PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین انجمن ساز

mtkzz
September 5th, 2016, 17:22
سلام دوستان
من قصد دارم یک انجمن برای کارم راه بندازم. به نظر شما بهترین انجمن چیه ؟ فاکتورهای مهم به ترتیب لیست شدن
- از نظر سئو قوی باشه و به راحتی مطالب ایندکس بشن
- زیاد سنگین نباشه و میزان مصرف منابعش بالا نباشه
- امکانات خوب با قابلیت اضافه کردن ماژول های دلخواه به آن
- کاربری آسان- مدیریت انعطاف پذیر- امکانات- امنیت
خودم از محیط کاربری ipb خوشم میاد. خیلی زیبا و کامل به نظر میرسه. ولی نمیدونم فاکتور اولم که سئوی قوی باشه رو داره یا نه ؟
ضمن تشکر از مشاوره دوستان لطفا در نظر سنجی هم شرکت کنید.
تو نظرسنجی انجمن ساز زنفورو را نگذاشتم که دوستان گزینه دیگر را بزنند...

ArianMP
September 5th, 2016, 17:49
سلام دوست عزیز
من 2 سالی هست که از انجمن ساز IPB استفاده می کنم و این انجمن ساز متناسب با خواسته های شماست.
شایان ذکر هست که با انتشار IPS نسخه 4.1 این انجمن ساز بهینه تر و از نظر ظاهری زیباتر و امکانات جدیدتری اضافه شده.
شما می تونید به سایت invisionpower مراجعه کنید و با انتخاب try demo به مدت پنچ روز یه انجمن کامل داشته باشید برای تست.
اگر در مورد این انجمن سوالی داشتید در خدمت هستم

SaeedFazlollahzadeh
September 5th, 2016, 18:25
سئو به صورت دیفالت=ipb و سئوی عالی پس از نصب افزونه سئو=ویبولتین
مصرف منابع و سبکی=زن فورو در ابتدا، بعد ipb و بعد ویبولتین
امکانات=ویبولتین با قابلیت های فراوان و هک یا محصول (ماژول) های دلخواه و بعضا سفارشی
کاربری آسان=ویبولتین
ویبولتین امتحان خودش رو واقعا پس داده و همین انجمن هم از ویبولتین استفاده میکنه و در ایران هم سه مرجع به طور رسمی و تخصصی در این حوزه فعالیت میکنند و بعضی انجمن ها هم مثل همین جا بخشی دارن برای ویبولتین
ipb یک مرجع رسمی و تخصصی در ایران داره که واقعا دارن کار شون رو خوب انجام میدن
زن فورو هم یک مرجع رسمی و تخصصی داره که نسبتا تازه وارد میدان شده و خوب داره جلو میره
ویبولتین=407
آی پی بی=207
زن فورو=206
انتخاب با خودتون
نظر شخصی=ویبولتین

Maysam.M
September 5th, 2016, 20:37
ب نظر من از ipb استفاده کن
واقعا عالیه از هرلحاظ

negarnovin
September 5th, 2016, 20:44
به نظر بنده هم ipb

vahid13713
September 5th, 2016, 21:11
حقیقتش من شروع کارم با ipbبود بخاطر تبلیغاتش ولی بعد رفتم سمت mybb راضی هم بودم چون رایگان بود امکاناتش هم مشابه ولی ipb پولیه

Ramin
September 5th, 2016, 22:06
اگر قصد خرید لایسنس ندارید از انجمن ساز های رایگان استفاده فرمائید. استفاده از نسخه رایگان یک اسکریپت بسیار منطقی تر از استفاده از نسخه نال شده اسکریپت های غیر رایگان می باشد

majids
September 5th, 2016, 23:26
سلام.
اول Vb
بعد mybb
پشتیبانی خوبی هم دارن هر دو.

GoodMistake
September 5th, 2016, 23:58
1. IPB
2. VB

جدیدا خیلیارو میبینم که از ipb استفاده میکنن بخاطر انعطافش نسبت به VB

iHSG
September 6th, 2016, 00:49
به نظر من PunBB هم خیلی خوبه حداقل به نظرم از MyBB بهتره.

