PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در خصوص خرید مودم 4g

ehsanyeganeh
September 8th, 2016, 17:07
سلام دوستان
بنظرتون برای ایرانسل کدوم مودم بهتره؟

d100 خود ایرانسل یا tp-link مدلهایی مثل n300, dwr-921 , mr200 یا اصلا خود گوشی (آیا خرید مودم در بهبود سرعت تاثیری داره واقعا!؟)!؟
کدوم سرعت (برای دانلود) و البته آنتن دهی بهتری داره؟
لطفا در صورت امکان تجربیاتتون رو در این خصوص اعلام بفرمایید

پیشاپیش از اینکه راهنمایی میفرمایید کمال تشکر را دارم :)

OmidX
September 8th, 2016, 17:10
سلام دوستان

d100 خود ایرانسل یا tp-link مدلهایی مثل n300, dwr-921 , mr200 یا اصلا خود گوشی (آیا خرید مودم در بهبود سرعت تاثیری داره واقعا!؟)!؟

تی پی لینک mr200 فوقالعاده هست ، با رایتل 4MB دانلود دارم باهاش ...

payamkutah.com
September 8th, 2016, 17:10
سلام
از مودم های huawei هم میتونید استفاده کنید.

مودمی دارند که هم از طرق usb و هم بصورت wifi وصل میشه و خیلی هم بهتر هست.

قیمتش هم نزدیک 200 تومن هست.

ehsanyeganeh
September 8th, 2016, 17:25
تی پی لینک mr200 فوقالعاده هست ، با رایتل 4MB دانلود دارم باهاش ...

ممنونم. ببخشید با ایرانسل تست نکردید؟
با گوشی هم تست کردید ببینید چقدر میده؟ (یعنی در کل اختلاف فاحشی داره یا نه؟)

iHSG
September 8th, 2016, 17:26
سلام
من دقیق نمی دونم اما یه سری مودم های ADSL هم هستن که با درگاه USB خودشون می تونید گوشی اندرویدی وصل کنید و اینترنت 4G اندروید رو مثل یه مودم وایرلس استفاده کنید و کل خونه از اینترنت گوشی شما با آنتن این مودم بهره مند بشن.
مثلاً من مودم Asus DSL N14U دارم که این امکان رو داره تو توضیحاتش اینو نوشته:

Switch to USB mode to use a 3G/4G USB wireless dongle or Android phone as a USB modem. Support

البته چون تو منطقه زندگی بنده فقط 2G پشتیبانی میشه این امکان رو تا حالا تست نکردم چون اصلاً اینترنت موبایل استفاده نمیکنم.

ehsanyeganeh
September 8th, 2016, 17:37
سلام
من دقیق نمی دونم اما یه سری مودم های ADSL هم هستن که با درگاه USB خودشون می تونید گوشی اندرویدی وصل کنید و اینترنت 4G اندروید رو مثل یه مودم وایرلس استفاده کنید و کل خونه از اینترنت گوشی شما با آنتن این مودم بهره مند بشن.
مثلاً من مودم Asus DSL N14U دارم که این امکان رو داره تو توضیحاتش اینو نوشته:

البته چون تو منطقه زندگی بنده فقط 2G پشتیبانی میشه این امکان رو تا حالا تست نکردم چون اصلاً اینترنت موبایل استفاده نمیکنم.

خوب خود گوشی که هات اسپات داره دیگه و میشه وایرلسش کرد. (هرچند وای فایشون انچنان قدرتمند نیستن!)
منظور بنده کیفیت این نوع مودم ها (4g) در مقابل گوشی هست
به هر حال از راهنمایی تون متشکرم

novinvps.com
September 8th, 2016, 18:10
سلام
در خرید این مودم شک نکنید قیمتش حدود ۲۲۰ تومان الی ۲۰۰
WIFI
قابلیت اتصال انتن هوایی
LTE
قابلیت لاک روی LTE ! !
منبع برقش رو از هر USB میگیره
حتی فندک ماشین .

