PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گوگل رقیب تلگرام را عرضه کرد [Google Allo]

T.Toosi
September 21st, 2016, 14:36
http://cdn01.zoomit.ir/2016/9/470c4783-4f74-4dee-8f9b-240767c2cbd3.jpg

گوگل بالاخره پیام رسان الو را که مدت‌ها است بسیاری انتظار آن را می‌کشند، عرضه کرد.گوگل امروز اپلیکیشن پیام رسان Allo را عرضه کرد و کاربران اندروید و iOS هر دو می‌توانند از این اپلیکیشن بهره ببرند. این اپلیکیشن ویژگی‌های متعددی مثل پاسخگویی هوشمند و دستیار هوشمند را با خود به همراه دارد که از قدرت بالای گوگل در دنیای وب بهره می‌برد.

دانلود اپلیکیشن (http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/allo-by-google/allo-by-google-1-0-006_rc18-release/) / منبع (http://www.zoomit.ir/2016/9/21/136228/google-allo-launch)

SickMind
September 21st, 2016, 14:40
مسنجر خیلی خوبیه من دیشب دانلودش کردم ولی هنوز کار زیاد داره مطمنن بهتر میشه فکر کنم دیگه تلگرام کم کم باید از دور خارج بشه

dertgtr
September 21st, 2016, 14:41
و به زودی در سرتاسر کشور خخخ

delta
September 21st, 2016, 14:54
و به زودی در سرتاسر کشور خخخ

هیچوقت به استفاده انبوه نمیرسه و صد در صد به زودی فیل میشه..اگر تلگرام فیل نشد چون سرورهاش و اداره کنندگانش با دولت راه امدند..فکر نکنم همچین اتفاقی برای یک پیام رسان امریکایی و مخصوصا گوگل که زیر هیچ باجی نمیره و اب هم دست دولت ما نمیده بیفته! همون بلایی که سر ویچت محبوب و معروف افتاد سر اینم میاد..

iranian-portal
September 21st, 2016, 15:07
گوگل رقیب تلگرام را عرضه کرد؟!!!!!!!!

شیفته عنوان گذاری هموطنان هستم!!!

گرامی تلگرام از نظر ایران و ایرانی ها بزرگه!! مجموعه ای در ابعاد گوگل، اصلا به تلگرام فکر هم نمیکنه!!! و مهمتر از اون، اصلا کاربران ایرانی و بازار ایران با توجه به تحریم ها برای گوگل اهمیت چندانی نداره!!!

T.Toosi
September 21st, 2016, 15:34
گوگل رقیب تلگرام را عرضه کرد؟!!!!!!!!

شیفته عنوان گذاری هموطنان هستم!!!

گرامی تلگرام از نظر ایران و ایرانی ها بزرگه!! مجموعه ای در ابعاد گوگل، اصلا به تلگرام فکر هم نمیکنه!!! و مهمتر از اون، اصلا کاربران ایرانی و بازار ایران با توجه به تحریم ها برای گوگل اهمیت چندانی نداره!!!

سلام، معمولا مقیاس رقابت در ابعاد یک شرکت نیست که بگیم کسی نمیتواند اپلیکیشنی بسازد و با این شرکت رقابت کند، مقایس رقابت الان در تعداد دانلود، مصرف کنندگان است.

kiava
September 21st, 2016, 15:50
بسیار عالی هست نسخشو دانلود کردم چیزی شبیه تلگرام و یکم پیشرفته تره

سیدرضا بازیار
September 21st, 2016, 16:05
نسخه ویندوز فون نداره؟ یا نسخه مکینتاش؟

mha1368
September 21st, 2016, 16:16
دو ماه پیش نسخه 0.1.177 رو نصب کردم اما برای ایران کار نمی کرد...امروز نسخه 1.0.006 رو نصب کردم..آما کسی توش نیست.. :d
اگه نسخه ویندوز نداشته باشه من نمیرم سمتش...تلگرام رو بیشتر به خاطر نسخه ویندوزش استفاده می کنم ...

number one
September 21st, 2016, 16:17
ویندوز فون عرضه نمیکنه؟

T.Toosi
September 21st, 2016, 17:06
نسخه ویندوز فون نداره؟ یا نسخه مکینتاش؟

سلام، فعلا فقط apk برنامه در apkmirror و برای IOS در آی‌تیونز موجود هست.

درحال حاضر خیلی ساده است، در کل امیدواریم مثل Hangouts خود گوگل نشود.

http://8pic.ir/images/avfz6vttot6akd3adz1b.jpg
http://8pic.ir/images/6tx9obm87raznc0en398.jpg

armin.rf
September 21st, 2016, 17:31
نصبش کردم اما مداوم Force Close میده !

