PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاهبرداری اینترنتی

Gh-Moradi
September 9th, 2016, 03:14
سلام به یکنفر هزینه (200 تومن) دادم واسه انجام یه پروژه تحت وب که حدود 1 ماهه گوشیشو خاموش کرده و تلگرام و تیکت و ایمیل هم جواب نمیده و هیچ دسترسی بهش ندارم متاسفانه.
الان از کجا و چطوری باید پیگیری کنم؟ میتونم هزینه رو پس بگیرم یا نه؟

farhadhelix
September 9th, 2016, 03:33
اگه رسید یا فاکتوری ازشون ندارید میشه گفت هیچ کاری نمیتونید بکنید

Gh-Moradi
September 9th, 2016, 03:40
اگه رسید یا فاکتوری ازشون ندارید میشه گفت هیچ کاری نمیتونید بکنید

توی تلگرام تمام پیامها موجوده و همچنین شماره کارت و شماره تلفن همراه ازش دارم.

seokaran.org
September 9th, 2016, 10:58
سلام
متاسفانه باید بگم که هیچ کاری نمیشه کرد
منم یه بار کانال تلگرامم که 60 کا ممبر بود رو گوشیمو هک کردن و هکره کانال خودمو به یکی دیگه 1 میلیون فروخت و سر من بی کلاه موند
تا دیروز هم یه شرکت هاست ( میهن هاست دات نت ) سر من با سرویس های بی کیفیتشون کلاه گذاشت و هیچی به هیچی
متاسفانه فضای مجازی کشور ما امنیت اونجنانی نداره و به راحتی کلاه سر ادم میذارن

Gh-Moradi
September 9th, 2016, 14:46
اگر به حال خوش بزارم ممکنه سر شخص دیگه کلا بزاره و میگم باید تنبیه بشن همچین افرادی که درسی بشه واسه خودشون و کسانیکه اینطوری هستند.

kiava
September 9th, 2016, 14:48
پیشنهاد میکنم درخواست حذف تاپیک رو بدید و برای جلوگیری از اسپم و اگر از شما پولی برداشتن و برگشت ندادن بهتره از مراجع قانونی پیگیری کنید و اگر موفق شدید فقط میتونید اطلاع بدید از فرد کلاهبرداری کننده با مدارک قابل اثبات

Gh-Moradi
September 9th, 2016, 15:10
پیشنهاد میکنم درخواست حذف تاپیک رو بدید و برای جلوگیری از اسپم و اگر از شما پولی برداشتن و برگشت ندادن بهتره از مراجع قانونی پیگیری کنید و اگر موفق شدید فقط میتونید اطلاع بدید از فرد کلاهبرداری کننده با مدارک قابل اثبات

اولین باره همچین مسئله ای واسم پیش میاد چون نمیدونستم باید از کجا و چطوری شروع کنم بخاطر همین تاپیک زدم تا با دوستان مشورت کنم درضمن طرف از دوستان قدیمی در حوزه اینترنت بودن و باعث تعجب که چرا واسه 200 تومن اینکارو کرد.
اگر با راهنمایی دوستان به راه حل مناسبی رسیدم چشم حتما زحمت حذف تاپیک رو به جنابعالی میدم. تشکر پیشاپیش

hamid.soltani92
September 9th, 2016, 16:08
دوستان محترم لطفا تو اینگونه موارد از کسی اسم نبرید.
استارتر محترم بدون نام بردن از کسی درخواست راهنمایی در خصوص کلاه‌برداری اینترنتی کردن.
لطفا اگر از شما هم کلاه‌برداری شده بدون نام بردن از شخص، اقدام به راهنمایی کنید.
پست‌های خلاف قوانین حذف شدند.
ارادتمند.

novinvps.com
September 9th, 2016, 16:41
سلام
شما با توجه به ارسال مبلغ و مستنداتی پیامک یا هرچیزی که دارید
به راحتی میتوانید اقدام قانونی کنید و حتما هم اینکار رو کنید نتیجه خواهید گرفت.

Gh-Moradi
September 9th, 2016, 17:19
سلام
شما با توجه به ارسال مبلغ و مستنداتی پیامک یا هرچیزی که دارید
به راحتی میتوانید اقدام قانونی کنید و حتما هم اینکار رو کنید نتیجه خواهید گرفت.

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید چون همه مدارک که فرمودید موجود هستند + ادرس منزل که از هویز دامنه ایشون برداشتم.

novinvps.com
September 9th, 2016, 17:35
ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید چون همه مدارک که فرمودید موجود هستند + ادرس منزل که از هویز دامنه ایشون برداشتم.

تمامی مشخصات تراکنشی و حتی شماره کارتی که به ان پرداخت کردید حتی اگر از طریق درگاه انلاین پرداخت کرده باشید به سادگی برای پلیس فتا قابل رهگیری هست
نیازی نیست که اصلا هویس بگیرن از ایپی
در صورتی اغلب از ایپی هویز میگیرن که هیچ سند محکمی برای شناسایی شخص در دست نداشته باشند مثل تماس ادرس یا حتی مثل مورد شما شماره حساب یا کارت.
وقتی شما مدارک محکمی که در اختیار دارید کار را برای پلیس فتا هم اسان میکنید.

