PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لینوکس بهتر است یا bsd

AhmadTux
November 28th, 2010, 09:30
سلام دوستان

به نظر شما لینوکس برای سرور خوبه یا bsd ؟ چرا ؟

لطفاً با دلیل باشه و بدون تعصب!

amirizadi
November 28th, 2010, 10:16
نظر من لینوکس هست
وجود مخازن معتبر و دارا بودن همه سورس ها
دارا بودن فروم - ویکی - فارسی یا انگلیسی زبان
مسلط بودن بیشتر افراد
و عمومی بودن

AhmadTux
November 28th, 2010, 10:23
برای من بیشتر قدرت سیستم مهمه تا چیزهایه دیگه

bsd خیلی به امنیت اهمیت میده و به نظر من برای سرور گزینه بهتری هست

MihanServer.com
November 28th, 2010, 12:05
لینوکس: ایمن - چند کاربری - قابليت اجراي دو يا چند برنامه همزمان - قابليت حمل ارتباط و مکاتبه - مستقل از ماشين - عمومی

Arte
November 28th, 2010, 12:07
BSD خیلی عالیه از نظر امنیت و پایداری .
ولی linux بیشتر به کار ما میاد .

---
November 28th, 2010, 12:30
بی اس دی یه خصوصیاتی داره لینوکس یه خصوصیاتی
هرکدوم در جایگاه خودشون هستن اما پایداری و امنیت فقط بی اس دی

IFACO.Net
November 28th, 2010, 15:05
اگه بخواهید کنترل پنل هایی مانند دایرکت ادمین - سی پنل و ... نصب کنید، مسلما در Bsd مشکلات و ناسازگاریهای زیادی خواهید داشت و در توزیع CentOS لینوکس تقریبا هیچ مشکل غیرقابل حلی برای کنترل پنل های هاستینگ وجود ندارد

---
November 28th, 2010, 15:21
اگه بخواهید کنترل پنل هایی مانند دایرکت ادمین - سی پنل و ... نصب کنید، مسلما در Bsd مشکلات و ناسازگاریهای زیادی خواهید داشت و در توزیع CentOS لینوکس تقریبا هیچ مشکل غیرقابل حلی برای کنترل پنل های هاستینگ وجود ندارد

بله درسته مثلا شما برای نصب نیاز به پرل دارید و پرل آسون نصب نمیشه و یا اینکه شما در بی اس دی یه سری از نسخه ها پوشه /home ندارید و در یه سری نسخه ها می تونید home را اینجا پیدا کنید
/usr/home
فولدر usr مهمترین پوشه در بی اس دی هاست که دقت کنید در پارتیشن بندی های استاندارد بیش از 50 % از حافظای که به / اختصاص می دن به usr اختصاص میدن و غیره ...

AhmadTux
November 28th, 2010, 17:31
لینوکس: ایمن - چند کاربری - قابليت اجراي دو يا چند برنامه همزمان - قابليت حمل ارتباط و مکاتبه - مستقل از ماشين - عمومی

همه اینایی که گفتید freebsd هم داشت