دوستان مشکل از کجاست (نسخه اندروید 4.2.2)

taksis
September 21st, 2016, 17:57
جالبه.
با سایر خدمات و محصولات گوگل هم مچ هست.
مثلا برای یوزر google asistant می نویسی now
بهت آخرین ایمیل ها
آخرین تصاویر گوگل فوتو
و... رو نشون میده
مینویسی‌‌ news آخرین اخبار روز رو میده.
مینویسی video آخرین کلیپ های یوتیوب رو میاره
ترجمه ،آب و هوا و در کل همه چیز رو داره.

- - - Updated - - -

عبارت فارسی بهش میدم میگه
متأسفم، همچنان درحال یادگیری فارسی هستم، اما در این مدت اجازه دهید از Google برای جستجوی این عبارت استفاده کنم
:D

dark_7qe
September 21st, 2016, 18:06
داخل play store همچنان coming soon هستش

tikweb.ir
September 21st, 2016, 19:09
داخل play store همچنان coming soon هستش
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fireball&hl=en

mahdi-relax
September 21st, 2016, 19:49
هیچوقت به استفاده انبوه نمیرسه و صد در صد به زودی فیل میشه..اگر تلگرام فیل نشد چون سرورهاش و اداره کنندگانش با دولت راه امدند..فکر نکنم همچین اتفاقی برای یک پیام رسان امریکایی و مخصوصا گوگل که زیر هیچ باجی نمیره و اب هم دست دولت ما نمیده بیفته! همون بلایی که سر ویچت محبوب و معروف افتاد سر اینم میاد..
مدیر تلگرام در حال حاضر هیچ همکاری با ایرانیان نمیکنه و اینکه تا الان فیل_تر نشده بخاطر اینه که مسئولین دولت منتظرند یک مسنجر بومی حرفه ای بیاد روی کار تا بتونن اونو جایگزین تلگرام کنند بعد تلگرام صد در صد فیل_تر میشه مطمین باشید فعالیتش در ایران دائمی نیست مثل وی چت و نیمباز و ...! در واقع مسئولین این وضعیت رو فقط دارن تحمل میکنند

tar.gz
September 21st, 2016, 20:19
برای من تو گوگل پلی نوشته "Pre-register" !
اگه نیاز داشتین Google Allo - 4PDA (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=746391)

CaeZer
September 21st, 2016, 20:23
برای من تو گوگل پلی نوشته "Pre-register" !
اگه نیاز داشتین Google Allo - 4PDA (http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=746391)
سلام

بنده که جیمیلم واریفای آمریکا هست ، بدون مشکل داره دانلود میشه.

حتما برای مناطق معینی فعلا ارائه شده.

iHSG
September 21st, 2016, 21:48
البته تو برنامه به روز هفته پیش از اپ Allo به عنوان پیام رسانی مثل تلگرام معرفی نکرد و گفت بیشتر برای تماس ویدئویی (اونم طبق گفته گوگل با هر سرعت اینترنتی) و در نسخه های جدیدترش تماس صوتی هستش تا پیام رسانی متنی مثل تلگرام.
من تست نکردم ولی به روز دربارش اینو میگفت و منم فکر نکنم گوگل بخواد اینو جایگزین Hangout کنه.

SaeedFazlollahzadeh
September 21st, 2016, 21:59
تیتر دقیقا مثل این میمونه که بگیم بنز ماشین جدیدی تولید کرد که رقیب سرسخت پراید هست!:دی
پراید تنها مصرف داخلی داره و بس (آمار الکسا و درصد کاربران دیگه هم باز اگه تک تک آی پی ها رو به صورت خانه به خانه بررسی کنید، میبینید 99درصد اون ها باز هم ایرانی هستند)
چیزی به اسم تلگرام اصلا در داخل دنیا نه تنها شناخته شده نیست، بلکه یه اپلیکیشن غریبی هست! دقیقا مثل اینه که انتظار داشته باشید مردم دنیا بدونن پراید چه جانور و چه نوع ماشینی هست!
امیدوارم این مرتیکه گوگل ایران رو از لیست بلک لیست کشور ها برداره

Ahmad110
September 21st, 2016, 22:13
البته تو برنامه به روز هفته پیش از اپ Allo به عنوان پیام رسانی مثل تلگرام معرفی نکرد و گفت بیشتر برای تماس ویدئویی (اونم طبق گفته گوگل با هر سرعت اینترنتی) و در نسخه های جدیدترش تماس صوتی هستش تا پیام رسانی متنی مثل تلگرام.
من تست نکردم ولی به روز دربارش اینو میگفت و منم فکر نکنم گوگل بخواد اینو جایگزین Hangout کنه.

