PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا دامنه ملی فوق ، 30 میلیون تومان ارزش دارد؟!!؟

auuob
September 16th, 2016, 20:00
سلام و وقت بخیر

قصد خرید دامنه ی ملی را داشتم که متاسفانه قبلا ثبت شده بود.
به مالک دامنه جهت خرید و قیمت آن ایمیل دادم.
و با قیمت بسیار عحیبی جهت دامنه ای که رنک و رتبه و سئو و تبلیغات و یا قبلا بروی آن سایتی آپ شده باشد نداشت ، مواجه شدم.

http://8pic.ir/images/dxys6s8ikiczb7ax78er.jpg

دامنه دو سیلابی هست. و هر دو کلمه هم کلمه انگلیسی.
همچنین پسوند .Net این دامین آزاد و قابل ثبت هست.

به نظر شما ، چنین دامنه ای 30میلیون تومان ارزش خرید دارد؟
ممنون. ارادت

kiava
September 16th, 2016, 20:05
سعی کنید حتی سایتی میخواید راهندازی کنید هم اسم اون نباشه اذیت کنندس ولی اگر میخواید همون دامنه .net رو ثبت کنید به صرفه تره تا 30 میلیون اون هم این قیمت :|به نظر بنده 30 میلیون رو بزاریم بانک سودش رو بگیریم بهتره و این هم بگم قیمت نوجومی شاید گفتن

Z.eus
September 16th, 2016, 20:10
درود؛

شما اگر واقعا تصمیم جدی در این رابطه گرفتید، یک دامنه مناسب ثبت کنید و کمی از این هزینه را صرف سایتتان کنید تا پیشرفت قابل توجهی را مشاهده کنید.

موفق باشید.

mahdi-relax
September 16th, 2016, 20:15
هیچوقت برای یک دامنه ای که با پنج هزار تومن میشه ثبتش کرد فلان قدر خرجش نکنید چون ارزش نداره. خیلی دامنه های جالب و زیبای دیگه هنوز هست که ثبت نشدن فقط چند روز نیاز به جستجو داره

saeedj
September 16th, 2016, 21:30
سلام و وقت بخیر

و با قیمت بسیار عحیبی جهت دامنه ای که رنک و رتبه و سئو و تبلیغات و یا قبلا بروی آن سایتی آپ شده باشد نداشت ، مواجه شدم.

ممنون. ارادت

دامنه دوسيلابي اونم به اين طويلي.... سه ميليون تومن هم گرون هست.
5تومن بده يه دامنه ثبت كن مابقي سرمايه رو روي ايده وبسايتي كه داري خرج كن

iHSG
September 16th, 2016, 21:33
سلام
احتمالاً ایشون تو بحث دامنه تازه کار بودن که این قیمت رو دادن وگرنه فروشنده ها هم می دونن حتی دامنه های رند IR. مثل download.ir هم 30 میلیون ارزش ندارن چه برسه به این :)

viasky
September 16th, 2016, 21:38
با 30 میلیون تومان می تونید شرکت تاسیس کنید
موفق باشید

aliff
September 16th, 2016, 21:55
سلام
احتمالاً ایشون تو بحث دامنه تازه کار بودن که این قیمت رو دادن وگرنه فروشنده ها هم می دونن حتی دامنه های رند IR. مثل download.ir هم 30 میلیون ارزش ندارن چه برسه به این :)

البته قبلا خونده بودم دامنه فیلم دات آی آر 750 میلیون تومن مشتری داشته!!!!

CaeZer
September 16th, 2016, 22:09
سلام

اگر به فروشنده ربط داشته باشه میتونم بگم که دامنه من 750 میلیون مشتری داشته ولی نفروختم .

شما برید به مدیریت آپارات بگید من سایتتون رو 750 میلیون میخرم دو دسته تحویلتون میده بعد طرف 750 میلیون بهش پیشنهاد دادن و قبول نکرده ؟ با عقل هماهنگی نداره این موضوع

aliff
September 16th, 2016, 22:28
سلام

اگر به فروشنده ربط داشته باشه میتونم بگم که دامنه من 750 میلیون مشتری داشته ولی نفروختم .

