PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Dhcp ميكرتيك

vmpanel.ir
September 5th, 2016, 11:58
با سلام

سوالي داشتم در مورد تنظيم network , netmask , broadcast در سيستم عامل ميزبان به صورت اتوماتيك در DHCP SERVER ميكروتيك . آيا امكانش هست ؟

Ali_faraji
September 5th, 2016, 17:02
اره در میکروتیک هست خواستید بزنیم
برا سرور المان اینوری تنظیم می کنیم

vmpanel.ir
September 5th, 2016, 17:05
فكر كنم منظورم را متوجه نشديد !!!!

چطوري ميتونيم dhcp server ميكروتيك را به شكلي تنظيم كنيد كه خودش اين نتورك و... را اتوماتيك بده به كلاينت ها ؟

akbari
September 7th, 2016, 10:00
فكر كنم منظورم را متوجه نشديد !!!!

چطوري ميتونيم dhcp server ميكروتيك را به شكلي تنظيم كنيد كه خودش اين نتورك و... را اتوماتيك بده به كلاينت ها ؟

دوست گلم وارد منو IP گزینه DHCP Server بشید و از اونجا DHCP setup رو انتخاب کنید.
پنجره اولی که باز میشه ether مورد نظرتو که کاربرانت از طریق اون وصل میشن را انتخاب کنید.
سپس خواهیم دید که سیستم به طور خودکار رنج شبکه ما را با توجه به IP که برروی ether خود گذاشته ایم شناسایی کرده است.
در این مرحله باید gateway را برای رنج شبکه ای که می خواهیم به وسیله DHCP به آن ها IP بدهیم را مشخص کنیم،که به طور پیش فرض IP، etherکه روی آن DHCP راه اندازی می شود داده شده است.
در مرحله بعد رنج IP هایی که می خواهیم به کاربران ما داده شود را تعیین می کنیم و در مرحله بعد DNS سرور را تعیین کنید
و در مرحله آخر lease time را مشخص کنید

vmpanel.ir
September 7th, 2016, 16:47
دوست گلم وارد منو IP گزینه DHCP Server بشید و از اونجا DHCP setup رو انتخاب کنید.
پنجره اولی که باز میشه ether مورد نظرتو که کاربرانت از طریق اون وصل میشن را انتخاب کنید.
سپس خواهیم دید که سیستم به طور خودکار رنج شبکه ما را با توجه به IP که برروی ether خود گذاشته ایم شناسایی کرده است.
در این مرحله باید gateway را برای رنج شبکه ای که می خواهیم به وسیله DHCP به آن ها IP بدهیم را مشخص کنیم،که به طور پیش فرض IP، etherکه روی آن DHCP راه اندازی می شود داده شده است.
در مرحله بعد رنج IP هایی که می خواهیم به کاربران ما داده شود را تعیین می کنیم و در مرحله بعد DNS سرور را تعیین کنید
و در مرحله آخر lease time را مشخص کنید

من كه جايي نميبينم : network , netmask , broadcast
ها را تنظيم كرده باشيد .

اين روشي كه گفتيد راه اندازي dhcp هست ولي سوال من راجع به راه اندازي نيست .

ميخام مواردي ماننده network , netmask , broadcast ها ست كنم

akbari
September 7th, 2016, 17:06
من كه جايي نميبينم : Network , netmask , broadcast
ها را تنظيم كرده باشيد .

اين روشي كه گفتيد راه اندازي dhcp هست ولي سوال من راجع به راه اندازي نيست .

ميخام مواردي ماننده network , netmask , broadcast ها ست كنم

شما میخواید کاربری که به صورت dhcp وصل میشه به صورت اتوماتیک آی پی بگیره دیگه توی رنچی که خودتون میخواد درسته؟

vmpanel.ir
September 7th, 2016, 17:12
نه ، مشكل آي پي گرفتن نداريم . الان dhcp داريم ولي ميخواهيم توي شبكه هايي مانند ovh كه ميكروتيك و.. بايد network , broadcast , ... هم بايد بدي تا اي پي ست بشه اين موارد هم خود dhcp server به كلاينت بده