PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست معرفی زبان برنامه نویسی Desktop

iHSG
October 4th, 2016, 22:01
سلام دوستان
اول بگم می دونم این بخش برای طراحی سایت هست ولی خب انجمنی عضو نیستم که کاربلد های اینجا رو داشته باشه :)
من دنبال یه زبان برنامه نویسی Desktop برای نوشتن نرم افزار هایی خاص با اهداف زیر هستم ممنون میشم راهنماییم کنید:

حتماً بشه به صورت Cross-Platform برای حداقل سه سیستم عامل ویندوز، لینوکس و مک باهاش برنامه نوشت.
خروجی کامپایل شده خیلی کم حجمی داشته باشه (یعنی دوست دارم ترجیحاً کتابخانه های مورد نیازش تو هر سه سیستم عاملی که نام بردم باشه یا اگه نباشه هم حجم فایل کتابخانه هاش کم باشه) این مورد خروجی کم حجم خیلی برام مهمه.
حتی الامکان حداقل سخت تر از سی شارپ بشه Decompile کردش و اگر بشه از PE Packer های معمولی مثل UPX که برای دات نت کاربرد نداره هم استفاده کرد خیلی خوب میشه اما ضروری نیست باشه به نظرم بهتره.
سرعت اجرایی فایل کامپایل شده بدون نیاز به منابع زیاد بالا باشه و مثلاً مثل سرعت موتور پردازش ByteCode جاوا یا حتی WPF مایکروسافت که هر دو در سیستم های ضعیف قدیمی (مثل Pentium 4 های با رم 256 قدیمی و...) خیلی سرعت پایینی دارن نباشه.دقت کنید بعضی از خروجی های اجرایی من قراره از روی سی دی اجرا بشن به همین دلیل به سرعت اجرای خیلی بالایی حتی در سی دی خون های قدیمی که سرعت خوندن خیلی پایینی دارن هم دارم.

همین 4 گزینه برای من خیلی مهم هستن که متاسفانه در زبان های دات نت که یکم بلدم نتونستم به هدفم برسم و الان هم سخت دنبال یادگیری زبانی تحت Desktop جدیدی هستم.
خودم چند تا گزینه زیر رو دارم اما نمی دونم کدومش ارزش داره (پیش زمینه سی شارپ و VB.Net و VB6 + تحت وب PHP هم دارم) ممنون میشم اگر بین این زبان ها هم با دلیل بگید:

Delphi با محیط RAD Studio XE7 که تازه سی دی اش رو خریدم.
++C ولی نمی دونم برنامه نویسیش تو محیط ویژوال استودیو با تو محیط RAD C++ Builder و... چه فرقی میکنه و اینکه آیا برای Cross-Platform بودن حتماً به فریم ورک Qt نیاز هست یا نه؟
حتی به PHP GTK هم فکر کردم ولی متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم.

خیلی ممنون میشم اساتید برنامه نویسی Desktop راهنماییم کنن ;)

data20
October 4th, 2016, 22:26
سلام
با توجه به توضیحاتی که دادید و پیش زمینه ای که دارید پیشنهاد میدم با QT کار کنید
C++ cross-platform
در ویژوال استودیو انرژی و وقت زیادی طلب می کنه و منابع آموزشی محدودی هم برای win32 و ... وجود داره

Delphi کار نکردم و اطلاعی ازش ندارم

iHSG
October 4th, 2016, 22:35
سلام
با توجه به توضیحاتی که دادید و پیش زمینه ای که دارید پیشنهاد میدم با QT کار کنید
C++ cross-platformدر ویژوال استودیو انرژی و وقت زیادی طلب می کنه و منابع آموزشی محدودی هم برای win32 و ... وجود داره

Delphi کار نکردم و اطلاعی ازش ندارم

ممنون از پاسخ به عنوان شروع از صفر Qt چه منبعی رو پیشنهاد میدید؟ متنی باشه بهتره علاقه ای به دیدن فیلم ندارم.
همچنین به نظرتون Qt با سی پلاس پلاس بهتره یا ترکیب های سایر زبان هایی که داره چون شنیدم Qt حتی با سی شارپ هم کار میکنه درسته؟

taksis
October 4th, 2016, 22:35
من برا ویندوز c# برای کراس پلتفرم qt مینویسم.
ولی با سی شارپ هم میشه کراس پلتفرم نوشت.(mono و core1.0)
کلا c++ یه خورده درگیری داره تو نوشتن و بیلد کردن به آسونی و هلو بپر تو گلویی سی شارپ نیست :D

- - - Updated - - -

ممنون از پاسخ به عنوان شروع از صفر Qt چه منبعی رو پیشنهاد میدید؟ متنی باشه بهتره علاقه ای به دیدن فیلم ندارم.
همچنین به نظرتون Qt با سی پلاس پلاس بهتره یا ترکیب های سایر زبان هایی که داره چون شنیدم Qt حتی با سی شارپ هم کار میکنه درسته؟

https://github.com/ddobrev/QtSharp
بهترین منبع یادگیری هم
http://qt.io