شما برید به مدیریت آپارات بگید من سایتتون رو 750 میلیون میخرم دو دسته تحویلتون میده بعد طرف 750 میلیون بهش پیشنهاد دادن و قبول نکرده ؟ با عقل هماهنگی نداره این موضوع
شاید این طور که شما می فرمایید باشه

این لینک خبر بود
http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1934923482982493966

البته در مورد آپارات من فکر می کنم خیلی بیشتر از این چیزی که شما میگید ارزش داره...

vahid13713
September 16th, 2016, 22:36
سلام و وقت بخیر

ممنون. ارادت
جایی شنیدم دامنه ی مشابه سایت مایکروسافت حدود 150000 دلار فروش رفته بود اونم به خود شرکت مایکروسافت به هر حال صاحب دامنه قیمتش رو تعیین میکنه مثلا دامنه ی ایرانی Carpet.irبا معنی فرش ارزش چنصد ملیونی داره که رسانه ای شده بود

delta
September 16th, 2016, 22:48
یک رستوران تو شهرمون داشتیم 2 ساله داشت معروف میشد اسمش یکی ازش شکایت کرد اسمش شبیه غذاخوری ایشون در انور شهر هست..به رستورانه گفت 10 میلیون بده بیخیال شکایت و.. بشم..رستورانه اسمش رو با اضافه کردن دو تا حرف عوض کرد 10 میلیون رو بهش نداد!!! :) بعد این یارو دامنه رو گذاشته 30 میلیون؟ من جای شما بودم تو تا حرف اضافه دامنتون میکردم با 4 هزار تومان ثبتش میکردم.. :d

unc
September 16th, 2016, 23:21
قیمت بستگی به معنی و کاربرد کلمه داره و همیشه توافقی بوده.

خیلی از دوستان نظر میدن که برو یه دامنه دیگه بگیر. دقت کنین شاید برای شما اینکار راحت باشه ولی خیلی مواقع اینکار هزینه های خیلی بیشتری داره. مثلا فرض کنین شرکتی با نام samsung تاسیس کردید. طبیعا دامنه ای دقیقا با همین نام نیاز دارید و هر تغییر در دامنه حتی در حد یک حرف یا علامت میتونه هزینه های گزافی به شرکت شما تحمیل کنه.

- - - Updated - - -

در مورد دوستی که گفته سایت آپارات 750 میلیون بدی دو دستی سایت تحویل میده. به نظر شما سایتی که در روز 7.5 میلیون بازدید از ویدیو داره در روز چقدر از محل تبلیغات در میاره؟
تا حالا تبلیغات فراون این سایت در سطح شهر دیدید؟ حتی در دربی امروز هم تبلیغات میدانی داشتن! به نظر شما چنین دامنه ای 750 میلیون می ارزه؟

toltek
September 16th, 2016, 23:29

سلام
به خودم امیدوار شدم
چند تا دامنه مشابه دارم
Fafillm.ir
facinema.ir
famusic.ir
fau.ir
famac.ir
, .....
اما هیچ کس حتی نگفت بیا این 10 سال که ثبت کردی هزینش رو بهت بدم... :(

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد

aliff
September 16th, 2016, 23:40
سلام
به خودم امیدوار شدم
چند تا دامنه مشابه دارم
Fafillm.ir
facinema.ir
famusic.ir
fau.ir
famac.ir
, .....
اما هیچ کس حتی نگفت بیا این 10 سال که ثبت کردی هزینش رو بهت بدم... :(

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد

سلام
Fau رو میخرم ازتون
پول ده سال ثبت رو میدم بهتون...

toltek
September 17th, 2016, 00:29
سلام
Fau رو میخرم ازتون
پول ده سال ثبت رو میدم بهتون...

با سلام
مرسی که امیدوارم کردید :)
ولی قصد فروش نداشته و ندارم. قصدم از موضوع فقط مزاح بود
این دامنه ها بخشی از پروژه های آینده هستند که بعید میدونم بفروشمشون
اگر قصد فروش داشتم حتماً شما رو در جریان میذارم و با همون مبلغ تمدید این مدت ( حدود 5 سال برای fau ) بهتون واگذار می کنم

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد

alirezakaj
September 17th, 2016, 00:33
بله اگر دامنه گوگل بود ارزش داشت . خخخ

farshid17
September 17th, 2016, 01:43
دوستان دامنه apple.ir گذاشتن به قیمت 200 میلیون
و دامنه amazoon.ir به قیمت 200 میلیون