http://www.digikala.com/Product/DKP-125354/Huawei-E8372-4G-Wireless-Modem/مودم-بي-سيم-4G-هوآوي-مدل-E8372#!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/

ehsanyeganeh
September 8th, 2016, 22:15
سلام
در خرید این مودم شک نکنید قیمتش حدود ۲۲۰ تومان الی ۲۰۰
WIFI
قابلیت اتصال انتن هوایی
LTE
قابلیت لاک روی LTE ! !
منبع برقش رو از هر USB میگیره
حتی فندک ماشین .

http://www.digikala.com/Product/DKP-125354/Huawei-E8372-4G-Wireless-Modem/مودم-بي-سيم-4G-هوآوي-مدل-E8372#!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/

ممنونم. ببخشید قدرتش قابل مقایسه با روترها هست یاخیر؟

novinvps.com
September 8th, 2016, 23:04
ممنونم. ببخشید قدرتش قابل مقایسه با روترها هست یاخیر؟

این مدل به چندین نفر پیشنهاد دادم که ازش بسیار راضی هستند از همه مهمتر قیمتش هم مناسب هست و قابل حمل بودن ان
حتی قابلیت اتصال انتن هوایی هم دارد

ehsanyeganeh
September 8th, 2016, 23:15
این مدل به چندین نفر پیشنهاد دادم که ازش بسیار راضی هستند از همه مهمتر قیمتش هم مناسب هست و قابل حمل بودن ان

اوکی خیلی ممنونم از شما

dertgtr
September 9th, 2016, 00:04

به اینترنت lte جدید ایران سل که یه سیم کارت داده نیاز داره و جدید هم رونمایی شده کارایی داره؟

OmidX
September 9th, 2016, 00:18
به اینترنت lte جدید ایران سل که یه سیم کارت داده نیاز داره و جدید هم رونمایی شده کارایی داره؟

باند td-lte ایرانسل 3500 مگاهرتز هست ... باید در مشخصات مودم ببینید ک پشتیبانی میشه یا خیر .

- - - Updated - - -

ممنونم. ببخشید با ایرانسل تست نکردید؟
با گوشی هم تست کردید ببینید چقدر میده؟ (یعنی در کل اختلاف فاحشی داره یا نه؟)

تفاوت مودمی ک ب شما معرفی کردم از نظر امکانات نسبت با سایر مودم های ارزان قیمت مثل مقایسه بنز و پراید هست :دی

3 عدد آنتن داخلی Wi-Fi و 2 عدد آنتن قابل جداشدن 4G LTE داره و در جایی ک با گوشی اصلا آنتن LTE ندارید براتون فول LTE آنتن میده ...

از تمام باند های LTE ، FDD- LTE و TDD- LTE هم پشتیبانی کامل میکنه ک از این نظر هم از سایر مودم ها سر ه !

FDD- LTE Cat4 (800/900/1800/2100/2600MHz)
TDD- LTE (2300/2600MHz)
4GDC-HSPA+/HSPA+/HSPA/UMTS (900/2100MHz)
3G EDGE/ GPRS /GSM (850/900/1800/1900MHz)

hassanshaikhi
September 9th, 2016, 07:42
اینجا رو ببینید مقایسه کاملی کرده

http://www.rastinbazar.com/Article.aspx?id=11

novinvps.com
September 9th, 2016, 11:45

سلام
منظور شما TD-LTE هست که بر روی فرکانس ۳۵۰۰ مگاهرتز هست
این مودم از ان پشتیبانی نمیکنه.
در مورد دستگاهی که همکارمون هم معرفی کردن ( TP-LINK MR200)
برای اتصال به شبکه ی ایرانسل بایست دستگاه از Band 42 یا 3.5 GHz پشتیبانی کنه .اما این محصول طبق دفترچه راهنماش
در مورد شبکه TDD-LTE تنها از باند های 40 و 38 (به ترتیب 2300 MHz و 2600 MHz) پشتیبانی میکنه.

