PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا فروشنده سرور مجازی میتواند رمز وبندوز را بدست بیاورد؟

denjoores
September 15th, 2016, 09:14
سلام
از ویندوز server 2008 r2 استفاده می کنم
و رمز admin رو عوض کردم
آیا فروشنده سرور مجازی میتواند آن رمز را حالا چه بازیابی چه روش های دیگر بدست بیاورد و به صورت غیر قانونی وارد آن شود؟

( من درخواست تعویض ویندوز رو دادم ولی پس از تعویض برای اتصال آی پی دیگری به من دادن )

yasserhost
September 15th, 2016, 09:23
سلام
و رمز admin رو عوض کردم
آیا فروشنده سرور مجازی میتواند آن رمز را حالا چه بازیابی چه روش های دیگر بدست بیاورد و به صورت غیر قانونی وارد آن شود؟

( من درخواست تعویض ویندوز رو دادم ولی پس از تعویض برای اتصال آی پی دیگری به من دادن )

با سلام و احترام مجازی سازتون چیه؟

در vmware میشه رمز رو عوض کرد ولی به سختی!
در دیگر مجازی سازها فکر کنم میشه...

خب میگفتید من ای پی قبلی رو میخواستم.

yourhosting
September 15th, 2016, 09:38
به اسانی قابل تغییر است و ربطی به ای پی ندارد که نیاز به تغییر باشد

denjoores
September 15th, 2016, 09:40
با سلام و احترام مجازی سازتون چیه؟

در vmware میشه رمز رو عوض کرد ولی به سختی!
در دیگر مجازی سازها فکر کنم میشه...

خب میگفتید من ای پی قبلی رو میخواستم.

تو توضیحاتشون که نوشتن از vmware استفاده می کنن

- - - Updated - - -

به اسانی قابل تغییر است و ربطی به ای پی ندارد که نیاز به تغییر باشد

یعنی آی پی یک سرور مجازی که در حال استفاده و ویندوز بر روی آن نصب است در هر زمان قابل تغییر است .

mahdi2009
September 15th, 2016, 10:01
تو توضیحاتشون که نوشتن از vmware استفاده می کنن

- - - Updated - - -

یعنی آی پی یک سرور مجازی که در حال استفاده و ویندوز بر روی آن نصب است در هر زمان قابل تغییر است .

بستگی به تنظیمات شبکه داره ولی در حالت کلی بله.

تغییر پسورد هم اگر شما ماشین مجازیتون ویندوز سرور 2012 باشه خیلی سخت هست پیدا کردن پسورد ماشین ولی تعویضش نه که اون موقع شما متوجه میشید. در ویندوزهای دیگه نسبتا راحتتر هست. ماشین مجازیتون سیستم عامل لینوکس باشه به دست اوردن رمزش کار هر کسی نیست مخصوصا اگر پسورد قوی انتخاب کرده باشید. و اگر پسورد رو هم تغییر بدن باز شما متوجه میشید.

vpsmad
September 15th, 2016, 10:03

بله راحت میشه آی پی عوض کرد وقتی میشه وارد شد به آسانی پس آی پی هم میشه عوض کرد!

denjoores
September 15th, 2016, 10:47
بستگی به تنظیمات شبکه داره ولی در حالت کلی بله.

تغییر پسورد هم اگر شما ماشین مجازیتون ویندوز سرور 2012 باشه خیلی سخت هست پیدا کردن پسورد ماشین ولی تعویضش نه که اون موقع شما متوجه میشید. در ویندوزهای دیگه نسبتا راحتتر هست. ماشین مجازیتون سیستم عامل لینوکس باشه به دست اوردن رمزش کار هر کسی نیست مخصوصا اگر پسورد قوی انتخاب کرده باشید. و اگر پسورد رو هم تغییر بدن باز شما متوجه میشید.

بله راحت میشه آی پی عوض کرد وقتی میشه وارد شد به آسانی پس آی پی هم میشه عوض کرد!

برای اینکه به هیچ وجه نشود پسورد ویندوز را بدست بیاورند باید چه کرد؟

aminlord96
September 15th, 2016, 10:48
بله دوست عزیز.
با کنترل پنلی که داره می تونه دسترسی داشته باشه.

