PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب لینوکس در دیتاسنتر سویو استارت

net5
September 28th, 2016, 23:24
سلام دوستان
یک سرور از سویو استارت گرفتم 3 تا هارد 120 ssd داره میخواستم لینوکس رو نصب کنم بعد روش سی پنل
در مورد پارتیشن بندی لطفا راهنمایی کیند
ایا میشه رید صفر زد و همه موارد رو به پارتیشن روت داد؟
بهترین پارتیشن بندی کدوم هست؟
میشه به صورت دیفالت نصب کرد بعد پارتیشن روت رو به صورت lvm تبدیل کرد
لطفا راهنمایی کنید

TARIMEHR
September 29th, 2016, 12:44
وارد پنل دیتاسنتر بشید.
مرحله ی select your template تیک گزینه ی custom installition رو بزنید.
33607

Raid های قابل انتخاب رو به شما نمایش خواهد داد که میتونید بسته به نیازتون یکی رو انتخاب کنید.
هر کانفیگی هم که مورد نیازتون هست میتونید در همین مرحله انجام بدید.
33608

alicpk
September 29th, 2016, 13:21
پیشنهاد میکنم از یک هارد برای هاست و از یک هارد برای دیتابیس و از یک هاست برای بک اپ سایتهاتون استفاده کنید
البته میشه از دو هارد برای هاست و یک هارد هم برای دیتابیس استفاده کنید

a.e
September 29th, 2016, 14:36
با سلام و عرض ادب در تکمیل راهنمایی دوستان؛ با توجه به اینکه سرور شما 3 هارد دارد شما فقط میتوانید از رید 0 و 5 استفاده کنید که هیچ کدام پیشنهاد نمیشود، در رید 0 اگر یک هارد دچار مشکل شود تمامی اطلاعات دیگر هارد ها بدون استفاده میشود و در رید 5 نیز از دو هارد دیگر هر روز از یک هارد پشتیبان میگیرد و ریسک پذیر است چرا که ممکن است هارد شماره 1 شما دچار مشکل شود اما هارد بک آپ موجود از هارد شماره 2 شما باشد. پیشنهاد میشود از هر 3 هارد استفاده کنید و برای بک آپ از روش های دیگری استفاده فرمایید.

net5
September 29th, 2016, 14:51
پیشنهاد میکنم از یک هارد برای هاست و از یک هارد برای دیتابیس و از یک هاست برای بک اپ سایتهاتون استفاده کنید
البته میشه از دو هارد برای هاست و یک هارد هم برای دیتابیس استفاده کنید
با سلام
تشکر از شما بابت راهنمایی
فقط میشه بیشتر راهنمایی کنید
دوستان من الان تمامی هارد به به پارتیشن روت دادم و home رو نساختم ایا این روش اصولی هست
برای اضافه کردن هارد ها باید حتما lvm باشه ؟

- - - Updated - - -

با سلام و عرض ادب در تکمیل راهنمایی دوستان؛ با توجه به اینکه سرور شما 3 هارد دارد شما فقط میتوانید از رید 0 و 5 استفاده کنید که هیچ کدام پیشنهاد نمیشود، در رید 0 اگر یک هارد دچار مشکل شود تمامی اطلاعات دیگر هارد ها بدون استفاده میشود و در رید 5 نیز از دو هارد دیگر هر روز از یک هارد پشتیبان میگیرد و ریسک پذیر است چرا که ممکن است هارد شماره 1 شما دچار مشکل شود اما هارد بک آپ موجود از هارد شماره 2 شما باشد. پیشنهاد میشود از هر 3 هارد استفاده کنید و برای بک آپ از روش های دیگری استفاده فرمایید.

ممنون خیلی لطف کردید بابت راهنمایی

- - - Updated - - -

وارد پنل دیتاسنتر بشید.
مرحله ی select your template تیک گزینه ی custom installition رو بزنید.
33607

Raid های قابل انتخاب رو به شما نمایش خواهد داد که میتونید بسته به نیازتون یکی رو انتخاب کنید.
هر کانفیگی هم که مورد نیازتون هست میتونید در همین مرحله انجام بدید.
33608

نوع پارتیشن دیفالت باشه بعد میشه دوتا هارد دیگه رو اضافه کرد یا باید lvm بزنم
با تشکر

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز بازم ممنون ازتون
میگم پارتیشن ها رو دیفالت بزنم بعد اون دوتا دیسک دیگه رو میشه اد کرد تو سی پنل؟

a.e
September 29th, 2016, 17:05
با سلام تشکر از شما بابت راهنمایی فقط میشه بیشتر راهنمایی کنید دوستان من الان تمامی هارد به به پارتیشن روت دادم و home رو نساختم ایا این روش اصولی هست برای اضافه کردن هارد ها باید حتما lvm باشه ؟ - - - Updated - - - ممنون خیلی لطف کردید بابت راهنمایی - - - Updated - - - نوع پارتیشن دیفالت باشه بعد میشه دوتا هارد دیگه رو اضافه کرد یا باید lvm بزنم با تشکر - - - Updated - - - سلام دوست عزیز بازم ممنون ازتون میگم پارتیشن ها رو دیفالت بزنم بعد اون دوتا دیسک دیگه رو میشه اد کرد تو سی پنل؟

در بالای بخشی که مربوط به پارتیشن بندی است یک گزینه موجود است که مربوط به نصب سیستم عامل بر روی دیسک اول است شما باید تیک آن گزینه را فعال کنید و پس از نصب سیستم عامل دو هارد دیگر را mount کنید.

net5
September 29th, 2016, 20:37
در بالای بخشی که مربوط به پارتیشن بندی است یک گزینه موجود است که مربوط به نصب سیستم عامل بر روی دیسک اول است شما باید تیک آن گزینه را فعال کنید و پس از نصب سیستم عامل دو هارد دیگر را mount کنید.

ممنون
بعد بخوام یک دیتابیس رو به یک هارد تخصیص بدم چطوری اینکار رو بکنم
سیپنل رو نصب کردم الان
چون فشار زیادی روی سرور sql میاره
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنید