PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه ازائه دادم اظهارنامه مالیاتی

hossein1210
September 29th, 2016, 23:30
سلام دوستان
میدونم که الان موقع اظهارنامه نیست.فقط سوال پیش اومده و جوابی پیدا نکردم خواستم ازتون که تجربه دارید کمک بگیرم.
ببیند من الان مثلا یه مغازه ای اجاره کردم که قرار بود شرکت ثبت کنم (چون احتمال دادم که کارم نگیره و بعد از اتمام قرار دادم بلند بشم) مجدد برای انحلال شرکت هزینه حساب میشه برام و دردسر.....
برای همین گفتم که مثلا بعد از اتمام اجاره یکساله مغازه باید اظهارنامه مالیاتی سال رو تحویل صاحب مغازه بدم که من مالیات بر درامد و ارزش افزوده رو پرداخت کردم یا نه؟
چون صاحب مغازه و بنگاهی گفته که باید هر سال فیش شهرداری پسماند رو پرداخت کنید.فقط همینو گفته.

الان من بدون پروانه کسب و شرکت میتونم اظهارنامه مالیاتی پر کنم؟گیر نمیدن؟>
هر تجربه ای دارید بگید ممنون میشم.

TukaNet
September 29th, 2016, 23:42
1- اگر شرکت ثبت کنید نیاز نیست منحل کنید و حتی اگر کاری با شرکت هم نکنید هر سال یک نامه به دارایی ارسال می کنید که شرکت شما طی سال هیچ فعالیتی نداشته است.

2- فقط اداره دارایی به مالیات و مالیات ارزش افزوده شما نیاز دارند و در این رابطه هیچ کس دیگری حق ندارند مدرکی از شما طلب کنند! چه صاحب ملک چه بنگاه املاکی!

3- بدون پروانه یا ثبت شرکت اصلا قادر به فعالیت در مغازه نخواهید بود چون فعالیت اقتصادی شما از سمت یک مرجع باید دارای مجوز باشد.

4- بدون پروانه یا ثبت شرکت قادر به اظهار وضعیت مالیاتی نیز نخواهید بود چون کد اقتصادی باید داشته باشید.

hossein1210
September 29th, 2016, 23:56
1- اگر شرکت ثبت کنید نیاز نیست منحل کنید و حتی اگر کاری با شرکت هم نکنید هر سال یک نامه به دارایی ارسال می کنید که شرکت شما طی سال هیچ فعالیتی نداشته است.

2- فقط اداره دارایی به مالیات و مالیات ارزش افزوده شما نیاز دارند و در این رابطه هیچ کس دیگری حق ندارند مدرکی از شما طلب کنند! چه صاحب ملک چه بنگاه املاکی!

3- بدون پروانه یا ثبت شرکت اصلا قادر به فعالیت در مغازه نخواهید بود چون فعالیت اقتصادی شما از سمت یک مرجع باید دارای مجوز باشد.

4- بدون پروانه یا ثبت شرکت قادر به اظهار وضعیت مالیاتی نیز نخواهید بود چون کد اقتصادی باید داشته باشید.
ثبت شرکت زیاد هزینه داره؟و اینکه دردسر داره؟
منظورم هر سال برای دفتر کار و دریافت و تحویلش به مالیات و اینا هست.

چون چند نفر از دوستام تو شهرمون بدون ثبت شرکت و پروانه دارن کار میکنن و گیر ندادن بهشون بعد از دوسال میان سر میزنن.

پس مالیات دادن من (مالیات بر درآمد و ارزش افزوده) ربطی به بنگاه نداره؟این مفصای شهرداری و پسماند هم نیازی هست که مدرک ببرم برای پرداختش یا اینکه برای خود صاحب ملک میاد و مستاجر باید پرداخت کنه؟

MαHDi
September 30th, 2016, 01:37
ثبت شرکت زیاد هزینه داره؟و اینکه دردسر داره؟
منظورم هر سال برای دفتر کار و دریافت و تحویلش به مالیات و اینا هست.