نظرتون در مورد این دامنه چی هست

m_dg_farari
September 17th, 2016, 03:18
قیمت گذاری روی دامنه دست هیچ کسی نیست
یک دامنه ممکنه به نظر من و برای من 5 هزار تومن هم نیارزه. ولی برای یک نفر ممکنه صدها ملیون ارزش داشته باشه
دامنه ای بود که بنده حدود 2 سال هم در این سایت و هم در سایت پرشین تولز لیست کرده بودم برای فروش. بیشترین پیشنهادی که داشتم براش 100 هزار تومن بود!
اما چند وقت پیش ، دامنه رو به قیمت 3 میلیون تومن فروختم (دامنه آی آر یکی از دیتا سنتر هایی بود که تو ایران زیاد ازش سرویس میگیرن...)
یک دامنه ممکنه میلیاردی قیمت داشته باشه! اما خوب این مورد رو باید در نظر داشته باشید:
آیا هزینه ای که میخواین بابت دامین بکنید ، به همون اندازه به برندینگتون کمک میکنه؟
یعنی اگر شما مالک سامسونگ هستید ، میتونید با 1 میلیون دلار ، samsoong رو برند کنید !؟ به جای اینکه samsung رو بخرید!؟

شما ثبات و قیمت یکسان در مواد غذایی ها هم نمیبینید در ایران! چه برسه به دامین (که در هیچ جای دنیا قیمت ثابتی نداره...)

Gh-Moradi
September 17th, 2016, 03:41
سلام و وقت بخیر

ممنون. ارادت

فکر کنم میشناسمش. طرف خانم هست. یه بار یه دامنه ازش خواستم بهم گفت 1 میلیون و نیم و منم بهش قیمت خوبی دادم حدود 20 هزار تومن ولی نمیدونم چرا قبول نکرد. طرف همینطوری یه چیزی میگه. به قول معروف سنگ مفت و گنجشک مفت.

jsoltani
September 17th, 2016, 06:40
سلام
چون می فرمایید قبلا رو هیچ سایتی نبوده و رنک هم نداره در الکسا قیمت واقعیش 4500 تومان بوده طرف رفته خریده حالا میخواد به قیمت خونه باباش بفروشه + دامنه های دات کام و دات نت صد البته بهترند پس .net رو بخرید بهتره اون پول هم میتونید بزارید جیبتون و به سایتتون برسید
موفق و موید باشید

cacodemon
September 17th, 2016, 07:53

هیچ ارزشی ندارن به محض اینکه کار این شرکت ها در ایران قانونی بشن دامنه ها به نفع این شرکت ها ضبط میشن

سلام و وقت بخیر

ممنون. ارادت

و اما پیشنهاد من برای شما با 400 500 شرکت ثبت کنید بعد با مدارک شرکت پسوند co.ir با همون اسمو ثبت کنید.

Rezash
September 17th, 2016, 08:19
سلام
بعضی دامنه های رند آی آر 20 یا 30 یا 100 تومن خرید و فروش می شند.

iHSG
September 17th, 2016, 08:38
شاید این طور که شما می فرمایید باشه

این لینک خبر بود
http://press.jamejamonline.ir/Newspreview/1934923482982493966

البته در مورد آپارات من فکر می کنم خیلی بیشتر از این چیزی که شما میگید ارزش داره...

اگه فقط یوتیوب باز میشد اون موقع هست که متوجه میشدین که آپارات 100 میلیون هم نمی ارزه چه برسه به 750 میلیون که دوستمون گفتن :)
آپارات بیشتر از 90 درصد فیلم هاش که کیفیت 360 هم به زور دارن پلیر درست حسابی هم نداره و با بهترین اینترنت هم هی لگ باید داشته باشید اما من با اینترنت حتی 512 مخابرات تازه اونم با فــیلترشکن براحتی فیلم های یوتیوب رو حتی بدون 1 ثانیه لگ می بینیم چون یوتیوب اولاً از فلش پلیر برای پخش فیلم استفاده نمیکنه دوماً سیستم شناسایی سرعت اینترنت هوشمندی داره که بر اساس سرعت اینترنت ما فیلم رو با کیفیت بالا یا پایین پخش میکنه و از نظر من که عالیه.اما آپارات این ویژگی هم پیشکشش حداقل یه دونه فیلم Full HD (1080p) توش نیست آدم دلش خوش باشه همه فیلم هاش 360 هستن و یه دو سه تایی به زور البته فقط با نام 720p)داره وگرنه دانلود میکنیم می بینیم که همون 720p ها هم نویز زیادی تو تصویر دارن. آپارات هنوز فکر میکنه تو دوره Dial-Up زندگی میکنه که فیلم هاش معمولاً بالاترین کیفیتش 1 یا حداکثر 2 مگابایت هستن اما نمی دونه طرف الان می خواد 1080p هم رد کنه بره سراغ 4K و بالاتر ولی اینا هنوز یه 720p به زور دارن که اونم پر از نویزه تازه من یه بار نشد فیلم تو آپارات آپلود کنم کیفیتش رو کم نکنه.فیلم خیلی با کیفیت که تو VLC خودم شفاف و آینه پخش میشه رو تو آپارات آپلود کردم کیفیتش آشغال شد که هیچ فریم ریت هم خیلی کمتر شد که قشنگ میشد فهمید.یه بدی دیگه هم که داره اینه که هر فیلمی ازش دانلود میکنی واترمارک آدرس aparat.com/username آخرش هست که خیلی حرکت غیر حرفه ای و عقده ایانه ای از نظر من هست چون از یوتیوب با RapidLeech که با کیفیت بالا دانلود میکنم هیچ واترمارکی روش نیست.

zarmehryar
September 17th, 2016, 12:00
سلام نمیدانیم این پیام دراینجا درست است یا خیر از مدیران تقاضا می شود به محل درست منتقل نمایند:

سیستم برای فروش دامنه رند شما داریم از افراد در این شاخه دعوت می شود جهت فروش
09214092416

emoradi
September 17th, 2016, 14:09

یکی هم دامنه iphone.ir رو زده بود 90 میلیون. همه بهش می گفتن بشین تا یکی ازت بخره!!

به نظر من پیدا کردن دامنه خوش آهنگ و قشنگ اصلا کاری نداره. نمی دونم چرا بعضیا حاضر نیستن 3-4 ساعت سرچ کنن و 5 تومان بپردازند. عوضش می‌رن چند صدتومان میدن برای دامنه های بیخودی که هیچ برتری نسبت به بقیه ندارن.

Admin-D
September 17th, 2016, 22:56
اگه فقط یوتیوب باز میشد اون موقع هست که متوجه میشدین که آپارات 100 میلیون هم نمی ارزه چه برسه به 750 میلیون که دوستمون گفتن :)
آپارات بیشتر از 90 درصد فیلم هاش که کیفیت 360 هم به زور دارن پلیر درست حسابی هم نداره و با بهترین اینترنت هم هی لگ باید داشته باشید اما من با اینترنت حتی 512 مخابرات تازه اونم با فــیلترشکن براحتی فیلم های یوتیوب رو حتی بدون 1 ثانیه لگ می بینیم چون یوتیوب اولاً از فلش پلیر برای پخش فیلم استفاده نمیکنه دوماً سیستم شناسایی سرعت اینترنت هوشمندی داره که بر اساس سرعت اینترنت ما فیلم رو با کیفیت بالا یا پایین پخش میکنه و از نظر من که عالیه.اما آپارات این ویژگی هم پیشکشش حداقل یه دونه فیلم Full HD (1080p) توش نیست آدم دلش خوش باشه همه فیلم هاش 360 هستن و یه دو سه تایی به زور البته فقط با نام 720p)داره وگرنه دانلود میکنیم می بینیم که همون 720p ها هم نویز زیادی تو تصویر دارن. آپارات هنوز فکر میکنه تو دوره Dial-Up زندگی میکنه که فیلم هاش معمولاً بالاترین کیفیتش 1 یا حداکثر 2 مگابایت هستن اما نمی دونه طرف الان می خواد 1080p هم رد کنه بره سراغ 4K و بالاتر ولی اینا هنوز یه 720p به زور دارن که اونم پر از نویزه تازه من یه بار نشد فیلم تو آپارات آپلود کنم کیفیتش رو کم نکنه.فیلم خیلی با کیفیت که تو VLC خودم شفاف و آینه پخش میشه رو تو آپارات آپلود کردم کیفیتش آشغال شد که هیچ فریم ریت هم خیلی کمتر شد که قشنگ میشد فهمید.یه بدی دیگه هم که داره اینه که هر فیلمی ازش دانلود میکنی واترمارک آدرس aparat.com/username آخرش هست که خیلی حرکت غیر حرفه ای و عقده ایانه ای از نظر من هست چون از یوتیوب با RapidLeech که با کیفیت بالا دانلود میکنم هیچ واترمارکی روش نیست.
اگه اون باز میشد اون موقع معلوم میشد چقدر بازدید داره. شبکه اجتماعیش که داره افول میکنه چون یه چیزی به اسم کانال و گروه تلگرام اومد

Admin-D
September 18th, 2016, 00:48
سلام و وقت بخیر

....

