگه سرمایه دار تر هست.
همین مالیاتی که می گیرند کجا میره؟ ما که نمی بینیم خرج رفاه و زیرساخت بشه.

شما پولی که در قم و ... به افرادی که درصد بالایی از اون ها در دوران مدرسه جزو افرادی بودند که ریاضی رو در طول سال تحصیلیشون با لطف معلم عزیز که حوصله تحمل کردنشون رو برای یک سال دیگه نداشت، پاس می کردند رو در نظر بگیرید.
این پول اگر جای مناسب تر خرج می شد باز هم ایران سرمایه دار تر هست.

تازه ما در روز های جالبی هستیم. آمار قیمت همین دوستانی که شبا میان از روی یک تکه کاغذ یه چیزی می خونن که معلوم نیست چقدرش درست هست و .... رو دارید؟
بعد میگید ایران سرمایه نداره؟

خیر
ایران بسیار سرمایه دار هست.
فکر چیزی هست که نداره.
جامعه ای که مغز هاش به فکر فرار باشند و افراد توی خیابون سوادشون از مدیران بالارده بیشتر باشه به همین وضعیتی دچار میشه که باید از کشور دشمنش پردازنده بگیره و ... .

Raymvnd
October 8th, 2016, 14:57
نمیدونم و هیچ وقت هم نمیفهمم . مشکل اینا با اونا چیه ! ( از روز اول هم مشکل داشت با هم )
وارد بحث سیسای تاریخی و .. نمیشم

اما هر جایی چه کشور چه ارگان و چه شرکت اگه بتونه از جای دیگه اطلاعات بگیری و جاسوسی کنه 100% میکنه
اینجا از اونجا جاسوسی میکنه
اونجا پردازنده میسازه که ازنیجا جاسوسی کنه و ....

ایران اصلا و ابدا قدرت و امکانات ساخت پردازنده را نداره !
نه دانشش را داره نه تکنولوژی . تنها چیزی که الان مسئولین روش تمرکز دارن قدر نظامیه .

دانشگاهای ما شدن کلاس انشا و استاد میاد از رو جوره 10 سال پیش میخونه دانشجویا مینوسین . آخر هم امتحان ! 99% دانشجویان فارغ التحصیل بیسواد مطلقن ! فقط مدرک دارن
کدوم دانشگاه ایران با داشنجواش کار علمی میکنه ! کجا یه طرح علمی 10 ساله انجام میشه ! کجا کسی حاظر میشه طرح نفر قبلی رو ادامه بده و تکمیل کنه؟

اخبار علمی ببیند . اونا همش میکن محقیق دانشگاه فلان، چیز ساختند و چون کشف کردند .

شما نمیبیند . اما من بخاطر شغلم دارم میبینم چه اجناسی وارد میشه . پردازنده که جای خود . ( میخ، پیچ، مهره، و ... ) اگه لیستش رو ببیند مغزتون سوت میکشه
وقتی اینجا نمیتونن یه پیچ و مهره ساده بسازن شما طرح ساخت پردازنده میدید ؟ خنده داره ! خیلی هم

چین از صفر شروع کرد . اول خودش میخ ساخت . خودش کیس ساخت و خودش فن ساخت و خودش برد ساخت و ... تا رسید اینجا که هست
این حرف شما یعنی از اول نردبون 1000 پله بپریم پله آخر .

مشکل اصلی دولت و خیره نیست . مشکل ماییم .
بخواید این درست بشه از خودمون باید شروع کنیم .
چیزهای خیلی خیلی ساده اگه راعیت کنم 10 سال دیگه شاید کشور حرکتی کنه !
( مثل : آشغال نریزم ، پارک دوبل نکنیم ، ***ی به هر نحوی نکنیم، دروغ نکیم ؛ احترام بزارم، خرافاتی نباشیم که انگشتر عقیق روی کدوم انگشت بیشتر ثواب داره،
خارج از دین و اعتقاد آدم باشیم و مهمتر از همه کتاب بخونیم)

درود..نظر شما محترم است...ایران در سال 85 نمونه ازمایشی پردازنده 32 بیتی ساخته ولی بدلیل نبود سرمایه و قیمت بالای تولید متوقف شد...
همین ادوات نظامی در ایران تولید میشن همه پردازنده در سیستم مرکزی نیاز دارن و آن هم در داخل ایران تولید میشن چون واردات آن در دوران تحریم امکان پذیر نبود...
روسیه هم اکنون پردازنده 64 بیتی برای سیستم عامل لینوکس ساخته که این یه پیشرفت بزرگ برای کشور روسیه محسوب میشه...
ایران همه چیز داره ولی نمی خواد در دوران حساس فاش شود...هم اکنون دستگاه های موجود برای ساخت پردازنده وجود داره!
چین هم با ساخت پردازنده ابراکامپیوتر به صورت بومی از آمریکا جلو زده به طوری که یکی ابرکامپیوتر رتبه اول جهان کسب کرد و 10 برابر قوی تر از ابرکامپیوتر آمریکاست...