چون چند نفر از دوستام تو شهرمون بدون ثبت شرکت و پروانه دارن کار میکنن و گیر ندادن بهشون بعد از دوسال میان سر میزنن.

پس مالیات دادن من (مالیات بر درآمد و ارزش افزوده) ربطی به بنگاه نداره؟این مفصای شهرداری و پسماند هم نیازی هست که مدرک ببرم برای پرداختش یا اینکه برای خود صاحب ملک میاد و مستاجر باید پرداخت کنه؟

سلام، همشهری عزیز

من کافی نت دارم و برای اظهار نامه حتما باید پروانه داشته باشی

فقط طبق فرمایشات توکانت عزیز! باید عرض کنم شهر آمل و به خصوص شغا خود بنده اینطور نیست! و پروانه و ... صرفا خرج بیخودی و ... هست تازه مثلا در صنف کافی نت در کل کشور دستگاه کپی نباید داشته باشید چون دستگاه کپی در صنف عکاسان است.
من چند سال به شریکم کافی نت داشتیم و از برج 1 امسال جدا شدیم و من برای پروانه جدید اقدام نکردم و از اصناف و پلیس فتا دیدن کردن از دفتر جدیدم ولی فعلا که خبری نشد!

ولی خوب بستگی به کاری که انجام میدید داره چه زمینه ای هست یا نه

ثبت شرکت هزینه داره بازم بستگی به این داره چجور شرکتی میخواین ثبت کنین!

delta
September 30th, 2016, 04:14
ببخشید دخالت میکنم اما این حرفها که برای اضهارنامه مالیاتی حتما باید مجوز یا پروانه داشته باشید رو کی گفته؟ مالیات شما برای مشاغل هست و نه ربطی به مجوز شما داره نه پروانه نه ثبت شرکت..شما اگر یک مغازه اجاره کنید یا دفتر تجاری برای قراردادی که میبندید هر سال باید اضهارنامه بدید..انها مامور مالیاتی دارند و هر بار به مکان های مورد نظرشون سرک میکشند.ببینن مغازه ای بازه گزارش میدند.شما موضفید در پایان مهلت قرارداد اجار مغازه یا دفتر نامه تصویه حساب مالیاتییتون رو به صاحب ملک یا اجاره دهنده اراعه بدید.
من 3 سال جایی مغازه داشتم..تا 2 سال اول نه مجوز گرفتم نه دنبال اضهارنامه مالیاتی رفتم..سال سوم امدم جواز بگیرم.در مرحله اخر صدور جواز شما باید برید اداره مالیات تصویه مالیاتی رو برای اصناف ببرید تا براتون مجوز صادر بشه...وقتی رفتم بهم گیر دادند که طبق اجاره نامه باید اضهارنامه های مالیاتی هر سه سالو تحویل میدادم وگرنه جریمه میبرند برام..بهشون گفتم مغازه اصلا نیمه تعطیل بود و کاری نبود توش و هزار تا حرف اما گوش نمیدند.باید نرم افزار صندوق یا حسابداری داشته باشید و گذارش فروشتون رو بهشون بدید.
در کل شما از وقتی جایی رو اجاره میکنید یا میخرید یا دفتر میزنید مالیات براتون شروع میشه و باید هر سال اضهارنامه رو پر کنید و تحویل بدید..نه به مجوزتون کار دارند نه پروانه نه شرکت...انها مالیاتشون رو میگیرند...یرای مجوز اداره اماکن و بازرسهای اصناف گیر میدند اگر نداشته باشید نه اداره مالیات!!
الان بعد 3 هفته دوندگی دیروز تازه تونستم سابقه سال 91 و 92 و 93 رو تصویه حساب کنم و با ثبت اضهارنامه جدید بتونم برم مجوز بگیرم!!!

hossein1210
September 30th, 2016, 11:39
از همه دوستان ممنونم که شرکت کردند.