ممنون. ارادت

من فهمیدم اسم دامنه چی بود. چون فهمیده میخوایش دامنه رو 5 سال دیگه تمدید کرده. احتمال آزاد شدنش زیاد بود ولی دیگه الان آزادش نمیکنه

به نظرم سعی کن یه اسمی بسازی و معروف بشی مثلا دو کلمه فارسی رو ترکیب کن یا رو همون دات نت کار کن

اگر کارت خوب باشه بلاخره دیده میشی

taksis
September 18th, 2016, 01:06
دامنه google.com هم ۳۰ میلیون نمیخرم من:))
۴ تومن یه دامنه ثبت کن بکنش برند

armin.rf
September 18th, 2016, 02:27
احتمالا قصد فروش دامنه رو نداشتن (گفتن از قدیم قیمت بالا بده نخره :) )

با 30 میلیون میتونی به راحتی فروشگاه باز کنید حتی با اسم دیجی کالا هم بیاید اول :))

سیدرضا بازیار
September 18th, 2016, 07:23
بیا یه دامنه ۸ حرفی org بهت میدم با ۱۳ سال سابقه ۱ میلیون :D

mibfa
September 18th, 2016, 10:16
بستگی داره داره دامنه چی باشه . شما هم که دامنه را معین نکردید

دامنه داشتیم که 150 میلیون هم فروش رفته . ظاهرا دوستان در اینجا به تجارت دامنه اشنا نیستند

اگر هدف شما مشخص است و این توانایی را در ان میبینید که با سرمایه گذاری درست میتوانید در زمان تعریف شده برگشت سرمایه را تضمین کنید 30 میلیون چیزی نیست

این حرف خیلی جالب است با .... تومن بیا دامنه ثبت کن . اگر اینجوری بود که اصلا این همه دامنه در دنیا نه فقط ایران ثبت نمیشد و این همه سایت فروش دامنه که حتی بصورت مزایده هم برگزار میشه فعال نبودند

- - - Updated - - -

البته دامنه های که برند هستند و مالکیت مادی و معنوی انها مشخص است بیشتر از پول ثبت هزینه نکنید چون مالک اخر شما نیستید

- - - Updated - - -

فراموش کردم بگم . دامنه pay.ir حدود دوماه پیش 150 میلیون فروش رفت

keyhan7
September 18th, 2016, 10:32
من وقتی وارد سایتی میشم که دامنه بین المللی داره com net org یجورایی احساس میکنم کارشون حرفه ایه
وقتی دامنه ir هست احتمالش هست که خیلی زود سایت بسته بشه و بره پی کارش
و وقتی دامنه in هست احساس میکنم سایت قبلا فیلـتر شده و دوباره دامنه دیگه کار کرده

چرا از دامنه نت که مطمعنن حرفه ای تر و زیبا تره استفاده نمیکنید
و این که جدیدا دامنه سه حرفی مد شده اصلا جالب نیست و یه کلمه معنا دار خیلی بهتر به یاد میمونه تا سه حرفی بدون معنی
و نظرم در مورد تجارت دامنه منفیه و پولش پول نیست مگر خودت دامنه ای داشته باشی و گرون بفروشیش نه بیفتی تو کار دامنه

Admin-D
September 18th, 2016, 11:00
تو زبان فارسی خیلی از دامنه ها آزاده

شرکت بزرگی به اسم گوگل اومد دامنه google رو خودش ثبت کرد و نرفت دامنه googol رو بخره . حتی واتس اپ که اومده از یه کلمه ترکیبی یا مشابه waht's up برای اسمش انتخاب کرد به اسم whatsapp و نرفت دامنه whatsup.com رو بخره و...