- - - Updated - - -

شما اول یاد بگیر اسم ویروس رو درست بنویس
بعد هم ایران در تصوارتش هم نمیتونه یه چیپ ساده بزنه چه برسه به سی پی یو
استاکس‌نت (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D8%B3%E2%80%8C%D9%8 6%D8%AA)

خواهشا اسپم ندید...نظر تخصصی ارسال کنید.

k-pax
October 8th, 2016, 15:30
درود..نظر شما محترم است...ایران در سال 85 نمونه ازمایشی پردازنده 32 بیتی ساخته ولی بدلیل نبود سرمایه و قیمت بالای تولید متوقف شد...
همین ادوات نظامی در ایران تولید میشن همه پردازنده در سیستم مرکزی نیاز دارن و آن هم در داخل ایران تولید میشن چون واردات آن در دوران تحریم امکان پذیر نبود...
روسیه هم اکنون پردازنده 64 بیتی برای سیستم عامل لینوکس ساخته که این یه پیشرفت بزرگ برای کشور روسیه محسوب میشه...
ایران همه چیز داره ولی نمی خواد در دوران حساس فاش شود...هم اکنون دستگاه های موجود برای ساخت پردازنده وجود داره!
چین هم با ساخت پردازنده ابراکامپیوتر به صورت بومی از آمریکا جلو زده به طوری که یکی ابرکامپیوتر رتبه اول جهان کسب کرد و 10 برابر قوی تر از ابرکامپیوتر آمریکاست...

چین پیشرفت کرد چون از صفر شروع کرد . پله پله !
شما 10-20 سال پیش چین نگاه کن

اینا فقط شعاره . یه توهم که از بچگی توی مغز ما فرو کردن

بخوای الان کارخونه بزنی ( بر فرض داشتن دانش و تجهیزات )
دو روزه مافیای واردات لهت میکنن !

---------------

ویرایش کردم
نوشته هام پاک شد ! :64:

auuob
October 8th, 2016, 15:32
سلام.

به نظرم تا زمانی که :

یه عده دست از ما بدیم و عقبیم و نمیشه و نخواهد شد برندارند(متاسفانه دقیق هم اطلاع ندارند از پیشرفت هایی که داریم)
و برخی نیز جهت سود بیشتر جنس مشابه از چین و امثالهم (چه قانونی و قاچاق) وارد نکنند
و مردم عزیز کشورمون نیز به این باور برسند که از جنس داخلی استفاده کنند
و دولت های محترم نیز از شرکت های خصوصی و افراد دارای دانش پشتبانی مالی و امکاناتی کنند

بومی سازی برخی چیز ها صورت نخواهد گرفت. و مقصر نیز افراد بالا هستند.....

بقول دوستان اگر چین و ژاپن و ... به جایی رسیدن ، استفاده از فرصت ها و امکانات داخلی خودشون بود! خودشون خواستند تا رسیدن به این نتیجه!

Raymvnd
October 8th, 2016, 15:44
سلام.

به نظرم تا زمانی که :

یه عده دست از ما بدیم و عقبیم و نمیشه و نخواهد شد برندارند(متاسفانه دقیق هم اطلاع ندارند از پیشرفت هایی که داریم)
و برخی نیز جهت سود بیشتر جنس مشابه از چین و امثالهم (چه قانونی و قاچاق) وارد نکنند
و دولت های محترم نیز از شرکت های خصوصی و افراد دارای دانش پشتبانی مالی و امکاناتی کنند

بقول دوستان اگر چین و ژاپن و ... به جایی رسیدن ، استفاده از فرصت ها و امکانات داخلی خودشون بود! خودشون خواستند تا رسیدن به این نتیجه!

مورد آخر قبول دارم ولی هنوز توی ایران به خاطر بالایی ها انجام نمی دن...
بالاخره توی دوران حساس جهانی و آسیب پذیر بودن کشورمون حتما باید کار خودمون انجام بدیم...

babelirani
October 8th, 2016, 15:45
سلام.

به نظرم تا زمانی که :

سلام

متاسفانه یه فکر عجیب چند سالی هست بین ایرانی ها رواج شدیدی پیدا کرده

و اونم اینه که

همه چیز رو باید خودمون بسازیم

این بومی سازی همه چیز هم شده دردی بر درد ها توی کشوری مثل ایران ما میخوایم توی همه چی خود کفا باشیم

در حالی که توی هیچی هم نمیتونیم خود کفا باشیم

تمام کشور هایه دنیا سعی میکنن با توجه به موقعیت . امکانات و .... چیز هایی رو بومی کنن برای خودشون و بعدا بتونن بازار بین اللمی رو تسخیر کنن

حالا توی کشور ما میخوایم از صعنت تا تولیدات دامی و کشاورزی همه چی رو بومی کنیم

غافل از اینکه همه چیز رو نمیشه بومی کرد و باید ما مثل همون کشور ژاپن سعی کنیم توی چند چیز اینقد قوی باشیم که بازار دنیا رو هم بگیریم

iHSG
October 8th, 2016, 15:52
سلام.