اپلیکیشن Google duo (https://duo.google.com/) برای ارتباط تصویری یا همون ویدئو کال هستش و Google Allo (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fireball&hl=en) دقیقا کارش پیام رسان هستش .

در حقیقت اینا رقبای فیس تایم و آی مسیج اپل هستن و به نظرم گوگل تو این رقابت یه سر جلوتره به شرطی که ولشون نکنه چون فیس تایم و آی مسیج فقط در دیوایسهای اپل در دسترس هستن اما گوگل همه جا هست .

delta
September 21st, 2016, 22:18
مدیر تلگرام در حال حاضر هیچ همکاری با ایرانیان نمیکنه و اینکه تا الان فیل_تر نشده بخاطر اینه که مسئولین دولت منتظرند یک مسنجر بومی حرفه ای بیاد روی کار تا بتونن اونو جایگزین تلگرام کنند بعد تلگرام صد در صد فیل_تر میشه مطمین باشید فعالیتش در ایران دائمی نیست مثل وی چت و نیمباز و ...! در واقع مسئولین این وضعیت رو فقط دارن تحمل میکنند

چرا باید تلگرام رو تحملش کنند؟ مگر قبل از تلگرام مسنجرهای محبوب تر و معروفتر نداشتیم؟ ویچت و وایبر محبوب ترین ها بودند و امارشون از تلگرام هم بالاتر بود..اما فیل شدند...بعد ان هم زیاد امدند و رفتند اما تلگرام رو مسدود نکردند؟؟ واقعا دلیلش چی میتونه باشه؟ نرم افزار بومی بیاد؟ همه میدونن بومی بیاد هم کسی استفاده نمیکنه...مطمعن باشید نه مدیرای تلگرام به من و شما میگند نه دولت میگه..توافق پشت پرده تلگرام هست و مطمعن باشید به خاطر نگه داشتن این سیل عظیم کاربر با هر دولتی همکاری میکنند...کاربرای ایرانی نباشند تلگرام هیچه!!مرض ندارند به خاطر قلدربازی و قیصربازی خودشونو بدبخت کنند..
همین الان هم گوگل پلاس فیل هست و تو بعضی isp ها نصفه نیمه و ناقص باز میشه..بماند مسنجر گوگل بیاد و معروف بشه!

iHSG
September 21st, 2016, 22:23
اپلیکیشن Google duo (https://duo.google.com/) برای ارتباط تصویری یا همون ویدئو کال هستش و Google Allo (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fireball&hl=en) دقیقا کارش پیام رسان هستش .

در حقیقت اینا رقبای فیس تایم و آی مسیج اپل هستن و به نظرم گوگل تو این رقابت یه سر جلوتره به شرطی که ولشون نکنه چون فیس تایم و آی مسیج فقط در دیوایسهای اپل در دسترس هستن اما گوگل همه جا هست .

بله اسماشون رو اشتباه گرفتم :d

navid2zp
September 21st, 2016, 23:10
درباره تلگرام اگر دقت کنید بیشتر کاربران اون ایرانی هستند و همه ما می دونیم کاربران ایرانی کاربران پر سودی در مقابل سایر کاربران دنیا نیستند در نتیجه تلگرام باید راهی برای کسب درامد مناسب پیدا کنه که فروش اطلاعات به دولت ها و مخصوصا ایران یکی از بهترین و راحت ترین راه ها براشون هست.

در مورد گوگل هم این رو یادتون نره که هیچ وقت مسنجر های همه گیر به این راحتی ***** نشدند. مخصوصا با وجود این جو امروزی تصمیم برای ***** کردن مسنجری با تعداد کاربرانی مثل تلگرام میتونه حکم رای نیاوردن اون دولت رو برای انتخابات بعدی داشته باشه در نتیجه مسنجر هایی که تعداد زیادی کاربر دارند رو نمی تونن ***** کنند و اگر هم بکنن بدون هیچ تردیدی دیگه جایگاه خودشون رو نخواهند داشت.
در نتیجه بهترین راهی که میمونه این هست که کاربران این مسنجر در ایران در مدت زمان کوتاه بسیار افزایش پیدا کنه و به حدی برسه که دیگه امکان ***** شدن وجود نداشته باشه.
خوشبختانه همه ما می دونیم گوگل شرکتی نیست که به دولت های حتی بزرگتر از ایران باج بده و تجربه ثابت کرده که گوگل یکی از بی تفاوت ترین کمپانی ها در رابطه با قوانین دولت های مختلف بوده و حتی بار ها جریمه هایی برای این مسئله پرداخت کرده.
حتی مسئله کپی رایت که اینقدر همه گیر هست در خارج از ایران و همه شرکت ها پیروی می کنند و سختگیر هستند، گوگل بار ها مورد انتقاد قرار گرفته به دلیل کم کاری و ... . در واقع گوگل شرکتی هست که قوانین خودش و شرایط کاربران رو پیش از هر چیز دیگه ای بهش اهمیت میده و اگر خود گوگل تصمیمی برای محدود کردن کاربران ایرانی نگیره که بعید می دونم برای یک مسنجر چنین کاری بکنه، کاربران ایرانی می تونن یک مسنجر عالی، امن و قدرتمند که امکان *****ش وجود نداره رو در اختیار داشته باشند.