sazsaz
September 18th, 2016, 11:11
سی میلیون ؟؟؟
یعنی الان سایتی که می خوای بزنی سی میلیون ماهانه درآمد داره ؟
هیچ عقل سلیمی این قیمت را قبول نمی کنه
اگر کسی اینو با این قیمت بخره توی عقلش شک دارم

farshid17
September 18th, 2016, 11:13
سی میلیون ؟؟؟
یعنی الان سایتی که می خوای بزنی سی میلیون ماهانه درآمد داره ؟
هیچ عقل سلیمی این قیمت را قبول نمی کنه
اگر کسی اینو با این قیمت بخره توی عقلش شک دارم
دوست عزيز دامنه جز مهم ترين ركن ها هست ولي نه اينكه مثلا روي دامنه apple.ir
اينا كار كني يك دامنه جديد نو اوري شده بايد كار كني كه در خارج هم معروف نباشه

mibfa
September 18th, 2016, 11:24
من وقتی وارد سایتی میشم که دامنه بین المللی داره com net org یجورایی احساس میکنم کارشون حرفه ایه
وقتی دامنه ir هست احتمالش هست که خیلی زود سایت بسته بشه و بره پی کارش
و وقتی دامنه in هست احساس میکنم سایت قبلا فیلـتر شده و دوباره دامنه دیگه کار کرده

چرا از دامنه نت که مطمعنن حرفه ای تر و زیبا تره استفاده نمیکنید
و این که جدیدا دامنه سه حرفی مد شده اصلا جالب نیست و یه کلمه معنا دار خیلی بهتر به یاد میمونه تا سه حرفی بدون معنی
و نظرم در مورد تجارت دامنه منفیه و پولش پول نیست مگر خودت دامنه ای داشته باشی و گرون بفروشیش نه بیفتی تو کار دامنه

این نظر شما است و اصلا از نظر ما که عمری تو وب بودیم و هستیم نیست
پسوند دامنه ارتباطی به حرفه ای بودن و نبودن نداره و یک امر سلیقه ای و حاکمیتی است که افراد بر اساس یکی از ان موارد پسوند دامنه را انتخاب میکنند

دامنه in ها اگر این وضعش شده دلیل بیشترش ما ایرانی ها هستیم

iHSG
September 18th, 2016, 11:34
پسوند دامنه ارتباطی به حرفه ای بودن و نبودن نداره و یک امر سلیقه ای و حاکمیتی است که افراد بر اساس یکی از ان موارد پسوند دامنه را انتخاب میکنند

البته ربطی به عمری بودن پای نت هم نداره و کلاً سلیقه است.
من خودم با اینکه اکثر TLD ها رو می دونم ولی همچنان به سایت با پسوند COM. بیشتر اعتماد میکنم تا سایت با پسوند IN.
دیگه فرهنگ جا افتاده هم هست و نمیشه توسط اعتقاد یکی دو نفر تغییرش داد.
درباره IR. هم اگه مثل مثلاً parsijoo.ir پسوند COM. هم داشته باشه تازه اعتبار دو چندانی داره ولی اگه مثلاً مثل دامنه vidahost.ir من پسوند COM. تازه یه سایت هم حیطه روش باشه اصلاً ارزش نداره از نظر من.

keyhan7
September 18th, 2016, 14:18

در اصل دامنه ها هیچ فرقی شاید نداشته باشن اینو همه قبول دارن ولی همین ما ایرانی ها و یا هر چیز دیگه باعث میشه تا یه سری دامنه از ارزش بیوفته یا ارزش زیادی داشته باشه مثلا com یا in فرقی ندارن در اصل ولی ما هستیم که به com ارزش دادیم و همچین کاربران بیشتر عموم مردم هستن نه افرادی که عمری تو وب هستند و عموم باید بپسندن

Rezash
September 19th, 2016, 15:54
بستگی داره داره دامنه چی باشه . شما هم که دامنه را معین نکردید

دامنه داشتیم که 150 میلیون هم فروش رفته . ظاهرا دوستان در اینجا به تجارت دامنه اشنا نیستند

اگر هدف شما مشخص است و این توانایی را در ان میبینید که با سرمایه گذاری درست میتوانید در زمان تعریف شده برگشت سرمایه را تضمین کنید 30 میلیون چیزی نیست

این حرف خیلی جالب است با .... تومن بیا دامنه ثبت کن . اگر اینجوری بود که اصلا این همه دامنه در دنیا نه فقط ایران ثبت نمیشد و این همه سایت فروش دامنه که حتی بصورت مزایده هم برگزار میشه فعال نبودند