freeacounting
September 16th, 2016, 12:35
از یه بابت انجام بشه خوبه
یه موقع رمزش یادتون رفت

viasky
September 16th, 2016, 12:49
بله اگر موفق به یافتن پسورد نشه می تونه تغییر بده
ولی فراموش نکنید وقتی از عزیزی سرویس تهیه می‌کنید همه چیز باید دو طرفه باشه
اعتماد از طرف شما و حفظ حریم خصوصی کاربر از طرف سرویس دهنده
وگرنه به راحتی میشه از سرویس شما clone تهیه کرد
بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید
موفق باشید

ali-rezam
September 16th, 2016, 15:22
همون طوری که دوستان هم گفتن امکان پیدا کردن هست و اگر نتونن پیدا کنن به راحتی میتونه تغییر بده
دسترسی به اطلاعات شما هم کار دشواری نیست بنابراین فقط اعتماد به سرویس دهنده و تهیه از سرویس دهنده معتبر میتونه راه حل باشه

aminlord96
September 16th, 2016, 23:27
همون طوری که دوستان هم گفتن امکان پیدا کردن هست و اگر نتونن پیدا کنن به راحتی میتونه تغییر بده
دسترسی به اطلاعات شما هم کار دشواری نیست بنابراین فقط اعتماد به سرویس دهنده و تهیه از سرویس دهنده معتبر میتونه راه حل باشه

بله همینطور که دوستمون گفتند ، به راحتی امکان تغییر پسورد و دسترسی را دارند ، بنابراین شما بهتره از جای مطمئن هاست یا سرور مجازی خودتون رو دریافت کنید.

unc
September 16th, 2016, 23:31
امکان پیدا کردن رمز سخت هست. معمولا رمز ریست یا حذف میشه بنابراین خود شما متوجه میشید که رمز تغییر کرده.

تغییر رمز و آی پی ربطی به هم ندارد

Zimaserver
September 16th, 2016, 23:32

با سلام
امکان تغییر هست
اما امکان فهمیدن و دسترسی خیر

ali-rezam
September 17th, 2016, 00:34
با سلام
امکان تغییر هست
اما امکان فهمیدن و دسترسی خیر
امکان پیدا کردن رمز هست دوست عزیز
از طرفی به راحتی میتونه از ماشین مجازی شما clone تهیه کنه و اطلاعات شما رو جای دیگه بارگذاری و مشاهده و استفاده کنه ! اینطور نیست؟ پس امکان دسترسی به اطلاعات هم موجوده

mizban97
September 17th, 2016, 00:42
امکان پیدا کردن رمز هست دوست عزیز
از طرفی به راحتی میتونه از ماشین مجازی شما clone تهیه کنه و اطلاعات شما رو جای دیگه بارگذاری و مشاهده و استفاده کنه ! اینطور نیست؟ پس امکان دسترسی به اطلاعات هم موجوده

سلام
میشه بفرمایید چطوری میشه رمز یک ویندوز بدست اورد؟
کلون کردن بحث دیگری هست. که همه میتونند یک کپی از ویندوز بگیرن و پسورد ریکاوری کنند.
اما اینکه میگید میشه پسورد ویندوز بدست اورد این حرف بزرگی هست که میتونه امنیت مایکروسافت زیرسوال ببره.
اگر میشه راجب به این توضیح بدید.

ali-rezam
September 17th, 2016, 01:00
سلام
میشه بفرمایید چطوری میشه رمز یک ویندوز بدست اورد؟
کلون کردن بحث دیگری هست. که همه میتونند یک کپی از ویندوز بگیرن و پسورد ریکاوری کنند.
اما اینکه میگید میشه پسورد ویندوز بدست اورد این حرف بزرگی هست که میتونه امنیت مایکروسافت زیرسوال ببره.
اگر میشه راجب به این توضیح بدید.
بله صحبت شما کاملا درست هست ولی ببینید بدست آوردن رمز حتما نباید از روش های مستقیم و معمول باشه !
اگر در بین مشتریان خودتون نگاه کنید معمولا رمزی که هنگام ثبت نام وارد میکنن با سایر رمز هاشون یکسان هست ! یا بیشتر دوستان رمزی که هنگام خرید سرور وارد میکنن رو تغییر نمیدن و اگر تغییر بدن هم تا حدی قابل پیش بینی هست ! مثلا با اضافه کردن اول اسم به رمز یا شماره موبایل یا...
یه زمانی تفریح بنده و بعضی از دوستان حدس زدن رمز وبسایت ها و... بود و جالبه بدونید اون زمان سایت ها و vps های زیادی بود که بهش دسترسی پیدا میکردیم و به قول خودمون ه.ک میکردیم(افکار کودکانه):))

mizban97
September 17th, 2016, 01:03
بله صحبت شما کاملا درست هست ولی ببینید بدست آوردن رمز حتما نباید از روش های مستقیم و معمول باشه !
اگر در بین مشتریان خودتون نگاه کنید معمولا رمزی که هنگام ثبت نام وارد میکنن با سایر رمز هاشون یکسان هست ! یا بیشتر دوستان رمزی که هنگام خرید سرور وارد میکنن رو تغییر نمیدن و اگر تغییر بدن هم تا حدی قابل پیش بینی هست ! مثلا با اضافه کردن اول اسم به رمز یا شماره موبایل یا...
یه زمانی تفریح بنده و بعضی از دوستان حدس زدن رمز وبسایت ها و... بود و جالبه بدونید اون زمان سایت ها و vps های زیادی بود که بهش دسترسی پیدا میکردیم و به قول خودمون ه.ک میکردیم:))