باید امیدوار باشیم در مدت کم کاربران به سمت این مسنجر کشیده بشند و گوگل هم این بین برای ایرانی ها مشکلی ایجاد نکنه.

iHSG
September 22nd, 2016, 08:32
گوگل هم انقدر تعریف میکنید فقط بخش هایی از محصولاتش رو برای ما ایرانی ها باز میکنه که می دونه می تونه باهاشون ذهن جوون های ما رو تسخیر کنه و به خیال خودش فکر میکنه کشور ما جهان سومه و لیاقتش همینه!

مثلاً تو گوگل پلی با آی پی ایران و بدون پ.روکسی برید Top List اپلیکیشن هایی که گوگل بهتون پیشنهاد داده رو ببینید تو لیست 100 تای برتر شاید 20 تاش مورد اخلاقی داره ولی برای کشور ما جزو پیشنهاد شده هاست چرا؟ چون گوگل هم جایی نمیشینه که سودش توش نباشه الان یکی از اهداف آمریکا تخریب جامعه ما به صورت طولانی مدت و با تسخیر ذهن جوون هاست نه جنگ رسمی با پیر مرد های مسئول سیاست ما.

ولی متاسفانه تو کشور ما همین جوون ها ول شدن و پیرمرد هایی که مسئول اکثر جا های کشور هستن اصلاً به این جوون ها اهمیت نمیدن ولی نمی دونن که حداکثر تا 100 سال آینده همه این پیر مرد هایی که فقط اینا الان دارن اسلام و قوانینش رو زنده نگه میدارن می میرن و همین جوون هایی که الان به خاطر همین مسائل به ظاهر کوچک ذهن تسخیر شده ای دارن و مسخره به نظر میرسه مملکت رو به دست میگیرن و اون موقع است که ممکنه دوباره مملکت مثل دوره شاه با دخالت آمریکا اداره بشه.آمریکا تو این مسائل واقعاً حیوون خیلی کثیفی هستش و مثلاً با اینکه می دونن رئیس جمهور فعلی و مقامات فعلیشون تا 100 سال آینده زنده نیستن ولی برای آیندگان مملکت خودشون اهداف بلند مدت جلو میبرن تا اسم کشورشون پس از مرگ هم بالا بمونه.

فقط خواستم بگم گوگل هم در رضای خدا به فکر ما ایرانی ها نیست وگرنه چرا بخش برنامه نویسانش (developers.google.com) نباید برای ما باز باشه؟ یا چرا بخش توسعه اندروید (developer.android.com) نباید باز بشه؟ چرا چون به خیال خودشون مناسب کشور جهان سومی نیست و بهتره ما همون غیراخلاقیم رو ببینیم و به این کار ها کاری نداشته باشیم :-w

mha1368
September 22nd, 2016, 14:32
Edward Snowden has warned people not to use Google’s new chat app, because it lets the company read everything that they say.

Google has finally released its new chat app after showing it off over the summer. It comes with a robot that watches everything people say and then stores it for later analysis, using that data to improve the app itself.

But that also means that chats are stored on Google’s servers indefinitely, and are able to be read by it. The company had initially indicated that the messages would only be stored temporarily, limiting the possible impact of any data breach and retaining some privacy for users.

But it now appears that Google won’t be doing that after all. Instead it will keep hold of all conversations.

Google will use that data to improve parts of the app, such as its smart replies feature. That will allow the app to read through conversations and try and work out how people talk – it can then use that data to suggest what they might want to say to their friends.

But Google would presumably also be able to use that same data at a future date to target ads at users. Since their personal conversations might include some of their most sensitive data, that could lead to prying of a kind that most people would object to.

Making the change does probably keep Google on the right side of the law. By keeping track of all messages, Allo conversations will be accessible by law enforcement with warrants – something that can’t happen on apps like iMessage or WhatsApp, both of which have run into trouble over not being able to give up information to authorities.