CYCLONER
September 6th, 2016, 01:02
با سلام

از نظر سبکی میگید mybb رو انتخاب کنید جمعا حجمش دو مگ میشه بعد از نصب

ولی اگر می خواید بهترین باشه بدون شک IPB
:)

peym@n
September 6th, 2016, 01:05
درود
ipb
حتما تست کنید
موفق باشید

hegza
September 6th, 2016, 02:37
پس زنفورو کجاست؟

sinbb
September 6th, 2016, 08:03
به نظر من MyBB (https://mybb.com/)
با نصب چند پلاگین یه انجمن کاملا حرفه ای میتونید بسازید !
پلاگین های خوب و کاملی هم برای سئو داره مثل Google Seo و ...

mtkzz
September 6th, 2016, 12:32
پس زنفورو کجاست؟
تو نظرسنجی اولیه یادم رفت این انجمن ساز خوب رو بگذارم. و دیدم که دیگه قابلیت ادیت گزینه های نظرسنجی نیست. برای همین گفتم دیگر رو دوستان کلیک کنند.

mtkzz
September 7th, 2016, 20:41
دوستان نظر دیگه ندارند ؟ پیشنهاد دیگه ای نیست ؟

mahdi-relax
September 7th, 2016, 20:56
اسکریپت انجمن ویبولتین بنظرم از لحاظ امکانات بینظره

hegza
September 8th, 2016, 13:13
اسکریپت انجمن ویبولتین بنظرم از لحاظ امکانات بینظره

چه امکاناتی؟ باید برای ساده ترین امکانات هووک نصب کنید!!!!

CaeZer
September 8th, 2016, 14:18
سلام دوست عزیز

بهترین گزینه به نظر من زنفورو هست

البته قابل ذکر هست بنده هر سه انجمن ساز ipb و ویبولتین و مای بی بی رو تست کردم که نتیجه گرفتم زنفورو بهترشونه

موفق باشید

iroo
September 8th, 2016, 14:38
ipb
xenforo
vb

mybb

mtkzz
September 9th, 2016, 09:45
تو نظرسنجی اولیه یادم رفت این انجمن ساز خوب رو بگذارم. و دیدم که دیگه قابلیت ادیت گزینه های نظرسنجی نیست. برای همین گفتم دیگر رو دوستان کلیک کنند.

دوستان @Ramin زحمت کشیدن گزینه زنفرو هم اضافه کردن به نظر سنجی.

iroo
September 9th, 2016, 12:04
Punbb خیلی عالیه، من دوستش دارم، فقط حیف که مشکل زیر شاخه ها رو داره، منظور زیر شاخه انجمن رو تو صفحه اصلی نمی ندازه، حالا نمیدونم شاید افزونه ای داشته باشه

- - - Updated - - -

Punbb خیلی عالیه، من دوستش دارم، فقط حیف که مشکل زیر شاخه ها رو داره، منظور زیر شاخه انجمن رو تو صفحه اصلی نمی ندازه، حالا نمیدونم شاید افزونه ای داشته باشه

mtkzz
September 9th, 2016, 19:29

- - - Updated - - -

این خودش مشکل کمی نیست !

mtkzz
September 10th, 2016, 23:41
سلام
من وی بولتن و آی پی بورد رو نصب کردم.
آی پی بورد خیلی روان و زیباتر به نظرم رسید.
بسیاری از قسمت هاش ای جکس هست. ضمنا خیلی سبکه.
درسته که انتخاب انجمن ساز میتونه سلیقه ای باشه ولی به نظرم ipb خیلی به روز تر از وی بولتن هست. پیشرفتی که تو آی پی بورد می بینم نسبت به زمان های گذشته شده بیشتر از وی بولتن هست.
از نظر سلیقه هم که بخوایم بپردازیم میشه تغییرات توش انچام داد و از نظر ظاهر شبیه هر قالب انجمنی کرد. مهم هسته و کارایی یک انجمن سازه که بسیار قدرتمند و توامنده. اینو خودم تجربه کردم.
از این جهت من این انجمن ساز خوب و سبک رو انتخاب کردم.
بازم اگه دوستان تو بحث شرکت کنند ممنون میشم.

mtkzz
December 13th, 2016, 13:52
سلام
هرچند از ایجاد تاپیک و آخرین سوال مدتی میگذره اما گفتم تجربیاتم رو اینجا بگم شاید مفید باشه.
من ips4 نصب کردم و باهاش مشغول کار شدم. دو نکته مهم راجع ipb

- انعطاف پذیری پایین : با توجه به استفاده کم از این انجمن ساز چه در ایران و چه در خارج ایران، ممکن است نیازهایی داشته باشید که تو این انجمن ساز کمتر کسی لازم داشته. پس جوابتون رو با جستجو تو کل نت نمیتونید به دست بیارید و تو انجمن های فارسی هم که قطعا به جواب نمیرسید. این موضوع باعث میشه تا افراد حرفه ای کمتر بتونن نسبت به تغییرات دلخواه در این انجمن ساز اقدام کنند.