- - - Updated - - -

البته دامنه های که برند هستند و مالکیت مادی و معنوی انها مشخص است بیشتر از پول ثبت هزینه نکنید چون مالک اخر شما نیستید

- - - Updated - - -

فراموش کردم بگم . دامنه pay.ir حدود دوماه پیش 150 میلیون فروش رفت

سلام
دقیقا همینطور هست
متاسفانه عادت داریم در هر موردی حتی وقتی هیچ اطلاعاتی نداریم با جدیت تمام نظر بدیم !!!
بازار دامین در ایران نسبت به خارج بسیار ضعیف تر هست اما با این وجود تعداد قابل توجهی دامینر داریم که البته در این انجمن فعالیت زیادی ازشون ندیدم

iHSG
September 19th, 2016, 18:13
سلام
دقیقا همینطور هست
متاسفانه عادت داریم در هر موردی حتی وقتی هیچ اطلاعاتی نداریم با جدیت تمام نظر بدیم !!!
بازار دامین در ایران نسبت به خارج بسیار ضعیف تر هست اما با این وجود تعداد قابل توجهی دامینر داریم که البته در این انجمن فعالیت زیادی ازشون ندیدم

ببینید خب همون بازار دامین در خارج از کشور که میگید مثل ایران نیستش که دامینر ها کلکسیون جمع میکنن بعدش به یه سری دامینر کلکسیون جمع کن دیگه می فروشن :d
تو خارج از کشور که میگید دامنه های بین المللی مثل COM. رد و بلد میشه و معمولاً مشتری ها هم کسایی هستن که می خوان با اون دامنه ها یه طرح توپ بالا بیارن نه که بخرن گرون تر بفروشن!
تو ایران همون دامینر های حرفه ای که میگید انتظار دارن 100 تا دامین IR. بخرن 400 هزار تومان بعدش هر کدوم رو بفروشن 100 هزار تومان یعنی بیشتر از 9 میلیون سود!!!
خب حالا اگه شما اسم این افراد رو سودجو نمیذارید و دامینر میذارید دیگه عقیده خودتونه.

به عقیده من دامینر کسیه که مثلاً بشه ازش دامنه های ناب بین المللی مثل مثلاً takdl.com یا hostplus.com و... که می تونن تو جهان رقابت کنن خرید نه یکی که خودش برای خودش ارزش قائل نیست و می خواد با یه دامین کشوری در حد یه دامینر بین المللی سود داشته باشه!

viasky
September 19th, 2016, 18:47
به نظر بنده دامین خیلی اهمیت نداره
نوع فعالیت شما و قدرت کاری شما بستگی داره و این موضوع هست که به دامین ارزش میده
یک لحظه تصور بفرمایید دامین های زیر آزاد هست و اصلا چنین مجموعه ای وجود نداره و نداشته
شاید حتی حاضر نباشید با نرخ عادی این دامین و تهیه کنید

networksolutions.com
instagram.com
myspace.com
comodo.com
و....
شاید شما الان برای instageram.com حاضر باشید 300 میلیون هزینه کنید!
اگر کسی این دامین و استفاده نمی کرد و خالی بود باز هم این ارزش و داشت؟ خیر
مثلا membgram.com بود ( مثال) الان membgram.com ارزش 300 میلیونی داشت
پس بنده خواهش میکنم از همه تا حد توان خالق باشید
یک زیرساخت قوی داشته باشید در هر زمینه و کاری کنید که دامین شما هم به اون ارزش برسه و البته سخت هم نیست
یک مثال دیگه شاید دامین comodo.com کسی ثبت نکرده بود و دامین اون الان kodomentus.com بود!
kodomentus.com با ارزش بود.
الا شما دامین google.com و بخیر بعد شروع کن یک WP کن و پیامک های عاشقانه بزار!
شک نکنید به غیر کاربران ناآگاه که اونم فقط نهایتا 1 سال طول می کشه
بعد از اون هیچ کس به وب سایت شما سرنخواهد زد
خیلی سادست یکی بنگاه املاک می زنه و خونه میفروشه
یکی معمار میشه و برج می سازه
انتخاب با شماست
موفق باشید