All of those problems led Mr Snowden to send out a flurry of tweets telling people not to use Allo.

“Free for download today: Google Mail, Google Maps, and Google Surveillance,” he wrote. “That's #Allo. Don't use Allo.”

منبع :independent.co.uk
http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/google-allo-should-be-deleted-and-never-used-says-edward-snowden-a7320861.html

T.Toosi
September 22nd, 2016, 14:46
http://8pic.ir/images/3x9mkb52toq0qqts558h.jpg

توییت های Edward Snowden (https://twitter.com/snowden) :

What is #Allo? A Google app that records every message you ever send and makes it available to police upon request.

Free for download today: Google Mail, Google Maps, and Google Surveillance. That's #Allo. Don't use Allo.

taksis
September 22nd, 2016, 15:25
مگه سایر خدمات گوگل امکان جاسوسی و شنود نداشتند یا ندارند؟؟
دیگه از ایمیل که حساس تر نداریم.داریم؟؟
google photos
drive
plus
همون کیبورد آندروید شما تمام لغات و کلمات و... رو ذخیره میکنه که الان وقتی اشتباه تایپی انجام میدی خودش تصحیح میکنه!!!

سیدرضا بازیار
September 22nd, 2016, 15:44
google photos
drive
plus
همون کیبورد آندروید شما تمام لغات و کلمات و... رو ذخیره میکنه که الان وقتی اشتباه تایپی انجام میدی خودش تصحیح میکنه!!!

این امکان در ویندوز فون هم هست

taksis
September 22nd, 2016, 15:55
این امکان در ویندوز فون هم هست

خب دیگه...
انقد راه برا جاسوسی هست که حدو حساب نداره.اینکه حالا جان اسنودن اومده گفته از این استفاده نکنید جاسوسیه.
ما باید کلا مودم رو ببوسیم بذاریم کنار که جاسوسی نشیم !
بیایم بالا تر همین ویندوز،ویندوز فون،آندروید،آی او اس هم خودشون ابزار جاسوسی هستند.
میایم بالاتر
همون پردازنده کامپیوتر هم میتونه ابزار جاسوسی باشه برا همینه که چین و روسیه دارن پردازنده های اختصاصی خودشون رو تولید میکنن.
پس اصلا privacy تو محیط 0 , 1 یه جوک بزرگه

T.Toosi
September 22nd, 2016, 16:14
google photos
drive
plus

سلام، حفظ داده به صورت موقت انجام میشود برای زمان نقص داده یا ارتباط شکسته که امر طبیعی است، اما در Allo طبق صحبت های تمامی چت ها و حرکات شما در سرور های گوگل بدون انکریپت داده ذخیره خواهد شد و قادر به خواندن صحبت های شما خواهند بود، از این داده ها برای ارتقا Google Assistant استفاده میکنند و اجازه اشتراک گذاری آن ها را با مقامات دارند، حتی میتوانند کاربران را هدف تبلیغات های هوشمند قرار دهند و این داستان با هیستوری گوگل که در سرویس های دیگر با اجازه کاربر صورت میگیرد کاملا فرق دارد چون در این برنامه آپشنی برای مدیریت کنترل دسترسی به کاربر داده نشده است، تمام این برنامه ها فقط برای پرده برداری از Google Assistant بود است و ادوارد اسنودن این کار را نقض حریم خصوصی کاربران، خوانده است.

BuyHardware
September 22nd, 2016, 16:18
وقتی گوگل اومد مثل ماکروسافت که اسکایپ رو روی ویندوز به صورت دیفال گذاشت، این رو روی اندورید بزاره اونوقت اصلا دیگه جای بحثی میمونه ؟
میدونید چقدر سیستم اندرویدی وجود داره ؟ 1.5 billion دستگاه

iHSG
September 22nd, 2016, 16:27
خب دیگه...
انقد راه برا جاسوسی هست که حدو حساب نداره.اینکه حالا جان اسنودن اومده گفته از این استفاده نکنید جاسوسیه.
ما باید کلا مودم رو ببوسیم بذاریم کنار که جاسوسی نشیم !
بیایم بالا تر همین ویندوز،ویندوز فون،آندروید،آی او اس هم خودشون ابزار جاسوسی هستند.
میایم بالاتر
همون پردازنده کامپیوتر هم میتونه ابزار جاسوسی باشه برا همینه که چین و روسیه دارن پردازنده های اختصاصی خودشون رو تولید میکنن.
پس اصلا privacy تو محیط 0 , 1 یه جوک بزرگه