بله درسته این روش مهندسی اجتماعی هست که هکر ها از این روش برای حدس پسورد یا ک-ر-ک استفاده میکنند.
به نکته خوبی اشاره کردید امیدوارم دوستان این اشتباه نکنند و همیشه از پسورد قوی و متفاوت استفاده کنند.

با تشکر

jsoltani
September 17th, 2016, 10:39
سلام
و رمز admin رو عوض کردم

درود
معلومه که میتونه!!
اون خودش سرور رو میدهو به راحتی میتونه رمزو عوض کنه!مخصوصا اگر کنترل پنل داشته باشه واردش میش از اونجا هم میتونه تغییر بده!
اما من تا حالا ندیدم رئیس یک هاستینگ با اینکارش اعتبارشو خراب کنه و معمولا کسی همچین کاریو نمیکنه
باز هم اگر میخواهید مطمئن باشه از هاستینگ های معتبر بخرید
موفق و موید باشید
بدرود

viasky
September 17th, 2016, 10:53
دوستانی که در جهت به دست آوردن پسورد می فرمایند
بنده حدودا یک سال پیش این مورد و امتحان کردم با ابزار مربوط
پسورد به دست میاد و باید Hash بشه که حدود 3 ساعت طول کشید
چند موردی که بنده بررسی کردم پسورد دشوار هم بازیابی شد
چند مورد دیگه هم پیدا نشد و یک مورد هم بخشی از پسورد و نمایش داد
درمجموع نه می تونیم بگیم میشه و نه می تونیم بگیم اصلا نمیشه
همه چیز به شرایط بستگی داره
پیروز باشید

- - - Updated - - -

و البته راهکار بنده برای استار عزیز
1. یک سرور مجازی تهیه کنید که حدودا 4 گیگ رم داشته باشه و پردازنده با توان 1.5 گیگاهرتز
2. برای سیستم عامل ویندوز سرور 2012 سفارش بدید
3. بر روی سرور مجازی خودتون آخرین نسخه vmware workstation نصب فرمایید
به صورت لایه لایه می تونید برای مراحل خود پسورد در نظر بگیرید ( خود برنامه - سیستم مجازی ایجاد شده - هارد ساخته شده برای سرویس مجازی - سیستم عامل)
به این ترتیب شما از طریق سرور مجازی خود یک مجازی سازی دیگه انجام خواهید داد و Disk اون سرور مجازی که شما ایجاد فرمودید هم قابل اتصال به سرویس دیگه ای نیست
و شما از این به بعد می تونید داخل محیط vmware workstation کارهای خودتون و انجام بدید
خیلی حساس هستید:
می تونید یک فلش مموری مجازی ایجاد کنید و متصل کنید به سرویس خودتون جهت اعتبار سنجی ( در صورت جدا کردن اون امکان لوگین به سرور وجود نداره)
مسیر این فلش مموری مجازی هم یک مسیر دم دست نباید باشه و در یک مسیر فرعی قرار بدید

حالا فرض بفرمایید سرویس دهنده پسورد شما هم پیدا کرد و وارد سرور شد:
به هیچی دسترسی نداره چون شما محیط دیگه ای برای خودتون فراهم کردید و برای ورود به اون محیط واقعا نیاز به پسورد داره و دیگه فرقی نمیکنه مدیر سرور باشید یا خیر
از دید vmware workstation شما یک کاربر هستید فقط!
می تونید از دیسک خود همیشه بک آپ داشته باشید - یعنی با جا به جایی به یک سرور دیگه تمام کارها و سیستم عامل شما هم سرجای خودش هست و آسیبی به کارشما وارد خواهد شد
اگر امکان راه اندازی vmware workstation وجود نداشت می کنید از برنامه های مشابه استفاده بفرمایید البته حساسیت موارد امنیتی تا این حد لحاظ نشده:
virtualbox
virtualPC
و...
یک مورد هم با اجازه اضافه کنم : در بحث حرفه ای فناوری اطلاعات کار نشد نداره!
توضیحات بیشتری نیاز داشتید در خدمتم
پیروز باشید

viasky
September 18th, 2016, 10:49
اگر در محیط لینوکس خواستید کار کنید بفرمایید تا راه حل دیگه ای عرض کنم