PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر TimeZone سنت او اس

sitetheme
October 2nd, 2016, 21:15
درود بر دوستان وب هاستینگ تاک!
من هرچی برای آموزش تغییر تایم زون centos گشتم چیزی پیدا نکردم البته فایل etc/sysconfig/clock رو باز کردم و ZONE رو بروی Asia/Iran قرار دادم ولی به نظر می‌رسه تغییر در ساعت سیستم نکرده!
از طرفی آیا اگر PHP نصب باشه نیاز هست که بروی اون هم تغییر داده بشه؟
اگر ممکنه کلا برای بومی کردن تاریخ و ساعت سنت او اس بطوریکه برای وبسایت های روی سرور هم اعمال بشه بفرمایید.
بامهر

Kian
October 2nd, 2016, 22:30
Asia/Tehran درسته !

sitetheme
October 2nd, 2016, 23:26
سپاس !
من با روش پیشین نتوسنتم کاری کنم ولی با دستور:

tzselect

تونستم ساعتو نزدیک به ساعت خودمون کنم!

جالبه که با انتخاب کشور ایران باز هم در حد چند دقیقه ساعتی که بهم نوشن میده تفاوته!

iHSG
October 3rd, 2016, 09:21
سلام
اکثر سایت ها برای تغییر TimeZone سیستم عامل CentOS روش SymLink رو پیشنهاد دادن که اینطوریه منم تست کردم برای من که درست کار میکرد و نیازی به ادیت اون فایل ذکر شده شما هم نشد.

rm -rf /etc/localtime
ln -s /usr/share/zoneinfo/Asia/Tehran /etc/localtime

Flynic
October 3rd, 2016, 10:34
از طرفی آیا اگر PHP نصب باشه نیاز هست که بروی اون هم تغییر داده بشه؟

بهتر است علاوه بر سیستم عامل، موقعیت زمانی را در نرم‌افزار‌هایی که در سرور مورد استفاده هستند (مثل php و mysql) تنظیم شوند.
چون توابعی که تاریخ/ساعت یا timestamp را بر می‌گردانند، در هر کدام از این‌ها اجرا می‌شوند ممکن است با دیگری اختلاف داشته باشد.

۱. فایل /etc/php.ini تنظیم date.timezone بشود Asia/Tehran
۲. فایل my.cnf تنظیم default-time-zone روی ساعت مورد تنظیم شود.

sitetheme
October 3rd, 2016, 19:46
بهتر است علاوه بر سیستم عامل، موقعیت زمانی را در نرم‌افزار‌هایی که در سرور مورد استفاده هستند (مثل php و mysql) تنظیم شوند.
چون توابعی که تاریخ/ساعت یا timestamp را بر می‌گردانند، در هر کدام از این‌ها اجرا می‌شوند ممکن است با دیگری اختلاف داشته باشد.

۱. فایل /etc/php.ini تنظیم date.timezone بشود Asia/Tehran
۲. فایل my.cnf تنظیم default-time-zone روی ساعت مورد تنظیم شود.

این دو فایل به نظر می‌رسه برای من وجود ندارند چون با nano که باز میکنم برگه خالی هست.
بامهر

Flynic
October 3rd, 2016, 19:55
این دو فایل به نظر می‌رسه برای من وجود ندارند چون با nano که باز میکنم برگه خالی هست.
بامهر

با دستور locate یا find میتونید فایل‌ها رو پیدا کنید. (بسته به توزیع و نسخه ممکن هست محل فایل‌ها متفاوت باشد).

برای پیدا کردن php.ini بنویسید php -i | grep php.ini

برای my.cnf احتمالا در یکی از مسیر‌های «etc، etc/mysql، /usr/etc» باشد. (بهترین راه پیدا کردن با locate یا find است، اگر در توزیع موجود باشد).