PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیسک بلوری 25 و 50 گیگ

/mehdi/
September 11th, 2016, 03:32
سلام دوستان خسته نباشید
این دیسکهای بلوری 25 گیگی و 50 گیگی که وارد بازار شده
ایا برا این نوع دیسکها دی وی دی رایتر خاصی احتیاج هست برای رایت کردنشون یا نه ؟؟؟؟ یا با همین دی وی دی رایترهای که داریم میشه برا رایت ازشون استفاده کرد ؟؟

ColdWorld
September 11th, 2016, 03:55
باید بلوری راتر بخرید جداگونه دی وی دی رایتر به هیچ عنوان پیتیبانی نمی کنه این دیسک ها را.

iHSG
September 11th, 2016, 08:28
سلام
اصلاً اینا DVD حساب نمیشن که بشه با DVDWriter حتی خوندنشون چه برسه به رایت.
به دیسک های Blu-ray به اصطلاح مخفف میگن دیسک های BD و اصولاً برای خوندن و نوشتن تو این دیسک ها به BDWriter یا همون بلوری رایتر نیاز دارید.
دقت کنید برای اینکه زیاد این دیسک ها تو کشور ما جا افتاده نیست حتی کسایی که دستگاهی برای این دیسک ها دارن فقط می تونن دیسک های ویدئویی بلوری رو پخش کنن و مثلاً قرار دادن بازی های کامپیوتری پر حجم مثل Assassin's Creed Synidate در این دیسک ها کار درستی نیست چون اصولاً شاید حتی کمتر از 1 درصد ایرانی ها در کامپیوتر خودشون بلوری خون داشته باشن اون بعضی ها هم که ویدئوییش رو می تونن ببینن یا تو کنسول های بازی نسل جدید مثل PS4 و XBox One هستش (چون این دو کنسول هر دو مجهز به بلوری خون هستن) یا مثلاً تو از این Blueray Player هایی که همراه تلویزیون های هوشمند یا سینمای خانگی میندازن به طرف :)
برای خوندن و رایت بلوری هم در کامپیوتر می تونید قیمت ها رو در این لینک دیجی کالا: http://reto.ir/QDM/ ببینید.

/mehdi/
September 11th, 2016, 20:54
قیمتاش خیلی بالاست / من هاردم پر شده گفتم بخرم چیرای که روی هارد دارم رو انتقال بدم روی این نوع دیسکها ولی خب با این قیمتهایی که زده پول همونو بدم هارد بخرم هم باصرفه تره هم کارای هارد نسبت به این دیسکها بیشتره
ممنون که راهنمایی کردید