به نظرم تا زمانی که :

من همین الان گوشیم GLX B8 هستش خواستید می تونم عکس هم بگیرم ازش بفرستم خدایی هم کاملاً ازش راضیم و به نظرم GLX حداقل تو گوشی های ساده حرف اولو میزنه و از نوکیا هم با قیمت پایینتر امکانات بالاتری تحویلت میده مثلاً من هرگز انتظار نداشتم با یه گوشی ساده جاوا بشه سلفی گرفت حالا هر چقدر هم بی کیفیت :d

ولی خب وقتی بحث خرید مثلاً یخچال بشه هیچ وقت نمیرم یخچال اسنوا یا امرسان بخرم به چند دلیل:

هزینه ای که میدم در برابر این گوشی GLX B8 که 90 تومن خریدم خیلی خیلی خیلی بالاتره و اینجا حمایت از تولید ایران به ریسک خرج این همه پول که با جون و دل در آمده نمی ارزه چون همیشه که شانس پول های گنده نداریم که هی برند پشت برند تست کنیم به همین دلیل تو خرید های گنده باید بهترین برندی که پشت وانه و مشتری راضی خیلی بیشتری در سطح دنیا داره رو بخریم نه صرفاً به خاطر حمایت تولید ملی چندین و چند میلیون پول بی زبون رو برای تست تولید ملی به برند های ایرانی بدیم در صورتی که می دونیم اونم 100 درصد ایرانی نیست و بازم مقدار عظیمی از پول ما داره میره تو جیب خارجی ها.
تا وقتی خود برند های ایرانی می ترسن برن تو جهان و تو کشور های سطح یک رقابت کنن و کل فعالیتشون محدود به کشور خودمون یا فوق افغانستان و... هستش چرا باید ریسک کنیم؟ نه خدایی اگه جنسی خوب باشه نباید تو کل دنیا صدا بده؟ ایران فوق فوق فوقش تونسته به چند تا کشور تو خاورمیانه اونم اجناس خرد رو صادر کنه و مثلاً طبق گفته ویکیپدیا یکی از صادرات مهم کشور ما محصول پسته هستش که کمتر کشوری این آمار صادرات پسته ما رو داره ولی در زمینه تکنولوژی آنچنان حرفی برای گفتن نداریم که البته اینم بد نیست همه که نباید تکنولوژی بزنن یه معلم داشتیم میگفت مثلاً جامعه به رفتگر هم نیاز داره برای همین همه که نباید درس بخونن!
وقتی قیمت برند های ایرانی فقط چندرغاز با مدل خارجیش فرق میکنه چرا باید ایرانی بگیریم؟ مثلاً همین یخچال رو مثال میزنم خودتون مقایسه کنید آیا فرق اونقدر فاحشی می بینید که آدم وسوسه بشه از ایرانی هاش بخره؟ ولی خب مثلاً GLX یه تفاوت قیمت نسبتاً چشمگیری داره ولی سایر برند ها چی؟
تا وقتی پشتیبانی خوبی برای برند های ایرانی سطح تکنولوژی نیست برای چی باید بخریم؟ من همین گوشی ساده GLX B8 رو خریدم از کارشناس GLX می پرسم آقا یه بخش کتابخوان داره چه فرمتی رو برای کتاب پشتیبانی میکنه چون من pdf و ورد و هر فرمت رایجی بود ریختم قبول نکرد که اونا هم نمی دونستن تا اینکه خودم فهمیدم فقط txt میفهمه یا هیچ جای گوشی بخشی مانند About Phone چیزی نداره متاسفانه برنامه های جاوا با فرمت jar و jad هم پشتیبانی نمیکنه می پرسم آقا اصلاً چی روش نصبه جاوا هست یا چی؟ خودشون هم نمی دونن و میگن اگه امکان نصب برنامه بود خب می نوشتیم تو سایت دیگه! یعنی محصول ایرانیه ولی خود ایرانی نمی دونه چی هست!!!

به همین دلایل به نظر من اول تولید کننده است که باید خودش رو هم سطح تولیدات جهان و الخصوص رقیب برند های جهانی کنه بعدش ما میخریم.
مثلاً دوستمون چین رو مثال زد ببینید چین که Huawei رو زد چطور تونسته تو جهان داره رقابت میکنه و حتی بعضی ها اونو رقیب جدی سامسونگ و حتی اپل برای اینکه داره کل بازار رو می خوره می دونن چون اکثراً تو دنیا کسایی هستن که پول خرید آیفون جدید رو ندارن خب چرا GLX ما نباید تو چین و ژاپن و حتی اروپا و آمریکا موقعیتی مثل Huawei پیدا میکرد؟؟؟ چون خودشون هم می دونن محصولشون فقط تو کشور ما محصول بومی حساب میشه وگرنه بره خارج قشنگ دستشون رو میشه.