PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خطا در mysql

entel
September 29th, 2016, 16:04
سلام دوستان من یه انجمن ویبولتین دارم که هر چند روز یکبار صفحه اصلی انجمن خودکار سفید میشه و وقتی mysql رو ریستارت میکنی درست میشه اینم ارور لاگ ها شات رو ببنید مشکل از چیه لطفا راهنمایی بفرمایید

http://s8.picofile.com/file/8269037334/error.png

rahyarco
September 29th, 2016, 17:33
سلام دوستان من یه انجمن ویبولتین دارم که هر چند روز یکبار صفحه اصلی انجمن خودکار سفید میشه و وقتی mysql رو ریستارت میکنی درست میشه اینم ارور لاگ ها شات رو ببنید مشکل از چیه لطفا راهنمایی بفرمایید

http://s8.picofile.com/file/8269037334/error.png

از پیغام خطا مشخص هست که جدول W_session پر شده است . در انجمن های ویبولتین این مشکل به وجود می آید که با خالی کردن جدول session مشکل برطرف می شود . از دستور optimize و Repair هم در phpmyadmin برای جداول ویبولتین به صورت روزانه استفاده کنید.

entel
September 29th, 2016, 17:59
خوب داش اینو میدونم پر شده ولی خوب هر دو روز یبار اینطور میشه واقعا کلافه کرده یعنی راحل دیگه ای نیست برای رفع این مشکل چون همیشه که به نت دسترسی ندارم دستی خالی کنم توی انجمن دیگم اصلا همچین مشکلی وجود نداره تو این اینطوری میشه لطفا سایر دوستان هم راهنمایی بفرمایند

sazsaz
September 29th, 2016, 18:42
فایل های پیوست در پایگاه داده هست یا توی پوشه ؟

entel
September 29th, 2016, 19:06
تو مسیر روت تو پوشه پیوست میشن مدیرای این انجمن لطفا رسیدگی کنن انجمن وب هاست تالک قاطی کرده ها از دیشب خیلی داره اذیت میکنه پست هم نمیشه راحت گذاشت

rahyarco
September 29th, 2016, 21:16
خوب داش اینو میدونم پر شده ولی خوب هر دو روز یبار اینطور میشه واقعا کلافه کرده یعنی راحل دیگه ای نیست برای رفع این مشکل چون همیشه که به نت دسترسی ندارم دستی خالی کنم توی انجمن دیگم اصلا همچین مشکلی وجود نداره تو این اینطوری میشه لطفا سایر دوستان هم راهنمایی بفرمایند

اگر این موضوع را می دانستید بهتر بود به جای ریستارت کردن mysql این جدول را خالی کنید .
برای خالی شدن اتوماتیک یا باید یک cron تعریف کنید تا از طریق mysql این جدول را هر ساعت خالی کند
یا از طریق خود ویبولتین به مسیر زیر بروید :

Admin CP => Settings => Options => Cookies and HTTP Header Options => Session Timeout

چک کنید روی 1200 باشد .

سپس پاک کردن اتوماتیک را به طریق زیر فعال کنید .

Admin CP => Scheduled Tasks => Scheduled Task Manager => Hourly Cleanup => Checked

entel
September 29th, 2016, 22:22
ممنون دوست عزیز ولی فایده نداره خیلی سریع پر میشه من یه انجمن دیگه هم دارم تو اون انجمن اصلا همچین مشکلی ندارم تو این یکی انجمن این مشکل رو دارم خیلی هم حاده چون هر 48 ساعت یبار انجمن رو از کار میندازه اساتید اهل فن کسی میدونه باید چیکار کرد من خودم یکم بررسی کردم فهمیدم باید فضاشو زیاد کنیم ولی نمیدونم چطوری باید زیادش کنم کسی میدونه بگه تا فضاشو زیاد کنم دستورشو هم بگه

rahyarco
September 30th, 2016, 02:32
اگر این کاری که گفتم را انجام بدید هر ساعت جدول را خالی می کند و دیگر مشکلی پیدا نمی کنید.

در هر صورت اگر دوست دارید که راه دیگری را امتحان کنید باید قدری فنی تر به مسئله نگاه کرد که البته برای انجام نیاز به تجربه هم هست چون ممکن است تغییری بدهید و مشکل دیگری به وجود بیاید .
ابتدا حجم پوشه tmp را باید بررسی کنید و اگر نیاز بود باید حجم آن را افزایش دهید ، مورد بعدی مربوط به تنظیمات mysql می شود. جدول session از نوع جداول بدون Clustered Indexes هست و در حافظه ذخیره سازی می شود ، ماکزیمم مقدار این جداول به صورت پیشفرض 16 مگابایت هست، برای افزایش آن باید max_heap_table_size را در تنظیمات mysql افزایش دهید . برای این کار می توانید کد زیر را به فایل my.cnf اضافه کنید .

max_heap_table_size=128M

و بعد از آن mysql خود را ریستارت کنید .

ولی باز هم ممکن است به دلیل از استفاده از هک ها یا پلاگین ها یا حتی نوع قالبی که دارید این حافظه هم پر شود .

entel
September 30th, 2016, 02:46
خیلی ممنون واقعا توضیحات خیلی خوبی رو دادید ولی این مورد رو جلو رفتم همون پاکسازی روزانه بود

Admin CP => Scheduled Tasks => Scheduled Task Manager => Hourly Cleanup => Checked

خودم دستی اجراش کردم اصلا تیبل سیشن رو خالی نکرد

در مورد جوابی که دادید باید فضای tmp زیاد بشه لطفا بفرمایید چطوری باید زیادش کنم دستوراتش رو قرار بدید

در مورد دستور اخرم بنده این مورد رو در فایل my.cnf

innodb_data_file_path = ibdata1:100M:autoextend از حالت کامنت در اوردم و بهش مقدار دادم 10m بود کردم 100m اون دستوری که شما هم دادید رو اضافه کردم امیدوارم این کارا مشکل رو حل کنه ولی شما نحوه اضافه کردن فضای /tmp رو بگید ممنون تا اونم انجام بدم