من که سر در نمیارم ولی تو مجله خوندم بودم در بعضی مدل های جدید CPU های اینتل امکان جاسوسی هست ولی الان که سرچ کردم مطلب خیلی خیلی قدیمی هم پیدا کردم که ظاهراً از بعضی مدل های قدیمی مثل سری نسل 2 (SandyBridge) هم چنین برنامه هایی بوده: http://reto.ir/0Vy/

tikweb.ir
September 22nd, 2016, 16:43
وقتی گوگل اومد مثل ماکروسافت که اسکایپ رو روی ویندوز به صورت دیفال گذاشت، این رو روی اندورید بزاره اونوقت اصلا دیگه جای بحثی میمونه ؟
میدونید چقدر سیستم اندرویدی وجود داره ؟ 1.5 billion دستگاه
این مورد زیاد ربطی نداره
الان روی اندروید hangouts بصورت دیفالت هستش ولی کمتر کسی حداقل داخل ایران ازش استفاده میکنه...

saeid1346
September 22nd, 2016, 17:32
پیام رسان "Allo" حریم کاربران را به خطر می اندازد :

http://www.yjc.ir/fa/news/5790046/%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86-allo-%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%B7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D8%AF

منتظر فیلطر شدنش باشید :)) :))

navid2zp
September 22nd, 2016, 18:03
دوستان شما اگر بخواید یک مسنجر هوشمند ارائه کنید راه کار بهتری نسبت به گوگل می تونید پیاده کنید؟
هوش مصنوعی بر اساس یاد گیری پیشرفت می کنه و بهترین راه برای یادگیری هم مردم هستند.
این که گوگل چنین کاری کرده رو نمیشه کار غیر اخلاقی دونست. این مسنجر برای افراد عمومی هست نه برای اشخاص خاص. اطلاعاتی که از این دسته کاربران به دست میاد بیشتر برای تحقیقی استفاده میشه که کیفیت سرویس دهی بیشتر بشه و در نتیجه کمپانی سود بیشتری به دست بیاره. به عنوان مثال تبلیغات. خوب الان انتظار دارید همینم نباشه؟ چه دلیل داره یک شرکت سرویس رایگانی رو ارائه بده و 0% منفعت ازش بدست بیاره؟ خود شما چنین کاری می کنید؟ بدون شک خیر.
هیچ مسنجر دیگه ای هم چنین کاری رو نمی کنه و از نظر بنده اصلا مسئله بد یا غیر اخلاقی نیست. حداقل اگر گوگل از این مسئله برای تبلیغات استفاده کنه بنده به عنوان یک کاربر می دونم اطلاعات بنده برای چه موردی استفاده میشه نه این که تلگرامی که رایگان داره انواع سرویس ها رو فراهم می کنه و ادعا می کنه هیچ استفاده از اطلاعات نمی کنه. خوب پس هزینه این سرویس ها از کجا تامین میشه؟ از آسمان برای مدیر تلگرام به عنوان پاداش کار های خوبش نازل میشه؟؟؟؟

حداقل دوستانی که مدت هاست در ای تی فعالیت دارند نباید به این شکل نگاه کنند.
بنده اگر انتخاب داشته باشم به این صورت این مسنجر ها رو مورد مقایسه قرار میدم:

تلگرام:
سرویسی که ادعا می کنه هیچ پیامی ذخیره نمیشه، کاملا هم رایگان هست، هیچ سرویس جانبی ای هم نداره که درامدی رو براش فراهم کنه، ادعا می کنه هیچ استفاده از اطلاعات نمی کنه و ... .
در کل هیچ اطلاعات شفافی وجود نداره.

گوگل:
- سرویسی که شفاف کار می کنه و هیچ ادعای مبنی بر این که هیچ اطلاعاتی ذخیره نمیشه و استفاده ای از اطلاعات نداره نمی کنه.

- بنده اطلاعات دارم که یکی از راه های درامد این شرکت تبلیغات هست و این رو هم اطلاع دارم که پیام های بنده بهشون کمک می کنه که تبلیغات هدفمندتری رو پیاده کنند.

- بنده با سرویس های جانبی این شرکت آشنا هستم و سیاست کاری این سرویس ها و نحوه درامد زایی رو تا حدی می دونم.

- بنده اطلاع دارم که از مکالمات بنده برای پیشرف هوش مصنوعی این شرکت استفاده میشه.

- بنده خاطر جمع هستم که تحت هیچ شرایطی در صورت درخواست دولت بنده برای دسترسی به اطلاعات بنده، گوگل موافقت نمی کنه و با داشتند قدرتی چندین برابر تلگرام می تونه فشار های بسیار بیشتری رو نسبت به مسنجر هایی مثل تلگرام تحمل کنه.