Gh-Moradi
September 9th, 2016, 17:41
تمامی مشخصات تراکنشی و حتی شماره کارتی که به ان پرداخت کردید حتی اگر از طریق درگاه انلاین پرداخت کرده باشید به سادگی برای پلیس فتا قابل رهگیری هست
نیازی نیست که اصلا هویس بگیرن از ایپی
در صورتی اغلب از ایپی هویز میگیرن که هیچ سند محکمی برای شناسایی شخص در دست نداشته باشند مثل تماس ادرس یا حتی مثل مورد شما شماره حساب یا کارت.
وقتی شما مدارک محکمی که در اختیار دارید کار را برای پلیس فتا هم اسان میکنید.

ممنونم از شما همه مدارک موجوده. پس به پلیس فتا مراجعه کنم؟ چه اسنادی احتیاج داره؟
به راهنمایی بیشتری نیاز دارم.

company_hosting
September 9th, 2016, 17:46
سلام

نیاز نیست بری پلیس فتا ..

اول باید بری دادگاه و تشکیل پرونده بدی بعد میفرستنت پلیس فتا

زنگ بزن به پلیس شهرتون 110

بگو شکایت سایبری داری کدوم دادگاه باید بری

فقط تمام مدارک ببر چون بعد از تشکیل پرونده دردسر داره بخواهی اضاف کنی روی پرونده

و هر چیزی که داری اسکن و پرینت کن بذار روی پروندت

موفق باشی

novinvps.com
September 9th, 2016, 17:52
ممنونم از شما همه مدارک موجوده. پس به پلیس فتا مراجعه کنم؟ چه اسنادی احتیاج داره؟
به راهنمایی بیشتری نیاز دارم.

پس کارتون به سرعت جلو خواهد رفت و حتی در دیگر شهرستان باشند ارجاع میدن و پلیس فتای ان منطقه ان را بازخواست خواهند کرد

پلیس فتا یک مجری هست.
شما ابتدا به پلیس فتای منطقه ی خود برید راهنماییتون میکنند
اما در کل روال تقریبا بدین صورت هست
شکایت نامه ای رو تنظیم میکنید .
دادستان منطقه ی شما دستورش رو میده به پلیس فتای منطقه

و سپس تمامی مدارک و... به پلیس فتا از شما میگیره با پوشه و از شما در انجا هم سوالاتی میپرسن یا حتی سوالاتی را مطرح میکنند (‌مثل بازجویی ) روی یک برگه که شما باید پاسخ بدید شرح وقایع و... جهت کاملتر شدن پرونده

سپس به امضای خودشون میرسه و امضای شما در پرونده قرار میدن .

این فرایند چیزی هست که در سطح استان ما مشاهده شده

در دیگر شهرها اطلاعی ندارم ولی باید به همین صورت باشه

نهایتا یک روز الی ۲ روز وقتتون بگیره اگر فتای و کلانتری منطقتون کار راه بنداز باشن
چون گاها ارجاع میدن به کلانتری تا منطقه ثبت سیستم کنند شکایت نامتونو و سپس به فتا مجددا ارجاع میدن

- - - Updated - - -

سلام

نیاز نیست بری پلیس فتا ..

اول باید بری دادگاه و تشکیل پرونده بدی بعد میفرستنت پلیس فتا

زنگ بزن به پلیس شهرتون 110

بگو شکایت سایبری داری کدوم دادگاه باید بری

فقط تمام مدارک ببر چون بعد از تشکیل پرونده دردسر داره بخواهی اضاف کنی روی پرونده

و هر چیزی که داری اسکن و پرینت کن بذار روی پروندت

موفق باشی

ما پرونده ی داریم که به سر انجام رسیده و محکوم شدند. مربوط به دیداس روی شبکه ی ما فحاشی و توهین بر علیه ما بوده
برای پرونده در طول این مدت خود ما رهگیریشون کردیم و مدارک بیشتری رو اضافه کردیم حتی کانال تلگرامیشون رو پیدا و رهگیری کردیم که بر علیه ما فحاشی کرده بودند
اسکرین شات هایی تقریبا زیبادی اضافه شد و به پرونده به راحتی اضافه شد
البته پلیس فتای منطقه با ما نهایت همکاری رو به عمل اوردند

ولی بهتر هست از همون اول همه چیز کامل ارسال بشه

Gh-Moradi
September 9th, 2016, 18:42
کمال تشکر از همه دوستان علی الخصوص novinvps.com عزیز که وقت گذاشتن و راهنمایی جامع کردند.
انشاءالله روزی برسه که از اعتماد کسی سوءاستفاده نشه و اگرم شد، بشه حق رو پس گرفت.
از مدیریت محترم تقاضا دارم تاپیک رو قفل کنند ولی حذف نکنند تا اگر کسی به این تاپیک رسید از راهنمایی دوستان استفاده کنند.