amanj1
October 31st, 2016, 12:45
سلام دوستان

سلام دوست عزیز.من سیم کارت 4G ایرانسل داشتم و میخواستم مودم رومیزی فور جی بخرم . سایتهای زیادی رفتم و لی یک سایتی پیدا کردم که مقاله خیلی فنی رو در مقایسه با مودم های رومیزی نوشته بود .و واقعا منو قانع کرد که باید چ مودمی بخرم که از لحاظ گیرندگی و کیفیت و کارایی بهتر باشد.و اینجا میخوام بهتون معرفی کنم http://www.rastinbazar.com/Article.aspx?id=11

hassanshaikhi
November 6th, 2016, 11:03
بچه ها من هم مدم 3g دارم میخوام 4g بگیرم سرعتاشون خیلی فرق داره ؟
اگه کمه الکی هزینه نکنم

سرعت بستگی به منطقه شما داره. بهترین کار اینه که اول با یه گوشی 4g سرعت رو تست کنید که ببینید اونجا سرعت 4g چطور هست براتون بعد بخرید.
ولی به طور کلی سرعت 4g بیشتر هست. برای من فعلا سرعت 3g حدود 600/700 هست و سرعت 4g حدود 4/5.

مینا-صیفی
November 6th, 2016, 19:27
اگر ایرانسل طرح رایگان در تعرفه هاش بذاره مثله adsl خیلی خوب میشه ان موقع من adsl رو کلا جمع میکنم مودم میخرم سمت 4g ایراسل میام به خودشون هم ایمیل زدم انتقاد کردم حالا نمیدونم عملی کنند این کارو یا نه نظرتون چیه میکنند این کارو یا ... ؟ یا روی td lte که اسمش ثابت میارند ؟ حالا رایگانم نباشه رو همه طرح ها 2 تا8 نامحدود باشه 5 تومان بدیم مثلا .. بنظر شما ایا ایراسنل میتونه جایگزین adsl منسوخ شده باشه و همه سمت این برند ؟ تعرفه هاش قیمتش خوبه بنظرم فقط مشکلش نامحدود نداشتن هست زو طرح هاش

hassanshaikhi
November 6th, 2016, 19:49
ایرانسل همین الان هم طرح نامحدود داره البته اسمش نامحدود هست و محدودیت حجم داره.و اگه سرعتت خوب باشه شبی با 4 تمن میشه 70/80 گیگ دانلود کرد که خوب شما لازم نداری هر شب 80 گیگ دانلود کنی میتونی به فرض هفته ای یکبار بسته رو بخری و دانلود کنید مگر اینکه بخای کل اینترنت رو دانلود کنی.
محال هست همچین کاری کنند همین الان هم بسته های به صرفه رو حذف کردند مثل 6 ماهه 30 گیگ و یکساله 100 گیگ.
همراه اولم بسته نامحدود شبانه اضافه کرده بسته یک روزه رو که قبلا استفاده میکردم 20 گیگ محدودیت حجم داشته هفتگی و ماهیانش رو نمیدونم چند هست.

n4ser
November 6th, 2016, 22:07
استار تر محترم به شما huawei E5876 پیشنهاد میشه به دلیل اینکه باطری قوی داره و دارای قویترین شبکه هست اما با این وجود دو تا انتن اکسترنال هم بهش وصل میشه و همچنین از فورجی پلاس (+ lte / 4g) پشتیبانی میکنه فورجی پلاس وصل بشید بالای 150 مگابیت پهنای باند میتونید دریافت کنید چون دو باند 1800 مگاهرتز و 2600 مگاهرتز وصل میشید و به دلیل داشتن chip از نوع qualcom از نسل های بالاتر هم پشتیبانی میکنه تو ایران نیست تو سایت خارج کشور قیمتش 260 دولار هست ولی واغعا ارزش داره از همه نظر تکمیل هست و اگر زیاد نمیخاد هزینه کنید اما کیفیت شبکه براتون مهمه مدل huawei E8372 بخرید