- حتی بنده اگر تمایلی نداشته باشم اطلاعات بنده برای دولتی مثل امریکا در دسترس باشه باز هم بنده از قدرت دولت ها اطلاع دارم و می دونم اگر امریکا بتونه گوگل رو محبور به ایجاد دسترسی برای اطلاعات بنده بکنه پس بدون شک میتونه تلگرام رو هم مجبور به این کار کنه. حتی میتونه تلگرام رو مجبور به سکوت و دروغ گویی کنه ولی حداقل میدونم گوگل به قدری قدرت داره که حتی اگر اطلاعات رو در اختیارشون قرار بده میتونه به صورت عمومی اعلام کنه که فلان دولت چنین درخواستی از من داشته و من به عنوان کاربران در جریان این مسائل قرار می گیرم.

به عنوان یک انتخاب بنده بدون هیچ تردیدی تصمیم میگیرم از گوگل استفاده کنم که شفاف تر کار می کنه و بدون شک شرکت قابل اطمینان تر و بهتری هست.
بنده فکر می کنم اطلاع داشتن از واقعیت ها و پذیرفتن یک سری شرایط منطقی خیلی بهتر از اعتماد کور کورانه به یک مسنجر مربوط به یک شرکت گمنام هست.

Raymvnd
September 23rd, 2016, 00:11
دورد..
اولا تا تلگرام هست استفاده از الگو گوگل اشتباهه...
دوما امنیت این برنامه نامعلومه...
سوما حریم خصوصی این برنامه نامعلومه...
چهارما امکانات الو گوگل به پای تلگرام نمی رسه...
و....

farmanrava
September 23rd, 2016, 00:33
دورد..
و....

سلام

یعنی شما گوگل رو با تلگرام مقایسه میکنید ؟! عنوان این تایپیک کاملا اشتباهه . تلگرام اصلا در حد گوگل نیست ! تلگرام برای ما ایرانی ها بزرگه یعنی ما ایرانی ها گنده اش کردیم ... 73.5 % کاربران تلگرام ایرانی هستند ! طبق آمار الکسا :

http://www.alexa.com/siteinfo/telegram.me

میشه بفرمایید امنیت و حریم خصوصی کدوم یک از برنامه های شبکه اجتماعی معلوم هستش ؟ گوگل یار قدیمی همه ما هستش و مطمئن تر و ایمن تر از گوگل وجود نداره !!

دقیقا این حرف شما در این حد خنده دار هستش که بگیم امکانات بنز و بی ام دبلیو از امکانات پراید و پژو خیلی کمتره !
برادر این برنامه هنوز نسخه یکش نیومده شما میفرمایید امکاناتش پایینه ؟ این برنامه تازه معرفی شده و جای کار و پیشرفت خیلی زیادی داره ...

به عنوان آخرین کلام هم عرض کنم هیچ وقت شرکتی مثل تلگرام به گرد پای گوگل هم نمیرسه ، چه از نظر تکنولوژی و چه از نظر کیفیت و خدمات دهی و...
اگه ما ایرانی ها تلگرام رو گنده نمیکردیم این شرکت باید توی همون چند ماه اول فعالیتش نابود میشد !

یا حق

Raymvnd
September 23rd, 2016, 01:00
سلام

یعنی شما گوگل رو با تلگرام مقایسه میکنید ؟! عنوان این تایپیک کاملا اشتباهه . تلگرام اصلا در حد گوگل نیست ! تلگرام برای ما ایرانی ها بزرگه یعنی ما ایرانی ها گنده اش کردیم ... 73.5 % کاربران تلگرام ایرانی هستند ! طبق آمار الکسا :

http://www.alexa.com/siteinfo/telegram.me

میشه بفرمایید امنیت و حریم خصوصی کدوم یک از برنامه های شبکه اجتماعی معلوم هستش ؟ گوگل یار قدیمی همه ما هستش و مطمئن تر و ایمن تر از گوگل وجود نداره !!

دقیقا این حرف شما در این حد خنده دار هستش که بگیم امکانات بنز و بی ام دبلیو از امکانات پراید و پژو خیلی کمتره !
برادر این برنامه هنوز نسخه یکش نیومده شما میفرمایید امکاناتش پایینه ؟ این برنامه تازه معرفی شده و جای کار و پیشرفت خیلی زیادی داره ...

به عنوان آخرین کلام هم عرض کنم هیچ وقت شرکتی مثل تلگرام به گرد پای گوگل هم نمیرسه ، چه از نظر تکنولوژی و چه از نظر کیفیت و خدمات دهی و...
اگه ما ایرانی ها تلگرام رو گنده نمیکردیم این شرکت باید توی همون چند ماه اول فعالیتش نابود میشد !