- عدم یوزفرندلی بودن : با توجه به اینکه یکسری امکانات این انجمن ساز خاص و حرفه ای هست مثل نوع آپلود عکس و قراردادن در متن، پاسخ به تاپیک ها و برخی جزئیات دیگه کاربران عادی گیج میشن و به راحتی نمیتونن باهاش ارتباط برقرار کنند. حتی کسانی که تو فروم ها هم فعالن در ابتدای فعالیت در این فروم به مشکل میخورن.

به نظرم برخی از این موارد در خصوص زنفورو هم صدق کنه ولی زنفورو یوزرفلرندلی تره.

نتیجه : با این اوصاف انتخاب من برای یک انجمن ساز خوب ویبولتن هست

hegza
December 13th, 2016, 14:20
سلام
هرچند از ایجاد تاپیک و آخرین سوال مدتی میگذره اما گفتم تجربیاتم رو اینجا بگم شاید مفید باشه.

- انعطاف پذیری پایین : با توجه به استفاده کم از این انجمن ساز چه در ایران و چه در خارج ایران، ممکن است نیازهایی داشته باشید که تو این انجمن ساز کمتر کسی لازم داشته. پس جوابتون رو با جستجو تو کل نت نمیتونید به دست بیارید و تو انجمن های فارسی هم که قطعا به جواب نمیرسید. این موضوع باعث میشه تا افراد حرفه ای کمتر بتونن نسبت به تغییرات دلخواه در این انجمن ساز اقدام کنند.

- عدم یوزفرندلی بودن : با توجه به اینکه یکسری امکانات این انجمن ساز خاص و حرفه ای هست مثل نوع آپلود عکس و قراردادن در متن، پاسخ به تاپیک ها و برخی جزئیات دیگه کاربران عادی گیج میشن و به راحتی نمیتونن باهاش ارتباط برقرار کنند. حتی کسانی که تو فروم ها هم فعالن در ابتدای فعالیت در این فروم به مشکل میخورن.

البته الان زنفورو نسخه 2 هم اومده که محشره

taksis
December 13th, 2016, 14:36
سلام

مشکل اون انجمن ساز نیست.
اون اصلا انجمن ساز نیست !
اون سوئیته که یکی از اپلیکیشن هاش انجمن سازه..و علاوه بر اون یک فریمورک هم هست و SDK داره.
و اینم که میگم مشکل اون انجمن ساز نیست بخاطر اینه که کاربرای ایرانی کلا به چیزای فسیل و کلاسیک علاقه بیشتری دارن (این برای سمت کاربره) و علاوه بر اون سواد پایین. به یه چیزی عادت میکنند حالا شما بیا جای دوتا دکمه رو تو صفحه عوض کن،میمونه چکار کنه دیگه : ))
وگرنه برنامه نویس که وقتی دو هفته با ips 4 کار کنه و با اپلیکیشن هاش مثل Pages یا سایر اپلیکیشن هاش مثل rules کار کنه میفهمه که فرق آی پی بورد با وی بی و زنفورو چیه !
اینو با دوروز استفاده نمیشه فهمید.
مبنای انعظاف پذیری یک سیستم رو هم بر اساس تعداد مصرف کننده های ایرانی نمیشه سنجید.

این موضوع باعث میشه تا افراد حرفه ای کمتر بتونن نسبت به تغییرات دلخواه در این انجمن ساز اقدام کنند.
حرفه ای،جهانی فکر میکنه.تعداد مصرف کننده های جهانی و تکنولوژی روز جهانی رو میسنجه.

SaeedFazlollahzadeh
December 13th, 2016, 15:44
مشکل اون انجمن ساز نیست.
اون سوئیته که یکی از اپلیکیشن هاش انجمن سازه..و علاوه بر اون یک فریمورک هم هست و sdk داره.
و اینم که میگم مشکل اون انجمن ساز نیست بخاطر اینه که کاربرای ایرانی کلا به چیزای فسیل و کلاسیک علاقه بیشتری دارن (این برای سمت کاربره) و علاوه بر اون سواد پایین. به یه چیزی عادت میکنند حالا شما بیا جای دوتا دکمه رو تو صفحه عوض کن،میمونه چکار کنه دیگه : ))
وگرنه برنامه نویس که وقتی دو هفته با ips 4 کار کنه و با اپلیکیشن هاش مثل pages یا سایر اپلیکیشن هاش مثل rules کار کنه میفهمه که فرق آی پی بورد با وی بی و زنفورو چیه !
اینو با دوروز استفاده نمیشه فهمید.
مبنای انعظاف پذیری یک سیستم رو هم بر اساس تعداد مصرف کننده های ایرانی نمیشه سنجید.