راستش یکی گفت که مالیات شهرداری مثل پسماند و یکی دیگه اسمش یادم نیست باید توسط مستاجر پرداخت بشه و هم اینکه بعد از اینکه اجاره تموم شده برای دریافت ودیعه باید اظهارنامه و تمام مالیات ها پرداخت بشه و به صاحب ملک نشون داده بشه.
موقع نوشتن اجاره نامه اون طرف که هم صاحب ملکه و هم صاحب بنگاه گفته که سالی 50 تومن باید هزینه پسماند بدین و بستگی به شما داره و برای هر کی متفاوته .حتی موقع امضا کردن هم که دوباره خونده تسویه گاز و برق و آب و تلفن و شهرداری انجام شده و بعد از تخلیه باید مجدد اینها انجام بشه.(برای شهرداری فقط گفت قبض پسماند باید پرداخت بشه)
خودشم گفت که برای مغازه دار سه تا مالیات میاد یکی ارزش افزدوه یکی هم درآمد و یکی هم همین شهرداری.

ولی بعضی دوستام میگفتن که دوتا دیگه هم باید موقع تسویه بدین برای همین گفتم ممکنه کارم نگیره تا یکسال اول و مجبور بشم جمع کنم و دیگه دردسر ثبت شرکت و مالیات رو نکشم و بیخیال بشم.
سوال اصلی من فقط این بود که موقع تمام شدن اجاره نامه بعد از یکسال برای دادن ودیعه که گذاشتیم به صاحب ملک برای پس دادن به ما ازمون درخواست میکنه که مالیات بر درآمد و ارزش افزوده رو دادید یا نه؟

delta
September 30th, 2016, 14:30
از همه دوستان ممنونم که شرکت کردند.

راستش یکی گفت که مالیات شهرداری مثل پسماند و یکی دیگه اسمش یادم نیست باید توسط مستاجر پرداخت بشه و هم اینکه بعد از اینکه اجاره تموم شده برای دریافت ودیعه باید اظهارنامه و تمام مالیات ها پرداخت بشه و به صاحب ملک نشون داده بشه.
موقع نوشتن اجاره نامه اون طرف که هم صاحب ملکه و هم صاحب بنگاه گفته که سالی 50 تومن باید هزینه پسماند بدین و بستگی به شما داره و برای هر کی متفاوته .حتی موقع امضا کردن هم که دوباره خونده تسویه گاز و برق و آب و تلفن و شهرداری انجام شده و بعد از تخلیه باید مجدد اینها انجام بشه.(برای شهرداری فقط گفت قبض پسماند باید پرداخت بشه)
خودشم گفت که برای مغازه دار سه تا مالیات میاد یکی ارزش افزدوه یکی هم درآمد و یکی هم همین شهرداری.

ولی بعضی دوستام میگفتن که دوتا دیگه هم باید موقع تسویه بدین برای همین گفتم ممکنه کارم نگیره تا یکسال اول و مجبور بشم جمع کنم و دیگه دردسر ثبت شرکت و مالیات رو نکشم و بیخیال بشم.
سوال اصلی من فقط این بود که موقع تمام شدن اجاره نامه بعد از یکسال برای دادن ودیعه که گذاشتیم به صاحب ملک برای پس دادن به ما ازمون درخواست میکنه که مالیات بر درآمد و ارزش افزوده رو دادید یا نه؟

صاحب ملک فقط از شما نامه تصویه مالیاتی میخواد همین..به صاحب ملک اصلا مالیات شما ربطی نداره که بردرامد باشه یا ارزش افزوده اینها در اداره مالیات تشخیص داده میشه.شما موقع تحویل مغازه باید برید اداره مالیات یک نامه بگیرید که در این مغازه به این ادرس که در این مدت اجاره کردید بدهی مالیاتی ندارید تا بعدا برای صاحب مغازه مشکلی پیش نیاد همین..