Rezash
September 19th, 2016, 19:54
ببینید خب همون بازار دامین در خارج از کشور که میگید مثل ایران نیستش که دامینر ها کلکسیون جمع میکنن بعدش به یه سری دامینر کلکسیون جمع کن دیگه می فروشن :d
تو خارج از کشور که میگید دامنه های بین المللی مثل COM. رد و بلد میشه و معمولاً مشتری ها هم کسایی هستن که می خوان با اون دامنه ها یه طرح توپ بالا بیارن نه که بخرن گرون تر بفروشن!
تو ایران همون دامینر های حرفه ای که میگید انتظار دارن 100 تا دامین IR. بخرن 400 هزار تومان بعدش هر کدوم رو بفروشن 100 هزار تومان یعنی بیشتر از 9 میلیون سود!!!
خب حالا اگه شما اسم این افراد رو سودجو نمیذارید و دامینر میذارید دیگه عقیده خودتونه.

به عقیده من دامینر کسیه که مثلاً بشه ازش دامنه های ناب بین المللی مثل مثلاً takdl.com یا hostplus.com و... که می تونن تو جهان رقابت کنن خرید نه یکی که خودش برای خودش ارزش قائل نیست و می خواد با یه دامین کشوری در حد یه دامینر بین المللی سود داشته باشه!

سود در دامین بین المللی به مراتب بالاتر از دامین های ملی هست. دامین بین المللی رو نهایتا ۱۰ دلار ثبت میکنند ولی چند هزار دلار می فروشند.
البته من شخصا با تجارت دامنه به این شکل مشکل دارم

- - - Updated - - -

به نظر بنده دامین خیلی اهمیت نداره
نوع فعالیت شما و قدرت کاری شما بستگی داره و این موضوع هست که به دامین ارزش میده
یک لحظه تصور بفرمایید دامین های زیر آزاد هست و اصلا چنین مجموعه ای وجود نداره و نداشته
شاید حتی حاضر نباشید با نرخ عادی این دامین و تهیه کنید

networksolutions.com
instagram.com
myspace.com
comodo.com
و....
شاید شما الان برای instageram.com حاضر باشید 300 میلیون هزینه کنید!
اگر کسی این دامین و استفاده نمی کرد و خالی بود باز هم این ارزش و داشت؟ خیر
مثلا membgram.com بود ( مثال) الان membgram.com ارزش 300 میلیونی داشت
پس بنده خواهش میکنم از همه تا حد توان خالق باشید
یک زیرساخت قوی داشته باشید در هر زمینه و کاری کنید که دامین شما هم به اون ارزش برسه و البته سخت هم نیست
یک مثال دیگه شاید دامین comodo.com کسی ثبت نکرده بود و دامین اون الان kodomentus.com بود!
kodomentus.com با ارزش بود.
الا شما دامین google.com و بخیر بعد شروع کن یک WP کن و پیامک های عاشقانه بزار!
شک نکنید به غیر کاربران ناآگاه که اونم فقط نهایتا 1 سال طول می کشه
بعد از اون هیچ کس به وب سایت شما سرنخواهد زد
خیلی سادست یکی بنگاه املاک می زنه و خونه میفروشه
یکی معمار میشه و برج می سازه
انتخاب با شماست
موفق باشید

فرمایشات شما در خصوص نام های برند شده صحیح هست. مثلا hp می تونست هر نام دیگه ای داشته باشه
ولی برای برند شدن روی بعضی دامنه ها خیلی راحت تر میشه مانور داد
ارزش دامنه هایی مثل time.ir یا download.ir یا blog.ir یا download.com و ... مشخص هست
درسته که یک سایت روی هر دامنه ای می تونه برند بشه اما بعضی دامنه ها به خودی خود برند شده هستند ! و گاهی شرکت های بزرگ یا استارت آپ های بزرگ ترجیح میدند برای تبلیغات هزینه های بالایی رو برای دامین خرج کنند و اصلا غیر منطقی و اشتباه نیست

deltamusic
September 19th, 2016, 21:04
چه تایپیک های الکی باز میشه!!

SickMind
September 19th, 2016, 21:40
30 ملیون؟ داش به نظرم بجای اینکه بیای توی نت 30 ملیون بزنی به یه کاری برو دنبال یه کاری ک بی دردسر باشه و خارج از نت و اینا واقعا ارزش نداره چنین مبلغی اونم برای دامنه ای ار