PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام dns

techno
September 27th, 2016, 01:59
سلام

من با نرم افزار DnsJumper پینگ که میگیرم open dns پینگش نسfت به google dns کمتره و ولی حس میکنم google dns بهتره واسه وب گردی ؟
تفاوت این دو سرویس dns چیه و راهی هست که بشه تست کرد کرد که کدوم dns بهتر کار میکنه تو شرایط متفاوت ؟

delta
September 27th, 2016, 03:30
همه چیز پینگ نیست عزیز برادر..ممکنه ان پینگ لحظه ای باشه..اگر پینگ پایدار باشه انوقت میشه گفت چیز به درد بخوریه..والا اسم گوگل که میاد وسط معمولا دیگران حرفی برای گفتن ندارند..راجب اپن یا گوگل دی ان اس که کدوم بهتره راستش من یکی ترجیح میدم از دیفالت مودم و سیستم استفاده کنم..به این سرویس دهنده های اینترنت ایران اعتباری نیست.یا پشتیبانی نمیکنند همچین سرویسهایی رو یا با کلی خطا و قطعی..خواستی هر کدومو ست کن تست کن یک مدت استفاده کن ببین کدوم جوابگو هست همونو استفاده کن.

iHSG
September 27th, 2016, 09:32
سلام
من اطلاعی از بهتر بودن هیچ کدوم ندارم اما توجه داشته باشید که با ست کردن سرور dns در تنظیمات شبکه کامپیوتر خودتون هر آدرس سایتی که باز میکنید براحتی توسط اون سرور dns قابل شنود شدن هست.
حتی تو بعضی سایت ها می خوندم میگفتن هرگز سرور dns که 100 درصد بهش مطمئن نیستید رو تو سیستم خودتون ست نکنید.
درسته ما همینطوریش هر کاری کنیم شنود میشیم اما دیگه خودمون به شنود های تحمیلی که هستش شنود اختیاری اضافه نکنیم که :)

JeyServer
September 27th, 2016, 10:32
سلام

من با نرم افزار DnsJumper پینگ که میگیرم open dns پینگش نسfت به google dns کمتره و ولی حس میکنم google dns بهتره واسه وب گردی ؟
تفاوت این دو سرویس dns چیه و راهی هست که بشه تست کرد کرد که کدوم dns بهتر کار میکنه تو شرایط متفاوت ؟

سلام
لطفا از DNS-server های داخلی استفاده کنید، در اینصورت اگر سایتی از سرویس های CDN استفاده کنه بیشترین سرعت نصیب شما خواهد شد.
از DNS-Server های داخلی، ما مدت زیادی هست که از زیرساخت استفاده میکنیم، سرعت و پایداری مناسبی داره، به شما هم پیشنهاد میکنم:
217.218.155.155
217.218.127.127

- - - Updated - - -

سلام
من اطلاعی از بهتر بودن هیچ کدوم ندارم اما توجه داشته باشید که با ست کردن سرور dns در تنظیمات شبکه کامپیوتر خودتون هر آدرس سایتی که باز میکنید براحتی توسط اون سرور dns قابل شنود شدن هست.
حتی تو بعضی سایت ها می خوندم میگفتن هرگز سرور dns که 100 درصد بهش مطمئن نیستید رو تو سیستم خودتون ست نکنید.
درسته ما همینطوریش هر کاری کنیم شنود میشیم اما دیگه خودمون به شنود های تحمیلی که هستش شنود اختیاری اضافه نکنیم که :)

سلام!
از نحوه ارسال درخواست و پاسخ DNS-server ها اطلاعی دارید؟صرفا نام دامنه مورد نظر به DNS-Server ارسال میشه و یک آی پی برمیگرده، فقط همین!

BuyHardware
September 27th, 2016, 11:09
به نظر من بهترین گزینه میتونه Level3 و Verisign باشه

Level3 209.244.0.3 209.244.0.4
Verisign 64.6.64.6 64.6.65.6

iHSG
September 27th, 2016, 11:35
سلام!
از نحوه ارسال درخواست و پاسخ DNS-server ها اطلاعی دارید؟صرفا نام دامنه مورد نظر به DNS-Server ارسال میشه و یک آی پی برمیگرده، فقط همین!

مگه من چی گفتم؟ گفتم آدرس سایت ها دیگه آدرس میشه همون دامنه دیگه :)

delta
September 27th, 2016, 13:55
به نظر من بهترین گزینه میتونه Level3 و Verisign باشه

آی پی ورژن 6؟ :-|