یا حق

درود...
همین طور گفتم از اول گوگل وجود آمد توی از همون اول حریم خصوصی وجود نداشت...
مقاله هایی توی سایت ها منتشر شده بود که هر شرکتی مثلا گوگل یا مایکروسافت یا و... داده های عظیم کاربران را در اختیار دولت آمریکا قرار بدهد و این به معنی نابودی حریم خصوصی کاربران هستش و هم اکنون وجود نداره...
امنیت 100 درصد وجود نداره و حریم خصوصی همین طور...
تلگرام اینکه در ایران طرفدار داشت به خاطر امکانات و همچون وجود چت خصوصی سکریت چت و هویت دو مرحله ای two-step verification ,....اینهمه کاربر در ایران بدست بگیرد...
اگه او گوگل بتونه امکانات تلگرام رو بیاره شاید بتونه دل کاربران ایرانی بدست بیاره...
ولی من برنامه ای که حریم خصوصی و امنیت نداشته باشد در استفاده آن احتیاط می کنم...

esmaeil95
September 23rd, 2016, 01:11
درود...
همین طور گفتم از اول گوگل وجود آمد توی از همون اول حریم خصوصی وجود نداشت...
مقاله هایی توی سایت ها منتشر شده بود که هر شرکتی مثلا گوگل یا مایکروسافت یا و... داده های عظیم کاربران را در اختیار دولت آمریکا قرار بدهد و این به معنی نابودی حریم خصوصی کاربران هستش و هم اکنون وجود نداره...
امنیت 100 درصد وجود نداره و حریم خصوصی همین طور...
تلگرام اینکه در ایران طرفدار داشت به خاطر امکانات و همچون وجود چت خصوصی سکریت چت و هویت دو مرحله ای two-step verification ,....اینهمه کاربر در ایران بدست بگیرد...
اگه او گوگل بتونه امکانات تلگرام رو بیاره شاید بتونه دل کاربران ایرانی بدست بیاره...
ولی من برنامه ای که حریم خصوصی و امنیت نداشته باشد در استفاده آن احتیاط می کنم...
گوگل حد اقل در اختیار امریکا قرار میده نه ایران!
میشه بگین تلگرام از کجا هزینه هایش رو میاره!

Raymvnd
September 23rd, 2016, 01:14
گوگل حد اقل در اختیار امریکا قرار میده نه ایران!
میشه بگین تلگرام از کجا هزینه هایش رو میاره!

کلا داده ها چه دولت ایران و آمریکا قرار بده مشکل دارم...
تا جایی که خوندم هزینه های تلگرام از جیب خودش تامین می کنه...با این 300 میلیون دلار ثروت داره البته حدس زدم توی دو سال نزدیک 50 میلیون دلار خرج تلگرام کرده اونم ماهی 1 میلیون یا 2 میلیون دلار هزینه تلگرام پرداخت می کرد.این گفته های پاول دروف بنیان گذار تلگرام است...

tar.gz
September 24th, 2016, 03:44
کلا داده ها چه دولت ایران و آمریکا قرار بده مشکل دارم...
تا جایی که خوندم هزینه های تلگرام از جیب خودش تامین می کنه...با این 300 میلیون دلار ثروت داره البته حدس زدم توی دو سال نزدیک 50 میلیون دلار خرج تلگرام کرده اونم ماهی 1 میلیون یا 2 میلیون دلار هزینه تلگرام پرداخت می کرد.این گفته های پاول دروف بنیان گذار تلگرام است...

گوگل شرکت بزرگیه و همین مسئله باعث میشه روی فعالیت هایش خیلی زوم بشه اونم در سطح جهانی. کاربرایی که میگن تلگرام امن هست؛ واقعا این تلگرام هزینه هاشو چطور تامین میکنه آیا بهش فکر کردن؟!! نمیگیم جاسوسی میکنه ولی نمیشه اینطور برداشت کرد؟! (من هیچ جایی رو نمیشناسم که بدون ساپورت شرکت بزرگی بتونه رایگان سرویس دهی کنه)
همین آقای اسنودن گفته که تلگرام امنیت پایینی داره (فکر کنم در قیاس با واتساپ گفته بود)
خلاصه نمیشه گفت که هیچ کدوم از شرکتها از داده های موجود در برنامه هاشون استفاده نمیکنن. اینجا انتخاب بین بد و بدتر هست..

alirezakaj
September 24th, 2016, 14:32
شخصا از نرمافزار هایی که کپی میکنند خوشم نمیاد
قول میدم هیچ طرفداری نخواهد داشت
ما کاپی نمیخوایم !