حرفه ای،جهانی فکر میکنه.تعداد مصرف کننده های جهانی و تکنولوژی روز جهانی رو میسنجه.
من همیشه از پست های شما چیز های زیادی یاد گرفتم
می بخشید، ipb به نظر شما اگر انجمن ساز نیست، چه هست پس؟ چون من هنوز به اون درک نرسیدم که بتونم متوجه حرف سربسته ی شما بشم
یه ذره بیشتر توضیح بفرمایید در این مورد

taksis
December 13th, 2016, 16:28
من همیشه از پست های شما چیز های زیادی یاد گرفتم
می بخشید، ipb به نظر شما اگر انجمن ساز نیست، چه هست پس؟ چون من هنوز به اون درک نرسیدم که بتونم متوجه حرف سربسته ی شما بشم
یه ذره بیشتر توضیح بفرمایید در این مورد

ips در اصل یه فریمورکه.
https://invisionpower.com/developers
یعنی شما وقتی نصبش میکنی بصورت پیش فرض هیچی نداره،شما سایت رو باز میکنی فرم لاگین میاد،وارد که میشی،میری تو پروفایل خودت! همین.
بعد بقیه امکانات بصورت برنامه،میاد رو این هسته ی اصلی نصب میشه.
یکی از برنامه ها انجمن سازه.
یکیش فروشگاهه‌
یکیش دانلود
یکی گالریه.
چت
تقویم
cms
و..
(اینا برنامه های رسمی خودشه)
حالا هرکدوم از این برنامه ها هم خودشون یه سری ماژول دارن.
مثلا برنامه ی فروشگاه چند تا ماژول داره.
یکیش تیکت و پشتیبانی
یکیش مال ثبت دامنه و هاسته.
بقیه هم همینطور.
برای همین اینکه میگن انعطاف پذیر نیست و با vb و زنفورو مقایسه اش میکنن،جوکه !
از سیستم اتوماسیون اداری گرفته تا وبلاگ ساده یا فروشگاه یا همه ی اینها در کنار هم رو میشه باهاش ساخت.
باید یکی دوماه باهاش کار کنید تا بگیرید من چی میگم

mtkzz
December 14th, 2016, 09:12
مشکل اون انجمن ساز نیست.
اون سوئیته که یکی از اپلیکیشن هاش انجمن سازه..و علاوه بر اون یک فریمورک هم هست و SDK داره.
مسئله این نیست که آی پی برد انجمن سازه یا اسکرپته یا فریم ورکه و ....
همه جا به عنوان یک انجمن ساز میشناسن و به این نام مشهوره. حتی تو سایت های خارجی

من اینو به عنوان عیب نگفتم. منظورم اینه که به خاطر خاص بودن امکاناتش برای افراد عادی خوب نیست و به درد فروم های تخصصی تر مثل همینجا میخوره. مسئله اینه که شما داری تو ایران کار میکنی و انجمن رو برای استفاده کاربرا میزنی نه برای خوشگلی و ایجکس و ... . پس لازمه که کاربریش را تا جای ممکن برای کاربرا ساده کرد. مثل مای بی بی که با وجود تفاوت های جزئی بسیار ساده و سبک و روانه و از این نظر بسیار بهتر از آی پی بی و حتی ویبولنتن هست.

وگرنه برنامه نویس که وقتی دو هفته با ips 4 کار کنه و با اپلیکیشن هاش مثل Pages یا سایر اپلیکیشن هاش مثل rules کار کنه میفهمه که فرق آی پی بورد با وی بی و زنفورو چیه !
وقتی برنامه نویس براش یه سوال خاص پیش بیاد و نتونه به جواب برسه چی ؟ چون رفرنس هاش تو نت خیلی کمه و زیاد نمیشه اختصاصیش کرد و میشه به عنوان مشکل (عدم انعطاف پذیری بالا) برای این انجمن ساز ذکر کرد. فروم های پاسخگو تو ایران چندان قوی نیست و نمیتونی به جواب برسی. باید تو فروم اصلی خودش مطرح کنی که باید لاینسن داشته باشی. تازه اگه لایسنس داشته باشی اون فرد مطلع بیاد پستت رو ببینه و بسته به پاسخ شما دوست داشته باشه جواب بده یا نه و ... . همه که یک برنامه نویس خبره و توانمند نیستند. پس یعنی میرسی به بن بست و چه راهی جلوت هست ؟ تغییر انجمن ساز ؟

انجمن برای ایرانی ها طراحی میشه و اونها کار میکنن. کسی که مدیریتش هم میکنه ایرانیه و فارسی زبان. پس باید برای انتخاب یک انجمن ساز با آینده باید به این نکات توجه کرد.